فهرست
محصول اعتماد به کی‌روش/ بوی خوش اطمینان
محصول اعتماد به کی‌روش/ بوی خوش اطمینان

محصول اعتماد به کی‌روش/ بوی خوش اطمینان

آی اسپورت- تاریخ سازی به همین راحتی نیست، در ابتدای امر هم به یک مجموعه نمی‌گویند شما در حال ورق زدن برگ درخشانی از تاریختان هستید. اما وقتی چهارمین بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره جنوبی به پایان رسید، از‌‌ همان ورزشگاه پیر آزادی و در خنکای دلپذیر و پاییزی تهران، می‌شد بوی مسکو را استشمام کرد. بوی جام جهانی. بوی خوش نخستین (خوب دقت کنید به این قید زمان) صعود متوالی به بزرگ‌ترین آوردگاه جهانی. در حالت سکون چیزی به اسم رویا وجود ندارد و این چیزی نیست جز نسبت کمبودهای ما به آرزو‌ها. در برزیل به صعود متوالی رویا نمی‌گویند، نامش انجام وظیفه است و در صورت عدم وقوعش فاجعه تمام عیار کشور قهوه. در آنجا با وجود ۵ قهرمانی در جام‌های جهانی، به بالا بردن ششمین جام را می‌گویند رویای بسیار نزدیک و دست یافتنی.

حجم پول ربطی به صعود ندارد

این مقدمه طولانی لازم بود تا در همین ابتدا، سطع واقعی فوتبالمان به مخاطب گوشزد شود. کوروش و داریوش را فراموش کنید، فوتبال ربطی هم به تمدن چند هزار ساله ندارد، یک ورزش به ظاهر ساده که برای موفقیت در ان می‌بایست برنامه بلندمدت ٢٠ الی ٣٠ ساله گذاشت و تازه در صورت متحمل شدن این همه هزینه باور نکردنی، ضمانتی مبنی بر موفقیت قطعی وجود ندارد؛ نمونه دم دستی می‌خواهید همین کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس که شاید دو برابر ارژانتین هزینه می‌کنند اما اتفاقی شگرفی رخ نمی‌دهد. شاید در خاورمیانه و به گفته رضا کیانیان در آن سکانس تاریخی فیلم تحسین شده،، آژانس شیشه‌ای،،، این کشورهای گوگولی مگولی، کمبود نیروی کافی و استعداد زبده، دلیل اصلی این نقصان معرفی شود اما چین با جمعیت قاره گونه‌اش چه؟  میلیارد‌ها دلار در یک دهه اخیر بین یک میلیارد و سیصد میلیون نفر هزینه می‌کنند و دست آخر در خانه خودشان، در بهت و ناباوری به جنگ زده‌ترین کشور جهان می‌بازند! این را با چه فلسفه‌ای باید توجیه کرد؟ ۴ هفته از بازی‌های مقدماتی جام جهانی ٢٠١٨ روسیه گذشته و چین پایین‌تر از سوریه در قعر جدول است.
این‌ها واقعیت‌های بی‌رحم فوتبال است. قابل توجه منتقدان قسم خورده کارلوس کى روش که ماشین حساب در دست دارند و مرتب قیمت قرارداد او را محاسبه می‌کنند و نتیچه گیری می‌کنند؛ چوب هم بود باید با این هزینه‌ها ایران را برای اولین بار بصورت متوالی به جام جهانی می‌برد! انچه در جنوب خلیج فارس و جدیدا در شرق آسیا رواج یافته، آینه تمام قدی از رابطه معکوس پول موفقیت در کوتاه مدت است.

خدمت بزرگ کى روش

ایران با هدایت کارلوس کی روش برای چهارمین بار متوالی از سد کره جنوبی گذشت. با این پیروزی تاریخی، حالا ما به صورت تنها در صدر جدولیم. 
اهمیت این برد در کجا بود و چرا باید از ان بعنوان گردنه تاریخی فوتبال ایران یاد کرد؟ ازبکستان سایه به سایه ما در حال تقلا برای نخستین صعود تاریخش به جام جهانی است واگر هفته قبل در تاشکند ان‌ها رو نمی‌بردیم شاید معادله کلا بهم می‌ریخت، اما اول از سد ازبک گذشتیم و سپس در تهران و در یک روز بسیار خاص، با حفظ همه باید و نباید‌ها، کره را بردیم.

منتقدان سرمربی تیم ملی کم می‌شوند

منتقدان کی روش چند دسته مختلف هستند اما آن رسته‌ای که ادله‌شان به مراتب نسبت به دیگران به واقعیت نزدیک‌تر است، با پیش کشیدن کیفیت بازی ایران در حال لوث کردن این کمیت عالی هستند. اما یک تفاوت بسیار اساسی این بار در تیم کی روش حادث شده است. دو سه سال قبل در همین ازادی موفق به شکست کره جنوبی می‌شدیم اما با درخشش خیره کننده گلر و سپس کمی، شایدم بیشتر از کمی، شانس. بعنوان مثال کره با مالکیت بسیار بیشتر و خلق ٧ موقعیت گلزنی با شاید تنها دو الی سه مرحمله ما شکست می‌خورد وتمام. اما آیا این تیم ملی آنگونه بازی می‌کند؟ چه کسی می‌تواند بگوید در پیروزی ایران و کلا ١٠ امتیاز گرفته شده تا امروز، فلان درصد شانس به مددمان آمده است؟
استراتژی کى روش تغییر کرده است. به راحتی در هر بازی به دفعات صاحب موقعیت عالی گلزنی می‌شویم که یکی از آن‌ها را به تور حریف می‌چسبانیم اما در آن سو چه خبر است؟ ٣۶٠ دقیقه گذشته و هنوز دروازه بیرانوند باز نشده و عجیب‌تر اینکه اصلا بیرانوند کاری نبوده که انجام دهد و لقب ستاره را به یدک بکشد. فقط در توپ‌های ارسالی ازجناحین با اسودگی بیرون می‌آید یک چکی به سر و صورت توپ می‌زند.
منتقدان کی روش دیگر نمی‌توانند از شالوده تدافعی بازی ایران خرده بگیرند چرا که ما به گونه‌ای حریفان را از جلو پرس می‌کنیم که بعد از ٣۶٠ دقیقه به جرات هیج موقعیتجدی و قابل ذکری نصیب حریفان نشده است. همین دستا اورد یعنی کی روش در کارش یک حرفه‌ای تمام عیار است.

تعطیلی را بی‌جهت چماق نکنیم

در مسیر تاریخ سازی ۴ گام بلند و استوار برداشتیم و با توجه به نوع بازی تیم ملی، می‌شود امیدوار بود که سرانجام برای اولین بار در فاصله تنها ۴سال حضور در دو جام جهانی را تجربه کنیم. ثمره تعطیلات لیگ را در هماهنگی عالی بازیکنان جستجو کنید، در استفاده غافلگیر کننده از چهار ترکیب مختلف در ۴ بازی. در کلافه کردن انالیزورهای حریف و رو دست خوردن مربیان آنان.
این بار همه چیز در دست خودمان است، نباید اجازه دهیم همانند گذشته کار به روز‌های واپسین بکشد. این ثمره اعتماد درست و ۵ ساله به کارلوس کی روش است، مردی که شاید حقیقتا لیگ شانزدهم را با این حجم وسیع وقفه از سکه انداخته و شاید دودش در چشم تراکتور و پرسپولیس برود اما بدون شک صعود به جام جهانی ارزشش را دارد.
کی روش تا امروز مثل موتور یک ساعت خوب و خوش ساخت، ثانیه به ثانیه هماهنگ عمل کرده، می‌شود با انداختن باد به غبغب، گله کرد؛ مس‌تر چرا عوض سه گل تنها بایک گل برنده شدی! می‌شود از کی روش خواست این بار در تاشکند بلند‌تر استخوان حریف چغر را که تنها باختش را ما رقم زدیم و از سد بقیه به راحتی گذشت، خرد کنیم. چه ایرادی دارد از کی روش بخواهیم حالا که سال هاست به هیچ تیمی در اسیا نباختیم، ما را از گروه‌مان در جام جهانی روسیه یک مرحله بالا‌تر ببر. این‌ها رویا‌پردازی نیست، بالارفتن سطح توقع ما از تیم ملی است، تیمی که سه سال در رنگینگ اول آسیا جا خوش کرده و قصد از دست دادنش را هم ندارد.
بله این‌ها حق همه منتقدان است اما اول اجازه دهید کی روش طبق برنامه از پیش طراحی شده برای مدت زمان بیشتری ملی پوشان داخلی را در اختیار داشته باشد؛ ثمره‌اش همین بالا رفتن توقع ماست و دیگر نمی‌گوییم جام جهانی خوب است اما هر ٨ سال به ٨ سال!
کى روش نه تنها هواداراش را راضی کرده بلکه بخش وسیعی از منتقدان امروزی‌اش هم ایضا اما احتمالا همان‌ها از حالا قلم را از نیام در آوردند تا بعد از حذف احتمالی ایران درمرحله گروهی جام جهانی روسیه و عدم صعودمان به یک شانزدهم نهایی، به کی روش بگویند ما با این پول می‌بایست تا مرحله یک چهارم صعود می‌کردیم! باور کنید این پیش‌بینی کاملا واقعی است و دور از انتطار نیست. با بالا رفتن سطح تلاش، حرفه‌ای‌گری، و هزینه‌های بجا می‌شود تعریف رویا را عوض کرد.

 

۲۵ ۵۴  
آی اسپورت
2016-10-13 14:14:00
نظر دهید
۵۴ نظر
امید
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۶
بخش اعظم موفقیت تیم ملی بخاطر ثبات مدیریت در فدراسیون و دور شدن سیاسیون از فدراسیون و تیم ملی بود. حالا هی کیروش کیروش از زبونتون نیفته یه وقت. کیروش مربی خوب و بین المللی است ولی موفقیت های تیم ملی را به نام کیروش مصادره نکنید. به والله به هرکی 5-6 سال زمان بدی و این ثبات به وجود بیاد و حمایت بی سابقه رسانه ای و مردمی هم پشت خودش داشته باشه بهتر عمل میکنه. به والله به والله به والله قسم سه بار گفتم اگه برانکو 5 سال تیم دستش باشه و حمایت هم بشه نه اینکه مثل جام جهانی 2006 که وقتی تیم صعود کرد همه علیهش بودند از سازمان تربیت بدنی و رسانه ها و . . . حمایت بی سابقه ای که از کیروش شده از برانکو هم بشه خیلی بهتر نتیجه میگیره. شما نگاه کنید امارات پیزوری حقیر بعد از اینکه چندساله تیمش دست مربی بومی خودشون که اماراتی هست چه فوتبالی بازی میکنه با بازیکنان بومی مثل عمر عبدالرحمان و . . . و چجوری ژاپن را پشت هم میبره و الان یکی از شانس های صعود به جام جهانی هست. اگه امارات پشتوانه مردمی کشور ایران را داشت به جام جهانی صعود می کرد و شگفتی ساز جهان میشد. اما در امارات فوتبال اهمیتی نداره. ما میدونیم اونها جوونهاشون چه خوشی هایی دارند و کاری به فوتبال ندارند. در اینکه کیروش در حال حاضر یک مربی ایده آل برای ایران است شکی نیست ولی موفقیت ها را صرفاً به نام او مصادره نکنید.
۸ ۵
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۴
هيچي نگو. حرف نزن . صدات نياد. موفقيت تيم ملي به والله به والله به والله سه بار قسم خوردم فقط به خاطر كيروشه
امید جان
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۳
امید جان!! حرص نخور! برانکو هم خوبه! ژنرال هم خوبه! حرص نخور پسرم
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۴۳
ميدوني چرا بعد از جام جهاني 2006 به برانكو فرصت ندادند؟ چون نتايجي كه تيم ملي در جام جهاني 2014 گرفت خيلي بهتر از نتيجه اي بود كه تيم ملي در جام جهاني 2006 گرفت. در 2014 ما فيناليست جام رو جون به لب كرديم و حتي 2-3 موقعيت 100% گلزني هم داشتيم و با گل دقيقه 90 مسي باختيم. اما در جام جهاني 2006 جلوي پرتغال هيچ حرفي واسه گفتن نداشتيم. اگه روبه روي تيم چهارم جام جهاني 2006 با گل دقيقه 90 لوييس فيگو ميباختيم و البته 2-3 تا موقعيت 100% هم داشتيم و البته كسي هم بعدِ تعويض با ساكِ پزشك تيم ملي لگد نميزد و البته كاپيتان وقت تيم ملي ادعا نميكرد بقيه ي بازيكنان تو چشاش نگاه ميكردند و بهش پاس نميدادن مطمئن باش قرارداد برانكو هم بعد از 2006 تمديد ميشد.(بقيه ي نتايج شبيه هم بود يه تساوي با يه تيم افريقايي و يه باخت 3-1)
۸
پاسخ به امید
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۱۴
برادر من اماراتو مثال زدی. تو فقط ظاهر مربی اماراتیشونو میبینی اما سرمایه‌گذاری وحشتناک و آوردن بهترین مربیان اروپایی رو در تیم‌های پایه و باشگاهی و امکانات درجه‌ی یک رو نمی‌بینی. بله منم قبول دارم اگه تمام تیم‌های لیگ ما امکانات درجه یک و برنامه و مربیای با کیفیت بین‌المللی داشته باشن و تیم ملیو بدن دست مایلی‌کهن خیلی خوب نتیجه می‌گیریم! اینقدر سطحی نبین ماجرا رو و فقط از روی سرمربی تیم ملی بزرگسالان امارات قضاوت نکن!
۳
آرش
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۲:۳۲
ببینید , مربی یک تیم بودن در دنیای مدرن , فقط انجام آنالیز و طراحی تاکتیکی نیست.
محبوبیت کی روش و عدم محبوبیت برانکو در اون زمان , اتفاقی نیست.
این که کی روش با قدرت حقش رو از فدراسیونی های بی کفایت میگیره و
برانکو یه آدم اهل تساهل و تسامح که هر کی, هر چی بش بگه میگه چشم.
این که کیرش زیر بار حرف زور نمیره و انقد دیسیپلین داره که بازیکنا مثل یک فرمانده جنگی ازش فرمانبرداری دارن ولی برانکو, یه آدم بدون کاریزماست که حتا بازیکنای تیمش هم در اون زمان حرفش رو نمیخوندن و یک جنگل بی در و پیکر بود تیم ملی ...
همه اینا , بخشی از مربیگریه.. اینا اتفاقی نیست ...
وقتی میگید حمایت میکنن ازش , یا بازیکنای در خدمت داره , یا ریاست میکنه تو فدراسیون .. اینا اتفاقی نیست .. اینا رو با جنگیدن و کفایت به چنگ اورده .. با غربتی های تو فدراسیون جنگیده و مثل گاو به بهشون خیش زده و زمین بایر فوتبال ایران رو داره شخم میزنه ... اینا کارهایی هست که برانکو نکرد یا نتونست یا عرضه اش رو نداشت یا براش مهم نبود.
اینا تفاوت کیرش و برانکو هست.
حتا حضور ۴-۵ ساله کی روش هم اتفاقی نیست.. انقدر محبوبیت داشت که جرات نکردن ورش دارن و ننگ این بد نامی رو هیشکی حاضر نشد به جون بخره .. ولی برانکو رو با تیپا انداختن بیرون و مردم خوش حال بودن.. اینا اتفاقی نیست دوستان ...
با یک مثال پایان میدم :
۱- طارمی و رامین رضاییان , بعد از فصل نقل و انتقال, و علیرغم میل برانکو به تیم اضافه شدن.
۲- کروش مهمترین مهره تیم ملی رو در اون زمان, در حساس ترین دوران تیم ملی و لرزان ترین موقعیت خودش که احتمال حذف و عدم رفتن به جام جهانی داشتیم, با پس گردنی از تیم ملی انداخت بیرون. زیر حرف رییس فدراسیون و هیچکس نرفت..
اینها یعنی مدیریت,شجاعت , محبوبیت,حمایت مردم و رسانه و حضور پایدار در تیم ملی.
هیچ چیز در مدیریت و مربیگری فوتبال اتفاقی نیست ...

برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۴
عالي بود، احسنت. حالا اميد مياد دريوري مينويسه ميگه ما بايد قهرمان جام جهاني بشيم
امید
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۵
همه جای دنیا مربی در استخدام فدراسیون هست اینجا فدراسیون و رسانه ها و . . . در استخدام کیروش. کیروشی که از ژاپن و امارات و آفریقای جنوبی و پرتغال بخاطر اخلاق بدش با تیپا بیرونش کردند اینجا با یک باند رسانه ای حکومت میکنه که مایه تأسفه.. رئیس فدراسیون پرتغال در حاشیه یکی از جلسات فیفا به کفاشیان میگه چجوری با این کیروش کار می کنید!؟ خیلی بداخلاق و بهانه گیر هست. ما که اخراجش کردیم. این یعنی اینکه بهانه گیری های کیروش بخاطر کمبود امکانات نیست. این اخلاقشه. این تاکتیکش هست که از زیر مسئولیت شونه خالی کنه. باز گلی به گوشه جمال برانکو و هواداران پرسپولیس که یه گوشمالی کوچیک بهش دادند تا حساب کار دستش بیاد و مدیران فدراسیون توی گوشش کردند نباید با پرسپولیس دربیفته و سرش دنبال کار خودش باشه. کیروش چندماهی هست خیلی عوض شده اونم بخاطر اینه که رقیب جنتلمن و بزرگی مثل برانکو را کنار خودش میبینه
۶ ۱
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۵۰
رقيب بزرگ؟ اين رقيب بزرگي كه ميفرماييد تا حالا پشت فنس تمرين رئال مادريد راهش دادند؟ حالا نتيجه هم كه نگرفته باشه اونقدر اعتبار داشته كه به عنوان سرمربي رئال انتخاب بشه ولي تاپالوويچ چي؟ با اسم علي هم اومدي كامنت گذاشتي كه مثلا بگي مخالفان كيروش زياداند! عزيزم خودتو تابلو نكن تازه دو روزه كره جنوبي رو برديم بذار يه كم زمان بگذره بعد شروع كن به خزعبل گويي
علی
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۹
عجب !!! ما دفاعی بازی نکردیم تو این 4 تا بازی؟؟؟؟ تو بازی با قطر که سوسک بودیم و شانس از این بالاتر که دروازه بانشون اون اشتباه بچه گانه رو کرد، تو بازی با چین ضعیف هم عرضه نداشتیم ببریم.تیمی که حتی به سوریه هم باخت ما به کمک داور تونستیم مساوی کنیم. تو بازی با ازبکستان که 60 دقیقه داشتیم دفاع میکردیم و کل نیمه دوم بازی دست ازبکستان بود،انگار که جلوی بارسلون بازی میکردیم.فقط تو بازی با کره بود که خوب بازی کردیم که اون هم نباید فراموش کنیم که تیم کره امسال چقدر ضعیفه. تیمی که نتونست سوریه رو ببره و از 2 تیم چین و قطر تو خونه خودش از هر کدوم 2 تا گل خورد و تو بازی با ما 3 تا بازیکن فیکسش هم نبودن.همه اینها رو بزارید کنار هم میبینید که بدجوری هدف شما به به و چه چه کردنهای الکی هست.
۶
اندرزگو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۵
بهترین یادداشت در مورد تیم ایران. من قبلا نوشته های ایشون رو تو گل میخوندم. عالی.
۴ ۱
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۵۲
اقاي امين ميخواي بدوني چرا اين فرصت در اختيار كيروش گذاشته شد و قراردادش تمديد شد؟ همين سوالتو جواب ميدم اگه قانع نشدي ديگه بحثي باهات ندارم. قرارداد كيروش تمديد شد چون بازي فوق العاده اي (با توجه به بضاعتمون و با توجه به اينكه يه تيم آسيايي بوديم) با ارژانتين انجام داديم و حتي نزديك بود سه امتياز از ارژانتين بگيريم. چون ديماريا وقت تلف ميكرد تا بازي تموم شه. چون وفاق و همدلي تو تيم ملي بيداد ميكرد و كسي بعد از تعويض به ساك پزشك تيم ملي لگد نميزد. هيچ بازيكني هم ادعا نميكرد بقيه بازيكنا تو چشاش نگاه ميكردند و بهش پاس نميدادن! اگه برانكو هم تو جام جهاني 2006 در بازي با پرتغال با گل دقيقه 90 لوييس فيگو ميباخت و البته 2-3 تا موقعيت 100% گلزني همداشتيممطمئن باش بعد از 2006 هم قرارداد تاپالوويچ تمديد ميشد.
۶
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۵۶
كامنت هايي كه در مخالفت با كيروش و با دلايل واهي مطرح ميشه و با اسامي مختلف نظير (اميد و حسن و علي و ...) ارسال ميشه همش توسط يه نفر ارسال شده كه با نگاهي به تاريخ و ساعت ارسال كامنت اين موضوع آشكار ميشه. متاسفانه اين دوست عزيزمون دچار توهم شديد شده و از دوستان هم خواهش ميكنم جوابشو ندن چون احتمالا زياد بچه است و به خاطر جلب توجه ميخواد ساز مخالف بزنه و وقتي ما جوابشو ميديم به هدفش ميرسه. از همه ي دوستان خواهش ميكنم جوابشو ندن تا كم كم حساب كار بياد دستش. يه حرفهايي ميزنه كه ادم از تعجب شاخ در مياره! مثلا اومده ميگه تيم ملي زمان تاپالوويچ رنك 15 فيفا بود اما نميگه اون زمان رنكينگ فيفا متناسب با واقعيت نبود. يا مثلا ميگه كيروش چون از طرف رسانه ها حمايت شده خوب نتيجه گرفته اما برعكس اين قضيه صادق هست چون كيروش خوب نتيجه گرفته از سوي رسانه ها حمايت ميشه. يا مثلا ميگه تاپالوويچ اگه حمايت رسانه ها رو داشت قهرمان جام جهاني ميشد خب مسلمه يه همچين آدمي يه ذره اطلاعات فوتبالي نداره!
امین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۰
از مسوول محترم سایت میخوام آدرس ایمیل‌ها یا هرچز دیگه که باعث‌میشه این دوستمون باور کنه که اینقد هم‌ مسئله حیاتی‌ای نیست برا من که‌بخوام با چندتا نام کاربری بیام‌ و کامنت بگذارم. گفتم که،بهترین‌دفاع حمله است(برعکس تاکتیک مربی محبوب) ، شما شروع صحبتت با اینه‌که‌ همه‌ی این‌ مخالفا یه‌ نفرن، هیشکی جواب نده که از رو برن!!! رو چه حسابی؟نمی‌دونم.


آقای برزو، من میگم کدوم مربی بوده که از این مقدماتی تا مقدماتی بعدی مربی مونده باشه که‌ بخوایم‌حتی مقایسه کنیم؟؟؟ ۹۸ مایلی بود و ویرا،جام‌جهانی شد طالبی.اونم بعد از حذف شدن تو همین مرحله‌ای که‌کیروش حذف شد،اونم با بدشانسی و‌قیچی علی دایی،انداختنش‌بیرون. ۲۰۰۶ برانکو بود،که با اینکه تیم رو سوم جام‌ملتها کرده‌بود و با نتیجه مشابه‌تیم‌ کیروش از جام جهانی حذف شده بود انداختنش‌بیرون.

فقط کیروش بوده که یه چنین فرصتی بهش داده شد.

هر هزینه‌ای که تو‌ فوتبال میشه برا‌ گرفتن نتیجه‌است،این استدلالی‌بود که همه‌ی طرفدارای کیروش در پاسخ به انتقاد از‌شکل بازی‌ تیم‌ملی می‌گفتن،ولی تا میگی عراق،میگن عوضش‌خوب بازی کردیم!!


بخواین و‌ نخواین،تیم‌کیروش تا الان یه‌پیت حلبی یا نتیجه موندگار برا ایران یادگار نذاشته،حالا شما صعود احتمالی برای دومین بار به جام‌جهانی رو بکنی پتک بکوبی تو‌ سر منتقدای این اسطوره‌ی فوتبال،دیگه به شعورت برمیگرده.


ضمنا.ایشون به عنوان مربی شکست‌خورده و اخراجی رئال و‌ پرتغال اومدن اینجا و شدن پنجمین‌ مربی گرونِ دنیا،نه اینایی که شما میگی.

ولی آره،شانس‌آوردیم که ۲۰‌میلیارد نخواسته و‌ هنوز گرونترین نشده.خدا رو شکر.
در جواب امين
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۵۷
اقاي امين ميخواي بدوني چرا اين فرصت در اختيار كيروش گذاشته شد و قراردادش تمديد شد؟ همين سوالتو جواب ميدم اگه قانع نشدي ديگه بحثي باهات ندارم. قرارداد كيروش تمديد شد چون بازي فوق العاده اي (با توجه به بضاعتمون و با توجه به اينكه يه تيم آسيايي بوديم) با ارژانتين انجام داديم و حتي نزديك بود سه امتياز از ارژانتين بگيريم. چون ديماريا وقت تلف ميكرد تا بازي تموم شه. چون وفاق و همدلي تو تيم ملي بيداد ميكرد و كسي بعد از تعويض به ساك پزشك تيم ملي لگد نميزد. هيچ بازيكني هم ادعا نميكرد بقيه بازيكنا تو چشاش نگاه ميكردند و بهش پاس نميدادن! اگه برانكو هم تو جام جهاني 2006 در بازي با پرتغال با گل دقيقه 90 لوييس فيگو ميباخت و البته 2-3 تا موقعيت 100% گلزني هم داشتيم مطمئن باش بعد از 2006 هم قرارداد تاپالوويچ تمديد ميشد. (برزو)
فرشته ف
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۶:۴۴
آقای برانکو در مقدماتی رو هزار دو دستیار بلازویچ بود آن موقع هم بهش پرفسور می گفتند و مغز متفکر بلاز بود .بعد از ناکامی در رفتن به کره و ژاپن ، این بار آقای دادکان به آقای برانکو اعتماد کرد .توجه داشته باشید برانکو آن موقع هیچ اسم و رسمی نداشت و لی دادکان به او اعتماد کرد و اختیار کامل دادو مثل کوه پشت او ایستاد تا در مقدماتی دوهزار وشش به آلمان رفتیم.در قیاس با کی روش که اسم به مراتب بزرگتری هست با برانکوی آن زمان همراهی بیشتری می شد جز در خود جام جهانی.
واما بعد:
اگر کی روش یا هر کس دیگری با یک قرارداد معممولی قبول مسئولیت کنند آن وقت ما ؛ایرانیها در سال چند مربی تعویض می کنیم ودر این زمینه می شویم اسطوره ؛باور نمی کنید درد دلهای مربیان وطنی را گوش کنید که بارها گفتند ما قرادادسفید بستیم و حاضربودیم مجانی هم کار کنیم ولی ما را نخواستند وقتی جدی نباشید شما را جدی نمی گیرند
۲
امین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۳
می‌دونم چی میخوای بگی،پس گوش بده.

از فردای روزی که ایران به آرژانتین با تک گلِ دقیقه آخرِ مسی باخت و ورد زبونا شد که «چقدر خوبیم ما»، دیگه کسی اجازه‌‌ی انتقاد از تیم مستر کیروش پیدا نکرد.حتی بعد از باخت ۳-۱ به بوسنی.از همون موقع راه و رسمی رواج پیدا کرد که میگفت،بهتریت دفاع حمله است. به‌جای اینکه اجازه داده بشه انتقادی وارد بشه تا پاسخ داده بشه،طرفدارای آقای مربی شروع کردن به دست پیش گرفتن که «حالا لابد می‌خوان اگه ما اینقد خوبیم چرا به‌بوسنی باختیم» «یا الانه که مخالفا بیان بگن خوب ۳بازی و ۱امتیاز و‌ حذف کجاش خوبه»
این عادتِ طرفدارای کیروشه.

یا همون وقتی که از مرحله گروهی جام‌ملتها شروع کردند به‌چیدن انتقادات و پاسخ‌هاش کنار هم «میگه چرا ایقد دفاعی بازی می‌کنیم؟چیه حذف شیم‌ خوبه؟» «نگین‌ جلو این تیمای درجه ۲ هم باید بچسبیم تو‌ دفاع؟ خوب مگه نمی‌گفتین نتیجه،فعلا که داره می‌بره،هروقت باخت بیا بگو چرا باخت» «گفته آخه به عراق چرا باختیم؟مرد حسابی ندیده انگار داور الکی ۱۰ نفرمون کرد،ندیده هی گل‌خوردیم جبران کردیم،ندیده تو‌پنالتی باختیم»

و همه‌ی این صحبت‌ها همون دقیقه‌های اول بعد از باخت به عراق بود و اصلا کسی فرصت نکرده بود انتقاد کنه.طرفداری از کیروش باعث شده بود بدون اینکه نظرِ کسی رو بشنون،پیش‌‌دستی کنن و هر انتقاد احتمالی رو زودتر مطرح کنن و‌ جوابش رو هم بدن .

این عادتِ طرفدارای کیروشه.


می‌رسیم به‌ امروز و همین مطلب.
نویسنده‌ ، از کیروش دفاع می‌کنه،از تیمش تعریف می‌کنه و بعد هم انتقادات و اظهارنظرهای احتمالی، سردستی ترین‌هاش رو‌ پیش‌پیش پاسخ میده.

اینکه بگیم اولین باره ممکنه ۲بار پیاپی بریم‌ جام‌جهانی و نگیم اولین‌بار هم‌ هست که‌یه‌مربی ۲تا مقدماتی جام‌جهانی پیاپی سرمربیمونه.

پیش‌پیش توقع برای صعود از‌ گروه تو جام‌جهانی،رویای بزرگتر بدونیم و مطرح شدنش رو از همین الان به‌پرتوقع شدن منتقدا ربط بدیم و نگیم پنجمین مربی ملی گرونِ دنیا،کفِ توقع ازش صعود به جامِ‌جهانیه.

اینکه اگه ‌کره و ژاپن و استرالیا رو تیم‌های درجه یک بدونیم‌ و از پیش صعود‌کرده به جام‌جهانی و ایران رو در کنارِ عربستان و قطر و امارات و‌ازبکستان و‌عراق‌ ، قدرت های درجه ۲بدونیم‌، نهایت کاری که کیروش در حال حاضر می‌کنه رقابت با ۲تیم از ۵تیم‌ درجه ۲ آسیا(و حتی همین ۲تیم هم‌قوی‌ترین تیم‌های درجه ۲ نیستن) برای صعود به جام‌جهانیه و این نمی‌تونه بیشترین‌ توقع از یه‌مربی ۱۰میلیاردی باشه.و البته اگر صعود کنه،که ما همیشه نیمه‌ی دوم راه صعود رو مشکل ‌داشتیم.این عادتِ طرفدارای کیروشه.پایین آوردن سطح توقع تا جای ممکن و رد کردنِ هرگونه انتقاد احتمالی حتی قبل از مطرح شدن.

خلعِ سلاح،قبل از فرصت حمله.
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۷
باز خوبه خودت ميگي پنجمين سرمربي گرانقيمت دنيا! نه لزوماً گران قيمت ترين. اينكه انتظار داشته باشيد دستيار فرگوسن و سرمربي سابق تيم ملي پرتغال و رئال مادريد كه مربي بازيكنان بزرگي مث رونالدي برزيلي و پرتغالي و زيدان و بكهام و فيگو و... بوده حاضر باشه با 2 ميليارد تومان (قرارداد علي دايي و قلعه نوعي در ليگ برتر ايران) بياد تو ايران مربيگري كنه يه انتظار غلطه! بعدشم تيم ملي الان مدتيه كه رنك اول آسياست و در رده بندي جديد شده رتبه ي 27 جهان و حتي با 3-4 باخت متوالي هم بقيه ي تيم هايي آسيايي نميتونن جاي ما رو در رنكينگ بگيرن. ببينيد كيروش چقدر سطح توقعات رو بالا برده كه حالا شما حرف از صعود به جمع 8 تيم نهايي جام جهاني ميزنيد در صورتي كه يه زماني صرفاً در ارزوي صعود به جام جهاني بوديم! اين يعني كيروش كارشو درست انجام داده. فراموش نكنيد كيروش يه تيم بحران زده رو از قطبي تحويل گرفت كه اصلا چارچوب و اسكلتي نداشت اما الان تيم ملي تمام بازيهاشو ميبره و يه موقعيت هم به حريف نميده(مگر اينكه خلافش اتفاق بيفته!) تمام كارشناسان و روزنامه نگاران و گزارشگران هيچي نميدونن و فقط شما حاليته!؟ خبرگزاري هاي كره جنوبي و حتي كارشناسان خارجي هم اذعان دارند تيم كيروش قوي ترين و هماهنگ ترين تيم آسياست اون وقت شما باز ساز خودتو ميزني؟ اگه مهرداد پولادي(به ناداوري يا به اشتباه خودش يا از روي بدشانسي) اخراج نشده بود مطمئن باش عراق رو در همون وقت قانوني ميبرديم و شما الان باختي كه تو ضربات پنالتي داديم رو چماق نميكردي بكوبي تو سر كيروش. من حيث المجموع دوباره با يه اسم فيك ديگه اومدي سي خط طومار نوشتي اونقدر شجاعت نداري كه هميشه با يه اسم كاربري كامنت بذاري و اين يعني خودتم قبول داري حرفات چرت و پرته و واسه اينكه به بقيه بقبولوني حرفت درسته ميخواي اينجوري القا كني كه چند نفر هم نظر تو هستند و به همين دليل با اسامي مختلف كامنت ميذاري (از اميد و علي و حسن تا الان كه نوشتي امين!)
علی
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۳۵
آقای امین با کسایی که تو عمرشون حتی تو بچگی هاشون لگد به گربه هم نزدن.بحث فنی نکن. اونها حتی طاقت شنیدن نظرات مخالف خودشون رو ندارن و همه رو یکی میدونن تازه اون هم اگه ثابت شه که خود مایلی کهن نفرستاده!!! گفتن اینکه رنک فیفا بدرد لای جرز دیوار نمیخوره دیگه گفتن نداره.فقط یه مثال ساده میزنم که دیگه سکوت کنن در مورد رنک فیفا. رنک فیفا امتیازیه. در مورد رنک فیفا همین بس که اگه مثلا ایران با تیمی مثل لبنان تو یه بازی رسمی بازی کنه و ببره ،امتیازی که از فیفا میگیره از مثلا تیمی مثل ژاپن که بره تو یه بازی دوستانه تیم ملی فرانسه رو شکست بده بیشتره. دیگه از این مسخره تر.کل این لیست رو نگاه کنید سرتاسر تناقض میبینین. با این افراد بحث کردن نداره. بزار دلشون به این چیزا خوش باشه
۹
فرهاد
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۲۱
چند تا نكته قابل توجه:
أولاً اين دوگانه كيروش - برانكو بى معنا و نالازمه ، هر دو سرمربى در حيطه حرفه اى خودشون و با عملكردشون مورد قضاوت افكار عمومى قرار خواهند گرفت
ثانياً ، عزيزانى كه تصور ميكنند فوتبال ما براى پرداخت پول خيلى دست به جيب عمل كرده قطعاً حتى از كشورهايى كه توليد ناخالص مليشون از كشور ما به مراتب پايين تره بى خبرند جهت اطلاع بودجه سالانه فدراسيون فوتبال مراكش كه هم به لحاظ جمعيت ٣٥٪‏ و هم منابع اقتصادى ٢٥٪‏ كشور ماست دقيقاً پنج برابر بودجه سالانه فدراسيون كشور ماست و در مورد چين بدستور شخص رئيس جمهور كشور مذكور ٧٦ ميليون دلار براى توسعه فوتبال تخصيص يافت در مورد كشورهاى جنوب خليج فارس و مقايسه امكانات سخت افزارى كه مطلب غير قابل مقايسه هست و متاسفانه همين امروز مدير تيم ملى با تأثّر اظهار داشت تنها زمين تمرين تيم ملى يعنى اولين و ابتدايى ترين نياز هر تيم فوتبال ( كه تازه به لحاظ ابعاد استاندارد هم نيست ) در شرف تغيير كاربرى توسط وزارت نفت است
ثالثاً ، در مورد برگزارى بازيهاى تداركاتى و تنگناهايى كه داشتيم و داريم قابل قياس با رقباء نيستيم ( به صحبت هاى امروز مدير تيم ملى رجوع شود)
رابعاً، فارغ از همه بايد ها و نبايدها نميتوان منكر شد سرانجام تيم ملى را در مسابقات در شرايطي ديديم كه براى تمامى دقايق تاكتيك و نقشه دارد و اين همان تيمى است كه تا پنج سال پيش توسط بعضى از همين نقادان عزيز متهم به تاكتيك ناپذير بودن ميشد و ......
۶
شاهین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۱۸
تیم ملی پرسپولیس :*
۲
امید
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۳۴
تنها وجه مثبت کیروش که من هم میگم ایجاد نظم و دیسیپلین بیشتر توی تیم ملی هست. اینکه در حضور مهاجمانی مثل آزمون، طارمی، انصاری فرد و قوچان نژاد حاشیه ایجاد نمیشه نشانه همین موضوع است ولی شما بیایید یک بررسی مقایسه ای از تمام جهات بین کیروش و برانکو انجام دهید و ببینید چه کسی به فوتبال ایران بیشتر خدمت کرده. کیروش حتی یک بازیکن به اروپا ترانسفر نکرده. عزت اللهی و آزمون و جهانبخش از تیم ملی نوجوانان و جوانان به اروپا رفتند. ولی بعد جام جهانی 2006 آندو از ابومسلم و نکونام از پاس به اروپا ترانسفر شدند. حتی مدتی بازیکنانی مثل کعبی. شما یک بررسی مقایسه ای از تمام جهات: دستمزد، فضای رسانه ای و حمایتی، بازیکن سازی، رنکینگ جهانی، موفقیت در جام ملتها، دیسیپلین تیمی، بازی زیبا، اخلاق و ادب و خیلی جنبه های مهم دیگه که میشه ذکر کرد. بازم میگم کیروش مربی ایده آلی برای ایران است ولی نباید فضای دیکتاتوری به وجود اورد. انتقادها باعث شد کیروش به بازیکنان جوان میدان بده یعنی فدراسیون با همین انتقادها کیروش را مجبور به جوان گرایی کرد و گرنه برانکو در اروپا دنبال بازیکن بود. میگن کیروش پنجمین مربی گران دنیا ولی من میگم گران قیمت ترین مربی دنیاست. بخاطر اینکه تمام مربی های خارجی نهایتاً دوماه مرخصی دارند ولی کیروش نهایتاً در سال سه ماه کار میکنه و بقیش در مرخصی هست و بازیهای لیگ را هم که میبینه خوابه. حالا دستمزد روزانش را حساب کنید می بینید که چه مربی گران قیمتی است و اگر این مربی نتونه ایران را به جام جهانی ببره و در آسیا اقتدار داشته باشه پس کیروش به چه دردی میخوره!؟ ما با برانکو مگه در آسیا اقتدار نداشتیم!؟ این انتظار طبیعی ما از کیروش است و چیز غیرعادی نیست. جالبه تیم ملی فوتسال ما در جام جهانی سوم میشه ولی اینقدر مورد توجه قرار نمیگیره اونم با کمتر از 20% امکانات تیم ملی فوتبال. اگر حواشی مدیریت شود و ثبات سرمربی گری وجود داشته باشد ما با مربی ایرانی می توانیم مثل فوتسال افتخار آفرینی کنیم. کیروش خوب و ایده آل است ولی ببینید چی دادیم و چی گرفتیم. وقتی بررسی کنید می بینید یه اتفاق عادی افتاده. منتها چون فوتبال ایران خط مشی و برنامه محور نیست شروع به حماسه سرایی برای یک مربی خارجی می کنیم. انشاأالله به امید صعود مقتدرانه ایران به جام جهانی و افتخار آفرینی در جام جهانی مثل تیم ملی فوتسال
۵ ۱
همه ي مخالفان كيروش يك نفره!
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۶
تمام افرادي كه در سايت آي اسپورت بر ضد كارلوس كيروش سرمربي تيم ملي كامنت ميذارن يك نفره به اين دلايلي كه عرض ميكنم: 1- اين شخص كه با اسامي مختلف اعم از امين و علي و حسن و اميد و ... كامنت ميذاره طرفدار پرسپوليس هست و به طرز واضحي از شيوه ي بازي تيم ملي در زمان برانكو تعريف و تمجيد ميكنه. به نظرتون عجيب نيست كه تمام مخالفان كيروش طرفدار برانكواند؟ يك كامنت نميتونيد از اين شخص پيدا كنيد كه از تيم ملي زمان دايي، قلعه نوعي يا قطبي تعريف كرده باشه و بيشتر تمجيدهاش مربوط به تيم ملي زمان برانكو هست. 2- بعضي نظراتي كه ارسال شده در زمان تقريبا يكساني ارسال شده (به فاصله ي 4-5 دقيقه كه در ورژن جديد سايت اي اسپورت اين زمان بين ارسال دو كامنت متوالي ذيل هر پست وجود داره و البته با توجه به اينكه نوشتن 4-5 خط كامنت همين مدت زمان ميبره طبيعيه كه اين دو كامنت كه به فاصله ي 4-5 دقيقه ارسال شده كار يه نفر بوده) و مثلا يك بار با يه اسم و يك بار ديگه نظر مشابهي با يه اسم ديگه 3- تازه تيم كره جنوبي رو برديم و الان كه موقع شادي و تعريف و تمجيد هست اما اگه دقت كنيد تعداد مخالفان و معترضان كيروش خيلي زياد شده و با انتشار هر مطلبي در مورد تيم ملي سريع ميبينيم 2-3 نفر از تيم ملي و كيروش انتقاد كردند! و در حالي كه طبيعتا بايد اكثر كامنتها بعد از اين دو برد ارزشمند شامل تعريف و تمجيد از تيم ملي و كيروش باشه اما دقيقاً برعكسه! به نظر شما اين حجم از انتقاد اونم بعد از دو برد متوالي كه يكي اش در تاشكند بوده عجيب نيست؟ اگه ميباختيم اين دوستان ميخواستند چيكار كنند؟؟؟پس معلومه شخص كامنت گذارنده يك نفره فقط كه با اسامي مختلف كامنت ميذاره تا به حرف خودش وجهه بده كه اره ما منتقدان خيلي هستيم!
۶
امید
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۲
محصول اعتماد به فوتبالی ها و دوری سیاسیون یعنی ثبات یعنی با پیشرفت. عامل اصلی اینه. متأسفانه فوتبال ایران بخاطر توجه سیاسیون و علاقه سیاسیون به مطرح شدن، کارهای پوپولیستی و بدون برنامه انجام شده. تیم برانکو وقتی به جام جهانی 2006 صعود کرد بجای حمایت تحت شدیدترین انتقادات و دشمنی ها اعم از سازمان تربیت بدنی و رسانه ها قرار گرفت و رسانه ها می گفتند تیم ملی باید با مربی خارجی بزرگتر به جام جهانی بره و علی آبادی می گفت تیم ملی با مربی ایرانی باید به جام جهانی بره و نتیجه دخالت سیاسیون ناکامی تیم ملی شد البته ناکامی نبود و انتظارات را بیهوده بالا برده بودند و می گفتند تیم ملی باید جز 4تای جهان بشه و اینکه د حضور پزتغال و مکزیک از تیم ناآماده ایران بدون بازی ندارکاتی بخاطر مسائل سیاسی، انتظار موفقیت داشت انتظار بیجایی بود. همه می گفتند برانکو کار خاصی نکرده ولی وقتی تیم ملی با قلعه نوعی در جام ملتها به تیم جوان شده کره باخت همه فهمیدند برانکو خوب بوده و روز به روز حسرت از دست دادن برانکو با حضور قطبی و دایی بیشتر شد تا به کیروش رسیدیم و کیروش محصول دور شدن سیاسیون از فوتبال و بلوغ فکری خود فوتبالی ها بود. قدر کیروش را بدانیم ولی موفقیت های تیم ملی را صرفاً به نام کیروش مصادره نکنیم. ما با ثبات و برنامه ریزی و دوری از حاشیه های زرد با مربی ایرانی هم می توانیم نتیجه بگیریم ولی اعتماد و حمایت واقعی لازم است. بخش اعظمی از موفقیت های تیم ملی بخاطر سرمایه گذاری در رده های پایه و موفقیت تیمهای پایه ای ایران که با همین مربیان ایرانی حاصل شده است.
۳ ۱
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۴۴
طومار ننويس برو كامنتايي كه واست نوشتم رو 7-8 دور بخون وقتي حفظ شدي بيا تا بحث رو ادامه بديم.
۹
امین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۶
و جالب اینجاست.موقعی که تیم‌ می‌بره که می‌بینین‌ وضعیت‌ رو. حواله میشی به آینده. وقتی هم که نتیجه نمی گیره، که قبل از دست بردن به کیبورد،میاین میریزین‌ که حالا ایرادگیرا میان و حالا طرفدارای مایلی و‌قلعه میان‌و حالا فلان...حالا بهمان.

یکم محترم باشید تو‌‌‌ رو جانِ کیروش.
۹
همه ي مخالفان كيروش يك نفره!
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۱۵
تمام افرادي كه در سايت آي اسپورت بر ضد كارلوس كيروش سرمربي تيم ملي كامنت ميذارن يك نفره به اين دلايلي كه عرض ميكنم: 1- اين شخص كه با اسامي مختلف اعم از امين و علي و حسن و اميد و ... كامنت ميذاره طرفدار پرسپوليس هست و به طرز واضحي از شيوه ي بازي تيم ملي در زمان برانكو تعريف و تمجيد ميكنه. به نظرتون عجيب نيست كه تمام مخالفان كيروش طرفدار برانكواند؟ يك كامنت نميتونيد از اين شخص پيدا كنيد كه از تيم ملي زمان دايي، قلعه نوعي يا قطبي تعريف كرده باشه و بيشتر تمجيدهاش مربوط به تيم ملي زمان برانكو هست. 2- بعضي نظراتي كه ارسال شده در زمان تقريبا يكساني ارسال شده (به فاصله ي 4-5 دقيقه كه در ورژن جديد سايت اي اسپورت اين زمان بين ارسال دو كامنت متوالي ذيل هر پست وجود داره و البته با توجه به اينكه نوشتن 4-5 خط كامنت همين مدت زمان ميبره طبيعيه كه اين دو كامنت كه به فاصله ي 4-5 دقيقه ارسال شده كار يه نفر بوده) و مثلا يك بار با يه اسم و يك بار ديگه نظر مشابهي با يه اسم ديگه 3- تازه تيم كره جنوبي رو برديم و الان كه موقع شادي و تعريف و تمجيد هست اما اگه دقت كنيد تعداد مخالفان و معترضان كيروش خيلي زياد شده و با انتشار هر مطلبي در مورد تيم ملي سريع ميبينيم 2-3 نفر از تيم ملي و كيروش انتقاد كردند! و در حالي كه طبيعتا بايد اكثر كامنتها بعد از اين دو برد ارزشمند شامل تعريف و تمجيد از تيم ملي و كيروش باشه اما دقيقاً برعكسه! به نظر شما اين حجم از انتقاد اونم بعد از دو برد متوالي كه يكي اش در تاشكند بوده عجيب نيست؟ اگه ميباختيم اين دوستان ميخواستند چيكار كنند؟؟؟پس معلومه شخص كامنت گذارنده يك نفره فقط كه با اسامي مختلف كامنت ميذاره تا به حرف خودش وجهه بده كه اره ما منتقدان خيلي هستيم!
۶ ۱
امین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۴۴
تنها راه اثبات این موضوعی که شما میگی،همونیه که کامنت قبلیم هم‌ گفتم.از مسوول،ادمین یا هرچی که هست می‌خوام لطف‌کنه و جهت تنویر افکار دوستان یه حرکتی بزنه‌ خلاصه.

فقط ۲تا مطلب:
۱.در طول یک سال‌ِ گذشته این اولین مطلبیه که اومدم و کامنت گذاشتم،البته با اجازه شما.

۲.من تاجیم،تا چشت درآد.
امین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۲۲
ضمن تشکر از انتقادپذیری دوستان، خلاصه‌ی صحبت اینه که حد نگه داریم‌. اینقد کیروش کیروش نکنین ... تا الانم بله شرایط خوب بوده، خوبم نتیجه گرفته،دستش درد نکنه ولی خوب وظیفه‌اش بوده.پول گرفته،شرایط براش فراهم شده،لیگ‌تعطیل شده برا همین‌دیگه؟یا نه؟
دیکتاتوری برخورد نکنین یه جوری که انگار داره چه شاهکاری رقم میخوره... هی هرکی هرچی در مخالفتش میگه سرعتی نیاین براش.
ارش
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۴۵
كیروش یه برند هست تو دنیای فوتبال پول ارزش كاری شو میگیره،برانكو هم به اندازه ارزشش كه نه بیشتر از ارزشش پول میگیره،همونجور كه آدیداس و جیوا یه قیمت و یه كارایی ندارن.بعد از رفتن از ایران بزرگترین افتخار برانكو تو كدوم تیم بوده؟ البته برانكو مربی خیلی خوبی هست ولی در برابر موتور گازی های وطنی.همون برانكو سال 2006 همه ازش انتقاد میكردن چون تمام بازیكنهای مسن تو تیمش یار اصلی بودن.كلا14 تا بازیکن داشت.الان هم كار خاصی نكرده با این همه ملی پوش.البته فكر نمیكنم سن شما برانكو تو تیم ملی یادش بیاد.بجای اینکه صبح تا شب ماشین حساب دست بگیرین و حقوق كیروش حساب كنین برین تو اینترنت سرچ كنین و ببینید حریفهای ایران چه تداركی داشتن و تیم كیروش چه تداركی؟! آنوقت ارزش كار كیروش معلوم میشه
۷
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۲۱
ما به جاي اينكه هزار ميليارد تومان خرج زيرساختهاي فوتبالمون بكنيم و ده سال ديگه برسيم به الانِ كره و ژاپن اومديم سالي ده ميليارد به كيروش ميديم تا بتونيم با بقيه ي تيم هاي اسيايي رقابت كنيم و زنگ تفريح نباشيم! جام ملتهاي 2007 و 2011 توسط همين كره حذف شديم اما الان كيروش اونقدر توقعمونو بالا برده كه به اين بردها هم راضي نيستيم و قهرماني جام جهاني و يورو را ميخواهيم!
۷
مهدی
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۵۷
موفقیت فعلی فوتبال فقط به خاطر کیروشه توش هیچ شکی نیست ما شاید بعد کیروش حالاحالاها مربی گیر نیاریم مثل اون جواب بده حتی مربیای درجه 1 دنیا ..همین اشتیلیکه تو ایران قول میدم تو مربیگریش 5 تا بازیم نتونه دووم بیاره .کیروش از کلمه باخت متنفر بود از همون اول این ایده رو تو شاگرداشم پیاده کرد حتی تو بازیهای دوستانه ..پس تاجایی که میتونیم باید بهترین بهره رو ازش ببریم ..انقدم نگیم با این پولی که گرفته هر کی بود جواب میداد به خدا اینطور نیست ...یاد تیم ملی تو زمان دایی قطبی و مربیای قبلی از ذهنمون هیچ وقت نمیره باخت عربستان تو تهران هنوزم اعصابمونو خورد میکنه پس بیایم از تیم ومربی فوق العده ای که داریم لذت ببریم وحمایتش کنیم ...به خدا دوبل این پولم بگیره ولی تیمش تو اسیا وحشتناکترین تیم باشه همه راضین.
۵
امین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۱۷
آقای آرش.بزرگ.شما که اینقد سنت زیاده که همه چی یادت میاد،عذر تقصیر جناب.


در اون حدی یادم هست که وقتی یه‌نیمه‌ی فوق‌العاده‌ جلو مکزیک‌داشتیم و اگر سوتی میرزاپور نبود،احتمالا حداقل یه‌مساوی میگرفتیم.
اون موقع اما کسی نگفت‌ خوب بود،اشتباه‌فردی بود،ایرادی نداره.ولی به مسی‌ و آرژانتین که میرسه،هنرنمایی مسی‌ بود وگرنه‌ که ترکونده بودیمشون.
اتفاقا کسی از برانکوی تیم‌ ملی همچین دفاع سفت‌و سختی نمی‌کنه، برانکو الان و تو لیگی که‌وضعش معلومه،کیفیت بازیش داره به چشم‌میاد.که حساب باشگاه و تیم‌ملی هم‌ متفاوته.


چیزی که شما و دوستان نمی‌خواین متوجه شین،یا می‌شین و نمی‌خواین به روتون بیارین اینه که کیروش در حال ثبت یه‌ معجزه‌ نیست.نتیجه‌ای‌ غیر از این نباید می‌گرفت .

در مورد وضعیت آمادگی تیم‌های گروه هم ، می‌شه با نتیجه‌ای که‌ جلو سوریه گرفتن به نتیجه رسید.«البته اگه نخواین امکانات فوق‌العاده‌ی سوری‌ها رو در مقایسه با ایران به رخ بکشین »
۸ ۱
ارش
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۵۸
امید جان،نه ببخشید امین جان اتفاقا كیروش معجزه كرده.كدوم مربی به امیری و بیرانوند و پورعلی گنجی و عزت الهی و ترابی،محمدی،..... میتونست اعتماد كنه وقتی هنوز بعضی هاشون تو تیم خودشون ذخیره بودن و بعد از دعوت به تیم ملی معروف شدن،همین عزت الهی به تیم امید دعوت نشد.این هنره كیروش هست كه تیمی كه كسی دیگه به اون امید نداشت به جایی رسانده كه وقتی تو گروهش با ده امتیاز از دوازده امتیاز اوله هنوز یه عده با اسامی مختلف میان كامنت میذارن كه تیم ملی كاری نكرده.البته برانكو برای فوتبال ما خوبه، ولی جای كیروش اینجا نیست. هنوز تیم امید با اونهمه تدارك فراموش نکردیم كه چه افتضاح بود.شما هم به جای اینکه بخاطر یه باشگاه بیای تیم ملی كه متعلق به همه شهرهای ایرانه خراب كنی سعی كن آگه از برد تیم ملی خوشحال نمیشی خوشحالی بقیه مردم خراب نكنی.البته بعضی طرفداری پرسپولیس از جایگاه امسال و پارسالشون اونقدر خوشحالن كه میترسند تیم ملی باعث بشه برگردن به همون ته جدول.
۵
فرشته ف
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۴۶
دوستان عزیز ،این چه جدالی است که باهم می کنید .
معلوم است که آقای کی روش خوب نتیجه گرفته و خوب است همانطوریکه آقای برانکو هم خوب است نتایج پرسپولیس این را نشان می دهد ولی مقایسه ایندو مربی عزیز چه حاصلی دارد . یکی مربی باشگاهی است که وقت ومهلت زیادی بر ای هماهنگی تیمش دارد برانکو یک نیم فصل را ارزیابی کرد. نیم فصل اول سال گذشته هم آزمون وخطا داشت تا آخر فصل هم به موفقیت رسید.ایشان پیش از زمان مربیگری تیم ملی دستیار بلازویچ بود و به خوبی از ما شناخت پیدا کردند. و بعد از میرو شد سرمربی و به ایشان چهارسال وقت دادند با آن همه ستاره ی تکرارنشدنی ؛اما درست جاییکه باید اقتدارش رانشان میداد و حاصل زحماتش را می گرفت سکوت کرد تا اینکه تیم دچار اختلاف و بی نظمی شد.
آقای کی روش هم همینطور با طمانینه و وقت کافی که در اختیارش بود تیم جوانی ساخته که در حال یادگیری و تجربه هستند .منتها هیبتش جلوی هر حاشیه ای را گرفته البته تا الان.
بیایید با اتحاد و همدلی یکبار دیگر صعود به جام جهانی را شاهد باشیم.
در ضمن در فدراسیونی که تیم امیدش با اشتباه دو کارته بودن حذف میشود هر مربی دیگری جای آقای کی روش باشد و عاقل هم باشد ششدانگ حواسش را جمع میکند و اختیار آبرویش را دست کسانی نمی دهد که نمی توانند چهار سال جلوتر بگویند تاسوعا برایمان بازی کردن سخت است .
۵
امین
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۴۰
عجب بدبختی‌ای داریم، به موت قسم ما پرسپولیسی نیستیم...ما بخاطر همون موقعی که این آقا بازیکنای نیمکت‌نشین استقلال رو می‌برد تیم ملی،ازش دلگیریم.


به جز ترابی که الانم‌خبری ازش نیست، باقی بازیکنایی که فرمودین، همشون ستاره‌های لیگ‌بودن...بیرانوند ۲فصلِ بازیکن جنجالی نقل و انتقالات بود، پورعلی‌گنجی ستاره نفت بود، جهانبخش رو همه شاکی بودن چرا کیروش جام‌جهانی کم بازیش داد، وحید امیری رو هم توضیح بدم؟


خداوکیلی بی‌خیال.این‌چیزا خنده‌ داره،بحث نداره
۷
امین
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۴۶
یا میگی سعید عزت‌اللهی.... برادر سعید عزت‌اللهی ۳سال‌ پیش رفته‌بود با اتلتیکو تمرین می‌کرد،کسی نمونده بود نشناستش...میلاد محمدی رو ۳بار‌بردن ۹۰ بخاطر خوب بودنش،حالا می‌گی کیروش معرفیش کرد؟


الله‌اکبر از دست شما جماعت که اینقده خوبین.
۷ ۱
برزو
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۴۶
باشه بابا اصلا برانكو خوبه كيروش هم هيچي حاليش نيست. بر حسب اتفاق سرمربي رئال و پرتغال بوده اون بازيمون لوي ارژانتين هم شانسي بود اينكه چند ساله له هيچ تيمي نباختيم هم شانسيه توام سرمربي تيم ملي بودي ميتونستي اتوبوس پارك كني و همه بازيا رو 1-0 ببري كيروش هم هيچ كار شاقي نكرده باشه بابا اصلا تو درست ميگي ولمون كن ديگه.(نرود ميخ اهنين در سنگ)
۶
امید22
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۱:۴۰
رکورد تاریخی استقلال در تیم ملی / 360 دقیقه بدون یک ثانیه بازی! (( تیم ملی پرسپولیس )) آخی استقلال ... خخخخ
آرش
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۸:۵۵
آقا لطفاً، خواهشاً يك نفر جواب منو بده..
اين كه مرتب منتقداي كي روش ميگن پنجمين مربي گرون دنيا.. منبع و ماخذ ش كجاست؟ كي گفته؟؟ كدوم سايت يا مرجع معتبري اينو منتشر كرده؟ من هرچي اينترنت رو زير و رو كردم، همچين ادعايي رو نديدم.. ممنون
۴ ۳
برزو
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۱۶
اخه دروغ كه كنتور نميندازه! منم ميگم تاپالوويچ گرون ترين سرمربي دنياست!!!!
۴
امید
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۷
مشکل تو ندیدن نیست. خودت را به ندیدن زدی. با کسی که خودش را به ندیدن میزنه کاری نمیشه کرد. همون تیتری که گفتی را توی گوگل جستجو کن. البته اگه میدونی گوگل چیه و جستجو یعنی چی
آرش
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۴۰
امید جان سلام ,
چون از من خواسته بودی, دوباره با گوگل به زبان انگلیسی جستجو کردم , به هیچ عنوان مطلبی در مورد پنجمین مربی گرون دنیا وجود نداره.
تنها مطلب معتبر ک دیدم, از وب سایت "فوربس" بود که راجع به حقوق تمام مربیان حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ بود و در بین ۳۲ تیم , کی روش پانزدهم بود با ۲ میلیون دلار در سال. فابیو کاپلو با ۱۱ میلیون دلار در سال رتبه اول رو داشت.
۲
محمد
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۴
در وصف ضعیف بودن کیروش همین بس که جزء ضعیف ترین مربیان تاریخ لالیگا شناخته شد و اون فاجعه رو برای رئال مادرید با اون همه ستاره و امکانات رقم زد و حتی تیمهای عربی هم نمیخوانش.البته هر از چند گاهی تو رسانه های داخلی براش مشتری پیدا میشه که کیروش هم با مناعت طبع خاصی میگه نه!!!خخخخخ
۲ ۴
برزو
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۳۹
همونم عرضه ميخواد. اگه نه برو سرمربي رئال شو اگه راحته
۶
محمد
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۲۴
تو دنیا به عملکرد طرف نگاه میکنن نه به اینکه سرمربی چه تیمی شده. بزرگ شو پسرم!
محمد
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۲۴
تو دنیا به عملکرد طرف نگاه میکنن نه به اینکه سرمربی چه تیمی شده. بزرگ شو پسرم!
برزو
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۴
به عملكرد نگاه ميكنن؟ پس تاپالوويچ هم به خاطر عملكردش در جام جهاني 2006 اخراج شد پس ديگه حرف نباشه.
۳
آرش
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۲۴
آقا لطفاً، خواهشاً يك نفر جواب منو بده..
اين كه مرتب منتقداي كي روش ميگن پنجمين مربي گرون دنيا.. منبع و ماخذ ش كجاست؟ كي گفته؟؟ كدوم سايت يا مرجع معتبري اينو منتشر كرده؟ من هرچي اينترنت رو زير و رو كردم، همچين ادعايي رو نديدم..
من با گوگل به زبان انگلیسی جستجو کردم , به هیچ عنوان مطلبی در مورد پنجمین مربی گرون دنیا وجود نداره.
تنها مطلب معتبر ک دیدم, از وب سایت "فوربس" بود که راجع به حقوق تمام مربیان حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ بود و در بین ۳۲ تیم , کی روش پانزدهم بود با ۲ میلیون دلار در سال. فابیو کاپلو با ۱۱ میلیون دلار در سال رتبه اول رو داشت.

http://www.forbes.com/sites/ricardogeromel/2014/06/13/the-highest-paid-coaches-at-the-the-world-cup/#23dc5f88296b
۹ ۲
امید
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۵۶
سایت ایسنا به نقل از ساکرنت برزیل زده. البته اکثر خبرگذاری ها نوشتند. برو ببین ایسنا از کجا درآورده.
۱
برزو
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۲۶
منم تو يه وبلاگ خوندم قرارداد تاپالوويچ خيلي بالاست و در حد گوارديولا و انجلوتيه
۳
اميد علی امين زاده
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۳:۵۳
برادر کوچکم، آقای اميد امين علی، آخه تيم باشگاهی چه گلی به سر تو کوچولو ميزنه
که به خاطرش با کروش و تيم ملی پدر کشتگی داری؟ اون باشگاه عظيم الشانتون قراره چيکار کنه
که از رفتن کشور به جام جهانی غرور انگيزتره؟؟ ميخواد به اميد خدا به دور سوم جام حذفی برسه؟
ميخواد دوباره در ليگ داخلی دوم بشه؟ نکنه ميخواد يه مساوی قهرمانانه از تيم پنجم قطر
بگيره؟؟ همين برانکو فصل بعد بره يه تيم ديگه ميای همينجا خودتو جر ميدی و بهش فحش ميدی! زمانی
رويانيان هم شده بود بت برای امثال تو! گرچه اون موقع 4 سالت بود.

۲
آرش
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۴۹

فوتبال يك سرگرمي ست، درست مثل سينما.
كي روش يك كارگردان است با بازيگراني متوسط و با تهيه كنندگاني با ضريب هوشي پايين (فدراسيوني ها). اما اين كارگردان محصولي به ما ارائه ميدهد كه سرگرم كننده است: خط داستاني دارد، قهرمان داستان با مشتهاي گره كرده در مقابل دشمن فرياد ميزند، ضد قهرمان تا دلت بخواهد هست، و قهرمان با چنگ و دندان در ميان همه بي عدالتي ها حقش را ميگيرد و ما خود را در او ميبينيم .او روياهاي مارا تصوير ميكند..
در دنيايي كه كي روش برايمان ساخته، ما تيم اول آسياييم (هرچند در واقع و انصافاً نيستيم)، ما بي امكاناتيم و ضعيف ، ولي غولها را از پا در ميآوريم ، ما ابرقدرت آسياييم و باور داريم كه هستيم و از حالا به مرحله دوم جام جهاني فكر ميكنيم ( هـرچند، رفتن به جام جهاني هم از سرمان زياد باشد).
بياييد باور كنيم كي روش هر چه نيست، سرگرم كننده هست.. پر از ماجرا و هيجان.. به ياد بياوريد مسابقه با عراق در جام ملتها را كه هيچ كم نداشت از هيجان و تعليقِ فيلمهاي
تارانتينو و كريستوفر نولان.. يا همين كُره..
بياييد براي يك بار هم كه شده تكيه بدهيم و در حاليكه پاپ كُرن ميخوريم يا تخمه ميشكنيم، سرگرم شويم و بعدش برويم پي كارمان، همين.
بياييد از فوتبال سرگرمي و هيجان بخواهم و نه چيزي بيشتر. از فوتبال غرور له شده خودرا طلب نكنيم.۸ ۱
برزو 4&9
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۱۶
فك كنم اين مطلب ركورد كامنت رو شكوند در سايت اي اسپورت! همشم به خاطر هرزه گويي افراد اراجيف گو كه لازم بود من و بقيه ي دوستان جوابشونو بديم اما بازم دست برنداشتند.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر