فهرست
کلیدواژه کمال؛ سهل‌انگاری
کلیدواژه کمال؛ سهل‌انگاری

کلیدواژه کمال؛ سهل‌انگاری

آی اسپورت - داستان جراحی کتف مصدوم کمال کامیابی‌نیا از چند جهت بسیار عجیب است. مهم‌ترین مسئله در این مورد، زمان بسیار نامناسب آن است. در شرایطی که امسال طولانی‌ترین تعطیلات تابستانی دو دهه گذشته فوتبال ایران را پشت سر گذاشتیم و بازی‌ها چیزی حدود 100 روز تعطیل بود، کامیابی‌نیا به راحتی می‌توانست همان ابتدای تابستان کتفش را جراحی کند و آماده بازی باشد. او اما با خیال اینکه همچنان می‌تواند به رویه کج‌دار و مریز با کتفش ادامه بدهد، از جراحی طفره رفت. کامیابی‌نیا در این مدت مسافرتش را رفت، استراحتش را کرد و در تمرینات پیش‌فصل هم آماده شد، اما درست 24 ساعت مانده به اولین بازی لیگ به این نتیجه رسید که ناچار است عمل کند. به این ترتیب کمال حداقل مسابقات 2 ماه آینده سرخپوشان را از دست خواهد داد و این در حالی است که مطابق برنامه، سخت‌ترین بازی‌های تیم هم درست در همین مقطع انجام خواهد شد. پرسپولیس در این بازه زمانی باید به مصاف تیم‌هایی مثل تراکتورسازی، استقلال و پدیده برود که کمال در هیچکدام از این مسابقات حضور نخواهد داشت. دومین نکته عجیب این داستان هم آن است که کمال تابستان 3 سال پیش یک بار کتفش را عمل کرد و اصلا به همین دلیل بازی سرنوشت‌ساز با لخویا (الدحیل کنونی) را از دست داد، اما ظاهرا حتی تیغ جراحی هم علاج این درد کهنه نبوده و او به ناچار دوباره در بیمارستان بستری شده است.

سومین داربی سوخته

کامیابی‌نیا اما قطعا در داربی هفته چهارم امسال که به روایتی 29 شهریور برگزار می‌شود هم حضور نخواهد داشت. این سومین داربی سوخته کمال از زمان حضورش در پرسپولیس است که در هر 3 مورد هم رد پای سهل‌انگاری او به چشم می‌خورد. کامیابی‌نیا داربی 82 را به دلیل دریافت کارت زرد برابر ملوان از دست داد، هرچند آن روز احمد نوراللهی بهترین نمایش ممکن را ارائه داد و سرخپوشان با نتیجه 4 بر 2 پیروز شدند. کمال بعدتر داربی 84 را به دلیل درگیری کودکانه‌اش با فرزاد حاتمی و اخراج مقابل تراکتورسازی از دست داد. این بار نوراللهی هم در تیم نبود و برانکو از حسین ماهینی در پست هافبک دفاعی استفاده کرد تا فاجعه شکست 3 بر 2 رخ بدهد. این یکی هم سومین داربی سوخته کمال است که باز با وقت‌نشناسی او برای جراحی رخ داده است.

اگر احمد نباشد؟

فعلا جای نگرانی چندانی نیست و پرسپولیسی‌ها می‌توانند امیدوار باشند احمد نوراللهی جای خالی کامیابی‌نیا را پر کند. در این شرایط حتی به طور موقت از ترافیک هافبک‌های هجومی تیم هم کم می‌شود که اتفاق بدی نیست، اما وای به وقتی که احمد هم نباشد. در این صورت باید منتظر انتخاب نهایی کالدرون ماند. اگر برانکو بود، قطعا به محسن ربیع‌خواه فکر می‌کرد، اما ممکن است مربی آرژانتینی از احسان حسینی استفاده کند. کالدرون در یکی از مسابقات جام شهدا، از امید عالیشاه هم به عنوان هافبک دفاعی استفاده کرده است.

همشهری ورزشی

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-08-22 19:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Perspolis
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۰۴:۴۱
این اقا اون موقع که مصدوم‌نبود همیشه قرارداد یکساله می بست و قبل تمدید هر سال بازی در می اورد در حساسترین بازیها با حماقتهای تمام نشدنیش دست تیم رو می گذاشت تو کاسه. به محض اینکه علیل شد و در سی سالگی قرارداد سه ساله بست این هم که دیگه نوبرش بود با زمان عمل کردنش.
واقعا اگه یه نفر تو اون تیم سرش به تنش می ارزید و سر جای درست نشسته بود باید فرارداد این جوالق رو فسخ‌می کرد و مصلح رو نگه‌ می داشت به نظر من انصاری باتوجه به تکنیک بالا شوتزنی و قدرت بازیخوانی و قد بلندش هافبک دفاعی خوبی میشه ضمن اینکه مدافع چندان سختگیری هم نیست و بارها جا موند در زمانی که هنوز شجاع نیومده بود پرسپولیس.
در بهترین حالت هم که می تونستن رضا اسدی رو جذب کنن و تیم رو از شر این ادم بی مسولیت خلاص کنن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر