فهرست
سوءتفاهم لیگ بلژیک؛ یک بازی و ۱۵ امتیاز اختلاف
سوءتفاهم لیگ بلژیک؛ یک بازی و ۱۵ امتیاز اختلاف

سوءتفاهم لیگ بلژیک؛ یک بازی و ۱۵ امتیاز اختلاف

آی اسپورت - در حالی که روز گذشته مسئولین فدراسیون فوتبال بلژیک در نهایت تصمیم خود مبنی بر لغو لیگ خود در فصل ۲۰۲۰ را گرفتند و تیم بروژ به عنوان قهرمان معرفی شد؛ مسئولین اتحادیه اروپا به شدت نسبت به تکرار این اتفاق در سایر کشورها هشدار دادند و مدعی شدند، شرایط در لیگ بلژیک با سایر لیگ ها متفاوت است و سایر کشورها می بایست تلاش خود را برای پایان دادن به این فصل از لیگ خود تا پایان ژوئن  به کار ببندند و در صورتی که این اتفاق رخ نداد، آنگاه می توان به گزینه لغو لیگ ها فکر کرد.

لیگ ۱۶ تیمی بلژیک تا اینجای کار ۲۹ هفته از تقویم مسابقات خود را سپری کرده است و تیم بروژ که قدرتمندترین تیم بلژیک در چند سال گذشته محسوب می شود با ۷۰ امتیاز از ۲۹ بازی با فاصله ۱۵ امتیازی نسبت به تیم دوم، از هفته ها قبل قهرمانی اش  را مسجل کرده بود و بر همین اساس تفاوت بسیاری با لیگی مثل ایتالیا دارد که سه تیم صدرنشین هنوز شانس قهرمانی دارند و یا قابل مقایسه با لالیگای اسپانیا نیست که دو تیم رئال مادرید و بارسلونا به سختی به دنبال قهرمانی این فصل هستند. از طرفی مسئولین لیگ برتر انگلیس با استناد به اینکه بر روی کاغذ هنوز تیم لیورپول رسماً قهرمان نشده نیز حاضر به اعطای قهرمانی به لیورپولی که ۲۵ امتیاز با تیم دوم فاصله امتیازی دارد نشده اند.

در واقع قهرمانی بروژ در بلژیک قطعی بود و سقوط تیم واسلند بورن نیز تا قبل از هفته آخر لیگ بلژیک قطعی شده بود و فدراسیون فوتبال بلژیک تنها می بایست یک بازی بین خنت و شارلوا برای تعیین سهمیه لیگ اروپا و یک بازی پلی اف بین اسوتنده و سرکل برای تعیین دومین تیم سقوط کننده تا آخر ژوئن برگزار کند که اتفاق غیرممکنی به نظر نمی رسد. ضمناً حق پخش تلویزیونی برای لیگ دسته چندم بلژیک به اندازه ۵ لیگ معتبر اروپایی نیست که بتوانند به سادگی لیگ خود را تعطیل کنند و قیاس این حرکت فدراسیون فوتبال بلژیک با سایر کشورها، مع الفارغ به نظر می رسد.

بر همین اساس، یوفا به بقیه فدراسیون های فوتبال هشدار داده از تبعیت از این رویه تا آخر ژوئن خودداری کنند تا همه فدراسیون های عضو این اتحادیه با یک تصمیم واحد به استقبال لغو احتمالی ادامه بازیها بروند.

لیگ شانزده تیمی بلژیک ما را به یاد لیگ برتر ایران می اندازد که با ۱۶ تیم برگزار شد و در ابتدای فصل به دلایل غیرواقعی و شروط عجیب با ۴۰ روز تاخیر آغاز شد و اکنون مسئولین باید چوب همان تاخیر را بخورند چرا که اگر بازیها در آن ۴۰ روز پیگیری شده بود، لیگ برتر ایران نیز مثل بلژیک منتظر هفته آخر خود بود و یا قهرمان مشخص شده بود و یا در بدبینانه ترین حالت، یک بازی برای اتمام فصل نیاز بود که برگزاری آن در ماههای آتی کار سختی به نظر نمی رسید. اما مسئولین سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با همکاری یکدیگر لیگ را با هدفی مشخص، دیر آغاز کردند و اکنون نیز با توجه به اینکه ۴ تیم بالای جدول هنوز شانس قهرمانی دارند، قادر به اعلام قهرمانی پرسپولیس به عنوان قهرمان فصل نوزدهم نیستند.

تماشاچی

۲ ۲  
آی اسپورت
2020-04-03 23:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
منتقد منصف
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹، ۰۷:۴۲
در لیگ بلژیک ۶ تبم اول به پلی آف میرن و از بین آنان قهرمان و سهمیه مشخص میشه نه اینکه یک بازی مانده است!
متاسفانه سایت تبدیل به پایگاه اراجیف سینا حسینی خبرنگار استقلالی و صاحب سایت درپیت تماشاچی شده
۲
امیرحسین
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹، ۰۸:۵۴
البته بدلیل بی اطلاعی نویسنده بزرگوار، باید عرض کنم لیگ بلژیک برخلاف سایر لیگهای مطرح اروپا بعد از این 30 بازی ، ده بازی بین شش تیم اول جدل برگزار میگردد و قهرمان نهایی از بین آنها مشخص می گردد.در واقع شش تیم بالای جدول به مرحله پلی آف می روند.این روند سالهاست که در بلژیک برگزار میگردد.
امید است نویسندگان این وب سایت مطرح ورزشی اطلاعات خود را افزایش دهند
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر