فهرست
زمستان و استقلالی که باید مراقب باشد
زمستان و استقلالی که باید مراقب باشد

زمستان و استقلالی که باید مراقب باشد

آی اسپورت - تابستان گذشته برای استقلالی‌ها پرماجرا سپری شد و این تیم روزهای عجیبی را گذراند. آبی‌ها فصل نقل و انتقالات را با امروز و فردا کردن‌های افتخاری و توفیقی، خریدهای مصدوم، جدایی نفرات کلیدی و چند خرید گران‌قیمت دقیقه نودی به یاد می‌آورند. اتفاقاتی که تا این جای فصل هم گریبان استقلال را گرفته و باعث حذف این تیم از لیگ قهرمانان اسیا و سپس جام حذفی شده است. از میان خریدهای این فصل تنها علی کریمی و تا حدودی روح‌الله باقری و اللیهار صیادمنش توانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند و باقی خریدها تا کنون در حد و اندازه تیم بزرگی چون استقلال نشان نداده‌اند؛ حتی عملکرد نسبتا خوب اللهیار صیادمنش 16 ساله هم خود دلیلی بر ضعف دیگر خریدهای استقلال است چرا که این بازیکن جوان خریدی نه برای امروز که برای آینده باشگاه است. با تمام این اتفاقات از حالا می‌توان نقل و انتقالات زمستان را برای آبی‌ها پر رفت و آمد دید، از طرفی احتمالا چند بازیکن که پایین‌تر از حد تصور ظاهر شده‌اند از جمع آبی‌پوشان جدا خواهند شد و از طرف دیگر، با توجه به گروه سخت استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و لزوم تقویت این تیم برای مقابله با حریفان قدرتمند این تیم نیاز مبرمی به جذب چند بازیکن خارجی خوب دارد. بازیکنانی که ترجیحا ایجنتی به جز مارک شرمان آلمانی داشته باشند. بدون شک وقتی صحبت از نفرات مازاد استقلال می‌کنیم اولین نام‌هایی که به ذهن‌مان می‎رسد الحاجی گرو و مارکوس نویمایراست که این روزها عملکرد پرانتقادی در ترکیب استقلال دارند. این دو بازیکن که در ابتدای فصل و با نظر وینفرد شفر به جمع آبی‌های پایتخت اضافه شدند ولی تاکنون در بازی‌هایی که به میدان رفته‌اند در ترکیب استقلال موثر ظاهر نشده‌اند و در صورت جذب بازیکن خارجی باید از جمع آبی‌ها جدا شوند.

یکی از نفراتی که از همین حالا شایعات بسیاری درباره پیوستن دوباره‌اش به جمع آبی‌ها شنیده می‌شود سرور جپاروف است. این هافبک ازبکستانی که فصل گذشته در استقلال یک مهره بدون جانشین بود در پایان فصل و با اتمام قراردادش راهی جیتسو قزاقستان شد ولی آنجا چندان موفق نبود و با اتمام لیگ قزاقستان به کشورش بازگشت. گفته می‌شود جپاروف که این روزها بدون تیم است مذاکراتی هم با استقلالی‌ها داشته است و در صورت توافق به جمع آبی‌ها بازخواهد گشت.

البته علامت سوال درباره خرید جپاروف این است که با توجه به سن و سال بالای این بازیکن و عملکرد ضعیفش در قزاقستان، آیا او می‌تواند مشکلات استقلال در موقعیت‌سازی را حل کند؟ این سوالی است که وینفرد شفر باید به آن فکر کند تا پس از بویان، گرو و نویمایر، یک خرید خارجی ناکام دیگر به جمع خریدهای ناکام قبلی این مربی آلمانی اضافه نشود.

دیگر بازیکنی که شایعات درباره پیوستنش به استقلال زیاد است، امید نورافکن است. هافبک جوان و سابق استقلال که در ابتدای فصل چمدان‌هایش را مقصد بلژیک و تیم شارلروا بست ولی در این تیم روزهای تلخی را تجربه کرد تا خیلی زود به فکر بازگشت به وطن بیفتد. تنها مانع بر سر راه نورافکن، تیم بلژیکی است که باید به جدایی او رضایت دهد. حضور نورافکن در میانه میدان به جای باقری ناآماده می‌تواند کمربند میانی تیم شفر را محکم‌تر کند؛ البته اگر شفر او را برای پست مدافع چپ در نظر نداشته باشد.

با این اوصاف استقلالی‌ها برای نقل و انتقالات نیم‌فصل گزینه‌های زیادی دارند و باید با بررسی دقیق و به دور از حاشیه‌ها و البته به دور از دلالانی که ابتدای فصل دو ستاره اصلی این تیم را فراری دادند و دو بازیکن متوسط به این تیم اضافه کردند، تغییراتی درست در این تیم برای ادامه فصل و لیگ قهرمانان اسیا ایجاد کنند.

 

۱۸ ۱  
آی اسپورت
2018-11-30 01:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علی پرسپولیسی
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۰۱:۴۳
آقا زمستانو نقل و انتقالاتو این چیزا چیه؟!!
این تیم خرج کردنش ۳ برابر پرسپولیسه در حالی که درآمد پرسپولیس ۱.۵ برابر کیسه کشاس!! البته فقط از ناحیه اسپانسر مشترک.
جدا از اون پرسپولیس چندین ساله که تمام افتخارات رو بدست میاره و جوایزو پاداش های میلیون دلاری بدست آورده ولی کیسه کشا سقف موفقیتشون کسب سهمیه آسیا بوده!!
هر سال بعد از ریخت و پاش های وحشتناک کیسه ها، مدیراشون میگن ۵۰ درصد درآمد فصل بعدمونو پیشخور کردیم!!! تو نیم فصلش اونوقت میرن باز بازیکنای میلیون دلاری میگیرن!! از کجا میاد این پولا؟ چرا اینا هی خرج میکننو هی دارن ولی ما هی خرج نمیکنمیو هی نداریم؟! اونم تو شرایطی که همین امسال بودجه ۳ فصل آیندمونو باید در آورده باشیم.
بیشرفا پول پرسپولیسو دارن میریزن تو حلقوم تیم کفتارهای آبی پایتخت. هوادار کش بده موضوعو نذار حق ما و تیممونو بخورن. این پول حق ماس. نمیذاریم مثل هر سال بچپونید تو حلقوم کیسه کشا.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر