فهرست
تسکینی برای «شهر مجروح»
تسکینی برای «شهر مجروح»

تسکینی برای «شهر مجروح»

آی‌اسپورت- بارسلونا داغدار از حوادث تروریستی روز پنجشنبه، درد و رنجی دیگر را بر دوش کشید. اما این تیم برای احیای دوران باشکوه خود و پاک کردن خاطرات تلخ چند وقت گذشته و به فراموشی سپردن نتایج نا امید کننده اش، مقابل رئال بتیس در شروع رقابتهای لیگ اسپانیا صف آرایی کرد تا با حداکثر امتیاز از زمین مسابقه خارج شود آن هم در حالی که باز هم مهره های کلیدی خود را در اختیار نداشت. بارسایی ها که زخم‌ها و ناکامی‌های این مدت را بر ساق‌های خود حمل می‌کردند، در این مسابقه پیکه و سوارز را هم در اختیار نداشتند تا مسی تک و تنها دوران «پسا نیمار» را تجربه کند. چرا که سوارز احتمالا تا یک ماه نمی تواند به میدان باز گردد. تمام بار انتظارات و توقعات از بارسلون بر شانه‌های مسی سنگینی می‌کرد، باری سنگین که می تواند قامت یکی از اعجوبه های فوتبال دنیا را به دلیل ناکارآمدی مدیران باشگاهش خم کند. بارسلون که هنوز تلخی باخت سنگین 5 بر 1 برابر رئال مادرید در سوپر کاپ را مزه مزه می‌کند، برای احیای آّبروی از دست رفته اش نیاز به یک پیروزی آن هم در شروع رقابتهای این فصل داشت. اما حمله تروریستی روز پنجشنبه و کشته شدن 14 نفر و زخمی شدن بیش از 30 شهروند و توریست سبب شده بود که هواداران این تیم با پیامی محکم و قاطع به تروریست ها به ورزشگاه بیایند: «بیایید مقابل تروریسم متحد باشیم، تروریسم مذهب نیست.»

شاید همین مساله تا اندازه ای فقدان نیمار را تحت الشعاع قرار داده بود و اتحادی که اکنون کاتالون ها به آن احتیاج دارند را در صدر اولویت‌شان گذشته بود. امنیت جانی تماشاگران و بازیکنان یکی از دل نگرانی‌های تیم های امنیتی در رقابت امشب بود. نگرانی که توانسته بود تا حدی از خشم هواداران بارسا بکاهد. اما نیمار همچنان دل بارسایی ها را آتش زده و خون می‌کند. او  در فرانسه برای دومین هفته متوالی یک گل به تولوز زد و یک پاس گل داد تا نشان دهد که مثلث افسانه ای MSN افسانه ای بیش نبوده. افسانه ای که هواداران فوتبال هیچ وقت فکر نمی کردند شکوه آن را 222 میلیون یورو می تواند به راحتی از بین ببرد. به لطف درخشش «ماسکرانو» بارسلون از چند مهلکه جان سالم بدر برد و از سوی دیگر تیر دروازه اجازه نداد که بتیس فصل را با یک شکست سنگین آغاز کند.

 «والورده» می‌داند که راه سختی در پیش دارد. هزارتویی که باید از پیچ و خم آن عبور کند. آن هم در مقابل حریف و رقیب سنتی که در بدو ورودش به نیمکت بارسا شکست‌های سنگینی را برابر رئال و زیدان متحمل شده . نه والورده و نه هوادارن بارسا این پیروزی را گذر از روزهای سخت نمی دانند. دل نگرانی در پس زمینه چهره بازیکنان و مربی بارسا به خوبی مشهود است. آنها به روزهای سختی فکر می کنند که در پیش دارند و از روزهای اوج و طلایی شان فاصله گرفته‌اند. اینکه چطور می‌توانند این فاصله را طی کنند معلوم نیست.

شاید باید به تدریج تغییرات ناخواسته شان را قبول کرده و با جبر زمانه و جبر فوتبال حرفه‌ای کنار بیایند. شاید این برد حداقل تسکینی برای شهر مجروح بارسلون از حمله تروریستی و وحشتی باشد که در کوچه و پس کوچه های این شهر نهفته است.

۴    
آی اسپورت
2017-08-21 01:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر