فهرست
رسمی:صدر جدول رنکینگ آسیا از دست رفت
رسمی:صدر جدول رنکینگ آسیا از دست رفت

رسمی:صدر جدول رنکینگ آسیا از دست رفت

آی اسپورت - فدراسیون جهانی فوتبال فیفا در تازه ترین رنکینگ ماهیانه خود از سقوط ایران به جایگاه سی و سوم دنیا خبر داد تا به این ترتیب صدرنشینی طولانی مدت ملی پوشان در قاره کهن با نتایج ناامیدکننده دوران مربیگری ویلموتس به سامورایی ها تعارف شود.

در رنکینگ ماه نوامبر 2019 برای اولین بار طی چند ماه گذشته تیم ملی ایران از جمع 30 تیم برتر دنیا خارج با سقوط شش پله ای در جایگاه سی و سوم ایستاد تا به این ترتیب ژاپن به عنوان تیم اول قاره آسیا همچنان در بین 30 تیم باقی مانده و با اختلاف دو امتیاز از ایران جایگاه اول را در قاره کهن به خود اختصاص دهد. دو شکست متوالی برابر بحرین و عراق همین طور از دست دادن فیفادی آخر باعث چنین سقوط آزادی شد تا روزهای ابری تیم ملی ادامه داشته باشد.

پیشی گرفتن تونس، ترکیه، صربستان، نیجریه و اسلوواکی به نسبت رنکینگ ماه قبل باعث شد تیم ملی ایران با سقوط آزاد یکی از تیم هایی لقب بگیرد که بیشترین نمره منفی را کسب و افت فاحشی در رنکینگ داشته باشد. روندی که با توجه به عدم برنامه ریزی مناسب فدراسیون و بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی می تواند بر نگرانی ها افزوده و شرایط و جایگاه فوتبال ملی که با تلاش های چندین ساله به دست آمده بود را بیشتر به خطر بیاندازد.

در آسیا تیم ملی ژاپن در حالی با 1500 امتیاز بدون تغییر جایگاه بیست و هشتم را به خود اختصاص داد که نتایج ناامید کننده ایران منفی 16.6 امتیاز را در پی داشت تا با 1488 امتیاز این ماه جایگاه سی و سوم دنیا با شش پله سقوط برای شاگردان ویلموتس در نظر گرفته شود. کره جنوبی هم با سه پله سقوط همچنان روند نزولی را ادامه داد اما عراق با 14 پله سقوط آن هم به خاطر برد مقابل ایران بیشترین صعود را تجربه کرد تا به رده هفتم آسیا و 70 دنیا برسد.

استرالیا، قطر و عربستان سعودی با هروه رنارد هم صعود چشمگیری در جدیدترین رنکینگ داشتند تا رقابت در بین تیم های قاره کهن آن هم در اوج رقابت های انتخابی جام جهانی به بالاترین سطح خود برسد. حال با این شرایط باید منتظر ماند و دید سیاست گذاری جدید فدراسیون نشینان در قبال آینده تیم ملی و برطرف کردن نگرانی سیل عظیم طرفداران تیم ملی برای بازگشت دوباره به جایگاه اول آسیا و 30 تیم برتر دنیا چه خواهد بود.

در بین ده تیم برتر دنیا تغییر چندانی در جایگاه های اول تا پنجم ایجاد نشد تا بلژیک، فرانسه، برزیل، انگلیس و اروگوئه همچنان پیشتازی خود را ادامه بدهند اما کرواسی با یک پله صعود به جای پرتغال جایگاه ششم را به خود اختصاص داد تا تنها تغییر را رقم زده باشد. جدول برترین تیم های رنکینگ ماه نوامبر 2019 به این شرح است؛

۱- بلژیک ۱۷۵۲ امتیاز - بدون تغییر

۲- فرانسه ۱۷۲۵ امتیاز - یک پله صعود

۳- برزیل ۱۷۱۹ امتیاز - یک پله سقوط

۴- انگلیس ۱۶۶۲ امتیاز - بدون تغییر

۵- پرتغال ۱۶۴۳ امتیاز - یک پله صعود

۶- اروگوئه ۱۶۳۹ امتیاز - یک پله سقوط

۷- اسپانیا ۱۶۳۱ امتیاز - ۲ پله صعود

۸- کرواسی ۱۶۲۵ امتیاز - یک پله سقوط

۹- کلمبیا ۱۶۲۲ امتیاز - یک پله سقوط

۱۰- آرژانتین ۱۶۱۴ امتیاز - بدون تغییر

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-11-28 12:59:00
نظر دهید

۱ نظر
بابک۶۶
پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۱۴
زمان کیروش این اتهام رو بهش میزدید که برای اینکه صدر رنکینگ آسیا بمونه بازی ضعیف تدارکاتی میذاره؛ واینکه این رنکینگ ارزشی نداره
حالا جدا از اینکه واقعا ارزشی نداره این رنکینگ و قدرت واقعی تیمارو نشون نیمیده، در مقابل این رنگ عوض کردن شما ها آفتاب پرست هم پشماش میریزه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر