فهرست
دنیزلی: یک خیابان را به نام مسعود شجاعی کنید
دنیزلی: یک خیابان را به نام مسعود شجاعی کنید

دنیزلی: یک خیابان را به نام مسعود شجاعی کنید

آی اسپورت - مسعود شجاعی در فوتبال ایران نام بزرگی محسوب می شود؛ کاپیتان کنونی تیم ملی که رکورددار حضور یک ایرانی در جام های جهانی نیز هست، به واسطه سال ها حضور در تیم ملی و همچنین بازی در لالیگای اسپانیا و چند لیگ معتبر فوتبال اروپا توانسته جایگاه شایسته‌ای در فوتبال ایران برای خودش دست و پا کند.

شجاعی علاوه بر فوتبال جایگاه اجتماعی مناسبی نیز نزد عموم جامعه دارد و و یکی ازمحبوب ترین ها است. او اما به واسطه اخراج در بازی ایران و عراق مورد سرزنش برخی افراد در فضای مجازی قرار گرفت. شجاعی که در آن مسابقه کمی عصبی به نظر می رسید، بدشانسی هم آورد و گل دوم عراق زمانی به ثمر رسید که با اخراج او تیم ملی 10 نفره شده بود.

برخی طرفداران ناراحت تیم ملی به شجاعی ایراد گرفتند که اخراج او باعث شکست شده و اگر چه کاپیتان تیم ملی در پستی به عذرخواهی از مردم پرداخت، اما همچنان دل بعضی فوتبالی ها با او صاف نشده است. حالا اما با گذشت چند روز از آن ماجراها مصطفی دنیزلی سرمربی تراکتور در گفت و گو با ایران ورزشی به حمایت از کاپیتان تیمش پرداخته است. دنیزلی معتقد است که نباید با یک اشتباه تمام زحمات شجاعی را فراموش کنیم و حتی پیشنهاد می کند نام مسعود را روی یک خیابان قرار بدهیم.

دنیزلی گفته است: «من هم شنیدم که بعد از بازی با عراق از مسعود شجاعی انتقادهایی شده. مسعود کاپیتان تیم من است و به دلیل شرایطی که برایش پیش آمده، به اندازه خودش ناراحت هستم. معمولاً نام تمام ورزشکارانی که در سطح بین‌المللی برای کشور شما افتخار آفریده‌اند را روی خیابان‌ها و میدان‌ها گذاشته‌اند که این نشانگر فرهنگ بالای ایران است. مسعود شجاعی هم سال‌هاست به خاطر ایران تلاش کرده و در سطح آسیا و اروپا به بهترین شکل ممکن نام کشورتان را مطرح کرده است. چشمپوشی از این مسائل و انتقاد از شجاعی به خاطر یک اشتباه انصاف نیست، به ویژه برای کشوری که چنین فرهنگ بالایی دارد.»

سرمربی تراکتور درباره اشتباهات شجاعی مقابل تیم ملی عراق تاکید کرد: «من هم می‌پذیرم که مسعود مقابل عراق اشتباه‌هایی داشت. به عنوان نمونه بیش از حد معمول عصبانی بود و زیاد به داور اعتراض می‌کرد. البته معتقدم مسعود به خاطر آن صحنه نباید کارت زرد می‌گرفت، بلکه باید پیش از آن به خاطر اعتراض‌هایش کارت قرمز می‌گرفت. شجاعی در یک صحنه بحث‌برانگیز کارت زرد دوم را دریافت کرد. اینکه تمام گذشته و خدمت شجاعی برای فوتبال ایران را فراموش کرده و به خاطر یک بازی از او انتقاد شود، دور از انصاف است.»

دنیزلی این بحث را این طور به پایان برد: «من در تیمم بیش از همه به مسعود شجاعی اعتماد دارم. او کاپیتان تیم من و کاپیتان تیم ملی ایران است. انسان جایزالخطاست و مسعود هم در بازی اشتباه‌هایی داشت اما وقتی به گذشته او نگاه می‌کنیم، می‌بینیم او در جام جهانی، جام ملت‌های آسیا و لیگ‌های اروپایی برای ایران تلاش کرده و مردم کشور شما با فرهنگ‌ بالای‌شان نباید گذشته شجاعی را به خاطر یک اشتباه فراموش کنند. من که فراموش نمی‌کنم.»

 

ورزش سه

۴    
آی اسپورت
2019-11-24 15:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر