فهرست
گل‌گهر 0-5 پرسپولیس؛ قهرمانی مقتدرانه
گل‌گهر 0-5 پرسپولیس؛ قهرمانی مقتدرانه

گل‌گهر 0-5 پرسپولیس؛ قهرمانی مقتدرانه

آی اسپورت – پرسپولیس در آخرین بازی نیم فصل موفق شد با پنج گل، تیم گل گهر را در سیرجان شکست بدهد و مقتدرانه به قهرمانی نیم فصل برسد. این برد، پرگل ترین پیروزی در نیم فصل اول لیگ بیستم بود. 

 

معوقه هفته دهم لیگ برتر؛ جمعه: 99/12/01 ؛ ساعت 15:40

ورزشگاه: سردار شهید سلیمانی سیرجان/ بدونِ تماشاگر

داور: پیام حیدری/ کمک‌ها: سعید علی‌نژاد و فرهاد فرهادپور

 

ترکیب گل گهر سیرجان: مهرداد بشاگردی، سید علیرضا ابراهیمی، آرمین سهرابیان(69- امین پورعلی)، بهنام برزای، میلاد زکی‌پور، علیرضا علیزاده، احمدرضا زنده‌روح، رضا محمودآبادی(55- عرفان افراز)، علی‌اصغر عاشوری، سعید صادقی و یونس شاکری

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

 

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، کمال کامیابی‌نیا، سید جلال حسینی، مهدی شیری، سعید آقایی(90- محمد انصاری)، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، احسان پهلوان(90- محمد شریفی)، وحید امیری(75- مهدی عبدی) و امید عالیشاه(85- علی شجاعی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

اخطار: علیرضا علیزاده(86) از گل‌گهر

 

اخراج: بهنام برزای(84) از گل‌گهر

 

شرح گل‌ها:  

گل‌گهر صفر - پرسپولیس یک (دقیقه 30: احمد نوراللهی): احسان پهلوان در سمت چپ زمین سعید آقایی را راه انداخت که نفوذ سریع و خطرناک این بازیکن و ارسال زمینی او با دفع نه چندان خوب علیرضا ابراهیمی به احمد نوراللهی رسید تا این بازیکن دروازه خالی گل‌گهر را باز کند.

گل‌گهر صفر - پرسپولیس 2 (دقیقه 60: امید عالیشاه): پاس در عمق زیبای سیامک نعمتی به امید عالیشاه و فرار سریع و تماشایی او از سمت راست زمین را این بازیکن با شوت زمینی تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.

گل‌گهر صفر - پرسپولیس 3 (دقیقه 68: مهدی شیری): پاس در عمق مهدی شیری و شوت روی پای دیدنی سیامک نعمتی را بشاگردی برگشت داد، اما ریباند مهدی شیری با ضربه سر شیرجه‌ای سومین گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

گل‌گهر صفر - پرسپولیس 4 (دقیقه 72: گل به خودی احمدرضا زنده‌روح): حرکت سریع مهدی شیری از سمت راست زمین و ارسال زمینی در عرض او را احمدرضا زنده‌روح در مقابل تیرک اول و با دفع توپ اشتباه وارد دروازه خودی کرد.

گل‌گهر صفر - پرسپولیس 5 (دقیقه 87: سیامک نعمتی): پاس رو به جلوی سعید آقایی و ارسال علی شجاعی را مهرداد بشاگردی به شکل بدی دفع کرد تا توپ مقابل پای سیامک نعمتی بیفتد و این بازیکن دروازه سیرجانی‌ها را برای بار پنجم باز کند.

 

لحظات حساس:

دقیقه 2: ارسال امید عالیشاه از روی کرنر سمت چپ زمین و ضربه سر نعمتی از بالای دروازه گل‌گهر راهی اوت شد.

دقیقه 12: سانتر خطرناک سعید صادقی را سیامک نعمتی با ضربه سر دفع کرد، اما توپ به رضا محمودآبادی رسید که شوت محکم این بازیکن با واکنش خوب حامد لک دفع شد و در ادامه برخورد توپ به پای ابراهیمی به کرنر رفت و داور اعتقادی به اعلام پنالتی در برخورد این بازیکن با دروازه‌بان پرسپولیس نداشت.

دقیقه 16: ضربه سهرابیان با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 18: سانتر خطرناک علی‌اصغر عاشوری از روی ضربه آزاد میانه زمین را حامد لک قبل از رسیدن توپ به سهرابیان راهی کرنر کرد.

دقیقه 19: ارسال زنده‌روح از روی کرنر سمت راست زمین نزدیک بود تبدیل به گل شود که توپ او به تیرک عمودی دروازه پرسپولیس اصابت کرد و در ریباند هم شوت عاشوری از روی خط دروازه برگشت داده شد.

دقیقه 20: نفوذ تند و تیز عالیشاه و پاس رو به جلوی او را پهلوان به مقابل دروازه گل‌گهر فرستاد که برزای این توپ خطرناک را با ضربه سر به کرنر زد.

دقیقه 34: ضربه سر عالیشاه روی توپ ارسالی توسط پهلوان در اختیار بشاگردی قرار گرفت.

دقیقه 35: ارسال خطرناک و تند و تیز زکی‌پور از سمت چپ زمین را حامد لک با واکنش مناسب دفع کرد.

دقیقه 37: شوت روی پای احسان پهلوان را بشاگردی در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 38: سانتر سعید صادقی از جناح چپ زمین و ضربه سر پشت سر یونس شاکری به گوشه دروازه پرسپولیس را حامد لک با واکنش عالی به کرنر فرستاد.

دقیقه 39: ارسال زنده‌روح باز هم خطرساز شد که حامد لک دوباره با کف دست توپ را به کرنر زد.

دقیقه 43: پرسپولیس می‌توانست روی اشتباه خط دفاعی گل‌گهر گل دوم را بزند که پاس خوب امید عالیشاه و شوت پای چپ وحید امیری را بشاگردی با خروج به موقع از دروازه و واکنش خوبی دفع کرد.

دقیقه 55: علیرضا علیزاده در محوطه جریمه پرسپولیس موقعیت خوبی به دست آورد که شوت او با واکنش خوب حامد لک دفع شد.

دقیقه 77: پاس در عمق به محوطه جریمه گل‌گهر و شوت روی پای محکم مهدی عبدی به تیرک عمودی دروازه سیرجانی‌ها اصابت کرد و دفع شد.

دقیقه 80: ارسال زکی‌پور از جناح چپ زمین و ضربه سر شاکری از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

 

در حاشیه:

* گادوین منشا، مهاجم گل‌گهر به دلیل محرومیت در فهرست تیمش مقابل پرسپولیس حضور ندارد، اما بازی مقابل باشگاه سابق خود را از نزدیک تماشا می‌کند.

* امیر قلعه‌نویی، سرمربی گل‌گهر بخاطر محرومیت در کنار زمین دیده نمی‌شود.

* ترکیب پرسپولیس نسبت به بازی اخیرش تغییری نداشته است.

 

 

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2021-02-19 17:35:00
نظر دهید

۲ نظر
اقلیت تاس
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۸:۱۱
تیم بدون مهاجم تخصصی! موقعیتهای فراوان گل! روزنامه نگار با شرف و بردهای اقتصادی و شانسی!!!!! کارما. ایمان بیاورید.چقدر باید تکرار بشه؟؟
اف سی دوپینگ
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۹:۲۷
عن شدن ژنرال بنگیا جلو پرسپولیس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر