فهرست
جزئیات قرارداد ترابی با تراکتورسازی
جزئیات قرارداد ترابی با تراکتورسازی

جزئیات قرارداد ترابی با تراکتورسازی

آی اسپورت - مهدی ترابی این قدر برای کارلوس کی‌روش مهم بود که در لیست خواسته‌های اساسی‌اش برای تمدید قرارداد با ایران قرار گرفت. او مشکل خدمت داشت مثل 6 نفر دیگر. سال قبل فکر می‌کرد رفتن به خدمت بعد از جام جهانی یک گام بلند برای حل مشکلاتش در زمان جام ملت‌های آسیا است.

برای همین برگه اعزام به خدمت گرفت و اردیبهشت ماه و قبل از جام جهانی با مصطفی آجورلو توافق کرد و قرارداد نوشت تا این فصل را در تبریز بازی کند. آن زمان نه تراکتور را فروخته بودند و نه خبری از این دعواهای سربازی بود. همه چیز قرار بود بر مدار قانون قدیمش طی شود.

آجورلو که رفت و تراکتور را که فروختند، او فکر می‌کرد توافق‌شان با حاجی فوتبالی هم تمام است پس همان طور که تا آن لحظه خبر را از مدیران سایپا پنهان کرده بود، باز هم چیزی نگفت. سایپایی‌ها هم با هیجان ستاره‌شان را که ترانسفر نشده بود به پرسپولیس فروختند. مدیر پرسپولیسی و سرمربی سرشناس پرسپولیسی سایپا، کلی هم با این قرارداد پز دادند که پولی درخور نصیب تیم‌شان شده است.

شرایط اما آن طور که ترابی فکر می‌کرد پیش نرفت. الیاسی سرپرست وقت تراکتورسازی و مالک جدید تیم برگه قرارداد او با تیم‌شان را رو کردند و شکایت داشتند که ترابی حق آنهاست و سایپا نمی‌توانسته او را به تیم دیگری بفروشد!

البته آنها اصلا نمی‌دانستند با شرایطی که حق جذب بازیکن ندارند، خریدن بازیکن تیم دیگر جرم است! ولی این جرم را نه فقط تراکتورسازی که انگار ترابی هم انجام داده بود. این اما فقط یک تخلف نبود. ترابی باید به عنوان بازیکن سرباز به تیم تبریزی می‌رفت اما چرا قراردادش شامل رقمی نجومی شده بود؟ قرارداد مهدی با این تیم ماهیانه 150 هزار تومان بود اما در پیوستش یک پاداش 850 میلیون تومانی در نظر گرفته شده بود.

این در تضاد با قوانین نظام وظیفه بود که از 4 سال قبل مدام شعار می‌دادند بازیکنان سرباز اندازه بقیه سربازان عادی پول می‌گیرند! این اتفاق اما نیفتاده بود. ترابی برای این 850 میلیون از تبریزی‌ها چک هم گرفته بود. چک‌هایی که خودش می‌گوید برگشته اما در اختیار مدیربرنامه‌هایش بوده است و حالا مشخص نیست تحویل تراکتورسازی شده‌اند یا نه. در این شرایط یعنی ترابی در مظان تخلف قرار دارد و تراکتورسازی در مظان اتهاماتی بزرگتر.

سال قبل و در نیم‌فصل ذوب‌آهن و پدیده که 6 یارشان را تراکتورسازی یکباره از آنها گرفت و سرباز کرد، اعتقاد داشتند این تیم یاران‌شان را با پول و قرادادهایی از این دست که حالا برای ترابی لو رفته، هوایی کرده است. ولی این اعتراض به جایی نرسید چون آنها به سند نرسیدند. حالا ولی این یک سند قطعی از ترابی است که رو شده. با این شرایط باید دید کمیته تعیین مقررات لیگ برتر در بررسی چنین پرونده پیچیده‌ای چه رایی صادر خواهد کرد؟

این پرونده البته ارتباطی به پرسپولیس ندارد. سایپا هم تیمی است که در هر صورت باید غرامت بگیرد و در مقام ضرر دیده است اما آنچه بغرنج شده، پرونده تیم تبریزی و شخص بازیکن است. اگر مشخص شود ترابی تخلف داشته تا 4 ماه ممکن است محروم شود و مجازات تراکتورسازی می‌تواند سختگیرانه‌تر باشد. تیم جدید مالکین البته تخلفی نداشتند اما یک تخلف طولانی‌مدت در جذب سربازها پروسه‌ای است که خود ستاد کل خارج از فوتبال می‌تواند برای متخلفین راه بیاندازد و از آنها بازخواست کند.

خبرآنلاین

۱۴ ۶  
آی اسپورت
2018-08-13 15:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
یاشاسین تراختور
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۸
یه نوشته چرت و سفارشی از یه قلم به مزد لنگی
بازیکن سرباز نیازی به رضایت نامه داره؟ که مدیرعامل سایپا بخواد خبر داشته باشه یا نه؟ مگه همین مدیرعامل سایپا نبود که فصل قبل خودش ده ها بار گفت که ترابی سرباز هست و فصل بعد میره تراختور؟
مگه الان سایپا و پیروزی تخلف نکردن؟ تیم پیروزی با پول بیت المال و تخلف و وعده و تحریک و....چرا با بازیکن تحت قرارداد تراختور اومده قراداد بسته؟
هنوز محرومیت پیروزی بخاطر اغوا و تحریک طارمی و جعل قراردادو... تمام نشده که دوباره تخلفات خودشو شروع کرده!پیروزی دوپنجره دیگه محروم باید بشه
HHEE
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۲۷
اینقدر ابله و بیسواد بودی که حتی دلم نیومد برات توضیح بدم چون بهرحال نمیفهمی داستان چیه:)
مکتب لنگیسم
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۳۴
اخرش با تهدید فدراسیون زنوزی مجبور میشه کوتاه بیاد چون اگه بخوان شکایتو به فیفا ببرن به خاطر تکرار تخلف لنگ میره دسته یک
ولی خب طبق معمول تیم حکومتی همیشه با رانت دولتی به راحتی خودشو تبرئه میکنه
شما هم دعا کن تراکتورو جریمه نکنن گرفتن ترابی از لنگ پیشکش فدراسیون:)
یاشاسین تراختور
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۲
در جوابHHEE
توضیحات خیلی واضح بود کسی که اینو نفهمه به احتمال زیاد خودش نفهم و بیسواد هست :)
makh
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۰
به تراکتوری

گیریم به فرض محال که حق با شماهاس بعد میخای بری به فیفا بگی ما تیم نظاااامی بودیم و حق داشتیم بدون اجازه باشگاه صاحب بازیکن قرارداد ببندیم تازه چند ساله با همین روش بازیکنهای رقبا رو تحریک کردیم بدون اطلاع باشگاهشون خودشونو سرباز کنن خخخخ(((((
۸
در جواب تراختدوری
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۹
تو اسم تیم هم نمیدونی بعد کی نفهمه!!؟ خخخخخ
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر