فهرست
گزارش روز؛ دعوای سرخابی بر سر داور دربی
گزارش روز؛ دعوای سرخابی بر سر داور دربی

گزارش روز؛ دعوای سرخابی بر سر داور دربی

آی اسپورت – مثل همیشه، در آستانه یک دربی، مهم‌ترین موضوع ممکن، انتخاب داور است. در این راستا، هم حواشی زیاد است، هم شایعات و هم دعوا و درگیری‌ها در فضای مجازی. البته در این فصل و قبل از دربی رفت، شرایط بدتر از بازی‌های گذشته شده، زیرا اتفاقاتی رخ داد که اوضاع را نسبت به قبل، بدتر کرد. در واقع علیرضا فغانی به عنوان یکی از اساتید دانشگاه پرسپولیس معارفه شد و همین امر، شایعه پرسپولیسی بودن او را بر سر زبان‌ها انداخت.

از سوی دیگر، رضا غیاثی عضو کمیته داوران در مصاحبه‌ای که فایل صوتی آن نیز منتشر شد، صراحتا گفت: «فغانی بهترین گزینه ممکن برای داوری در دربی به شمار می‌رود، چون یک داور بین المللی بوده و نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان، بهترین داور نامیده می‌شود.»

این صحبت‌های غیاثی در کنار ماجرای حضور فغانی در دانشگاه پرسپولیس، اوضاع را پیچیده‌تر از قبل کرد تا حدی که یک جنجال بزرگ از سوی استقلالی‌ها آغاز شد. آن‌ها معتقدند وقتی فغانی با باشگاه پرسپولیس به این شکل همکاری خود را آغاز کرده، چه دلیلی دارد کاندیدای قضاوت در دربی شود؟

نکته دیگر ماجرا اینجاست که از ۴ دربی «برگزارشده» گذشته، فغانی داور ۳ دربی بوده که دربی ۸۳ با تساوی بدون گل دو تیم همراه شد، در دربی ۸۴، استقلال به برتری ۳ بر ۲ مقابل پرسپولیس رسید و در دربی ۸۶ دوباره فغانی قضاوت کار را برعهده داشت و این استقلال بود که با حساب یک بر صفر، برنده بازی شد!

با این حساب، به نظر می‌رسد قضاوت‌های فغانی برای استقلالی‌ها حداقل در سه دربی اخیر که داور دربی بوده، خوش یمن شده، اما آبی پوشان معتقدند هر کسی می‌تواند در این شرایط، کاندیدای قضاوت در دربی ۸۸ باشد غیر از فغانی، زیرا او حالا دیگر به کمپ رقیب پیوسته و، چون استاد دانشگاه پرسپولیس شده، پس یک پرسپولیسی است.

 

خبر ورزشی 

۳ ۵  
آی اسپورت
2018-09-22 12:57:00
نظر دهید

۵ نظر
....
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
هر داوری رو واسه دربی انتخاب کنن کیسه کشا قبولش دارن اصلا شفر خودش اعتراف کرده چقدر داورای ایرانی رو دوست داره همین فغانی دربی قبلی و جام حذفی رو به اینا هدیه داد
منتقد
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۰۹
منظومه شمسی پرسپولیسی نمی‌خواهیم نمیخواهیم
انعکاس 38 دقیقه و 6گل العین(تیم چهارم امارات) به تیم سوم ایران
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۱۰
خدایا این جماعت منفور پیکنیکی خسته نشدن از بهانه جویی و هو‌چیگری؟فغانی هودش مصاحبه کرد بود میگفت کیسه کش بوده
۹
یاشار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۱۹
البته نگارنده پرسپولیسی دوست نداشته یا به عمد از دربی پنجمی که فغانی داور بازی بوده و یکی از تاریخی ترین بردهای قرمزها _ برد ۳ بر ۲ در حالی که ده نفره تا دقیقه ۸۰ ۲ بر صفر عقب افتاده بودند_ اشاره ای نکرده است!
۲
حسین آبی
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۱۸
بنظرم هرتیمی نترس باشه میبره بخدا اینا بهونه است
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر