فهرست
فقط مورینیو «آقای خاص» است
فقط مورینیو «آقای خاص» است

فقط مورینیو «آقای خاص» است

آی اسپورت- قبل از این در لیگ برتر انگلیس یک «ژوزه مورینیوی بعدی» وجود داشت. نامش آندره ویلاش بوآش بود و حدود یک سال در چلسی و تاتنهام دوام آورد. حالا مارکو سیلوا یک پرتغالی دیگر در لیگ برتر انگلیس است که می خواهد جلوی مورینیو را بگیرد، آن هم در جام حذفی و با هال سیتی.

به لطف موفقیت های مورینیو، تیترهای مربوط به بازی هال سیتی در اولدترافورد با سرمربی پرتغالی اش کاملا قابل پیش بینی است. وقتی یک مربی پرتغالی دو قهرمانی لیگ قهرمانان، 8 قهرمانی لیگ و چندین جام مختلف دیگر برده، هرکسی که شباهت هایی به او داشته باشد و مسیرش را طی کند به او نسب داده می شود. اما گفتن این حرف از عمل کردن به آن راحت تر است.

ویلاش بوآش شاید در پورتو زمینه هایی فراهم کرده بود تا او را مورینیو بنامند، اما این لقب نمی تواند به راحتی به سیلوا داده شود که هدایت هال سیتی در لیگ جزیره را به عهده گرفته است.

موفقیت های او با استوریل، اسپورتینگ لیسبون و المپیاکوس البته شایسته تقدیر و احترام است و این هم درست است که می توان او را به مورینیو نسبت داد، اما نه این که قرار باشد مورینیو شود، بلکه مورینیو الگویش باشد. مورینیو درباره هموطنش گفته:«او از سفر کارش را شروع کرد و این طور نبود که فورا یک شغل سطح بالا به او پیشنهاد شود. اما خیلی جوان است و با وجود جوان بودن باتجربه است، او مربی بالغی است. دوست دارم او موفق باشد، اما سخت است که از پایین ناگهان به بالا بپری. وقتی مربی خارجی هستی کار کردن در لیگ برتر کار آسانی نیست. خودش هم می داند کار سختی دارد چون در جدول پایین هستند، اما به هر حال برای او فرصت مناسبی است. او مربی خوب و جوانی است. او به یونان رفت، هیچ کس نمی داند آنجا قهرمان شد، حالا رقابتی بزرگ پیش رو دارد».

درست است که او در اولین تجربه مربی گری اش در سوانسی به برتری رسید، اما مطمئنا برای بازی مقابل یونایتد خواهد فهمید که کار در لیگ جزیره چقدر سخت خواهد بود. یونایتد 8 بازی آخرش در همه رقابت ها را برده است، روی فرم ترین تیم کشور است و بازیکنانش هم با آمادگی و انگیزه مناسب در بازی ها حاضر می شوند. مخصوصا که خیلی از آن ها در بازی مقابل ریدینگ استراحت کرده اند.

به غیر از این منچستر مربی ای دارد که بهتر از هر کسی سیلوا را می شناسد. اگر مربی جوان امیدوار است بتواند چند برد با هال سیتی به دست آورد، باید کارش را مقابل تیمی که مربی ای دارد که او را نمی شناسد آغاز می کرد. بعد از بازی رفت که امشب برگزار می شود، دو تیم نه تنها باید 26 ژانویه دوباره به مصاف هم بروند، بلکه 6 روز بعد از آن در لیگ برتر و در اولدترافورد بازی خواهند کرد. یعنی تا آن زمان سیلوا 7 بازی در انگلیس تجربه کرده که 3 تای آن ها مقابل مورینیو بوده است. آن هم در حالی که منچستریونایتد در بهترین دورانش است و مربی پرتغالی این تیم را به اوج بازگردانده است. 8 برد پیاپی آن ها تنها قسمتی از داستان را بیان می کند، آن ها اعتماد به نفس خوبی دارند و به خوبی می توانند هر حریفی را شکست دهند. با بازیکنانی مانند زلاتان ایبراهیموویچ، پل پوگبا و داوید دخئا، هال قرار است به مصاف یکی از قوی ترین یونایتد های اخیر برود.

حالا سیلوا ماموریتی ویژه دارد و باید ثابت کند که مقابل مربیان بزرگ چه حرفی برای گفتن دارد. باید نشان دهد که چقدر خاص است.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-01-10 20:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۰۳:۲۷
قشنگ بود اما جلوی منچستر اماده کاری از پیش نبردن دو گل حداقل نتیجه برای منچستر بود احتمال زیاد هر سه بازی رو شکست بخورند
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر