فهرست
بازگشت با ماتزاری؛ بیداری گاوها
بازگشت با ماتزاری؛ بیداری گاوها

بازگشت با ماتزاری؛ بیداری گاوها

آی‌اسپورت- روزی که والتر ماتزاری قراردادش را در دفتر محقر تورینو امضا می‌کرد، همه تصور می‌کردند یکی دیگر از اتفاقات احمقانه فوتبال رقم خورده است. سینیشا میهایلوویچ در حالی از کار برکنار شده بود که جز دوباخت قابل پیش‌بینی به ناپولی و یوونتوس،‌ هیچ شکست دیگری در کارنامه‌اش دیده نمی‌شد. آن هم در شرایطی که لیاییچ و آندره‌آ بلوتی مصدوم بودند.

در حالی که هیچ دستاویزی از لحاظ فنی برای اخراج میهایلوویچ وجود نداشت، اما اوربانو کایرو،‌مدیر باشگاه او را اخراج کرد و والتر ماتزاری را به جای او استخدام کرد. چندساعت بعد عکس‌های امضای قرارداد ماتزاری در دفتر باشگاه هم بیرون آمد. عکس‌هایی که داخل اتاق آقای رئیس گرفته شده بودند؛‌ آن هم در حالی که دو قاب عکس بزرگ از تیم‌های مختلف تورینو روی دیوار اتاق زده شده بود. عکسی از بهترین تورینوی تاریخ در دهه40میلادی. زمانی که برای 5سال متوالی قهرمان سری آ شده بودند و تیم اول شهر تورین آنها به حساب می‌آمدند، ‌نه یوونتوس.

اعتراض‌ها از همان ساعات اول شروع شد. والتر ماتزاری  در ناپولی و اینترمیلان هم موفق نبود،‌ چه برسد به باشگاهی مثل تورینو که برای پیدا کردن عکسی تیمی در شان دیوارهای اتاق رئیس، باید در دل تاریخ تا دهه40میلادی عقب می‌رفتند.

اما والتر ماتزاری بدون این‌که حتی با یک نشریه مصاحبه کند، دوروز بعد از امضای قرارداد به مصاف بولونیا رفت. گاوهای تورین حتی یک ضربه پنالتی هم به حریف دادند و چیزی نمانده بود که ببازند. اما این همه واقعیت تورینوی ماتزاری نبود. تیم او به شیوه بزرگان بازی کرد. بازیکنانش در طول مسابقه بیش از 400بار بهم پاس دادند، 16موقعیت گل ایجاد کردند و در پایان با سه‌گل بولونیا را شکست دادند، تا یکساعت بعد از این مسابقه،‌ سایت توتو برایشان بنویسد: «ماتزاری گاوها را بیدار کرد.»

۲    
آی اسپورت
2018-01-06 18:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر