فهرست
روی کاغذ، توی زمین، پای دل
روی کاغذ، توی زمین، پای دل

روی کاغذ، توی زمین، پای دل

آی اسپورت - درباره ستاره‌های خارجی الاهلی عربستان افسانه‌ها ساخته شده‌ است. اگرچه که بازیکنانی به نسبت باکیفیت هستند امّا کافی‌ است نگاهی به بازی‌های لیگ عربستان بیاندازی تا ببینی چندان هم آن غول‌های ساخته شده نیستند. بازیکنانی که اگر شانس بازی در جایی بهتر را داشتند هزاران دلار نفتی هم پاشان را به لیگ سطح پایین عربستان نمی‌کشاند؛ چرا سطح پایین؟ گل‌های عمر سوما مهاجم الاهلی و آقای گل چند فصل گذشته لیگ عربستان را تماشا کن و ببین آیا تنها اوست که مهاجم خطرناکی‌ست یا قلب دفاع تیم‌های عربستانی هم حفره بزرگی دارد؟

الاهلی هفته گذشته در لیگ عربستان مقابل الفتح بازی کرد. دقیقه ۶۴ مسابقه لئوناردو هافبک برزیلی این تیم به بازی آمد. شور و هیجان ورزشگاه و گزارشگر عربستانی را که ببینی دستگیرت می‌شود که برادران عربستانی هر چه قدر هم پول خرج کنند در نهایت از فوتبال همین جنبه‌های سانتی‌مانتالش را بیشتر می‌پسندند؛ تا پایان بازی هر بار که او صاحب توپ شد گزارشگر «برزیلی، برزیلی» پرآب و تاب از دهانش نمی‌افتاد و تماشاگران هم نیم‌خیز می‌شدند برای برزیلی، و او تقریبا بیشتر توپ‌ها را لو داد. حکایت باقی خارجی‌هاشان هم همین است؛ فتفاتزیدیس یونانی اگرچه تکنیکی‌ست امّا اغلب گوشه‌ای ایستاده تا توپی به او برسانند و رقص پایی کند و بلکه پاس خوبی بدهد. کلودیمیر دسوزا شاید پرتلاش‌ترین خارجی الااهلی باشد که در میانه میدان حسابی می‌دود و توپ می‌گیرد و پخش می‌کند امّا باز هم شور و نشاط هافبک‌های پرسپولیس را ندارد. آنها هم جای خوبی را برای کار راحت پیدا کرده‌اند.

فوتبال ایران سال‌ها از همه دنیا عقب مانده و درجا زده. هنوز در سر تا سر ایران به عدد انگشتان یک دست هم ورزشگاه استاندارد و چمن مناسب نیست؛ هنوز تکلیف بلیط‌فروشی ورزشگاه‌ها مشخّص نیست و هنوز هزار و یک جای بساط می‌لنگد. این وسط امّا پرسپولیس به هر نحو خودش را از سیستم معیوب باشگاه‌های ایرانی کنده‌ست. پرسپولیس در حوزه مدیریتی اگرچه پرایراد امّا بسیار بهتر از تیم‌های دیگر اداره می‌شود و در حوزه فنّی هم بهترین‌ها را بالای سرش دارد و روی کاغذ هیچ کم از الاهلی عربستان ندارد.

 القصّه اینکه سال‌ها به خاطر همه عقب‌ماندگی‌ها در برابر میلیاردرهای خلیج فارس فقط دل بسته‌ایم به «دعای خیر» و «غیرت». این پرسپولیس امّا آن‌قدر خوب و سزاوار و برتر از همه تیم‌های غرب آسیا ساخته شده که سزاوار پیروزی امشب باشد؛ اگر بازیکن‌ها توی زمین همانی باشند که آمارهاشان می‌گوید و از آنها دیده‌ایم و به آن می‌شناسیم‌شان. روی کاغذ، توی زمین، پای دل، پرسپولیس باید برنده جدال با الاهلی باشد.

 

 

۱۰۱ ۱۲  
آی اسپورت
2017-08-22 11:18:00
نظر دهید

۱۲ نظر
فرهاد
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۴۴
فوتبال ایران سالها تیم های عربی را با شکست مواجه کرده نویسنده محترم . سپاهان و ذوب با بردن تمام تیم های میلیارد عربی از جمله رفت و برگشت الهلال به فینال رسیدند و در فینال به تیمی از شرق اسیا باختند بنابراین به تیمی عربی نباختند . نویسنده طوری مطلب را نوشته هر کسی بخواند فکر می کند پرسپولیس اولین تیم ایرانی است که به جمع 8 تیم پیوسته و یا تیم های عربی را برده . باید توجه داشت که پرسپولیس فقط دو تیم قطری را برده و حذف کرده است. و هنوز کار شاقی انجام نداده
۴ ۱
پوریا طباطبایی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۱۱
فرهاد عزیز! به زعم من تیم‌های ایرانی به خاطر مشکلاتی که دارن همیشه برابر حریفای حتی عربی با ترس و تردید از پیروزی‌شون حرف می‌زنیم و به همین خاطر رسیدن ذوب و سپاهان رو هم به فینال کنار شایستگی‌هاشون با کمی چاشنی شانس هم می‌بینم؛ کما اینکه همین پرسپولیس هم تا اینجای کار به رغم شایستگیش به خاطر ضعف‌هایی که فصل پیش داشت شانس هم آورد تا به اینجا رسید.
حرف من از پرسپولیس امروزه که اونقدر تکامل‌یافته‌ست که نسبت به پیروزیش آرامشی بیش از هر زمان دیگه داشته باشیم؛ حرفم از تیم فعلیه که فرصت داره از حالا به بعد به قول شما کارهای شاق انجام بده.
۵
مارال
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۲۳
امشب به لطف و میدیدم خدا و تشویق هواداران غیور کشورمون میبریم.
ای کاش میشد ما ها ام بیایم ورزشگاه بازی ها رو ببینیم.
بچه ها امشب آقای گل تشویق میخواد . بچه ها تشویق میخوان تورو خدا براشون کم نزارید .
❤❤❤❤❤❤✌
6
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۲۷
یکی اینو از برق بکشه. بازی تو عمانه
۴
مارال
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۰۷
میدونم بازی عمان منظورم بازی های پرسپولیس تو ایران بود.
بعدم اون که گفتم تشویق منظورم هواداران اند که میرن اونجا.
۹
برزو
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۳۳
چه اسم قشنگي داري مارال
۱
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۱۶
بی شک پرسپولیس بهترین صعود را از لحاظ بازیکن داشته چون تمام بازیکنانش داخلی اند و بدون بازیکن خارجی تاثیر گذار به این مرحله رسیدند کاری که در دوره های گذشته که لیگ قهرمانان به این قدرت نبوده هم حتی به تنهایی صورت نگرفته .
۵
عباس
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
قدیس سازی از برانکو و طاهری!
اون موقع که سپاهان و ذوب رفتن فینال چی؟ استقلال مقتدرانه رفت تا چهارتا چی؟
۲ ۳
شش تایی شدن تخصص ماست
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
اون موقع که ۶ تا خوردین چی؟
۷
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۵۳
بخدا قسم اون موقع هم خوشحال بودم ،
چرا که نه!
امروز یه بازی مهم داریم و همه سعی میکنند جو امیدوارانه ای ایجاد بشه ،
کسی قصد تخریب دیگران را نداره
۲
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۵۱
یادداشتم در جواب عباس بود
۲
عباس
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
قدیس سازی از برانکو و طاهری!
اون موقع که سپاهان و ذوب رفتن فینال چی؟ استقلال مقتدرانه رفت تا چهارتا چی؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر