فهرست
رونالدو: قهرمانی پرتغال در جام جهانی؟ امکان پذیر است
رونالدو: قهرمانی پرتغال در جام جهانی؟ امکان پذیر است

رونالدو: قهرمانی پرتغال در جام جهانی؟ امکان پذیر است

آی اسپورت - کریستیانو رونالدو همراه تیم ملی فوتبال پرتغال در تابستان توانست قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ را جشن بگیرد تا اولین جام خود را با تیم ملی کشورش کسب کرده باشد. او اکنون در فاصله کمتر از دو سال تا شروع جام جهانی روسیه، از احتمال قهرمانی در این رقابت ها صحبت کرد.

رونالدو که برای اولین بار بعد از یورو 2016  به اردوی تیم ملی پرتغال برای دو دیدار در انتخابی جام جهانی دعوت شده است، در این زمینه گفت: «خیلی زود باید از حال و هوای یورو خارج شویم و احساس غرور و خوشحالی از قهرمانی در این رقابت‌ها را کنار بگذاریم. اتفاقی که در بازی نخست ما برابر سوییس رخ داد، دیگر نباید رخ بدهد. بازی‌های انتخابی جام جهانی از اهمیت بسیار بالایی برای ما برخوردار است. باید با تمام توان در این رقابت‌ها حاضر باشیم تا خیلی زود جواز حضور در جام جهانی را بگیریم. البته جام کنفدراسیون‌ها را نیز داریم که برنامه تیم ملی را فشرده می‌کند.»

رونالدو درباره احتمال قهرمانی با پرتغال در جام جهانی هم گفت: «بله، امکان پذیر است؛ البته که امکان پذیر است. هر چیزی در فوتبال می‌تواند رخ بدهد. البته این موضوع می‌تواند سخت باشد. فشار زیادی روی ما در جام جهانی بعدی خواهد بود به این خاطر که ما قهرمان اروپا هستیم. به بازیکنانی که در تیم حضور دارند و به مردمی که از ما حمایت می‌کنند، اعتماد دارم. آنها به اندازه کافی آگاه هستند که شرایط ما را درک کنند. این اولین بار بود که پرتغال توانست به قهرمانی در یورو برسد و ممکن است برای اولین بار نیز قهرمانی در جام جهانی را تجربه کند.»

رونالدو که اخیرا جایزه بهترین بازیکن فوتبال اروپا را به خود اختصاص داد، در پاسخ به این سوال که سال 2016 بهترین سال فوتبالی او بوده است یا خیر نیز گفت: «از نظر جام هایی که کسب کردم، ممکن است اینطور باشد. اول از همه قهرمانی با پرتغال در یورو 2016 فوق العاده بود و برای اولین بار در تاریخ رخ داد. قهرمانی با رئال مادرید در لیگ قهرمانان نیز ویژه بود. پیشتر سه بار قهرمانی در لیگ قهرمانان را تجربه کردم ولی قهرمانی با پرتغال برای اولین بار بود که رخ داد. همیشه دوست داشتم با تیم ملی کشورم به یک افتخار برسم. به خاطر خانواده‌ام و مردم پرتغال و دوستانم که پرتغالی هستند، خیلی گریه کردم و احساساتی شدم.»

 

منبع: ایسنا

     
آی اسپورت
2016-10-01 13:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر