فهرست
کلین شیت در غیاب پژمان؛ نمره قبولی زوج معتمد شفر
کلین شیت در غیاب پژمان؛ نمره قبولی زوج معتمد شفر

کلین شیت در غیاب پژمان؛ نمره قبولی زوج معتمد شفر

آی اسپورت- روزبه چشمی و مجید حسینی موفق شدند در غیاب پژمان منتظری عملکرد قابل قبولی داشته باشند تا خط دفاعی منسجم و مستحکم استقلال از بازی هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا نمره قبولی بگیرد. شاید در نبود منتظری و با توجه به پیشینه روزبه چشمی در عمق خط دفاع پیش از شروع بازی احساس میشد پاشنه آشیل استقلال حوالی باکس دفاعی این تیم باشد اما هرچه از شروع بازی گذشت زوج حسینی و چشمی نشان داد می‌تواند اعتماد به نفس داشته باشد و البته این اعتماد را به خطوط هافبک و هجومی هم منتقل کند. دو مدافع مرکزی استقلال شب خوبی را پشت سر گذاشتند و چه در نبردهای هوایی و زمینی و چه در مدیریت بازی منظم و با آرامش بالا موفق شدند خواسته‌های شفر را اجرایی کنند.

چشمی و حسینی دقت پاس ۸۰ و ۸۷ درصدی را به ثبت رساندند و با ثبت ۱۲ پاس بلند نقش ویژه‌ای هم در طرح‌ریزی حملات آبی‌ها داشتند. بازی منظم و آرام این دو مدافع تاثیر قابل توجه‌ای روی حرکات خط میانی آبی‌ها داشت و استقلالی‌ها با حوصله و بدون عجله آنطور که سرمربی آلمانی خواسته بود برتری خود را به حریف قدر عربستانی تحمیل کردند. در بخش تدافعی هم دو مدافع جوان استقلال با تجربه‌تر از همیشه بودند و با کنترل مهاجمان عربستانی کمترین موقعیت ممکن را به حریف دادند.

حسینی و چشمی در مجموع ۴ تکل به ثبت رساندند و با ۱۰ دفع موفق توانستند غالب حملات الهلال را خنثی کنند. این دو مدافع روی هم رفته ۶ نبرد هوایی و زمینی را هم از بازیکنان رقیب بردند و ۵ بار هم برابر حریف ناکام ماندند که البته سبب‌ساز شرایطی خطرناک برای استقلال نشد. در این بین روزبه چشمی یک بار هم توپ بازیکنان الهلال را قطع کرد و مانع ایجاد خطر روی دروازه رحمتی شد. ۴ خطایی هم که این دو مدافع در طول بازی مرتکب شدند یک کارت زرد برای مجید حسینی به همراه داشت. اما در مجموع زوج جوان خط دفاع استقلال توانست امشب رضایت شفر را جلب کند و نشان بدهد در غیاب منتظری هم استقلال می‌تواند خط دفاع مورداعتماد و مستحکمی داشته باشد.

نود

 

 

۱۲    
آی اسپورت
2018-02-20 22:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر