فهرست
حالا بجنگ سرباز!
حالا بجنگ سرباز!

حالا بجنگ سرباز!

آی اسپورت - عملیات «نجات سرباز احمد» به نتیجه رسیده و به زودی احمد نوراللهی را در لباس جذاب پرسپولیس خواهیم دید. نمی‌توان گفت در این فراقِ اجباری کدام طرف بیشتر سوخت و تاوان داد. نوراللهی؟ که تمام روزهای «دور از خانه» را عذاب کشید، حرف شنید و مزه‌ی سرگردانی چشید. فاصله‌ی بازوبند کاپیتانی پرسپولیس تا یقلوی و فانسقه برای احمد به کوتاهترین شکل ممکن سپری شد تا بارها مرگ رویاهایش را به چشم ببیند. پرسپولیس هم کم تاوان نداد. تمام روزهای بدون احمد را حسرت کشید، دربی را بیشتر. به جای ماهینی سر به هوا و بی‌خیال اگر احمد مقابل شوت اسماعیلی بود چه می‌شد؟ آیا کاوه می‌توانست آنطور آسوده و فارغ البال تیر خلاص را بزند؟

این چرخ بازیگر عجب بازی‌های غریبی دارد. آیا نوراللهی آن روزهایی که پس از درخشش کامیابی‌نیا از جایگاه ثابت مأیوس شده بود، هرگز به مخیله‌اش خطور می‌کرد که با اخراج و محرومیت کمال، فرصت حضور و درخشش در گلِ بازی‌های فصل مقابل استقلال و سپاهان برایش فراهم می‌شود؟ آیا باز هم هوس سربازی می‌کرد، اگر می‌فهمید مصدومیت و افت کمال یک نیم فصل دست نخورده را در سبدِ رزق و روزی ربیع‌خواه قرار می‌دهد؟ آیا باز هم قاعده بازی را بر هم می‌زد یا به روزی‌اش قانع بود؟

گویی این قانع نبودن اپیدمی شده. جناب طارمی دوست گرمابه و گلستان احمد هم هرچه کشید از همین حرص و ولع بود. یکبار در آستانه تمدید با پرسپولیس به ریزه پیوست، سپس از آنهم پشیمان شد و با دردسر زیاد به پرسپولیس برگشت و حالا یک بار دیگر از تمدید با پرسپولیس سرباز زد و به غرافه رفت. عاقبت این یکی هم اظهر من الشمس است. مطمئنا اگر طارمیِ بااستعداد به سیر طبیعیِ اتفاقات اجازه‌ وقوع میداد، امروز هم پرسپولیس بر الهلال چیره شده بود و هم خودش توپ طلای آسیا را در ویترین داشت و ایضا پیشنهادات رنگارنگ در جیب، طارمی اما همیشه بجای جنگیدن راه در رو را انتخاب کرد.

ای کاش احمد دیگر به دوست سابقش تأسی نکند! ای‌کاش حالا که به لطف تقدیر یک بار دیگر این موهبت شیرین نصبش شده، با چنگ و دندان از آن مراقبت کند. احمد برای درخشش همه چیز دارد: شوتزن، سرزن، تکنیکی و حالا دیگر با تجربه، اما آنچه بیش از همه امروز مورد احتیاج جوان رعنای ماست فقط یک جو حمیت است و جنگندگی. کاش حالا که به این جشن دعوت شده است تا می‌تواند زیبا برقصد، کاش.

۶۷ ۱۲  
آی اسپورت
2018-01-13 19:01:00
نظر دهید

۱۲ نظر
مجید
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۵
تیر اشتباه زدی برادر!
احتمالا این متن باید برای امید عالیشاه و قدرنشناسی تاسف‌بارش نوشته می‌شد، نه برای احمدی که از اول فصل گفته بود و مشخص بود نیم‌فصل به اجبار رفتنیه.
احمد مثل کاپیتان رفت و مثل یک کاپیتان برمی‌گرده.

سرکوفت‌ها و تکه‌پرانی و تاسف خوردن‌هاتون و پند و نصحیت‌هاتون رو جای اشتباهی و برای آدم اشتباهی آوردید.
عارف abadan
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۳۶
عاقبت طارمی هم اظهر من الشمس است. مطمئنا اگر طارمیِ بااستعداد به سیر طبیعیِ اتفاقات اجازه‌ وقوع میداد، امروز هم پرسپولیس بر الهلال چیره شده بود و هم خودش توپ طلای آسیا را در ویترین داشت و ایضا پیشنهادات رنگارنگ در جیب، طارمی اما همیشه بجای جنگیدن راه در رو را انتخاب کرد. آیا نوراللهی آن روزهایی که پس از درخشش کامیابی‌نیا از جایگاه ثابت مأیوس شده بود، هرگز به مخیله‌اش خطور می‌کرد که با اخراج و محرومیت کمال، فرصت حضور و درخشش در گلِ بازی‌های فصل مقابل استقلال و سپاهان برایش فراهم می‌شود؟ آیا باز هم هوس سربازی می‌کرد، اگر می‌فهمید مصدومیت و افت کمال یک نیم فصل دست نخورده را در سبدِ رزق و روزی ربیع‌خواه قرار می‌دهد؟ آیا باز هم قاعده بازی را بر هم می‌زد یا به روزی‌اش قانع بود؟ درود بر شرفت آقای غفوری این کلمات رو باید با طلا نوشت عاقبت کسی که به پرسپولیس پشت کنه مشخصه!
۶
رضا
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۱
عالی بود و حرف دل ما
وحیدپرسپولیسی
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۵۵
آره داداش حرف دل همه پرسپولیسیاس..
میم
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۵۳
غافل از اینکه این بازیکن روسیه رو از دست میده و خواهد داد... چه بسا قبل تر کی روش گفت که بازیکن جدیدی به اون مجموع بازیکنان تحت نظر از ماه دسامبر اضافه نمیشه!
و چه راحت عده ای در حق هم یک انسان و هم یک تیم باشگاهی و تیم ملی ظلم کردند! باید تاسف خورد برای قوانین مندرآوردی که به اسم نظام وظیفه با عمر و جوانی و سرمایه مردم بازی میکنند!
كسري
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۲۸
واقعا آقاي غفوري درست نوشتيد.ولي من به شخصه ازش دلخورم بقيه رو نميدونم ،چون اگه من جاش بودم عمرا تو اون شرايط تيمرو ترك ميكردم اما ديگه گذشته ها گذشته اما احمد يه دربي به ما بدهكاره.ترسم اينه كه با احمد هم برانكو ربيع خواه رو ترجيح بده خخ.يادش بخير ربيع خواه پارسال دفاع چپ بازي ميكرد،خدا خدا ميكرديم تا بازي بهش نده بعدش مستر برانكو اورد گذاشتش يه خط جلوتر الان ميترسيم بيايم دعا كنيم كه بازيش نده يه هو بياد بزارش يه خط جلوتر مثلا وينگر يا بازيساز خخخخخ برانكو جان به همون دفاع چپ راضي شديم بخدا خخخخخ.اما هر چي مستر برانكو بگه اما خدايي اگه احمد جاش بازي كنه فوق العاده ميشه.
Hasan
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۴
از نظر فوتبالی ربیع خواه یک هافبک دفاعی خوبه بهتر از خیلیا تو لیگ احمد می تونه جلوتر از ربیع خواه بازی کنه ولی جای ربیع خواه نه خلا ربیع خواه خیلی زود به چشم می یاد تنها کمال می تونه یک خط عقبتر بازی کنه و علاقه شدیدش به گلزنی باعث شده برانکو به ربیع خواه اعتماد کنه و تنها باخت تویی لیگمون هم روزی بوده که ربیع خواه رو نداشتیم
كسري
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۲۵
نه حسن جان اصلا بهتر از خيليا تو ليگ نيست واقعا بازيكن فوق العاده معموليه ،اما اينو بدونين كه برانكو واقعا بازيكن ساز فوق العاده ايست همين كاميابي نيا تو نفت ذخيره ي فكر كنم عزت كرامت بود فكر كنم يا عليپور يه مهاجم معموليه كه به آقاي گل تبديل شده ، به قول يكي از دوستان ربيع خواه نه سرعت داره نه حد زنه نه تكل ميزنه و نه سرعت داره تو بازي ديروز تو يه كورس از بازيكن صاحب توپ دو متر عقب افتاد . واقعا زحمت كشه خيلي هم زحمت كشه تنها خاصيتش اينه كه به محض پاسكاري تو دفاع ميره جز دفاع وسطها ميشه كنار سيد جلال و شجاع و اين باعث ميشه دو تا دفاعهاي كناري تو حمله شركت كنن و پرسپوليس با سه دفاع ثابت باشه و موقع ضد حمله ي حريف غافلگير نشه .
مهران
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۰
حسین جان مثل همیشه عالی واقعا قلمت عالیه

۵
درویش
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۶
اگه احمد بود این گل نمیشد یا اون گل توی دربی زده نمیشد ..
مثل اینکه خیلی ناراحتی توی اون دربی چرکپولیس باخت
چرا مقاله یا متنی از دلایل باختن استقلال توی دربی قبلی نزدین ..
یا متن کار کردین ولی روی برد چرکپولیس بوده
شعور و شخصیت
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۴۵
دو حلقه گمشده طرفداران استقلال است...
طبیعی هم هست انصافن
تیمی که موسسش یک جنایتکار و کودتاچی ست باید هوادارش هم لمپن و چاله میدانی باشه
۷
110
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۲۸
دقت کردین کل افتخارات تیم مفلوکت خلاصه شده تو برد دربی سال پیش! رسما دارین به قهقرا میرید به حول و قوه الهی
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر