فهرست
گزارش روز: تمام سیوهای رحمتی در لیگ‌برتر
گزارش روز: تمام سیوهای رحمتی در لیگ‌برتر

گزارش روز: تمام سیوهای رحمتی در لیگ‌برتر

آی اسپورت – علیرضا منصوريان براي بازي با سپاهان يك ‌تصميم بزرگ گرفت و كاپيتان‌هاي اول و دومش را از تركيب اصلي خارج كرد. در اين ميان نيمكت‌نشين كردن خسرو حيدري به واسطه عملكردش اتفاق خاصي به حساب نمي‌آيد اما اين قضيه در مورد رحمتي كمي متفاوت است. به هر حال خسرو در 12‌ديداري كه امسال در ليگ براي استقلال به ميدان رفته، تنها يك‌پاس گل داده و به هيچ عنوان نتوانسته در حد‌و‌اندازه‌هاي خودش ظاهر شود. در مقابل رحمتي همين امسال بارها و بارها به داد استقلال رسيده و چندباري هم جلوي اخراج منصوريان را گرفته است. نگاهي به سيو‌هاي مهم رحمتي در اين فصل اين موضوع را بهتر نشان مي‌دهد.
هفته دوم/ استقلال‌خوزستان
39: بازي با نتيجه يك بر صفر به سود استقلال‌خوزستان در جريان بود كه رحيم‌مهدي زهيوي در گوشه محوطه جريمه صاحب توپ شد و با شوتي زميني و محكم دروازه استقلال را هدف قرار داد. رحمتي در اين صحنه با واكنشي تماشايي توپ را به كرنر فرستاد تا اختلاف بيشتر نشود.
هفته چهارم/ پيكان
69: بازي با نتيجه يك بر صفر به سود پيكان در جريان بود كه روي سانتر تماشايي شيري از روي يك‌ضربه ايتسگاهي، توپ در داخل محوطه جريمه به سياوش بزداني رسيد اما ضربه سر اين بازيكن را رحمتي با واكنشي تماشايي برگشت داد تا اميد‌هاي استقلال براي بازگشت به بازي زنده بماند.
هفته ششم/ پرسپوليس
2+90: اوت دستي ماهيني مي‌رفت تا كار را براي پرسپوليسي‌ها تمام كند اما كاپيتان آبي‌ها با سيوي تماشايي تيمش را نجات داد. توپي كه مدافعان استقلال دور كرده بودند، درون محوطه جريمه به كاميابي‌نيا رسيد و او شوتي را روانه دروازه رحمتي كرد. دروازه‌بان آبي‌ها در اين صحنه با واكنشي سريع توپ را از دروازه بيرون كشيد و تقديم مهاجم خارجي پرسپوليس كرد. ضربه مهاجم خارجي پرسپوليس با كمك خود رحمتي به گل تبديل شد اما پرچم كمك داور به نشان آفسايد بالا رفت تا بازي با همان نتيجه صفر- صفر تمام شود.
هفته هفتم/ ذوب‌آهن
89: بازي با نتيجه 2 بر يك به سود استقلال در جريان بود و ذوب‌آهن از داخل زمين استقلال بيرون نمي‌رفت. در اين دقايق ذوب رو به بازي مستقيم آورده بود و با سانتر از جناح چپ استقلال قصد داشت كار را به تساوي بكشاند. روي يكي از اين سانتر‌ها، مهاجم ذوب‌آهن ضربه سر دقيقي را روانه دروازه استقلال كرد اما رحمتي با واكنشي سريع توپ را از كنار تير دروازه بيرون كشيد و به كرنر فرستاد. همين سوپرواكنش رحمتي باعث شد تا استقلالي‌ها پيروزي خود را حفظ كنند و اولين پيروزي فصل خود را جشن بگيرند.
هفته هشتم/ سياه‌جامگان
69: بازي با نتيجه يك بر صفر به سود آبي‌ها در جريان بود كه سانتر ايوب كلانتري پشت شش قدم روي سر سعيد دقيقي فرود آمد و اين بازيكن هم با ضربه سري محكم دروازه استقلال را هدف گرفت. در اين صحنه رحمتي با واكنشي تماشايي توپ را به كرنر فرستاد تا دروازه تيم منصوريان بسته مانده باشد.
90: ضربه سر سعيد دقيقي از پشت شش‌قدم مي‌رفت تا وارد دروازه شود اما مهدي رحمتي با واكنشي تماشايي توپي را از درون دروازه بيرون كشيد تا استقلال دومين پيروزي متوالي‌اش در ليگ را مديون كاپيتانش باشد!
هفته نهم/ سايپا
05: بازي با تساوي بدون گل در جريان بود كه روي اشتباه رابسون برزيلي، حسن‌زاده با رحمتي تك‌به‌تك شد اما اين دروازه‌بان استقلال بود كه از اين نبرد برنده بيرون آمد و با واكنشي تماشايي اجازه نداد دروازه تيمش باز شود. حسن‌زاده از داخل شش‌قدم موفق به باز كردن دروازه رحمتي نشد.
28: شوت سنگين مهدي ترابي از روي ضربه ايستگاهي با واكنش رحمتي راهي به چارچوب دروازه استقلال پيدا نكرد اما توپي كه رحمتي دفع كرده بود، در شش‌قدم به لطفي رسيد. جالب اينكه رحمتي شوت زميني لطفي را هم با پا دفع كرد تا دروازه استقلال كماكان بسته بماند.
هفته سيزدهم/ تراكتورسازي
54: مدافعان استقلال سانتر سروش رفيعي را به بدترين شكل ممكن دفع كردند تا ادينيو پشت شش‌قدم صاحب موقعيتي عالي شود. در اين صحنه رحمتي شوت زميني ادينيو را با پاي چپ به كرنر فرستاد و اجازه باز شدن دروازه استقلال را نداد. در ادامه توپي كه سروش رفيعي از روي نقطه كرنر ارسال كرده بود، روي تير دوم به فرزاد حاتمي رسيد تا اين بازيكن كه در بين يعقوب كريمي و علي قرباني گير كرده بود، با ضربه‌ سر دروازه استقلال را باز كند. رحمتي طبق معمول روي اين توپ هم از دروازه بيرون نيامد تا به نوعي پايه‌گذار گل تراكتوري‌ها شده باشد.
هفته چهاردهم/ پديده
3+90: فرشيد باقري به عنوان بازيكن ذخيره به ميدان آمد تا از تك‌گل استقلالي‌ها محافظت كند اما چيزي نمانده بود با يك‌اشتباه بچه‌گانه پيروزي را از منصوريان و شاگردانش بگيرد. او كه در جناح راست صاحب توپ شده بود، با پاسي كوتاه توپ را تقديم بازيكن پديده كرد تا او هم ارسالي تماشايي روي دروازه داشته باشد. در اين صحنه رحمتي ضربه سر ناصحي را در اختيار گرفت تا خطري جدي از بيخ گوش استقلال گذشته باشد.
يك‌هشتم نهايي جام حذفي/ صباي‌قم
پنالتي اول: كيوان امرايي اولين پنالتي‌زن صبا در مصاف با استقلال بود اما رحمتي ضربه پنالتي او را مهار كرد تا تيم منصوريان به واسطه همين پنالتي راهي مرحله بعد شود.
يك‌چهارم نهايي جام حذفي/ نفت‌تهران
42: چيزي نمانده بود محمد قاضي گل دوم بازي را هم به نام خودش ثبت كند. شوت سنگين اين بازيكن از پشت محوطه جريمه را مهدي رحمتي با واكنشي تماشايي مهار كرد تا اختلاف دو برابر نشود.
45: اينبار اميرارسلان مطهري با ضربه سر دروازه استقلال را تهديد كرد. اين بازيكن كه روي سانتر ايمان مبعلي در موقعيت گلزني قرار گرفته بود، با ضربه سر دروازه آبي‌ها را هدف قرار داد اما رحمتي اينبار هم اجازه نداد تا دروازه استقلال باز شود.
2+45: اينبار مطهري با شوتي سنگين دروازه استقلال را هدف قرار داد اما بار ديگر مهدي رحمتي ناجي دروازه آبي‌ها شد. رحمتي با جايگيري خوبش اجازه نداد دروازه استقلال براي دومين‌بار باز شود.
68: نفتي‌ها كه بدجور روي دور موقعيت خراب كردن افتاده بودند، يك‌موقعيت عالي ديگر را هم از دست دادند. روي يك‌اتفاق رضاوند با رحمتي تك‌به‌تك شد اما دروازه‌بان آبي‌ها با واكنشي تماشايي توپ را در اختيار گرفت تا استقلال براي دقايق بيشتري در جام حذفي باقي بماند. جالب اينكه پس از همين سيو رحمتي استقلال به گل تساوي رسيد و بازي را به وقت‌هاي اضافه برد.

 

روزنامه هفت صبح

۲ ۲  
آی اسپورت
2016-12-26 09:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
سعید
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۲۳
بی انصافیه اگه نقش سید رو توی همین امتیازهایی که تیم گرفته فراموش کنیم .
هرچند کلا انسانهای بی انصافیه هستیم
۱ ۱
بی نام
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۲۳
دو تا سیو میکنه چهارتا سوتی میده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر