فهرست
آخرین ماجرای دیگو؛ تاوان سنگین شادی گل
آخرین ماجرای دیگو؛ تاوان سنگین شادی گل

آخرین ماجرای دیگو؛ تاوان سنگین شادی گل

آی اسپورت – دیگو كاستا در بازی روز شنبه اتلتیكومادرید مقابل ختافه اتفافات تلخ و شیرینی را تجربه كرد. این بازیكن اسپانیایی- برزیلی كه بعد از اتمام محرومیت در نظر گرفته شده برای اتلتیكو از سوی فیفا در جذب بازیكن، رسماً به تركیب این تیم اضافه شده، از زمان بازگشت به مادرید عملكردی فوق‌‌العاده داشته و در بازی با ختافه هم توانست برای تیم سیمئونه گلزنی كند. اولین بازی كاستا بعد از بازگشتش به اتلتیكو، در جام‌حذفی مقابل لئیدا بود و در آن بازی او توانست برای تیمش به گل برسد.

او در اولین بازی‌‌اش در بازگشت مجدد به لالیگا، مقابل ختافه به گل رسید ولی ثانیه‌هایی بعد از گلزنی به خاطر جشن گرفتن گلش با هوادارانی كه در ضلع جنوبی ورزشگاه واندا متروپولیتانو مستقر بودند، كارت زرد دومش در جریان بازی را از داور گرفت و در نتیجه در دقیقه 67 با دریافت كارت قرمز از مونوئرا مونترو داور بازی، از زمین مسابقه اخراج شد. كارت زرد اول كاستا در این بازی، به خاطر ضربه‌ای كه با آرنج به صورت ژنه وارد كرد به او نشان داده شد و كارت زرد دومی كه منجر به اخراجش شد هم بلافاصله بعد از شادی جنجالی بعد از گل او. طبق گفته ایتورالده گونسالس داور سابق اسپانیایی، كارت زرد دوم كاستا اگرچه عادلانه بود ولی همه داوران در صحنه مشابه به بازیكن كارت نمی‌دهند.

این دومین كارت قرمز دیگو كاستا در تاریخ حضورش در رقابت‌های لالیگاست و اولین بار در سال 2010 و در بازی با وایادولید كارت قرمزی را مقابلش دید. بدین ترتیب او قادر نخواهد بود در بازی با ایبار تیمش را همراهی كند و به گابی و ساویچ كه به دلیل دریافت پنجمین كارت زردشان در بازی شنبه مقابل ختافه، در بازی بعد اتلتیكو غایب خواهند بود، اضافه خواهد شد. ایتورالده گونسالس داور سابق اسپانیایی در مورد اخراج كاستا گفت: «كارت زرد دوم كاستا، عادلانه بود ولی همه داوران چنین صحنه‌هایی را با كارت زرد جریمه نمی‌كنند. داور بازی هم این را می‌داند.»

لازم به ذكر است یانیك كاراسكو هم در شرایطی مشابه، در بازی اتلتیكو مقابل سویا، بعد از جشن گرفتن گلش با هواداران روی سكوها، با كارت زرد داور روبه‌رو شده بود. در قوانین داوری در این باره، به این نكته اشاره شده محرومیت او از حضور در بازی بعدی تیمش در لالیگا خواهد بود و در بازی‌های جام‌حذفی اعمال نخواهد شد. در این رابطه می‌خوانیم:

بند 111: كارت دادن در شادی‌های بعد از گل

جریمه كردن با كارت

*هنگامی كه بازیكن بعد از گلزنی پیراهنش را از تنش خارج كرده و یا آن را روی سرش قرار دهد و یا خودش را به هوادارانی كه در اطراف زمین مسابقه روی سكوها مستقر هستند، برساند.

ماده 56 نحوه اعمال محرومیت‌ها

1- محرومیت در بازی‌هایی كه در پی یك خطای جزئی باشد، به معنای ممنوعیت از حضور بازیكن در تركیب تیم و ورود به زمین چمن، حضور روی نیمكت و محدوده رختكن است. این ممنوعیت در بازی‌هایی در همان تورنمنت كه این خطا در آن تورنمنت رخ داده، اعمال خواهد شد.

۳    
آی اسپورت
2018-01-08 11:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر