فهرست
ادعای روز؛ مسی را به استقلال می‌آورم
ادعای روز؛ مسی را به استقلال می‌آورم

ادعای روز؛ مسی را به استقلال می‌آورم

آی اسپورت – مدیرعامل سابق باشگاه استقلال ادعا کرد اگر زمانی به استقلال برگردد مسی را در سال های پایان فوتبالش به استقلال خواهد آورد. علی فتح‌الله زاده به همراه علی مسکینی دارنده مدال برنز کاراته وان جایزه بزرگ ترکیه  مهمان برنامه گپ آهنگ شبکه ورزش بودند و به سؤالات مردمی پاسخ دادند. که در ادامه گزیده‌هایی از صحبت های علی فتح الله زاده را می‌خوانید.

وی ابتدا در خصوص خودش و تاریخ تولد و اینکه به چه شکل پایش به مطبوعات باز شد گفت: «من متولد 1/1/ 1338 هستم و این تاریخ دقیق تولد من است .پدرم چون نظامی بود اصرار عجیبی داشت که همان تاریخ را که من دنیا آمدم به ثبت برساند که این موضوع در دو جا به ضرر من تمام شد. مثلاً اگر خاطرتان باشد متولدین 1337 از خدمت سربازی معاف بودند و من به خاطر یک روز مجبور شدم ۱۸ ماه خدمت کنم و چون در زمان جنگ بود احتیاط هم اضافه شد و من ۶ ماه دیگر هم خدمت کردم تا در کل ۲۴ ماه کامل خدمت کرده باشم.

وی در خصوص شروع کار روزنامه‌نگاری نیز گفت: «من در تئاتر کار می‌کردم و در شهر خودمان خوی با آقای محرم زینال زاده و بهروز وثوقی همبازی بودیم و از همان‌جا اسمی برای خودمان دست‌وپا کرده بودیم. در ادامه در دوران راهنمایی و دبیرستان  جوایز زیادی در خصوص نوشتن مقاله و کارهایی ازاین‌دست کسب کردم تا اینکه ما به تهران آمدیم و توسط برخی از دوستان در سال 61 به روزنامه اطلاعات خدمت آقای دعایی معرفی شدم و ایشان محبت کردند و به من گفتند شما معاون سردبیر مجله جوانان بشوید که من نپذیرفتم تا کار را از پایه شروع کنم و درنهایت تمام قسمت‌های مجله را دور زدم تا سردبیر مجله شدم.»

فتح‌الله زاده در خصوص اینکه آیا قصد بازگشت به باشگاه استقلال را  ندارد گفت: «باشگاه استقلال یک باشگاه دولتی است و تصمیم‌گیرندگان این باشگاه مسئولین مربوطه هستند. دست من نیست که بیایم یا نیایم آنجا خانه من و عشق من است و من هرچه که دارم و هستم از استقلال است ولی باید از من بخواهند تا من برگردم هر وقت از من بخواهند با تمام وجودم در خدمت استقلال هستم.»

وی در ادامه تصریح کرد: «من هیچ‌وقت استقلال را به خاطر قهرمانی دوست نداشتم بلکه استقلال را به خاطر شخصیت و نوع بازی و افرادی که در آنجا کار و بازی می‌کردند دوست داشتم و همیشه هم دوست خواهم داشت. در ادامه می‌خواهم یک کری هم بخوانم تا استقلالی‌ها سرحال بیایند (در این لحظه مجری رادیو با خنده از او می‌پرسد اگر برگردید مسی را هم می‌آورید؟) که فتح‌الله زاده در جواب مجری گفت: «اگر بخواهم می‌آورم. مسی  باید افتخار هم بکند که بخواهد در استقلال بازی کند. شما  تصور کنید اگر پای خانم‌ها به استادیوم باز شود ورزشگاهی با جمعیت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر خواهیم داشت. سؤال من از شما این است که مسی چه وقتی در چنین ورزشگاهی افتخار بازی داشته است ؟ ما چند بار ورزشگاه را با صد هزار مرد پرکرده‌ایم این در حالی است آن‌وقت صندلی نبود . علاوه براین  همه خاطرشان است که در گذشته جمعیت بالغ‌بر ۱۲۰ هزار نفر هم به ورزشگاه می آمدند و حدود 30 هزار نفر هم پشت در می‌ماندند.»

مجری به وسط حرف او می‌آید و از او می‌پرسد تصور می‌کنیم که شما به استقلال برگشته‌اید و مسی هم حدود ۳۶ تا ۳۷ ساله شود و دوران آخر فوتبالش را تجربه می کند. آیا آن موقع می‌توانید او را به استقلال بیاورید؟ فتح‌الله زاده در جواب می‌گوید: «بله مسی را می‌آورم. این را بگویم که در سال آخر که ما برنامه‌ریزی کرده بودیم به جام باشگاه‌های آسیا برویم ، من دیدم که ما جزو 4 تیم اول  آسیا می‌توانیم صعود کنیم به این خاطر آن موقع با آقای کالموند رئیس باشگاه لورکوزن صحبت کرده بودم واز او قول گرفته بودم اگر استقلال به فینال راه یافت دو بازیکن از لورکوزن به من قرض بدهند تا ما در فینال از آن استفاده کنیم. چون‌که آن مقطع قوانین چنین اجازه‌ای می‌داد ولی قسمت نشد به فینال برسیم.»

وی در ادامه باز هم با اشاره به مسی تأکید می‌کند: «بازهم می‌گویم به آن سن که آقای مسی برسد چه اشکالی دارد ۴ روز هم بیاید باافتخار برای استقلال بازی کند. من می‌گویم شدنی است شک نکنید که شدنی است یعنی فوتبال ما الآن جایگاه خیلی خوبی دارد.

وی با دلداری دادن به استقلالی‌ها برای پرسپولیس‌ها هم کرکری می خواند: «ضمن اینکه تماشاگران استقلال این را بدانند ما چندسالی است که  شانس نداشتیم و قهرمان نشدیم ولی ما الآن روی ستاره سوم کارمی کنیم. در ایران آن‌قدر قهرمان شدیم که برای ما پیش‌پاافتاده شده است اما باید در سومین ستاره خود تمرکز کنیم.»

فتح‌الله زاده با تبریک قهرمانی پرسپولیس بیان کرد: «البته من یادم رفت که قهرمانی تیم رقیب را تبریک می‌گویم و اگر ما کرکری هم می‌خوانیم صرفاً به این خاطر است که می‌خواهیم فضا شیرین شود. آن‌ها زحمت کشیدند قهرمان شدند.

ما درگذشته هم در حد بوندس‌لیگا و لالیگا با آقای عابدینی کل کل می‌کردیم اما هیچ‌وقت کرامت خودمان را زیر سؤال نمی‌بردیم. من از همه هواداران فوتبال به‌خصوص استقلال و پرسپولیس خواهش می‌کنم اگر باهم شوخی‌ام می‌کنند به خودشان نگیرند و هیچ وقت به همدیگر توهین نکنندو کرامت انسانی خود را زیر سوال نبرند.»

 

ورزش سه

۴ ۱۱  
آی اسپورت
2019-05-22 10:48:00
نظر دهید

۱۱ نظر
احمدرضا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۵۴
بازي با شعور هوادارا به چه قيمتي؟؟
من پرسپوليسيم ولي هواداراي استقلال هم قطعاً از اين صحبتا استقبال نميكنن،اين آقا و رويانيان براي كسب شهرت بيشتر مسبب اصلي بدهي هاي سنگين ٢ تا باشگاه هستن .دوره ي دروغ و دروغگو ديگه تموم شده و اين آقا هم اگه خيلي مرد هست بدهياي زمان مدير عامليشو تسويه كنه.
...
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۵۳
هوادارای نادون کیسه حرف های این و بقیه متوهمای کیسه کش رو باور میکنن اونم خیلی راحت
۲
pasha
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۲۲
رافائل مسی مهاجم فولاد رو میگه فک کنم. مگه چقدر تو این فوتبال کاسب میشی که حاضری براش اینقدر دروغ بگی؟؟؟؟ آخه اندازه هیکلت هم به مسی طلا بدی امکان نداره پاش رو بزاره ایران. یک کم فکر کن چرا باید حامی اسرائیل بیاد ایران؟ حالا اصلا اومد با دلواپس ها چکار میکنی؟ همه رو فیلم کردی فتل ترقه جان. تو آخر زورت بازیکنای ناراضی و اخراجی پرسپولیس هستن امثال هاشمی نسب و انصاریان و نه بیشتر.
...
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۴۳
باز پای بساط از این بنگی مصاحبه گرفتین؟؟؟؟
رضا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۵۸
بابا اینو مدیر عامل کنید دیگه میخاد مسی رو بیاره
خخخخ
احتمالا منظورش دیگ مسیه
محمدرضا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۲۰
آخه باهوش خانم ها بیان استادیوم ظرفیت ورزشگاه که بیشتر نمیشه ک میگی با اومدن خانوم ها سیصد هزار نفر تماشاچی داریم
خدایا این شوالیه رو از ما نگیر
6
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۲۷
سر ساقیت سلامت فتل
ایمان
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۰۵
ادعای روز نه احمق روز...دروغ ک کنتور نداره و میگه...الان میگه بابهروز وثوقی همبازی بوده و ۴روز دیگه با الپاچینو همبازی بودم وکافی خوردم...بقول حاجی مایلی اینو از در بندازن بیرون از پنجره میاد تو...دوزار سواد نداره بک کنه حرف بزنه بعد رفته کیلویی دکتری و شوالیه گرفته...تو اگه او نسبت فامیلی با آیت ا..خویی نداشتی تو کوچه اتونم راه نمیدادن...متاسفم برا خودمون ک همچین برنامه هایی برا ما میسازن و همچین کسایی تو فوتبالمونن
حرف حساب
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۵۱
بنگی! جنس بهش نرسیده هذیان میگه
سعید گواد از خوزستان
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۰۹
این نماد دروغگویی است
ایشان نماد کلاهبرداری هستن
ایشان سمبل چپاول هستن

فقط یک کلمه بگو ساختمان باشگاه استقلال را که فروختی پولش را چکار کردی؟
۹
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۴۹
اسطوره کیسه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر