فهرست
استعفاء پشت استعفاء
استعفاء پشت استعفاء

استعفاء پشت استعفاء

آی‌اسپورت- از زمانی که امیر حسین فتحی از سمتش برکنار شد تا به اصطلاح تغییراتی در راستای تقویت کادر مدیریتی باشگاه استقلال انجام شود تا امروز که این باشگاه ۳ سرپرست و مدیرعامل به خود دیده، عملاً هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده و حرکت رو به جلویی انجام نشده است. این وضعیت نگاه‌ها را متوجه تصمیم گیران اصلی باشگاه در وزارت ورزش کرده اما به نظر می رسد در این نقطه نیز با استعفاء های اخیر اوضاع برای تصمیم گیری بسیار پیچیده شده و امتناع اعضای هیات مدیره وزارت ورزش را با چالش مواجه ساخته است. 

در برهه کنونی تنها احمد سعادتمند و حجت نظری هستند که در هیأت مدیره حضور دارند و بعد از جدایی علی فتح‌الله‌زاده از هیأت مدیره کامران منزوی نیز استعفایش را به وزارت ورزش داد و چند روز بعد نیز اسماعیل خلیل‌زاده از وزارت ورزش خواست با جدایی‌اش از هیأت مدیره موافقت کنند. خلیل‌زاده هم همچون منزوی به جدایی از استقلال اصرار دارد و به نظر می‌رسد این دو عضو سابق فعال در هیات مدیره انگیزه‌ای برای فعالیت در این حوزه ندارند‌. 

این استعفاهای سریالی نشان می‌دهد عمق مشکلات مالی در این باشگاه به حدی است که حتی کاری از دست خلیل‌زاده با آن تمکن مالی و کامران منزوی ساخته نیست و این دو نیز به مانند فتح‌الله زاده به این باور رسیده‌اند که نمی‌توانند در این باشگاه کاری از پیش ببرند و کنار می‌کشند تا افراد دیگری در این حوزه مشغول شوند.  این وضعیت در حالی در درجه نخست وزارت ورزش را به چالش کشیده که عبدالرضا موسوی نیز حضور در هیأت مدیره استقلال را نپذیرفت و همچنان پیگیری‌ها برای راضی کردن او ادامه دارد تا شاید به هیأت مدیره بازگشته و بخشی از مشکلات مالی را جبران کند. 

در واقع اگر بخواهیم صادقانه به فعل و انفعالات باشگاه بنگریم اولویت در شرایطی که باشگاه استقلال با انبوهی از بدهی‌های داخلی و خارجی مواجه است، با کسانی است که از لحاظ مالی شرایط مناسبی داشته و بتوانند دیون باقی مانده را به هر شکل ممکن برطرف کنند. 

به موازات رایزنی با موسوی برخی افراد سرمایه‌دار نیز مد نظر وزارت ورزش هستند تا شاید راضی به حضور در هیأت مدیره شوند اما تا امروز این مذاکرات نتیجه مثبتی نداشته است. به هرحال هیأت مدیره استقلال با وضعیت کنونی شرایط مناسبی برای گرفتن تصمیمات مهم ندارد. هیأت مدیره ۲ نفره بدون شک برای استقلال گره گشا نخواهد بود و وزارت ورزش اگر می‌خواهد اوضاع استقلال در بخش مدیریتی را سامان دهد ابتدا باید تعداد اعضای هیأت مدیره را به حد نصاب برساند تا به لحاظ قانونی نیز هیأت مدیره صاحب وجاهت شود.

سعادتمند: تا دوشنبه صبر کنید

با احمد سعادتمند تماس گرفتیم. مردی که قرار است رل مدیرعامل را برای استقلال بازی کند. سعادتمند در پاسخ به این سؤال که چه برنامه‌ها و اهدافی برای استقلال دارد تنها به بیان این جمله کوتاه بسنده کرد: «بنده قصد مصاحبه ندارم و ترجیح می‌دهم در شرایط کنونی سکوت کنم تا جلسات برگزار شود. تا دوشنبه صبر کنید همه چیز مشخص می شود». اینکه دوشنبه قرار است چه اتفاقی رخ دهد مشخص نیست اما آنچه مسلم است وزارت ورزش لااقل باید یک عضو دیگر به هیأت مدیره اضافه کند تا از نظر قانونی تعداد اعضا به کمترین حد نصاب برسد. شاید تا دوشنبه نیز با استعفای خلیل‌زاده موافقت شود و افراد دیگری سکان مدیریت استقلال را در دست بگیرند. البته وضعیت کامران منزوی هم نامشخص است اما احتمال اینکه با استعفای او نیز موافقت شود بسیار است.

۱    
آی اسپورت
2020-04-03 17:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر