فهرست
سوال از رامین؛ اوستنده هم برانکو دارد؟
سوال از رامین؛ اوستنده هم برانکو دارد؟

سوال از رامین؛ اوستنده هم برانکو دارد؟

آی اسپورت – روزهای تلخ یکی پس از دیگری برای رامین رضاییان می‌گذرد. انگار طلسمی در کار است که از فصل قبل تا امروز، آب خوش از گلوی رضاییان پایین نمی‌رود. آن از ماجرای پرسپولیس و اختلاف با برانکو که باعث شد رامین از ترکیب پرسپولیس دور بماند و این هم از شرایط جدید او در اوستنده بلژیک. تیمی که در قعر جدول رده ‌بندی لیگ بلژیک دست و پا می‌زند و البته کادر فنی‌اش از رضاییان هم استفاده نمی‌کند.

رامین رضاییان وقتی دید پرسپولیس او را نمی‌خواهد و برانکو نظری روی ادامه حضورش ندارد، قرارداد خود را فسخ کرد. به این خیال که می‌تواند در قامت یک بازیکن آزاد، بدون کوچک‌ترین مانعی پیراهن یک تیم اروپایی را بر تن کند. رضاییان روزها، هفته‌ها و ماه‌ها گشت تا سرانجام اوستنده را خواهان خود دید. آن هم پس از چند روز حضور در آزمایش‌های فنی این تیم که فصل قبل عنوان قهرمانی در جام حذفی بلژیک را به دست آورده بود.

انتقال رضاییان به اوستنده، همه را امیدوار کرد. از کارلوس کی روش گرفته تا هوادارانی که علاقه‌مند به ادامه حضور او در پرسپولیس بودند اما به خواسته خود نرسیدند. رامین کار خود را با اوستنده آغاز کرد و در دو بازی اروپایی برای این تیم به میدان رفت. دو بازی مقابل المپیک مارسی در مقدماتی لیگ اروپا. یک بازی کامل و 90 دقیقه‌ای و دیگری تنها 45 دقیقه. رضاییان در بازی برگشت جای خود را به یاسین الغناسی داد.

حضور در دو بازی اروپایی به رضاییان انگیزه داد. از این حیث که می‌تواند در اوستنده هم یک بازیکن کلیدی  و موثر باشد. درست مثل تیم ملی ایران که در زمره بازیکنان غیر قابل جانشین کارلوس کی‌روش قرار دارد. اوضاع اما در لیگ بلژیک برای رضاییان مساعد نبود. هر هفته که از ژوپیلرلیگ گذشت، او کمتر بازی کرد و بیشتر روی نیمکت نشست.

هفته‌ها را با هم مرور می‌کنیم. هفته اول و مقابل موسکرون، رضاییان در ترکیب اصلی قرار گرفت اما تا پایان در زمین حضور نداشت. یک تعویض تکراری. او در دقیقه 66 جای خود را به یاسین الغناسی داد و بقیه بازی را از روی نیمکت تماشا کرد. هفته دوم اما نامی از رضاییان در فهرست اوستنده مقابل اندرلخت دیده نشد. او روی سکو نشست. هر چند درباره‌اش گفتند آسیب دیده و به همین دلیل این بازی را از دست داده است.

غیبت رضاییان دو هفته‌ای شد چون او هفته سوم و مقابل بورن هم جایی در فهرست 18 نفره اوستنده نداشت. نتیجه این بازی هم شکست 3- صفر اوستنده بود. هفته چهارم اما روز بازگشت رضاییان به ترکیب اصلی اوستنده بود. او آمد، 90 دقیقه هم بازی کرد اما نتوانست مانع شکست 2- یک اوستنده مقابل اوپن شود. برای هفته پنجم نیز سرمربی اوستنده نام رامین رضاییان را در ترکیب اصلی قرار داد. دفاع راست تیم ملی 75 دقیقه در زمین حضور داشت اما کار ویژه‌ای انجام نداد تا در این دقیقه از بازی جای خود را به وان دن دریچ بدهد. شکست 4-3 ماحصل تلاش بازیکنان و کادر فنی اوستنده مقابل آنتورپ بود.

هفته ششم و در روزی که اوستنده مقابل مشلن به تساوی یک- یک رسید، رضاییان در فهرست 18 نفره قرار گرفت اما فرصت حضور در زمین را پیدا نکرد. این اتفاق هفته هفتم هم تکرار شد. رضاییان دوباره در فهرست 18 نفره بود اما مجوز حضور او در زمین از سوی کادر فنی صادر نشد. شکست 2- صفر مقابل گنت هم حاصل تلاش بازیکنان اوستنده در زمین بود.

رضاییان در هفت هفته‌ای که از لیگ بلژیک گذشته، فقط در 3 بازی حضور داشته و روی هم 231 دقیقه به میدان رفته است. آماری غیر قابل دفاع از بازیکنی که در تیم ملی ایران یک دفاع راست ایده‌آل است. به نظر می‌رسد واندرهاخ (سرمربی اوستنده‌) اعتقادی به سبک بازی رضاییان ندارد. او به همین دلیل در بازی‌های اروپایی اوستنده از رضاییان در نقش بال راست استفاده کرد و هرگز او را در پست اصلی‌اش یعنی دفاع راست آزمایش نکرد.

دفاع راست اوستنده در اختیار بازیکنی با نام برچ کاپون است. دفاع راست 29 ساله‌ای که چهارمین فصل حضور در اوستنده را سپری می‌کند. کاپون فوتبال حرفه‌ای را با کلوب بروژ آغاز کرد و البته 6 فصل در ترکیب کورتریک بازی کرد. او که سابقه 7 بازی برای تیم زیر 21 ساله‌های بلژیک را در کارنامه دارد،  به طور کامل رضاییان را از گود خارج کرده و باعث شده تا او فعلا روی نیمکت بنشیند یا در پست غیرتخصصی بازی کند.

رضاییان که فصل قبل دیواری کوتاه‌تر از برانکو برای بازی نکردن در پرسپولیس پیدا نمی‌کرد، حالا چه پاسخی در قبال شرایط این روزهایش دارد؟ آیا برانکو در اوستنده هم حضور دارد؟ آیا او نقشی در نیمکت نشینی‌اش در بلژیک ایفا می‌کند؟ ماجرا چیست؟ ‌ای کاش رضاییان پاسخ روشنی بدهد.

 

ایران ورزشی

۵۹ ۶  
آی اسپورت
2017-09-19 11:59:00
نظر دهید

۶ نظر
red
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۳۲
اگه مث ادمیزاد بازیشو میکرد ادا اطوار نداشت الان خیلی به کارمون میومد!وقتی خیالش از تیم ملی راحته چه اهمیتی داره بازی کنه یا نه؟بازیکن بدون تیم فیکس تیم ملیه!
امیر
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
یعنی به نظر آقای نویسنده چون برچ کاپون ، رامین رضاییان رو نیمکت نشین کرده پس سال گذشته هم صادق محرمی بهتر از رضاییان بوده و می بایست رامین را نیمکت نشین بکند !!!!!
واقعا متاسفم
۶
ناشناس
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
جالبه بهترین بازیکن تو دربی و بازیهاییکه پرسپولیس باخت مثل بازی با ذوب رامین تنها کسیبود که داشت میجنگید سانت میکرد و تلاش میکرد الان رامین رفته و دیگه تو هیچ بازی پرسپولیساز سمت راست حمله نمی کنه خب برید ببینید نو پیکان نه الاهلی نه خیلی بازی دیگه و برانکو حتی از 2 دفاع چپ استفاده کرده بازی با الاهلی ! در ضمن چرا وقتی حرف از تیم ملی هست و بازیکنان دعوت شده شما چرا رامین رو پرسپولیسی میدانید و خیلی هم قوی ؟ ولی حالا ؟ واقعا عاشق طرز فکرتونم :)
۴ ۱
Ashkanred
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
دو بازی اخیر تیم ملی رو دیدی ناشناس !!! حتی صدای کیروش هم از بازی رامین در اومده . تعداد گل های خورده پرسپولیس از سمت راست در زمان رامین رو یادتون هست . بازی با راه آهن سقوط کرده چطور . رامین قطعا بازیکن خوبی هست اما نه در برابر کره سوریه و الاهلی لخویا و کلا بازی های خیلی مهم.
۸
Mn
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۴۵
ایشون تابع نظم تیمی نبود و در حمله خوب شرکت میکنه ولی در دفاع بیشتر بار دفاعی روی دوش بقیه بازیکنها میافته همین پستی که مربی تیم جدیدش از رامین استفاده میکنه همینو برانکو هم از رامین میخواست ولی خود رامین اعتراف کرد من به برانکو میگفتم در دفاع بازی کنم در بلژیک نمیتونه اعتراض کنه ولی اینجا نارضتیش را نشون میداد و نظم تیم را به هم میزد بازیکن فوتبال مثل سربازی هست که تحت هر شرایطی باید تابع فرمانده باشه
اشکان
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۳
تو فوتبال اروپا همینه اونجا مثل ایران نیست که یک بازیکن از اولش ترکیب تیمش مثل منصوریان مشخص باشه در اروپا حتی اگه تیمها نتیجه نگیرند اون نظم ودپلیسنگ تیمی حفظ میشه اینها دیگه بزگتر از مهدویکیا و هاشمیان نبودند که روی نیمکت تیمهاشون چند هفته میشستند
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر