فهرست
حمایت وزیر از فتحی در جلسه محاکمه‌اش
حمایت وزیر از فتحی در جلسه محاکمه‌اش

حمایت وزیر از فتحی در جلسه محاکمه‌اش

آی اسپورت – روز پنجشنبه برخی پیشکسوتان باشگاه استقلال به وزارت ورزش و جوانان رفتند تا با مسعود سلطانی‌فر درخصوص وضعیت این تیم گفت‌وگو کنند. قرار بود تعدادی از پیشکسوتان جلسه‌ای خصوصی برگزار کنند، اما خبرش پخش شد و تعداد پیشکسوتان حاضر در جلسه افزایش یافت. جلسه‌ای که البته باب میل حاضران نبود و به چیزی که دنبالش بودند، نرسیدند.

حلقه‌ای که شکست

حلقه‌ای که قرار بود با مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش قرار بگذارند، متشکل از هفت پیشکسوت بود که از طریق یکی از مسئولان وزارت ورزش به سلطانی‌فر پیغام داده بودند. قرار بود این نفرات در جلسه خصوصی با وزیر، خواهان برکناری فتحی و حضور یکی از اعضای هیات‌مدیره یا یکی از مدیران قبلی باشگاه در راس سکان مدیریت باشند. تلاش آنها برای برگزاری این جلسه، اما از داخل خود وزارتخانه شکست خورد، چراکه وزیر ورزش تمایلی برای تغییر مدیرعامل ندارد. روی همین حساب خبر جلسه هم به فتحی رسید و هم به چند پیشکسوت دیگر که آنها هم در جلسه حضور پیدا کنند. با حضور نفرات دیگر حلقه‌ای که قرار بود روی سلطانی‌فر تاثیر بگذارند، کارایی خود را از دست داد.

فتحی از میانه‌های جلسه وارد شد

یکی از نکات جالب این جلسه این بود که امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال دیرتر از سایرین به جمع اضافه شد. او دیرتر آمد تا بعضی‌ها با تصور نبودن او در جلسه راحت‌تر سخن بگویند و حتی خواهان برکناری فتحی شوند. با این‌همه بعد از ورود فتحی و تعجب برخی پیشکسوتان که به اصطلاح دست خود را رو کرده بودند، سلطانی‌فر حمایت خود را از فتحی علنی و از این لفظ استفاده کرد که خیالی برای ایجاد تغییر در استقلال ندارد و تا وقتی روی این صندلی هست، فتحی تغییر نخواهد کرد. حضور فتحی در نشستی که قرار بود تبدیل به محاکمه غیابی او شود، خوشایند چند نفر نشد و آنها به نشانه اعتراض صحبتی نکردند.

حضور چند پیشکسوت به نمایندگی از یک مدیر اسبق

نکته دیگری که باید به این گزارش اضافه کرد، حضور چند پیشکسوت استقلال در این جلسه از سوی یکی از مدیران اسبق باشگاه بود که سال‌هاست در این تیم حضور ندارد. او که چندی پیش هم انتقادهای تندی از وزیر ورزش مطرح کرده بود، چند پیشکسوت قدیمی را به این جمع فرستاد تا مسائلی را مطرح کنند که مدنظر او بود. این بحث‌ها بیشتر حول محور واگذاری تیم به بخش خصوصی و اهدای بخشی از سهام به پیشکسوتان بود. وزیر ورزش هم قول واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی تا پایان سال را داد؛ وعده‌ای که هر سال تکرار می‌شود!

گلایه‌های جباری بعد از مراسم

«حقیقتا برای من چیزی عوض نشد و دیدگاهم تغییر نکرد. اگر به‌تنهایی مسائل را عنوان می‌کردم، شاید خیلی چیزها بر دلم نمی‌ماند. من دوست داشتم به وزیر ورزش که رئیس مجمع باشگاه استقلال است، بگویم چه اتفاقاتی در این باشگاه می‌افتد. دوست داشتم او صحبت‌هایم را موشکافی کند و بعد همه‌چیز را بررسی کند و تصمیم بگیرد. من خیلی دوست داشتم بدانم مسائل داخل و اطراف باشگاه چگونه به گوش وزیر می‌رسد و عادت ندارم در جمع، چنین حرف‌هایی را بزنم، اما به هر حال دیروز فرصت این کار فراهم نشد.» اینها صحبت‌های علی جباری، رئیس کمیته پیشکسوتان باشگاه درمورد نشست با وزیر ورزش بود که مشخص می‌کند از برگزاری این جلسه به‌شدت ناامید شده است. او قصد داشت در این جلسه به‌تنهایی یا همراه با چند پیشکسوت همسو با وزیر صحبت کند که با پاتک وزیر مواجه شد.

کسی فکر رفتن فتحی را نکند

پیغام این جلسه به پیشکسوتان استقلال بسیار واضح بود. درحقیقت وزیر ورزش در این جلسه به قدیمی‌ترهای استقلال توصیه کرد که با باشگاه استقلال همکاری کنند و از فتحی در رسانه‌ها حمایت داشته باشند تا باشگاه در شرایط آرامش قرار بگیرد. حمایت او از فتحی و حضور پیشکسوتان نزدیک به او در این جلسه پیغام واضحی را برای معترضان به مدیریت فتحی صادر کرد؛ اینکه قرار نیست تغییری ایجاد شود.

 

فرهیختگان

 

۳ ۳  
آی اسپورت
2019-09-07 11:11:00
نظر دهید

۳ نظر
لاجورد
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۱:۳۵
سلطانی بیشرفتر ازین حرفاست که تا نابودمون نکنه بیخیالمون شه
۱ ۱
حرف حساب
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۳۸
فعلا که برای شما همینطوری داره بازیکن میلیون دلاری میخره ولی برای ما نه پول داره و نه وقت! مربی موفقمون رو هم که عوض کرد بی شرف!
۱
تیم میلی کیروش تیم ملی نیست!!
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۳۸
سیبلیسبل
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر