فهرست
«ماندن»، رمز قهرمانی
«ماندن»، رمز قهرمانی

«ماندن»، رمز قهرمانی

آی اسپورت - پرسپولیس برانکو حالا با هر ترکیبی که به میدان می‌رود غوغا می‌کند و لیگ برتر را حسابی بی‌مزه کرده است. لیگ برتر ۹۶-۹۷ شاید قهرمانش را در همین سال ۹۶ به‌صورت رسمی معرفی کند. در چنین شرایطی بازیکنانی هستند که احساس خودمهم‌پنداری می‌کنند و برای تیمی که دومین قهرمانی پیاپی‌اش را جشن خواهد گرفت اصطلاحا «ناز» می‌کنند. نازی که البته در تیم برانکو خریدار ندارد.

بازیکنان زیادی تا امروز به حالت قهر با برانکو رفتار کرده‌اند و هیچ‌کدام سرنوشتشان آنقدری که فکر می‌کردند خوب نشد. از امید عالیشاه و احمد نوراللهی بگیرید که زودتر از موعد، خودشان را سرباز کردند. از دانشگاه «انصراف» دادند تا رامین رضائیان و مهدی طارمی که سودای اروپا در سر داشتند. تقریبا هر بازیکنی که از این تیم جدا شده، مجبور شده درخشش ستاره‌های جدید پرسپولیس را تماشا کند. رامین رضائیان مهره‌ای بود که تا زمان حضورش در پرسپولیس نقشی مهم در بردهای این تیم داشت. این مسأله باعث شد او خیالاتی در سرش داشته باشد و تصوراتی برای خودش رقم بزند. اما در نهایت او دو فصل است که درخشش خاصی ندارد و جایگاهش در تیم ملی هم توسط وریا غفوری به خطر افتاده است. مهدی طارمی هم در همه این سال‌ها این تصور را داشت که بهترین مهاجم ایران است. اما حالا در نبود او علی‌پور جوان نشان داده که مهاجم خوب چه ویژگی‌هایی دارد و می‌توان با تمرکز بالا چه‌قدر درخشان‌تر عمل کرد. او این فصل میانگین گلزنی بالاتری از طارمی داشته و این در حالیست که هافبکی مثل سروش رفیعی هم پشت سر او بازی نمی‌کند. البته که خلاء هافبک بزرگی مثل سروش هم چیزی نیست که در نتایج این تیم تأثیری داشته باشد.

در این میان، محسن مسلمان احساس مهم بودن پیدا کرده و سر ناسازگاری گذاشته است. مسلمان واقعا بازیکن مهم و خوبی‌ست. نبود او از زیبایی بازی‌های پرسپولیس کم می‌کند، اما باید این موضوع را قبول کند که نبودنش هیچ تأثیری در نتایج تیم برانکو نخواهد داشت. محسن باید این را بداند که بودن در تیم قهرمان، بزرگ‌ترین چیزیست که یک فوتبالیست می‌تواند داشته باشد و با ناز کردن و بازی جدیدی که شروع کرده تنها کسی که متضرر خواهد شد خودش است. مسلمان باید نگاهی به سال‌های بین دو حضورش در پرسپولیس داشته باشد. باید به روزهایی فکر کند که ذوب‌آهن و فولاد چطور به یکدیگر او را پاس می‌دادند و نمی‌خواستنش. به روزهایی که برانکو هم او را نمی‌خواست و چطور به پرسپولیس برگشت.

ضمن اینکه محسن مسلمان باید خیلی چیزها را یاد بگیرد و درک کند که دنیای واقعی آدم‌بزرگ‌ها با چیزی که او تصور می‌کند متفاوت است. پاک کردن پست‌های اینستاگرام با پیراهن پرسپولیس بیشتر شبیه کاری بود که تین‌ایجرها بعد از کات شدن رابطه‌شان انجام می‌دهند نه واکنش بازیکنان حرفه‌ای فوتبال. این رفتار البته مختص محسن نیست، اما واقعا فوتبالیست‌ها باید کمی به خودشان بیایند و بزرگی جایگاه خودشان را درک کنند و لطمه‌ای به شأن خودشان نزنند.

توصیه هر عقل سلیمی به محسن مسلمان این است که در پرسپولیس به هر نحو ممکن بماند. شده با تعداد بازی‌های کمتر یا حضور به عنوان یار تعویضی برای چند بازی. او با این کار دوباره نظر پرفسور را جلب خواهد کرد و با توجه به توانایی‌ها و محبوبیتش جایگاهش را پس خواهد گرفت. با این رفتار اما برانکو او را بازی به بازی از تیم دورتر می‌کند و نهایتا او را یک نیمکت‌نشین صرف خواهد کرد. لجبازی‌های اخیر و شوت زدن‌های زیادش در این فصل، تنها نتیجه‌اش همین وضعیت فعلی است. البته مسلمان خوب می‌داند که زندگی به عنوان بازیکن پرسپولیس یا استقلال چه قدر با زندگی فوتبالیست‌های دیگر فرق دارد و بعید است دلش بخواهد این شرایط را از دست بدهد.

 

۳۲ ۷  
آی اسپورت
2018-02-10 16:22:00
نظر دهید

۷ نظر
Power
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۳
آقای عزیز! آرسنال تاتنهامه چرا نمیفعمی؟!
۱ ۱
علی زارع
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
دوست من دهه ی فجره.
جواب خون شهدا رو چی بدیم
هل عطا کجا رفت؟
یوفون بنذر لبتونلایایلنبا کجا رفت؟
۹
+
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۴
پرسپولیسِ برانکو متکی به کسی نیست این بازیکنه که اگه قهرمانی میخواد باید تو تیم بمونه. درضمن هرکس خواست بره به سلامت فقط بدون ادا اطوار و حاشیه
Rez@
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۵۴
فقط زمانی نگران پرسپولیس میشم که برانکو از پرسپولیس بره
Exit
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۰
درسته مسلمان در این فصل ۹ پاس گل داده اما نسبت به دو فصل پیش‌افت کرده‌.به ویژه در پرسینگ و جنگندگی افت شدیدی داشته‌.از نظر انگیزه هم کم‌انگیزه تر بازی میکنه.از بین امیری و احمد زاده و مسلمان فعلا احمد زاده و امیری در اولویتن.از این‌نظر باید حق‌رو به برانکو داد.
اما بهتره که برانکو حداقل به عنوان تعویضی بیشتر به مسلمان بازی بده تا دلسرد نشه و خودش‌رو اثبات کنه

با ترکیب جدید پرسولیس که با دو هافبک دفاعی بازی میکنه و دو وینگر و دو مهاجم. متاسفانه هافبکهای پرسپولیس مثل رسن مسلمان نعمتی نیمکت نشین شدن و در فصل اینده با این روند عالیشاه هم میره روی نیمکت‌.بهتره پرسپولیس با توجه به داشته هاش با دو هافبک دفاعی (کمال و احمد) و سه هافبک(مسلمان احمدزاده امیری) و علیپور به عنوان مهاحم بازی کنه و منشا هم به عنوان یک‌ تعویضی طلایی استفاده بشه

با این روند و این ترکیب شاهد جدایی مسلمان و کمال خواهیم بود که با توجه به محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات موجب تضعیف تیم میشه.

نویسنده مطلب به درستی حق مطلب رو ادا کرده‌.مسلمان بهتره‌ از سرنوشت رضاییان درس بگیه.حتی سروش‌ رفیعی هم وضع بهتری از رضاییان نداره‌ و در سکوت‌کامل در تیم‌درجه ۳‌ قطری‌ وقت تلف‌ میکنه.پیش از اینها رضا حقیقی پیام صادقیان و محمد نوری هم این مسیر رو طی‌کردن.حتی سید جلال هم یک زمان پرسپولیس رو ترک کرد و به قطر رفت و بعدش نتونست به پرسپولیس برگرده و سید مجبور شد یک فصل در نفت بازی کنه تا برانکو بالاخره راضی به برگشتش بشه و حالا قدر پیراهن پرسپولیس رو بخوبی‌ می دوونه.عالیشاه و نورالهی هم که سرنوشت شومی داشتن.طارمی هم اخرین بازیکن جوگیر پرسپولیسه که پشیمون خواهد شد.
بهتره امثال مسلمان قدر داشته هاشون رو بدونن‌ و شکرگزار باشن از اینکه پیراهن‌ پرسپولیس رو بر تن دارن.
احمد
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۹
چه عجب یه نویسنده یه کم منصف تو این سایت دیدیم..
سایت زرد
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۴۳
"... فوتبالیست‌ها باید کمی به خودشان بیایند و بزرگی جایگاه خودشان را درک کنند"
بزرگی جایگاه هه هه هه. طنز جالبی بود
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر