فهرست
4 ستاره کی‌روش در پست غیرتخصصی: آقای بازیکن‌ساز
4 ستاره کی‌روش در پست غیرتخصصی: آقای بازیکن‌ساز

4 ستاره کی‌روش در پست غیرتخصصی: آقای بازیکن‌ساز

آی اسپورت- سبک دفاعی تیم ملی زیر نظر کارلوس کی‌روش، در این سال‌ها نتایج بسیار خوبی برای تیم ملی رقم زده اما برای اجرای این سبک، نیاز به بازیکنانی دقیق و کم اشتباه است. بازیکنانی که بتوانند تفکرات کی‌روش را کامل در زمین اجرا کنند. محدودیت انتخاب بازیکن در پست‌های مختلف برای اجرای تفکرات کی‌روش، باعث شده او در این سال‌ها بارها دست به تغییر پست بازیکنان بزند. مثلا زمانی که در ایران دفاع چپس با خصوصیات جنگنده و تدافعی نبود، مهرداد پولادی را از پست هافبک دفاعی به این پست منتقل کرد.

در تیم فعلی ایران هم بازیکنان زیادی در تیم ملی، پست‌های جدیدی را تجربه می‌کنند. مرتضی پورعلی‌گنجی زمانی که کی‌روش نیاز به یک مدافع قد بلند و پا به توپ داشت از هافبک دفاعی به دفاع وسط منتقل شد. مهدی طارمی، مهاجم پرسپولیس بازی در پست وینگر راست و چپ را تجربه می‌کند. اشکان دژاگه بخاطر عملکرد ضعیف شجاعی، بازی‌های زیادی نقش هافبک تهاجمی را بازی کرد و در بازی آخر تیم ملی، احسان حاج‌صفی برای بالا بردن سرعت تیم ملی در پرس به پست هافبک دفاعی رفت. قبل از آن‌ها منتظری هم در پست دفاع راست برای تیم ملی بازی کرده بود.

پولادی و منتظری، در اردوی فعلی تیم ملی نیستند اما شاید مقابل کره جنوبی پورعلی‌گنجی، حاج‌صفی، دژاگه و طارمی همزمان در پست‌های جدیدشان برای تیم ملی به میدان بروند. برای مربی که یاد گرفته در صورت نیاز، به جای غر زدن از نداشتن بازیکن برای پست‌های مورد نظرش، بازیکن بسازد!

۷    
آی اسپورت
2016-10-10 17:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر