فهرست
خطیر منتظر است شفر اسمش را بیاورد!
خطیر منتظر است شفر اسمش را بیاورد!

خطیر منتظر است شفر اسمش را بیاورد!

آی اسپورت - از میانه‌های راه امسال شفر با خطیر به مشکل خورد. کسی نمی‌داند دقیقاً جرقه اختلافات کجا زده شد، اما مشکل از جایی شروع شد که شفر بعد از بازی استقلال خوزستان در مصاحبه‌ای گفت: «افرادی در باشگاه در حال ضربه زدن به استقلال هستند.» وقتی یکی از دوستان خطیر با او تماس گرفت و گفت: «آیا منظور او شما هستید؟» با لبخندی پاسخ داد: «اگر اسم می‌آورد، آن وقت جوابش را می‌دادم.» همان روز‌ها خبر رسید شفر به نزدیکانش در تیم گفته خطیر دیگر اجازه ندارد در تمرین حاضر شود. این دو دوست نداشتند با هم رودررو شوند و شفر هم ترجیح می‌داد وقتی به باشگاه می‌رود، خطیر را نبیند. اختلاف آن‌ها در نقل و انتقالات هم بیشتر شد. ظاهراً اختلاف خطیر و شفر بر سر یک خارجی بوده است. بعضی از مسئولان باشگاه اعتقاد داشتند این خارجی هزینه‌های بدی روی دست استقلال گذاشته و به همین خاطر باید پایش از باشگاه قطع شود. خطیر که مسئول نقل و انتقالات هم هست، در نیم‌فصل تصمیم گرفت با بعضی بازیکنان مذاکره کند و این مسئله به کام شفر خوش نیامد. او گلایه کرد که چرا با بازیکنی که مد نظر او نیست مذاکره کرده‌اند؟ البته او و خطیر سر ساناک دستیار قبلی شفر هم به مشکل خورده بودند. باشگاه استقلال اعتقاد داشت ساناک رفتاری غیر‌حرفه‌ای داشته است. در بحث‌های خطیر و این مربی کار به آنجا می‌کشد که معاون باشگاه می‌گوید از او به فیفا شکایت خواهند کرد. ساناک هم در اینستاگرام به انتقاد می‌پردازد و در ادامه شفر هم پشت او درمی‌آید و می‌گوید چرا یک مسئول باشگاه باید چنین رفتاری کند؟ منظور او خطیر بود. مورد آخر هم بعد از بازی پیکان اتفاق افتاد. شفر با کنایه نوشت: «شما دردسرسازها، شما افراد موذی که در زمان بحران به پشت ما خنجر می‌زنید، دیگر برنگردید، تبریک نگویید و وانمود نکنید که بخشی از خانواده استقلال هستید! فوتبال ورزشی احساسی، پر از عشق، پر از استرس و تنش، پیروزی و شکست است، شما به جرأت، شخصیت و شأن نیاز دارید تا بر لحظات سخت چیره شوید و متأسفانه هر کسی این‌ها را ندارد. اگر نمی‌توانید تحت فشار وفادار بمانید، ورزش اشتباهی را دنبال می‌کنید!»

بهتاش فریبا عضو کادر فنی استقلال هم تلویحاً تأیید کرد منظور او، خطیر بوده است. مقصود شفر از «دیگر برنگردید» سفر خطیر به سوئیس بود. آن‌طور که پنج‌شنبه نوشتیم قرار بود خطیر از امارات به ایران بازگردد ولی او ناگهان تغییر مسیر داد و راهی سوئیس شد. به نظر می‌رسد مشکلات به اوج رسیده و باید دید فتحی چه تصمیمی می‌گیرد.

خبر ورزشی

 

۲ ۱  
آی اسپورت
2019-02-12 19:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۴۱
آیا سازمان لیگ قوانین تصویب شدهٔ خود را لگدمال می‌کند؟

پس از حضور آیاندا پاتوسی در ایران به دلیل عدم تطبیق شرایط این بازیکن با قوانین سازمان لیگ ایران صحبتهای بسیاری در موردش مطرح شد.

بررسی‌های دقیق‌تر نشان می‌داد که سازمان لیگ اگر بخواهد کارت بازی او را صادر کند باید چند قانون تصویب شدهٔ خود را زیر پا بگذارد.

اما این قوانین در دو بخش است:
١. قوانین مربوط به شرط ثبت بازیکنان خارجی در لیگ ایران.
٢.قانون مربوط به دریافت تاییدیه ایفمارک برای ثبت قرارداد.

ابتدا باید این نکته را توجه داشت که هر باشگاه باید ثبت بازیکن را طبق مقررات و در زمان مشخص شده در هیئت فوتبال انجام دهد.
بازیکنی که آزاد نباشد تنها تا پایان وقت تعیین شده برای نقل و انتقالات پیش‌فصل یا پایان‌فصل می‌تواند قراردادش را ثبت کند.

در قوانین مربوط به شرایط بازیکنان خارجی آمده است که «بازیکن باید در دو فصل فوتبالی گذشته حداقل ١٠ بازی در تیم ملی کشورش یا یکی از لیگهای اروپایی و آمریکای جنوبی داشته باشد».
امروزه با توجه به گستردگی اطلاعات در اینترنت به سرعت آمار مربوط به این بازیکن بررسی شد و مشخص شد که در دو سال گذشته یک بار هم به تیم ملی آفریقای جنوبی دعوت نشده چه برسد بازی کند، اما حضور در لیگ اروپایی نیز بررسی‌ها نشان داد پاتوسی در فصل ٢٠١۶/١٧ تنها در ٩ بازی برای تیم بلژیکی به میدان رفته است.

در این بخش آشکار است که پاتوسی شرایط ذکر شده در مقررات را دارا نیست.

اما مشکل ثبت قرارداد پاتوسی تنها همین یک مورد نیست، یکی از قوانین نقل و انتقالات (طبق آنچه فریبرز محمودزاده در گفتگو با فارس گفته است) این است که برای ثبت قرارداد یک بازیکن بایستی از مرکز پزشکی ایفمارک تاییدیه دریافت شود.

اما باشگاه استقلال چه کرده است؟
آنها در روز پایانی نقل و انتقالات ابتدا با بازیکن قرارداد بستند، سپس به مرکز ایفمارک رفته و تست پزشکی را نیمه‌کاره انجام داده و به هیئت فوتبال رفتند تا قرارداد را ثبت کنند.
فردای آن روز یعنی پس از پایان مهلت قانونی نقل و انتقالات مرکز ایفمارک در یک نامهٔ رسمی اعلام کرد تست پزشکی پاتوسی به طور کامل انجام نشده است و در نتیجه تاییده در زمان مقرر نیز صادر نشده است.

حال اگر سازمان لیگ بخواهد کارت بازی پاتوسی را صادر کند دو قانون خود را لگدمال کرده است، هم شرط حضور بازیکنان خارجی و هم لزوم دریافت تاییدیهٔ ایفمارک برای ثبت قرارداد.

باید دید قدرت و حامیان استقلال در مقامات بالادستی می‌توانند همچون موارد گذشته مانند مجیدی و پجیچ قوانین تصویب شده را بازیچهٔ خود کنند یا خیر.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر