فهرست
غرامت یک میلیون دلاری، کی‌روش را نجات می‌دهد؟
غرامت یک میلیون دلاری، کی‌روش را نجات می‌دهد؟

غرامت یک میلیون دلاری، کی‌روش را نجات می‌دهد؟

آی اسپورت - تیم ملی کلمبیا رسما وارد یک بحران شده است؛ در شرایطی که آن‌ها مسابقات مقدماتی جام جهانی را با امید آغاز کردند، تیمِ کارلوس کی‌روش با پذیرش دومین شکست پیاپی در مرحله مقدماتی آمریکای جنوبی به نقاط پایینی جدول رده‌بندی سقوط  و با ثبت یکی از سنگین‌ترین شکست‌های تاریخ کلمبیا، احساسات طرفدار سلکسیون را جریحه‌دار کرد.

این هفته، یک هفته تلخ و فراموش نشدنی برای کی‌روش است؛ آن‌ها ابتدا در خانه شکست تحقیرآمیز مقابل اروگوئه متحمل شدند که این بدترین نتیجه تاریخ تریکلور (لقب کلمبیا) در یک بازی رسمی خانگی است اما حالا اوضاع بدتر از شکست سه گله مقابل اروگوئه‌ست و اکنون تیمِ او یک سقوط بسیار سخت دیگر را در برابر اکوادور در کویتو تجربه کرده است. آن‌ها امشب ۶-۱ مغلوب حریفی شدند که حالا یک رقیب علیه صعود آن‌ها جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به شمار می‌رود.

عملکرد سرمربی سابق تیم ملی ایران بعد از کوپا آمریکا در بازی‌های دوستانه چندان امیدوار کننده نبود و اکنون در چهار مسابقه در مرحله مقدماتی جام جهانی، از ۱۲ امتیاز ممکن تنها ۴امتیاز کسب کرده است؛ در ابتدا تیم ونزوئلا را به آسانی از پیش‌روی برداشتند اما در دیدار مقابل شیلی به سختی و با گل دقایق پایانی فالکائو از شکست نجات پیدا کردند. با این‌حال دو شکست تحقیر آمیز مقابل اکوادور و اروگوئه دوباره شرایط این تیم را دشوار کرده است.

کی‌روش که به عنوان جانشین خوزه پکرمن کار دشواری برای هدایت کلمبیا داشت، در اولین تورنمنت خود در کوپا آمریکا بد کار نکرد اما به مرور انتقادات علیه او شدت گرفت؛ به خصوص اختلاف بی‌موردی که او به دلیل دعوت سباستین ویا به جانِ خود خرید. این مربی تا دسامبر ۲۰۲۲ (پایان زمان برگزاری جام جهانی قطر) با کلمبیا قرارداد دارد و بنابراین حکم اخراج او می‌تواند یک غرامت یک میلیون دلاری را برای فدراسیون فوتبال کلمبیا به ارمغان بیاورد که آن‌ها در زمانِ بحران کووید ۱۹ قادر به پرداخت آن نیستند و شاید همین مسئله باعث صحبتهای کی روش در نشست مطبوعاتی شد که سعی کرد امیدوارانه صحبت کند.

تیم ملی کلمبیا دو مسابقه بعدی خود را در ماه مارچ آینده (فروردین آینده) انجام می‌دهد؛ بنابراین اگر تصمیم بر تغییرات باشد، باید این اتفاق قبل از بازی‌های پنجم و ششم کلمبیا در مرحله مقدماتی جام جهانی رخ بدهد. این در شرایطی‌ست که آن‌ها میزبانی مشترک کوپا آمریکا در خردادماه آینده را هم پیش‌روی دارند.

     
آی اسپورت
2020-11-18 08:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر