فهرست
پیش‌بینی دوران با تریم: اعتراض، اعتراض، اعتراض
پیش‌بینی دوران با تریم: اعتراض، اعتراض، اعتراض

پیش‌بینی دوران با تریم: اعتراض، اعتراض، اعتراض

یک. فاتح تریم از یک هفته پیش سرمربی استقلال است. بعد ازبازی با سپیدرود رشت، او به استقلال آمده. به خاطر تعطیلی لیگ، 5 روز اول تمرینات تعطیل بوده و حالا او دو روز است تیم را در ورزشگاه شماره 2 آزادی تمرین می‌دهد. امروز او از وضعیت زمین تمرین استقلال شکایت داشت. گفته می‌خواهد زمان بیشتری در زمین تمرین حضور داشته باشند و بازیکنان را از صبح در اختیار داشته باشد. گفته نمی‌شود بازیکنان کنار زمین بیایند و منتظر بمانند تمرین یک تیم دیگر تمام شود. تریم عصبانی بوده و می‌خواسته با مدیر باشگاه صحبت کند. رضا افتخاری اما در دفتر باشگاه بوده و نتوانسته‌اند صحبت کنند. عصبانیت تریم را تلفنی به او اطلاع می‌دهند. گفته بگویید همه چیز را فراهم می‌کنیم.

دو. استقلال در تهران فولاد را شکست داد و هفته بعد قرار است با پرسپولیس بازی کند. تریم با وجود پیروزی اصلا خوشحال نبود و بیشتر عصبانی به نظر می‌رسید. در نشست خبری بعد از بازی، سرمربی استقلال گفت شرایطی که باید در باشگاه وجود ندارد و گلایه‌هایش از وضعیت تیم را منتقل کرده است. گفت ترجیح می‌دهد درباره این وضعیت علنی صحبت نکند اما اگر مدیران باشگاه به وعده‌هایشان عمل نکنند مجبور است با طرفداران استقلال مستقیم صحبت کند. تریم به نوعی مدیران باشگاه را پیش از دربی تهران تهدید کرد.

سه. نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس، فاتح تریم خونسرد به نظر می‌رسد. با همه خونسردی اما صحبت‌های او دل هواداران استقلال را از جا می‌کند. پیش از یک بازی مهم، او مدیران باشگاه را تهدید کرد که مسئولیت هر نتیجه‌ای از این به بعد را به عهده نمی‌گیرد. او گفت تا زمانی که پول بازیکنان به صورت منظم پرداخت نمی‌شود و آن‌ها در زندگی‌شان دچار آشفتگی‌های ناشی از بحران مالی هستند نمی‌تواند آن‌ها را درست تمرین بدهد و بازیکنان کارایی لازم را نخواهند داشت. تریم از قول‌های مکرری که مدیران باشگاه برای پرداخت پول بازیکنان داده‌اند صحبت کرد و گفت نمی‌تواند مسئولیت کاری که بر عهده او نیست بر عهده بگیرد و مدیران باشگاه باید خودشان با بازیکنان روبه‌رو شوند.

چهار. استقلال هنوز در ورزشگاه شماره 2 آزادی تمرین می‌کند. مدیران باشگاه اما به تریم قول داده‌اند چمن کمپ ناصر حجازی به زودی آماده می‌شود و استقلال می‌تواند به کمپ برگردد. آن‌ها به تریم گفته‌اند نمی‌توانند آزادی را به صورت تمام‌‌وقت اجاره کنند اما به زودی محل تمرین خود باشگاه را آماده می‌کنند. تریم فشار زیادی برای آماده شدن یک زمین تمام‌وقت به باشگاه آورده. نیم‌فصل تمام شده و تریم روی نام بعضی بازیکنان‌اش خط کشیده و بازیکنان جدیدی از لیگ انتخاب کرده و آن‌ها را می‌خواهد. استقلال 10میلیارد تومان برای تریم هزینه کرده و پول جذب بازیکن جدید ندارد. تریم بوراک ییلماز، مهاجم فعلی ترابوزان‌اسپور را هم در لیست‌اش آورده چون از مهاجمان‌اش راضی نیست. افتخاری به او قول داده تلاش‌اش را برای به خدمت گرفتن او می‌کند اما وقت تلف می‌کند که زمان انتقالات تمام شود. تریم از او خواسته پول انتقال را فراهم کند و خود او می‌تواند با باشگاه ترک صحبت کند و انتقال را پیش ببرد. با این حال افتخاری نتوانسته اعتبار لازم برای این بازیکن 3 میلیون یورویی را تامین کند.

پنج. زمین چمن کمپ مرحوم حجازی آماده شده و استقلال از امروز قرار است در این زمین تمرین کند. تریم باید راضی باشد اما نیست. در همان ساعت اول به افتخاری گفته می‌خواهد سالن بدنسازی، سالن غذاخوری و زمین چمن بازیکنان پایه در کنار زمین تمرینی تیم اصلی باشد. گفته می‌خواهد تمرین تیم‌های امید و جوانان باشگاه را هم زیر نظر بگیرد. تریم هم‌چنین یک اتاق به عنوان دفتر خودش در این کمپ خواسته و از این که هیچ کدام از این خواسته‌هایش تاکنون عملی نشده شکایت دارد. او هم‌چنین به این که پرداخت‌های قراردادها باز هم عقب افتاده اعتراض دارد.

شش. ...

هفت. ...

می‌شود مصایب دوطرفه حضور تریم را در استقلال تا ابد ادامه داد. احتمال این که او به استقلال بیاید وجود دارد. احتمال آن که با استقلال نتیجه بگیرد هم کم نیست. او می‌تواند باعث پیشرفت فنی استقلال و حتی فوتبال ایران هم بشود اما حضور او به معنای باشگاه شدن استقلال نیست. استقلال زمانی از حضور تریم بیشترین نفع را می‌برد که حداقل‌های یک باشگاه حرفه‌ای را داشته باشد. فاتح تریم دست معجزه‌گر ندارد اما شاید حضور او و فشارها و همین مصایبش، استقلال را به سمت باشگاه شدن نزدیک کند. البته اگر او یا باشگاه این مصایب را تحمل کنند و به خواست‌های او توجه شود. جای تریم، می‌شود نام هر سرمربی مطرح دیگری را هم گذاشت. سرمربیانی که با تصور باشگاه می‌آیند و با تیم روبه‌رو می‌شوند. سرمربیانی که بسته به شخصیت خود یا عادت می‌کنند یا می‌روند یا تا لحظه آخر می‌جنگند تا تغییر بدهند. 

۱۷ ۱۳  
آی اسپورت
2017-09-24 16:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
ابیدل
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۹
و شما هم که دارید زور میزنید تریم را از تیم دور کنید ومربی خودتون رو با دلالی قالب استقلال کنید و حق دلالی خودتون رو بگیرید
شاهرخ
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۵
بخش آخر رو یه بار دیگه بخون ببین هم‌چین برداشتی می کنی؟ چه تریم بیاد چه نیاد چیزی گیر ما نمیاد. خیالت راحت. یه جوری می گی داریم تریم رو از تیم دور می کنیم انگار من رئیس هیات مدیره‌ام. نه برادر یا خواهر آبیدل، ما آشنای مربی نداریم که قالب استقلال کنیم.
علی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
1- اگر در تیم بزرگ هستی چه رئال، چه منچستر و ... هدف قهرمانیه هدف استقلال قهرمانیه
2- در شکست خوردن هر مربی خارجی در استقلال در قهرمانی هیچ شکی ندارم دلیل این امر بد بون خارجی ها نیست، فوتبال ایران یک منطقه ویژه است هر خارجی بدون 10 سال کار کردن در ایران ، چه شناختی از این جنگل پیچیده داره؟ تریم کسی است مانند دنیزلی و ضعیف تر، حاصل سه دوره حضور دنیزلی در پاس و پرسپلیس از نظر قهرمانی هیچ بود
3- یک دلیل دیگر باختن خارجی ها، بی انگیزگی است در خوب بودن آری هان، زوبل، وینگادا و دنیزلی شکی نیست، اما اگر هم جامی نیارند چیزی را از دست نمیدند مربی خارجی بیکار میاد ایران، که تا پیدا کردن تیم بعدی اش کمی پول جمع کنه دلیل عملکرد بهتر برانکو در ایران از یکسو وجود منصوریان بود از سوی دیگر حدود 11 سال سابقه در ایران و شناخت جزییات فوتبال ما ، خارجی های قبلی پرسپلیس علیرغم سوابق آنچنانی در فوتبال دنیا نه منصوریان را داشتند نه سابقه 10 ساله را در واقع برانکو بین آنها از همه داخلی تر بود
4- من نگران بیسوادی افتخاری و ترس مطبوعات پرسپلیسی از استقلال امیرخان هستم دسته دوم سعی میکنند در نبودن امیرخان یه جام فیک دیگه برای پرسپلیس جور کنند و افتخاری هم ساده است و هم مثل شاپور بختیار میخواد پستشو حفظ کنه و چند روز دیگه علیرغم فحش های تماشاگران صندلیشو نگه داره
samiraaaa
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۵
دقیقا اومدن تریم میتونه خوب باشه و میتونه بد باشه،اگه تا نیم فصل نتایج خوبی بگیره ک اوضاع در ظاهر خوب پیش میره،وای اگه اونجوری ک هوادارا فک میکنن نشه فقط یه دردسر بزرگ میشه واسه استقلال...شاید بعدش دیگه نشه کمر راست کرد،چون استقلال وزیر نداره ک زنگ بزنه مشکل بازیکنو حل کنه،چون استقلال فدراسیون نداره ک بلافاصله واسه مشکلش تشکیل جلسه بدن،چون استقلال سازمان لیگ نداره ک بازیاش کنسل بشه،چون استقلال منابع نامعلوم نداره ک بدهیش پرداخت بشه،چون استقلال دیگه ناصرخانشو نداره،دیگه منصورخانشم بالا سر تیمش نیس ،استقلال هیچی بجز هوادار نداره....
matt1982
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۱
1- پرده برداری از جلسات مخفیانه ی فرهاد مجیدی، کاپیتان وقت استقلال، با محمود احمدی نژاد، رییس جمهور وقت.
2-تاریخ اعلام شده جهت برگزاری بازی جام حذفی بین دو تیم پرسپولیس و استقلال: بهمن ماه. عزیز محمدی، سپاهی استقلالی، بعد از فهمیدن این نکته که بیشتر بازیکنان پرسپولیس یا محرومن یا مصدوم: تاریخ جدید دربی حذفی همین دو روز دیگه (آبان ماه) اعلام می شه و هر تیمی شرکت نکند 3-0 بازنده اعلام می شه.
3-با وجود مثبت اعلام شدن دوپینگ بازیکنان استقلال در دربی حذفی، عزیز محمدی با نفوذ خودش در فدراسیون مانع هرگونه اقدامی علیه تیم دوم پایتخت می شود.
4- فدراسیون فوتبال از بودجه خودش طلب بازیکنان خارجی استقلال که از این تیم شکایت کرده اند را می دهد تا مشکلی تیم سوگلی حکومت را تهدید نکند.
5- باشگاه پرسپولیس به علت بدهی مالی و شکایت بازیکن خارجی سابقش با کسر شش امتیاز از سوی فیفا مواجه می شود.
6- درآمد باشگاه پرسپولیس از 3090 رقمی به مراتب بالاتر از مبلغی اعلام شده که هواداران استقلال به این تیم پرداخت کرده اند.
7- برخلاف اینکه عده ای سعی دارن وانمود کنند در مصاف باشگاههای ایرانی با عربستانی ایرانی ها همصدا برای موفقیت نماینده ی ایران آرزوی کامیابی دارند، کامنت فوق نشان می دهد این داستانا به صفحات روزنامه ها محدود می شه!
8- باشگاه پرسپولیس در ادوار مختلف به کرار در رقابتهای جام باشگاههای آسیا حضور داشته است. با این حال مسئولین حکومت جمهوری اسلامی ترجیح می دهند بجای پرسپولیس، هر موقع استقلال در آسیا بازی دارد برای این تیم میزبانی بگیرند!
۵
مصطفی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۸
انشالله تریم میاد اگه نشد باید بریم دنبال کریستین گروس مربی سابق الاهلی و بازل سوییس
۵
مصطفی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۸
انشالله تریم میاد اگه نشد باید بریم دنبال کریستین گروس مربی سابق الاهلی و بازل سوییس
۴ ۱
شاهرخ
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۲
من اگر دستم به جایی بنود بود اتفاقا همین مربی رو پیشنهاد می کردم. هم تو منطقه کار کرده و آشنایی داره هم مربی خیلی خوبیه هم احتمالا ارزون تر از تریمه
۳
وحید
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۷
من فکر میکنم ورود فاتح تریم به ایران میتونه اتفاق مثبتی باشه..فارغ از بحث نتیجه گیری....اگر بهانه گیری های مورد اشاره شما را در کنفرانسها یا مصاحبه های مختلف داشته باشیم...باشگاه و وزارت ورزش را وادار میکنه که فکری به حال امکانات اولیه فوتبال بکنند.کما اینکه کیروش نیز با اصرار فراوان تونسته بخشی از این امکانات را فراهم کنه ضمن اینکه نتیجه گرفته و مورد احترام هوادار هم هست.....من سوالی از شما دارم اگر سایت محترم شما در یک مخروبه و بدون امکانات یا بهتر بگم بدون اینترنت که نیاز اولیه شما برای کسب و نشر اطلاعات باشه ایا شما نوعی در این سایت فعالیت میکردید یا خیر.....من خودم علاقمند هستم بخشی از فعالیت شما در رابطه با اطلاع رسانی در رابطه با سخت افزارهای ورزشی موجود در ایران و مقایسه ان با امکانات بین المللی باشه تا همیشه ارگانهای مسئول بدانند که برای مردم امکانات به روز و توسعه یافته مهم نی باشد.....
مرتضی زند
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۸
مطلب شرم آوری بود . حقارت نویسنده و البته حسادت وی رو میرسونه
بهزاد
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۰
احتملا همه اینها برای برانکو عزیزتان فراهم بود
دوست عزیز دیگه‌گند رنگی بودن رو سایتتون درورده
مصطفی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۴۸
پس چیکار کنیم اگه مربی خارجی هم نیاد که امکانات نمیاد
شما فکر میکنید اگه کی روش نبود ساختمان ایفمارک رو به تیم ملی میدادن
نخیر عزیزم اون خارجی پولشو میگیره میره ولی امکانات میمونه واسه تیم
اگه این ده میلیارد رو که میخان بدن به تریم صرف امور زیر بنایی باشگاه بشه و بتونن یک مربی خوب داخلی بیارن پس میشه گفت اوردن تریم اشتباهه ولی من فکر نکنم بشه
سامان
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۵۹
چطوره بریم مظلومی بیاریم تا شما راضی بشید؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر