فهرست
جان تری؛ اشبی رفت که کسی نمی‌گفت کجاست
جان تری؛ اشبی رفت که کسی نمی‌گفت کجاست

جان تری؛ اشبی رفت که کسی نمی‌گفت کجاست

آی اسپورت – به آن بالای جدول خیره شده بودیم که ناگهان خبری آمد که همه ما را محو کرد، به آن بالای جدول چشم‌های‌مان را گِرد کرده بودیم که لحظاتی بعد از آن خبر چشم‌های‌مان پُر اشک شد.. در نامه‌اش چنین گفته است:

"بعد از 23 سال فوق العاده به عنوان بازیکن، به این تصمیم رسیدم که اکنون زمان مناسبی برای بازنشستگی است."

تری همان کودکی که با واکس زدن کفش بزرگان چلسی بزرگ شد و آن قدر بزرگ شد که به خود آمده جامه آبی را بر تن کرده؛ بازوبند را بسته و او را آبی‌ترین انسان روی زمین خطابش می‌کنند، سکوها را که نظاره‌گر کرد، پلاکاردهایی را شاهد بود که" خدا " خطابش می‌کردند.جدایی سخت است، جدایی دردآور است. اما واقعیت همینی است که هست،" تو می‌آیی چون قرار است روزی بروی.."

اشک‌های کاسیاس را دیدیم، موهای پریشان پویول را، زانو زدن توتی برای آخرین بوسه‌های خود به چمن کولوسئوم المپیک رم را دیده بودیم و جرارد...  خیلی از بزرگان، اساطیری که رفتند، یکی به تیمی دیگر و دیگری برای همیشه وداع کردند... با این وصف که روزی که رفت ۳۵ ساله بوده و چلسی به آینده نگاه می‌کند تا گذشته، به جراحی دوباره نه به ترمیم چاک چاک زخم‌های گذشته..

از او خاطرات زیادی را در یاد داریم. از اولین بازی خود مقابل استون ویلا در سال ۱۹۹۸ تا اولین بازوبند کاپیتانی خود در شیرهای لندن، از نگهبانی قفس توری‌اش در بازی با ریدینگ تا لیزخوردن بر آن چمن لعنتی مسکو، از اشک‌های جامی که از دست داده تا اشک‌های ذوق افتخاری که در مونیخ فتح کرده است.

تری جزو آخرین بازمانده‌های نسل بزرگان بود که رفت. جان کَند تا با استون ویلایی‌ها باری دیگر به لیگ جزیره راه پیدا کنند اما در پلی آف مقابل فولام ناکام ماندند و آخرین رویا به پوچ بدیل شد. او آخرین بار با پیراهن تیمی به میدان رفته بود که روزگاری او را بی همه چیز خطاب کرده بودند. اما این بار، آخرین لحظاتی که کسی فکرش را نمی‌کرد برای آخرین باری باشد که او را تماشا می‌کنند، صدایش کردند، فریاد زدند،( تری یعنی همه چیز ما )

تری برای طرفداران چلسی، یعنی همانی که روزگاری خدا بود و برایشان بهترین ها را رقم زده بود، یک خدای دوست داشتنی و فراموش نشدنی... 

۳    
آی اسپورت
2018-10-09 11:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر