فهرست
بوندس‌لیگا، پرگل‌ترین لیگ دنیا، لالیگا در قعر
بوندس‌لیگا، پرگل‌ترین لیگ دنیا، لالیگا در قعر

بوندس‌لیگا، پرگل‌ترین لیگ دنیا، لالیگا در قعر

لیگ‌های اروپایی در حالی به نیمه‌راه خودشان نزدیک می‌شوند که در برخی رقابت‌ها مانند لوشامپیونه قهرمان نیم‌فصل از هم اکنون مشخص شده و در برخی دیگر، پیش‌بینی‌ناپذیری به معنای واقعی کلمه رخ می‌نماید.  در این بین گل به معنای هیجان واقعی و عصاره فوتبال، متمایزکننده هیجان و سطح ۵ لیگ معتبر اروپا از یکدیگر است. شاید باور نکنید اما برخلاف اکثر اوقات در زمینه «میانگین گل در هر بازی» لالیگا نه تنها اول نیست بلکه در مکان انتهایی پنج لیگ معتبر اروپا و حتی پایین‌تر از لوشامپیونه جا خوش کرده! 

بوندس‌لیگا، پرگل‌ترین لیگ دنیا  

 با گذشت ۱۳ هقته از لیگ برتر انگلیس، سری A و لالیگا، ۱۲ هفته از بوندس‌لیگا و ۱۴ هفته از لوشامپیونه، آمار، بوندس‌لیگا را به عنوان پرگل‌ترین لیگ تا اینجای فصل معرفی می‌کند. بالاترین سطح لیگی آلمان با میانگین ۳.۲۲ گل زده در هر بازی، پرگل‌ترین لیگ در فصل ۲۰۱۸ فوتبال اروپاست. از این منظر، بوندس‌لیگا تنها لیگ دارای میانگین بیش از ۳گل زده در هر رقابت نام دارد.

مورد عجیب لالیگا 

پس از بوندس‌لیگا با فاصله زیاد لالیگا در رده دوم پرگل‌ترین لیگ‌های اروپایی قرار دارد؛ آن هم با میانگین 2.75 گل در هر بازی. سری A با ۳ دهم درصد پایین‌تر از سطح اول فوتبال جزیره یعنی میانگین ۲.۷۲ در رده سوم دیده می‌شود در نهایت تعجب حتی لیگ دسته اول فرانسه هم پیش از لالیگا گل داشته است! به عبارت بهتر در فصل جاری لوشامپیونه ۲.۵۹ گل در هر بازی ثبت شده؛ در حالی که این آمار در لالیگا به عدد ۲.۵۴ تقلیل یافته و از این نظر لیگی که در اکثر نظرسنجی‌های یک دهه اخیر قدرتمندترین لیگ دنیا ارزیابی شده در انتهای جدول گلزن‌ترین لیگ‌های معتبر اروپا قرار دارد!

۱    
آی اسپورت
2018-12-01 14:43:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر