فهرست
رکورد سرعت جام جهانی؛ رونالدو و ربیچ
رکورد سرعت جام جهانی؛ رونالدو و ربیچ
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

رکورد سرعت جام جهانی؛ رونالدو و ربیچ

آی‌اسپورت- با استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط فیفا، سایت اسکواکا اقدام به بررسی ۶۴ بازی جام کرده و پرسرعت‌ترین بازیکنان را انتخاب نموده است. قهرمان جام و برترین بازیکن جوان این مسابقات کیلیان ام‌باپه، رکورد ۳۲.۴ کیلومتر بر ساعت را در جریان بازی با آرژانتین به نمایش گذاشت. اما با این وجود او نتوانست به این لیست ۱۰ نفره راه پیدا کند.

۱۰. هیروینگ لوزانو

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۳۰ کیلومتر بر ساعت

تیم مقابل: برزیل

لوزانو سرعت بسیار بالایی در بازی های جام جهانی از خود به جای گذاشت که بیشترینش در مقابل برزیل بود اما این سرعت رکوردآور هم نتوانست مکزیک را در گشودن دروازه سلسائو یاری کند.

۱۰. الکساندر گولوین

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۳۰ کیلومتر بر ساعت

تیم مقابل: اسپانیا

گولوین یک جام تورنمنت بسیار خوب را سپری کرد و لذت کافی برد و شاید بهترین بازی اش مقابل اسپانیا بود. تاکتیک تیم میزبان در این بازی استفاده از ضد حملات بود و چنین تاکتیکی نیازمند سرعت بسیار بالای بازیکنان است. گولوین نیز توانست به خوبی روس ها را در راه رسیدن به هدفشان یاری برساند.

۱۰. دنی کارواخال

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۳۰ کیلومتر بر ساعت

تیم مقابل: روسیه

همان مسابقه، نتیجه متفاوت. کارواخال پس از ناامیدی هیرو از دیگر بازیکنان در دقیقه ۷۰ به زمین آمد تا با سرعت از سد بازیکنان خسته روسیه بگذرد. دفاع راست رئال مادرید با سرعتش جام را تحت تاثیر قرار داد.

۷. لینگارد

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۵۲ کیلومتر بر ساعت

تیم مقابل: کلمبیا

ستاره تیم منچستریونایتد در جام جهانی عمل‌کرد خوبی از خود نشان داد و در مقابل کلمبیا اگرچه موفق به گل‌زنی نشد، اما رکورد میزان سرعتش را به ثبت رساند و در جایگاه هفتم قرار بگیرد.

۷. کایل واکر

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۵۲ کیلومتر بر ساعت

تیم مقابل: کلمبیا

شگفتی نیست، دوباره تکرار و بازهم مقابل کلمبیا بازیکنان انگلستان رکوردزنی کردند. در شرایطی که شاگردان پکرمن فشار زیادی متحمل شده بودند، واکر توانست با سرعت زیادی به سمت دروازه حریف حرکت کند.

۵. سانتیاگو آریاس

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۵۹ کیلومتر بر سرعت

تیم مقابل: انگلستان

این بازی دوستانه نبود و هر دو طرف با چنگ و دندان برای رسیدن به یک چهارم نهایی تلاش می کردند. آریاس در شرایطی که بسیار خسته بود از سمت راست حرکت هایی انجام می داد و در حقیقت این حرکات در تمام دقایق بازی بودند.

۳. لوییز آدوینکولا

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۷۷ کیلومتر بر سرعت

تیم مقابل: دانمارک

او از سمت راست تلاش‌های پرسرعتی انجام داد اما این امر برای نماینده آمریکای جنوبی بی‌فایده بود. آنها یک پنالتی هم از دست دادند اما آنچه که برای‌شان باقی ماند، رکوردی بود که آدوینکولا به ثبت رساند.

۳. مارکوس راشفورد

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۷۷ کیلومتر بر سرعت

تیم مقابل: سوئد

سرعت انگلیسی‌ها در طول جام هم به شدت قابل توجه بود. این بار یکی از بازیکنان تیم منچستریونایتد در لیست است که علی رغم فرصت کم در بازی با سوئد توانست رکورد سرعتی بسیار خوبی به جای بگذارد. او می تواند در آینده بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.

۱. آنته ربیچ

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۹۸ کیلومتر بر ساعت

تیم مقابل: دانمارک

فینالیست جام جهانی، آنته ربیچ لحظات حساسی را برای کرواسی رقم زد. یکی از این لحظات گل زیبایش به ویلی کابایرو بود. او رکورد سرعتی اش را برابر دانمارک به ثبت رساند اما در بازی مقابل نیجریه نیز با سرعت ۳۳.۳۰ دوید تا سرعت بالایش را به رخ همگان بکشد.

۱. کریستیانو رونالدو

بیشترین میزان سرعت: ۳۳.۹۸ کیلومتر بر سرعت

تیم مقابل: اسپانیا

در ۳۳ سالگی شگفت‌انگیز است که رونالدو همچنان یک موتور پرسرعت در درون خود دارد و به همین دلیل است که یوونتوس رقم بالایی برای این فوق ستاره پرتغالی هزینه کرد. او همچنان در شرایط خوب فیزیکی است و مطمئنا برای این باشگاه سوددهی دارد چرا که هنوز رکوردشکنی می‌کند.

 

ورزش سه

۲    
آی اسپورت
2018-07-19 23:17:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر