فهرست
جهنم ابوظبی را بهشت کنید
جهنم ابوظبی را بهشت کنید

جهنم ابوظبی را بهشت کنید

آی اسپورت - امروز در آستانه‌ی تاریخ ایستاده‌ایم. با لشکری نصفه نیمه و فرمانده‌ای آهنین. ژنرال برانکو هرگز به رذائل اخلاقی ژنرال فرانکو آلوده نیست اما یک صفت او را باطناً دارد؛ تنفر از باخت. کار سخت است و دشوار، هم‌آوردی با لشکر سعودی. تیمی که از بدِ ماجرا بالاترین رنکینگ آسیا را دارد، خیلی بالاتر از چینی‌ها و کره‌ایها که هالک و اسکار و توز را دارند. «الهلال» آن بالاها جاخوش کرده و به قلمروی امپراطوریش دل‌خوش. نه حمایت فدراسیون عربستان که کل اتحادیه‌ی عرب را پشت سر خود می‌بیند. گزاف نیست اگر بگوییم امروز تمام اعراب به جدال ما آمده‌اند. از این حکم عجیب که پای پرواز ابوظبی بدست پرسپولیس و طارمی می‌دهند تا تمام کارشکنی‌ها، تو گویی در راستای منویات ریاض است. در ایران اما از زمین به آسمان می‌بارد. نوراللهی را با دلایل واهی از پرسپولیس محتاج دریغ می‌کنند تا مبادا تیم نتیجه بگیرد. برنامه‌های فشرده‌ی سازمان لیگ پرسپولیس را چنان می‌فشارد که نیمه‌جان به ابو‌ظبی برسد. گویی هیچکس دوست ندارد این تیم به تخت سلطنت آسیا برسد. آنقدر از سقوطش مطمئنند که در روزهای یک چهارم و نیمه‌نهایی برایش بازی لیگ می‌گذارند، به این اطمینان که تا آن وقت انشالله حذف خواهد شد، یاللعجب!

تیم از جریمه‌های پیشین و پسین چنان مستمند شده که در هزینه‌های یومیه مانده است. فدراسیون و وزارت ورزش هم چنان خود را در کوچه‌های علی چپ گم کرده‌اند که هیچ آدرسی راهگشا نیست. کمک که سهل است، با قراردادهای صوری و شرکت‌های خلق‌الساعه و اپراتورهای موازی که راه انداخته‌اند، باشگاه را از درآمد بلیط و اسپانسر هم محروم کرده‌اند تا بگوییم ما را به خیر شما امیدی نیست، شر مرسانید.

در این بلبشوی کذایی انگار کم بود جن و پری که حکم طارمی هم از دریچه پرید تا لابی وهابی شب بازی مرگ و زندگی کمر تیم را بشکند. مغز متفکر تیم، فرمانده‌ی حملات سرخ را اسیر کردند تا به خیالشان بالهای تیم را بچینند. حالا واقعا ماییم و نوای بی‌نوایی. ماییم و تیمی خسته و فرسوده که روح و جسمش از نامردی‌ها و نامرادی‌ها نیشتر خورده. ظاهرا همه‌ی زمینه‌های باخت فراهم است. کسی بر این تیم خرده نخواهد گرفت. تیمی که از داخل و خارج زخم خورد تا بهانه برای شکست فراوان داشته باشد. در این قتال نابرابر، در این مهلکه‌ی پیش باخته فقط می‌ماند غیرت ایرانی و غرور کروات. برگ برنده‌ی ما که هنوز غبار یأس رویش ننشسته همین‌ها هستند. روحیه‌ی شکست ناباور برانکو که عامل رنسانس پرسپولیس بود، هیچ بهانه‌ای را برنمی‌تابد. مگر نه اینکه برنده ها برای خودشان هدف میسازند و بازنده ها بهانه! بهشت را هم که به بها میدهند نه به بهانه. برانکو و سربازانش می‌توانند از جهنم ابوظبی بهشت بسازند، اگر بخواهند و اگر بخوانند سرود همدلی را در میدان جنگ تا ژنرال برانکو پس از پیروزی در این یکی میدان هم مانند سزار بگوید: «آمدم، دیدم، فتح کردم.»

 

 

۱۵ ۹  
آی اسپورت
2017-09-26 17:50:00
نظر دهید

۹ نظر
امید از تفت
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۷
انشاأالله الهلال را می بریم
۶ ۱
مارال
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۱۵
❤❤❤❤❤❤
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۰
بهترین پرسپولیس

در فینال قاره

کاری که تیم ملی نکرد.
۵ ۳
لنگپولیس ویتنام
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۷
خخخ
امین
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۴۰
چطوری فینالیست؟؟؟

بهترین پرسپولیس تاریخ

از الهلال ده نفره 4تا خورد!!!
فرهاد
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۱۸
از فینال چه خبر کی هست تاریخش؟
محسن
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۱۱
انقدر کار تماشگرای پرسپولیس زشت بود با اون بنر منصوریان که دیگه نتونستم از باختشون ناراحت نشم، از یه طرف میگن بازی ملیه ولی میان ما رو بچزونن. زشته ما خودمونو سر بازی قبل پرسپولیس هرس خوردیم ولی این حرکت جوابش نبود...
Sosk
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۴۱
از الهلال ده نفره 4 تا نخوری صلوات
sia
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۰۴
شما "محمدباقر محقق" ای هستین که با لفاظی و استفاده از کلمات fancy سعی میکنید تا تهمت بی دانشی بهتون نزنن ، چون تصور میکنید این نوع کلمات و جملات نشاندهنده دانش بالای شما هستش!!
سپاس
ادامه بدید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر