فهرست
تنش در استقلال: به استراماچونی رحم کنید
تنش در استقلال: به استراماچونی رحم کنید

تنش در استقلال: به استراماچونی رحم کنید

آی‌اسپورت- امروز وفردا آندره استراماچونی به تهران خواهد رسید و از شنبه هفته آتی دور جدید تمرینات استقلال با حضور برخی بازیکنان تازه به خدمت گرفته شده، احتمالا تعدادی بازیکن تستی و قدیمی ها برگزار خواهد شد. درحالی که فاصله آن چنانی تا شروع تمرینات و حضور مرد ایتالیایی در استقلال باقی نمانده شاهد نقل قول هایی از سوی علی خطیر علیه حسینی و پاسخ های مکرر این دروازه بان علیه معاون ورزشی باشگاه استقلال هستیم.

پیش تر نیز تنش هایی میان محمد نوازی و محمد مومنی به وجود آمد که خبرش به رسانه ها کشید. ماجرای انتشار لیست قرارداد بازیکنان خارجی و بعد از آن موضوع فایل صوتی نیز برای استقلال خبرآفرین بود واین باشگاه را کانون توجه دوباره قرارداد. وضعیت کنونی عمیقا برای استقلال خطر آفرین است و بی تعارف آینده باشگاه را تهدید خواهد کرد. استقلال سال ها است در لیگ به موفقیت نرسیده و اساسا برکناری شفر و استخدام استراماچونی به همین جهت انجام شد که استقلال ناکامی های خود را جبران کند و با سرمربی ایتالیایی روزهای خوشی برای هواداران استقلال رقم بزند.

هدف استقلال در واقع بازگشت به روزهای اوج است که این میسر نمی‌شود مگر با برنامه ریزی دقیق. پیش تر گفتیم که استقلال باید در نقل و انتقالات قدم های محکمی بردارد وعلاوه بر تضعیف رقبا، بازیکنانی را به خدمت بگیرد که عیار کافی برای بازی در ترکیب اصلی و به موفقیت رساندن استقلال را داشته باشند. در سال های اخیر استقلال به جهت برنامه ریزی عملکرد بدی نداشت و هزینه های بسیاری صرف آن شد. این فصل نیز به مانند فصول گذشته خواهد بود و یقینا دستان حمایت کننده این باشگاه به لحاظ مالی کم نخواهند گذاشت و بودجه مکفی را در اختیار مدیران قرارخواهند داد تا بازیکنان و مربیان مورد نظر را به خدمت بگیرند اما آنچه در همه این سال ها به استقلال لطمه های جدی وارد ساخته، حاشیه هایی بوده که عموما از خود باشگاه کلید خورده و در نهایت صدمات جبران ناپذیری به این باشگاه وارد کرده است.

هنوز فصل شروع نشده نیز شاهد حاشیه هایی هستیم که پیش تر در هفته های پایانی از زیر پوست استقلال بیرون می‌زد و شگفتا که استقلال این بار خیلی زود خودش را وارد این محیط مخاطره آمیز کرده است. بدون شک این وضعیت برای استقلال ناکامی های تازه ای را به دنبال خواهد آورد اگر عوامل تصمیم گیرنده در این باشگاه کمترین انگیزه ای برای رسیدن به جام دارند باید از تصمیم ها و اظهارات تنش زا عمیقا خودداری کنند. البته این توصیه تنها به ماجرای اخیر که دعوای کلامی خطیر و حسینی را در پی داشت مربوط نمی‌شود. همه ارکان باشگاه از راس گرفته تا ذیل باید به این اصل پایبند باشند تا استقلال با آرامش و تسلط کافی بر روح و روان وارد عرصه رقابت های لیگ برتر شود.

۱    
آی اسپورت
2019-06-17 19:14:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر