فهرست
لیگ ملت‌های والیبال؛ یک پیروزی تا شیکاگو
لیگ ملت‌های والیبال؛ یک پیروزی تا شیکاگو

لیگ ملت‌های والیبال؛ یک پیروزی تا شیکاگو

آی اسپورت - تیم ملی والیبال ایران در حالی وارد هفته پایانی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ می‌شود که باید با تیم‌‌های صربستان، بلغارستان و آمریکا دیدار کند. طبق جدول رده بندی مسابقات، تیم ایران با ۱۰ پیروزی، ۲شکست و ۳۰ امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار دارد و شاگردان کولاکوویچ بسیار امیدوارند که در کنار آمریکا، جزو ۵ تیم صعود کننده به مرحله نهایی مسابقات در شیکاگو باشند. آنها با کسب تنها یک پیروزی دیگر و بدون توجه به نتایج دیگر تیم‌ها در شیکاگو حاضر خواهند بود.

تنها تیمی که می‌تواند برای صعود ایران یک تهدید به حساب بیاید، همان رقیب سرسخت و پرحاشیه همیشگی یعنی لهستان است که البته تمایلی برای حضور در مرحله نهایی ندارد. آنها به عنوان قهرمان جهان، بسیار مایل هستند که به مدال المپیک برسند تا اینکه در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها شرکت کنند. آنها اگر به مرحله نهایی راه یابند هم با تیم دوم خود شرکت خواهند کرد.

لهستانی‌ها در حالی می‌توانند جای ایران را در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها بگیرند که هر ۳مسابقه خود مقابل ژاپن، آلمان و پرتغال را با ۳ امتیاز کامل ببرند و تیم ملی ایران نیز هر ۳بازی آخر خود را ببازد. پیروزی لهستانی‌ها در هر ۳ بازی مذکور چندان دور از ذهن نیست ولی عملکرد حریفان آینده ایران نیز نشان می‌دهد که صربستان و بلغارستان می‌توانند امتیاز لازم برای صعود را به ایران بدهند. علاوه بر این آمریکا هم که میزبان مرحله فینال است، شاید با بازیکنان ذخیره خود به میدان برود و بازیکنان اصلی خود را خسته نکند.

صربستان با ۵ پیروزی، ۷شکست و ۱۲ امتیاز در جایگاه یازدهم جدول قرار دارد. تیم ملی بلغارستان با۴پیروزی، ۸ شکست و ۱۰ امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول ایستاده و آمریکا هم با ۵ پیروزی، ۷ شکست و ۲۲ امتیاز در جایگاه هفتم حضور دارد. ایران با انگیزه و توانی که در هفته‌های پیش از خود نشان داده می‌تواند در همان بازی اول مقابل صربستان، جواز حضور در مرحله نهایی را به دست آورد. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران، سابقه 9 سال هدایت صربستان را در کارنامه دارد و والیبال این کشور را به خوبی می‌شناسد.

برنامه بازی‌های ایران در هفته پنجم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ 

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸ : ایران - صربستان، ساعت ۱۸:۳۰

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸: ایران - بلغارستان، ساعت ۲۲:۱۰

یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸: ایران - آمریکا، ساعت ۱۸:۳۰

 

تسنیم 

۳    
آی اسپورت
2019-06-27 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر