فهرست
چرا برزیل به تهران نمی‌آید؛ پول نداریم!‌
چرا برزیل به تهران نمی‌آید؛ پول نداریم!‌

چرا برزیل به تهران نمی‌آید؛ پول نداریم!‌

آی اسپورت – سیرالئون، تونس، الجزایر، سوریه، ازبکستان، ترکیه، یونان و لیتوانی. هفت بازی برای تیم ملی قبل از جام جهانی. مسابقاتی که شاید اسم رقیب بزرگی مثل برزیل،ایتالیا و آرژانتین در آن مشاهده نشود اما مسابقاتی است که برای آمادگی بیشتر ملی پوشان در جام جهانی تدارک دیده شده است. بدون شک این برای خیلی‌ها سوال است که چرا کشورهایی مثل عربستان، ژاپن و کره جنوبی می‌توانند با آرژانتین و برزیل در خانه خودشان بازی کنند اما ایران همین چند بازی تدارکاتی را هم باید خارج از خانه و با رقیبانی به مراتب درجه پایین تر به میدان برود؟ دلیل عمده این اتفاق از دو حالت خارج نیست، پول و روابط بین الملل. یکی از اعضای کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال که نمی‌خواهد نامش فاش شود، اطلاعات خوبی در اختیار ما گذاشت.

هفت بازی دوستانه برای تیم ملی؛ ترکیه،یونان و الجزایر به مراتب کشورهای صاحب نام‌تری نسبت به بقیه هستند.می توانیم شفاف سوال کنیم که چقدر برای این 7 بازی هزینه شده؟

به تفکیک نمی‌توانم چنین اطلاعاتی را در اختیار شما بگذارم اما برای این 7 بازی رقمی در حدود 300 تا 350 هزار دلار هزینه شد.

این رقم پایین نیست؟ قبلا هزینه‌ها بیشتر از این نمی‌شد؟

کاری که ما کرده‌ایم این است که این بار ارتباط‌ها زیر نظر روابط عمومی و امور بین الملل انجام شده است. خودمان مکاتبه کرده‌ایم و خودمان هم جواب گرفته‌ایم. منظورم این است که دست یک سری از افرادی که این وسط نفعی از بازی‌های ملی می‌بردند، کوتاه شده.

یعنی بحث واسطه‌گری وجود داشته؟

در این مورد حرفی نزنیم بهتر است. منظور مشخص است.

نمی‌شود از این روابطی که داریم برای آوردن تیم‌های بزرگ استفاده کرد؟

روابط را داریم اما بحث دوم پول است. می‌دانید عربستانی‌ها برای اینکه آرژانتین با مسی به کشورشان برود چقدر هزینه کردند؟ 2.5 میلیون دلار.

بعضی‌ها هم می‌گویند که شخصیت فوتبالی هم در این ماجراها دخیل است.

شخصیت فوتبال ایران در آسیا کجاست؟ نوک قله. عربستان کجاست؟ ما هم 2.5 میلیون دلار می‌دادیم آرژانتین با مسی و بقیه بازیکنانش به ایران می‌آمد. شما پول که داشته باشی نه فقط آرژانتین، بلکه برزیل و اسپانیا هم به ایران می‌آیند.

الان مثلا بر فرض بخواهیم با برزیل بازی کنیم و پول هم باشد آنها قبول می‌کنند؟

برنامه‌های برزیل که پر است.

مثال زدیم. می‌توان یک تیم بزرگ دیگر را مثال زد.

مکاتبه می‌کنیم و چرا نباید قبول کنند؟ البته شرایط را هم در نظر بگیرید. برزیل همیشه برزیل است حتی اگر 6 – 7 گل از آلمان بخورد. آنها راهی جام جهانی شده‌اند و قیمت‌ها فرق می‌کند. فرض کند فیفا دی آنها خالی باشد و مثلا برای اردیبهشت درخواست ما را قبول کنند. بعید است زیر 2 میلیون یورو پیشنهاد بدهند. ضمن اینکه این هزینه فقط به خود برزیلی‌ها می‌رسد. هزینه اقامت، هتل  و خوراک را هم حساب کنید. ضمن اینکه برای آنها باید فقط بلیت فرست کلاس بگیریم. هزینه این خدمات را هم که می‌دانید چقدر می‌شود.

در این چند وقت مکاتبه‌ای با تیم‌های بزرگ داشته‌اید؟

وقتی می‌دانیم شرایطش را نداریم چرا باید مکاتبه کنیم. هر وقت حساب ما پر از پول بود و دستور کتبی داشتیم توانایی‌اش را داریم که با تیم‌های بزرگ جهان مکاتبه کنیم چون در اصطلاح «چپ مان پر است.»

 

 قیمت تیم‌های بزرگ برای بازی‌های دوستانه

برزیل

شرایط عادی بین 300 تا 500 هزار دلار.

شرایط فوق العاده 1 تا 2.5 میلیون دلار

بلژیک

شرایط عادی بین 150 هزار تا 200 هزار دلار

شرایط فوق العاده 250 هزار دلار تا 600 هزار دلار

هلند

شرایط عادی بین 150 تا 300 هزار دلار

شرایط فوق العاده 400 تا 500 هزار دلار

آرژانتین

شرایط عادی بین 200 تا 500 هزار دلار

شرایط فوق العاده 500 تا 2.5 میلیون دلار

ایتالیا

شرایط عادی بین 200 تا 400 هزار دلار

شرایط فوق العاده 400 تا 1.5 میلیون دلار

 

روزنامه سازندگی

۶ ۵  
آی اسپورت
2018-03-16 13:38:00
نظر دهید

۵ نظر
عمید
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۵۵
اینا که برای رفیق علی کریمی (هدایتی) پول خرد هم نیست. به داش علی بگین به هدایتی بگه تا هزینه کنه. لااقل اینطوری نشون بدن دشمنی با تیم ملی ندارن. اعتبارش هم به اسم خودشون تموم شه.
آرش
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
نه عزیز دلم...تموم کنین این بحث مسخره رو...سال به سالو چهار سال یه بار چهارتا تیم بنجل ردیف میکنین که اونم سه تاش کنسل میشه، بعدم میگین پول نداریم وگرنه منتخب مریخو میاوردیم اینجا...چرا یه بار واسه همیشه نمیگین که به لطف گندایی که زدیم و ماجراجویی های ابلهانه مون, هیچ شان و شخصیتی برامون تو دنیا نمونده...چرا یه بار واسه همیشه نمیگین وقتی مربی یه تیم واسه بازی با یه تیم دوزاری اماراتی, عجز و ناله میکنه که توروخدا نزنین, نترکونین...محروممون میکنن, به چه مناسبت مسی و آرژانتین باس بیان اینجا؟؟...وقتی یاد گرفتیم از دیوار سفارت کشورا بریم بالا،به چه مناسبت باید هر تیمی و هر کشوری با روی خوش پاشه بیاد جلوی ما بازی کنه؟... این جامعه و کشور رو به انحطاط...کاش مشکل واقعا پول بود...
AVA-86
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۰۸
مگه همین چند روز پیش دوستان خبرآنلاینی سود دلاری حضور کیروش در ایران حساب نکرده بودند؟ کل تبلیغات لیگ برتر و قراردادهای تبلیغاتی هم که دست آقایونه فدراسیون فوتبال بادرآمدی نزدیک سالی صد میلیارد تومن پولدارترین فدراسیون ایرانه اونوقت نمی تونن مثلا برای امادگی جام جهانی با دوتا تیم بزرگ بازی کنن؟ الان حرف بزنی دوستان شیفته کیروش میان اینجا میگن به دلایل سیاسی پشت پرده تیمی نمیاد ولی همه می دونیم که این مسخره ترین بهونه ممکنه
**
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۱۲
شما تو ایران زندگی میکنید؟؟؟بهونه هست؟
۱
داود
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۳۲
تیم های آفریقایی رو که میتونن بیارن مثل کامرون،نیجریه،ساحل عاج
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر