فهرست
چهار از چهار با سینیوره پیولی
چهار از چهار با سینیوره پیولی

چهار از چهار با سینیوره پیولی

آی اسپورت - دویست و‌ بیست و‌ ششمین دربی رسمی دلامدونینا با برتری میلان پس از ۱۰ سال به پایان رسید. در هفته چهارم رقابت‌های سری‌آ شاگردان استفانو پیولی و آنتونیو کونته در حالی به مصاف هم رفتند که زلاتان به ترکیب روسونری بازگشته بود اما آنته ربیچ همچنان به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم نبود. برای نراتزوری هم به جز سنسی محروم، یانگ، گالیاردینی، باستونی، اشکرینیار و ناینگولان مصدوم بودند تا کونته مجبور به ارائه تغییراتی در خط دفاع و هافبک خود شود.

هر دو تیم با آرایش همیشگی خود پای به میدان گذاشته بودند. میلان با آرایش ۱-۳-۲-۴ و اینتر با آرایش ۲-۱-۴-۳. اینتر بازی را تهاجمی‌تر آغاز کرد و این روند را تا پایان مسابقه هم حفظ کرد اما در ۲۰ دقیقه اول این شاگردان پیولی بودند که با ترنزیشن‌های مثبت (انتقال از فاز دفاع به حمله) بسیار سریع خود، خط هافبک و دفاع کند افعی‌ها را عاصی کردند. میلان با ضرباهنگ بسیار بالا و پاس‌های طولی عالی به سرعت به نیمه زمین حریف می‌آمد و روی هر دو‌ صحنه منجر به پنالتی و گل دوم میلان به خوبی می‌توان مشاهده کرد که بروزویچ و‌ ویدال نمی‌توانند در زمان مناسب به فاز تدافعی اضافه شوند. همچنین روی هر دو‌ صحنه ضعف کولاروف در کار‌های دفاعی هم مشخص است؛ جایی که او در صحنه منجر به پنالتی به دلیل سرعت پایین و قدرت بدنی کمترش نسبت به زلاتان مجبور به ارتکاب خطای پنالتی شده و در صحنه گل دوم هم ضعف او در جایگیری، زلاتان را مقابل دروازه تقریباً خالی قرار می‌دهد.

ممکن است این سؤال پیش آید که‌ کونته از ابتدا با چه هدفی این مدافع ۳۴ ساله را جذب کرده است؟ پاسخ را می‌توان در صحنه گل اول اینتر جست‌و‌جو کرد؛ جایی که شماره ۱۱ نراتزوری، با وجود اینکه یکی از سه مدافع میانی تیمش محسوب می‌شود، به خط حمله و نیم‌فضای چپ اضافه می‌شود تا به همراه پریشیچ یک موقعیت ۲به۱ را مقابل کالابریا ایجاد کند. در نهایت پاس کولاروف به پریشیچ در فضای مناسب منجر به پاس کات‌بک پریشیچ و گل لوکاکو می‌شود. کونته در تیم‌هایش به چنین مدافعان میانی رونده‌ای نیاز دارد تا در حملات به جناحین یا نیم‌فضا‌ها اضافه شوند، اصطلاحاً «Overlap» یا « Underlap» کرده و در یک سمت برای تیم برتری عددی ایجاد کنند. این کاری است که الکساندر کولاروف به خوبی از عهده‌اش برمی‌آید.

اینتر بعد از ۲۰ دقیقه اول توانست خود را بازیابی کند و در ادامه بازی خوبی را به نمایش بگذارد. مدافعان میانی و بروزویچ سعی می‌کردند با یک پاس طولی، لوکاکو را در موقعیت پشت به دروازه و در منطقه ۱۴ (پشت محوطه جریمه) صاحب‌ توپ کنند و غول بلژیکی هم تقریباً در تمامی صحنه‌ها موفق شد قبل از رومانیولی صاحب توپ شود و از این طریق برای مارتینز به عنوان مهاجم هدف فضاسازی کند یا اینکه با او یک و‌ دو کند. ارسال ۳ پاس کلیدی و‌ ثبت ۸ شوت از لوکاکو خود‌ گویای نمایش درخشان مهاجم تنومند بلژیکی است. اینتر همچنین توانست روی نفوذ‌ها و تکنیک بالای حکیمی از جناح راست موقعیت‌های خوبی خلق کند. اشرف چندین بار در نبرد‌های ۱به۱ هرناندز را شکست داد و ارسال‌های خوب و هدفمندی را هم‌ روی سر کالابریای کوتاه‌قامت داشت اما بی‌دقتی و بدشانسی پریشیچ و مارتینز در زدن ضربات سر مانع از گلزنی آنها شد.

در مجموع نراتزوری در روزی دربی را به رقیب دیرینه خود واگذار کرد که به جز ۲۰ دقیقه اول نمایش تحسین‌برانگیزی داشت و با ثبت امید گل 55/2 (در مقابل 06/2 امید گل میلان) مستحق زدن حداقل یک گل دیگر بود. میلان هم با پیولی به چهارمین برد پیاپی خود در سری‌آ دست یافت تا در فصل افت فاحش یووه‌ و نتایج سینوسی اینتر و‌ البته انتظارات بسیار بالا از کونته و تیمش، حرکت چراغ خاموش خود را به سمت اسکودتو آغاز کرده باشد.

 

 

۵    
آی اسپورت
2020-10-21 00:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر