فهرست
خطر در کمین استقلال/ تیم خوب، فدای قراردادهای بد
خطر در کمین استقلال/ تیم خوب، فدای قراردادهای بد

خطر در کمین استقلال/ تیم خوب، فدای قراردادهای بد

آی اسپورت - در نیم‎فصل دوم لیگ برتر، هیچ تیمی بجز ذوب‌آهن اندازه استقلال امتیاز نگرفت. آن‌ها از نیمه پایین جدول، به رده سوم صعود کردند و قهرمان جام حذفی شدند. در گروه مرگ لیگ قهرمانان به عنوان صدرنشین به دور بعد رفتند و در مرحله یک هشتم نهایی، ذوب آهن را شکست دادند. همه چیز در استقلال، خوب جلو می‌رود اما قراردادهای بدی که در ابتدا یا میانه فصل بسته شده می‌تواند همه چیز را خراب کند.

هت‌تریک مامه تیام، قیمت او را هم افزایش داد اما این بازیکن با پرداخت فقط ۲۰۰ هزار دلار می‌تواند از استقلال جدا شود. یعنی در حد مطالباتی که از استقلال دارد. پیشنهادات سنگین عربی و افزایش قیمت دلار، کار باشگاه برای نگه داشتن او را سخت می‌کند. مشکلی که بند فسخ قرارداد عجیب تیام به وجود آورده و به او اجازه جدایی می‌دهد. در کنار او، امید نورافکن هم با داشتن چنین بندی به فکر جدایی از استقلال است. با توجه به پیشنهاداتی که از روسیه دریافت کرده جدایی او تقریبا قطعی به نظر می‌رسد.

قرارداد بازیکنانی دیگری مثل حسین حسینی، مجید حسینی، ووریا غفوری، امید ابراهیمی و سرور جپاروف هم تمام شده و با توجه به فرم خوب آن‌ها، خطر جدایی‌شان وجود دارد. جپاروف پیشنهاد سنگینی از سپاهان گرفته و حتی شایعه توافق اولیه آن‌ها هم مطرح شده است. حسین حسینی، با توجه به نیمکت نشینی در هفته‌های آخر شروط مختلفی برای تمدید قرارداد دارد و قیمت غفوری و ابراهیمی هم قابل مقایسه با فصل قبل نیست.

اگر استقلالی‌ها نتوانند تیام و نورافکن را نگه دارند و جپاروف هم از جمع آن‌ها جدا شود، تیم یکدست و آماده شفر برای رسیدن به دستاوردهای بزرگتر با مانعی جدی روبرو خواهد شد. به خصوص که تمدید با بازیکنان آماده تمدید قرارداد مثل ابراهیمی و غفوری هم نیاز به بودجه زیادی دارد و استقلال برای راضی کردن همه آن‌ها با هم، کاری فوق العاده سخت و بودجه‌ای بسیار زیاد نیاز خواهد داشت. شرایطی که اگر فقط کمی قراردادهای آن‌ها بهتر بسته می‌شد، به وجود نمی‌آمد استقلالی‌ها با خیال راحت از داشتن تیمی آماده به استقبال فصل جدید می‌رفتند.

نود

۶ ۴  
آی اسپورت
2018-05-18 19:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
ميلاد
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۸
تمركز بايد روي قرارداد تيام و جپارف باشه. با توجه به مصدوميت شجاعيان و كمبود چنين بازيكناني در ايران شرايط سخت خواهد شد. البته اميد و وريا احتمالا ميمانند. اگر نورافكن ترانسفر بشه پولي هم نسيب باشگاه خواهد شد يك چيزي بين ٢٠٠تا ٥٠٠ هزار يورو. اين و پول فيفا و پاداش صعود به اسيا مبلغ كمي نخواهد بود. شايد يكي مثل حداديفر بتونه مشكلات رو كمي برطرف كنه ولي او هم دو بازي ميكنه ١٠ بازي مصدومه.
منتقد
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۰۳
به نظر من قرارداد داورها که خیلی خوب تنظیم شده
حسین اهواز ی
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۰۴
عدم آینده نگری درد مشترک مدیریت در همه امور است و ورزش ما هم از این قاعده مستثنی نیست
مسعود
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۳۳
متاسفانه این مشکل نه فقط در استقلال که در کل لیگ به ظاهر حرفه ای ما وجود داره، کجای دنیا با بازیکن زیر ۲۳ سال قرارداد ۲ ساله میبندن؟ یا بند های عجیب که فلان قدر بدی آزادی بری، فقط اسم لیگ ما تبدیل به حرفه ای شده!
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر