فهرست
استقلالِِ جدید: نظم در دفاع، قدرت در حمله
استقلالِِ جدید: نظم در دفاع، قدرت در حمله

استقلالِِ جدید: نظم در دفاع، قدرت در حمله

آی‌اسپورت-  از همان روزی که استقلال چند بازیکن جدید نظیر اسماعیل کونسالوز، آیاندا پاتوسی و گادوین منشا را خرید و البته امید نورافکن را هم از بلژیک به ایران برگرداند، می‌شد پیش‌بینی کرد که شفر برنامه‌های بسیاری برای نیم‌فصل دوم و موفقیت در بازی‌هایی دارد که نخستین‌اش پیکان بود. تیمی با تغییران بنیادین در کادر فنی، جدایی مجید جلالی و دستیارانش و حضور حسین فرکی همراه با مربیانی جدیدی چون مجید صالح.

استقلال در این بازی، تنها از یک خرید جدید خود در ترکیب ثابت استفاده کرد و بقیه همان‌هایی بودند که نیم‌فصل نخست نیز نام‌شان میان بازیکنان اصلی بود. ترکیب اولیه‌ی شفر، همه را ناامید کرد. ناامید از تماشای یک بازی هجومی و دلچسب. اینکه یک مربی، ۷ بازیکن با خاصیت تدافعی به زمین بفرستد و از آنها در ترکیب اصلی و به طرق مختلف استفاده کند، برای هیچ تماشاگری، البته در نگاه اول قابل قبول نیست. آن‌هم برای بازی مقابل پیکان در تهران و پیش روی هوادارانی که جای میزبان و میهمان را عوض کرده بودند.

 محمد دانشگر و آرمین سهرابیان زوج مرکز خط دفاع استقلال را تشکیل دادند، پژمان منتظری نقش دفاع راست را بازی کرد، امید نورافکن در سمت چپ خط دفاع قرار گرفت، فرشید باقری و روزبه چشمی نیز به عنوان هافبک‌های میانی در ترکیب اصلی حضور داشتند و البته وریا غفوری نیز بال راست استقلال مقابل پیکان بود. وینفرد شفر هر چه بازیکن تدافعی داشت در ترکیب اصلی قرار داد و البته برای این کار هم ترفندهای فراوانی در سر داشت.

استقلال با این بازیکنان و البته تعویض‌هایی که شفر در بهترین زمان ممکن انجام داد، ابتدا دروازه‌ی خود را بسته نگه داشت و سپس ۴ گل وارد دروازه حریف کرد. گل‌هایی که به زیبایی و با هماهنگی بالا میان بازیکنان استقلال به‌دست آمد و باعث شد این تیم در گام اول از نیم‌فصل دوم، پیروزی دلچسبی را کسب کند.

 استقلال در نیم‌فصل نخست، یکی از بهترین خطوط دفاعی را به نام خود ثبت کرد. یعنی مدافعان این تیم توانستند وظیفه‌ی خود را بهترین شکل ممکن و با کمترین اشتباه انجام بدهند. تنها نقطه‌ی تاریک استقلال در نیم‌فصلی که گذشت، معضلی به نام مهاجمان ناآماده بود که مسیر دروازه‌ی حریفان را نمی‌دانستند و در گلزنی ناکام بودند.

استقلال حالا با همان خط دفاع مستحکم، خط آتشی قدرتمند نیز در اختیار دارد و وینفرد شفر هم از این بابت خرسند و خوشحال است. شاید به همین دلیل هم بود که او بعد از پایان بازی مقابل پیکان، عکسی از منشا و کونسالوز منتشر کرد و به تمجید از آنها پرداخت. به این دو خارجی، مرتضی تبریزی را هم اضافه می‌کنیم تا به قدرت خط حمله‌ی جدید استقلال پی ببریم. تیمی که در نگاه نخست کمی تدافعی است اما وقتی وارد زمین می‌شود، به نخستین مسئله‌ای که فکر می‌کند حمله است.

 وینفرد شفر با این تیم که هم دفاعی است و هم هجومی، هواداران استقلال را به آینده امیدوار کرده. آینده‌ای که به نظر برای استقلال و بازیکنان این تیم روشن است.

۲۱ ۴  
آی اسپورت
2019-02-09 13:36:00
نظر دهید

۴ نظر
Mohsen.s
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۵۴
ماشاءالله همه پیشگو شدن،چطور با یک بازی نیم فصل به این کارشناسی رسیدین،شاهنامه آخرش خوش است،بقول کیسه کشای پارسال لطفا کارشناسی نکنیم
//
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۳۴
نویسنده همونی بود که میگفت 1/5میلیون یورو واسه جذب بازیکن کیسه مهم نیست البته به اضافه 1 میلیون یورو قرارداد پاتوسی و 700 هزار دلار منشا
اسمان
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۰۶
برادرمن این پیکان حرفی برای گفتن نداشت.عیاراستقلال درمقابل تراکتورمشخص میشه.
۹
داور
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۱۸
البته پر قدرت در خرید داور مثل همیشه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر