فهرست
کی‌روش و برانکو؛ خسته به‌قدر کافی
کی‌روش و برانکو؛ خسته به‌قدر کافی

کی‌روش و برانکو؛ خسته به‌قدر کافی

آی اسپورت - مصاحبه و تکه‌های لفظی کلامی بخشی از فوتبال ما بوده و دلایلی که ما برای این دعوا‌های کلامی و لفظی بیان‌ می‌کردیم تا پیش بزرگترین دوقطبی تاریخ فوتبال ما حرفه‌ای نبودن مربیان بود و رسانه هیچ‌گاه سعی در موشکافی و بررسی لایه‌لایه موضوعات نداشت.

کیروش و برانکو دقیقا افرادی بودند که فوتبال ما به آن‌ها نیاز داشت کاربلد و دارای فرمول موفقیت ، موفقیتی که با صعود متوالی ایران به جام‌جهانی به همه نمایان شد و حالا کمترین خواسته خود را حضور در جام‌جهانی می‌بینیم و بعداز مدت‌ها واقعا امید به قهرمانی که در جام‌ملت‌های‌آسیا داریم. برانکو نیز با پرسپولیس در فکر سومین لیگ‌برتر متوالی است و حضور در نیمه‌نهایی لیگ‌قهرمانان‌آسیا را برای دومین‌بار‌متوالی جشن‌ می‌گیرد و حتی سودای حضور در فینال را در ذهن دارد و ثبات را به پرسپولیسی آورده که روحیه‌برتری خود را از داده بود وفقط از افتخارات خاطرات دور برایش مانده بود.

داستان این دوقطبی بزرگ‌ فوتبال ایران بحث لجاجت و سود‌خواهی هردوی آن‌هاست  اما همیشه همه فکر‌ می‌کنند حق با آن‌هاست پس آن‌قدر موضوعات را کش می‌دهند تا دوستی و صلح بین خود را تبدیل به دشمنی کنند تا به قدری از هم فاصله بگیرند که فرصتی برای جبران نباشد .

این موضوع از هم لجاجت و پافشاری کیروش برای اردوی ارمنستان برای بدن‌سازی پیش فصل آغاز و با حمایت وقت‌وبی‌وقت برانکو از رفیق قدیمی‌خود یعنی ، هومن افاضلی و همسرش زهره هراتیان ، ادامه یافت و شروع قضیه از ساختمانی به نام ایفمارک بود.

جدال کیروش و برانکو فراتر از این پافشاری‌ های کودکانه رفت و بعد از مصدومیت بازیکن پرسپولیس در اردوی تیم‌ملی کیروش علت این اتفاق را عدم برگزاری اردوی بدنسازی توسط تیم ملی اعلام کرد و به نوعی تاکتیک فرار رو به جلو را برگزید و برانکو هم مدتی بعد با گفتن اینکه تیم ملی با روسیه جنگ‌زده مساوی گرفته به حرف‌های کیروش پاسخ داد و به نظر در این نقطه راه هردو نفر از یکدیگر جدا شد و دیگر خبری از آرامش در میان این دو فرد و طبع تیم‌هایشان نبودیم.

نیش و کنایه دائما ادامه داشت تاجایی که انتقاد‌هایی از حضور فردی به‌نام سباستین در کنار تیم‌ملی شد و این بار علی‌کریمی شروع به حمله به کیروش درباره کرد و کیروش جواب او را داد و در این بین از سوی برانکو شیطنت‌هایی نیز اما قضیه زمانی بحرانی شد که کیروش درجواب برانکو گفت من برادرم را به کادر‌فنی نیاوردم و این دعوا‌ها تا جام جهانی و خط خوردن سیدجلال ادامه داشت تا با انتقاد برانکو دوباره آتش نفاق و دشمنی میان این دونفر ادامه یافت تاجایی که کیروش خرید‌ آدام همتی را نشانه درک فنی برانکو دانست و بعد از بازی مقابل پرتغال مستقیما به برانکو حمله کرد و برانکو هم درجواب گفت که ایران مربی برنده‌ای مانند دالیچ نداشت . حقیقتا با دیدن و خواندن جدال‌های بالا به لجبازی کودکانه‌ای می‌رسیم که هیچکدام از طرفین راضی به کنار کشیدن نیست و برای کل‌کل حاضرند دست روی نقاط ضعفی از هم‌دیگر بگذارند که جالب و اخلاقی نیست.

حال اینکه چه‌کسی برنده جدال به ظاهر مهم می‌شود کمترین اهمیت را داشته و فقط دودش در چشم فوتبال ایران رود و سودش را کسانی ببرد که ملتهب کردن این فضا به فکر خود هستند.

۷۸۱ ۶  
آی اسپورت
2018-10-19 16:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
برانگوه یه درصدی
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۴۴
آخه چرا انقد اسم این برانگوهه بیسوادو کنار مربیای بزرگی مثل کیروش و شفر میارید؟؟ این برانگوه یه دلال بدبخته که حتی از کشورهایی مثل چین و امارات با عردنگی بیرون انداخته شده. کلا مربیای کروات اندازه باسن خر از فوتبال چیزی حالیشون نیست. این برانگوه فقط از نظر لنگیای فوتبال نفهم مربی خوبیه وگرنه حتی تو خود کرواسی بز نمیدن دستش ببره بچره
۶ ۱
فرزاد مهریار
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۰
اون وقت اگه جوابتو بدیم میای ضجه می زنی که به خانواده من توهین شد . اگر دوست داری باهات محترمانه برخورد کنن تو هم مثل بچه آدم حرف بزن .البته من به شخصه با اینکه به تو و خونوادت اهانت کنم مشکلی ندارم .
۲
۶۶۶۶۶۶
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۰
جناب یه درصدی شما چرا اصرار داری اسم شوفر شومن رو کنار مربی بزرگی مث برانکو بیاری وقتی این مطلب در مورد برانکو و کیروشه؟در ضمن برانکو خوب نیست شوفر شومن خوبه حتما هان؟
فرزاد مهریار
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۵
من بارها اشاره کردم که مشکل بین این دو مربی از روزی شروع شد که عده ای با توجه به نظرسنجی ۹۰ مدام زیر گوش کی‌روش خواندند که محبوبیت برانکو یعنی تحت‌الشعاع قرار گرفتن تو . و راهکاری که پیشنهاد دادند ، سنگ اندازی در نتیجه گیری برانکو بود . مهمترین این افراد شخص علیرضا منصوریان سرمربی آینده استقلال بود که رابطه ای بسیار صمیمانه با کی‌روش داشت . یکی از جنجال ها که توسط خود عالیجناب کی‌روش لو رفت ، ماجرای دخالت مستقیم در مورد انتقال وحید امیری ، سید جلال حسینی و علیرضا بیرانوند بود . قرار بود این سه نفر با علیرضا منصوریان به استقلال بروند تا دست پرسپولیس و برانکو خالی بماند اما ناگهان همان طور که خود کارلوس کی‌روش گفت ، نیمه شب حسین هدایتی از ضعف بزرگ کی‌روش یعنی پول استفاده کرد و به اردوی تیم ملی رفت و با هر سه نفر قرارداد امضا کرد . در واقع اگر این حس افراطی سودجویی و فرصت طلبی ایرانی نبود شاید برانکو احساس نمی‌کرد که کی‌روش میخواهد مانع نتیجه گیری وی شود و آن همه موضع منفی نسبت به کی‌روش وجود نمیداشت
۱
احمد
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۱۹
هر دو سرمربی واسه فوتبال ما تو رده ملی زحمات زیادی کشیدن ولی کی روش بزرگتر از اونیه که با امثالی مثل برانکو مقایسه بشه.
اونایی که عادت کردن با تعصبات کورکورانه فقط وفقط جهت حمایت از برانکو کی روش رو تخریب کنن چیزی از فوتبال نمی دونن.
خوبه که به کارنامه مربی گری منتقدان کی روش(میناوند،علی کریمی که از مربیگری فوتبال چیزی نمی دونن) و شخص برانکو رو با کارنامه کی روش مقایسه کنیم و بعدا نظر بدیم.
به امید موفقیت تیم ملی
۲
علیرضا
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۰۰:۲۱
مطلب خوبی بود، البته در اشتباهی تایپی به جای سوریه جنگ زده زدید روسیه جنگ زده!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر