فهرست
گزارش  AFC از جام ملت‌های آسیا: رقابت قدیمی؟
گزارش AFC از جام ملت‌های آسیا: رقابت قدیمی؟

گزارش AFC از جام ملت‌های آسیا: رقابت قدیمی؟

آی اسپورت - سایت رسمی کنفدارسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بررسی گروه‌‌بندی احتمالی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ پرداخت. بر این اساس ایران به عنوان برترین تیم آسیایی در رده‌بندی فیفا ممکن است با چین (تیم پنجم آسیا در رده‌بندی فیفا)، قرقیزستان (تیم ششم آسیا در رده‌بندی فیفا) و کره‌ شمالی (تیم هجدهم آسیا در ده‌بندی فیفا) همگروه شود و اگر این اتفاق بیفتد، سخت‌ترین گروه این دوره از مسابقات روی کاغذ رقم خواهد خورد.

وقتی پای آمار تیم‌ها در کسب پیروزی در مرحله گروهی تاریخ رقابت‌های جام ملت‌های آسیا پیش می‌آید، از گلدان یک ایران با ۳۷ پیروزی، از گلدان ۲ چین با ۲۰ پیروزی، از گلدان ۳ عمان با ۲ پیروزی و از گلدان ۴ بحرین با ۴ پیروزی بهترین آمار را در بین تیم‌های هم‌رده خود دارند. این پنج تیم همچنین روی هم بیشترین تعداد گل‌زده در تاریخ رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را با ثبت ۲۳۲ گل‌ زده دارند.

در حالی که احتمالات در گروه‌بندی مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ بسیار است، تیم‌ها بر اساس منطقه‌بندی قاره می‌توانند ممکن است به همسایگان خود بخورند، برای مثال ایران ممکن است با ازبکستان، قرقیزستان و ترکمنستان همگروه شود و استرالیا با تیم‌های آسیایی جنوبی شرقی مانند تایلند، ویتنام و فیلیپین همگروه شود.

باید دید که آیا رقابت‌های قدیمی دوباره اتفاق می‌افتد یا خیر. ایران و عراق یکی از این بازی‌هاست که رقابت بین این دو تیم در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، هیجان‌انگیزترین بازی آن دوره از مسابقات بود، دیداری که به تساوی ۳ بر ۳ انجامید و ایران در نهایت در ضربات پنالتی مغلوب عراق شد.

قرعه‌کشی مرحله پایانی مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در تاریخ ۴ مِی (۱۴ اردیبهشت ۹۸) در شهر دبی امارات برگزار می‌شود و تیم‌ها به ۶ گروه چهار تیمی تقسیم خواهند شد. این مسابقات در حالی از تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۹ (۱۵ دی ۹۷) به میزبانی امارات آغاز خواهد شد که دو تیم برتر هر گروه و چهار تیم برتر از بین تیم‌های سوم گروه‌ها راهی مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها خواهند شد.

 

۱    
آی اسپورت
2018-04-25 16:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر