فهرست
آنالیز تصویری/ استراتژی جدید برانکو در پرسپولیس
آنالیز تصویری/ استراتژی جدید برانکو در پرسپولیس

آنالیز تصویری/ استراتژی جدید برانکو در پرسپولیس

آی‌اسپورت- آنالیزی از دیدار این هفته پرسپولیس را مرور می‌کنیم. تغییر استراتژی برانکو در بازی این هفته پرسپولیس به عملکرد فوق‌العاده این تیم در سمت چپ ختم شد. زوج محمد انصاری و وحید امیری بیشتر حملات پرسپولیس را شکل می‌داد. امیری نگرانی بابت پوشش فضای پشتش نداشت و با خاطری جمع در حملات شرکت می‌کرد. بازگشت انصاری به دفاع چپ دوباره توازن را از پرسپولیس گرفت و منجر به این شد که نزدیک به نیمی از حملات پرسپولیس از کانال چپ صورت بگیرد. پس از مدت‌ها بالاخره تیم برانکو رنگ دفاع چپ تخصصی را دید و زهردارتر از قبل شد.

01
01

با توجه به نمودار بالا تشخیص این که امیری و انصاری بیشترین فعالیت را در این بازی داشتن خیلی هم سخت نیست. حتی در صحنه گل هم که چند خط پایین‌تر قرار داده‌ایم، مشخص است که امیری و انصاری در کنار هم زوج تشکیل داده‌اند. وحید امیری بعد از محسن مسلمان که طراحی حملات را برعهده داشت، بیشترین پاس را از محمد انصاری دریافت کرد. انصاری در این مسابقه ده پاس صحیح به وحید امیری داد. امیری هم دقیقا ده پاس برای محمد انصاری ارسال کرد. در حالی که هیچ بازیکنی به غیر از مسلمان، به اندازه انصاری به وحید امیری پاس نداده بود. با ذکر این که نعمتی و منشا بازیکنان تعویضی پرسپولیس در این مسابقه یک پاس به امیری دادند، اینفوگرافی زیر را مشاهده می‌کنید.

02
02

امیری در این مسابقه وظیفه‌ای را به عهده داشت که بارها در تیم ملی تمرین کرده است. امیری بدون توجه به تصمیم بازیکن صاحب توپ، زمانی که مالکیت توپ به پرسپولیس می‌رسید، از کانال‌های کناری به سمت دروازه سیاه‌جامگان فرار می‌کرد. در تصویر زیر به خوبی مشخص است که امیری توجهی به طارمیِ صاحب توپ ندارد و به سرعت تصمیم به فرار از گوشه زمین گرفته است.

3
3
4
4

امیری در نفشی بازی کرد که کی‌روش از او یک ملی‌پوش ساخته بود. همین باعث شد که مثمرثمرترین بازیکن پرسپولیس هم باشد. امیری در این مسابقه بیشتر از هر بازیکنی پاس کلیدی ارسال کرده بود. امیری هم سانتر منجر به گل سالم و هم یکی از پاس‌گل‌های آفساید این دیدار پرسپولیس را داده بود. همه موقعیت‌های خطرناک پرسپولیس در این مسابقه از سمت چپ طراحی شده بود. یک گل سالم، دو گل آفساید، خطای پنالتی (گرفته نشده) روی علیپور، و همچنین بهترین موقعیت‌های پرسپولیس در این مسابقه از سمت چپ طراحی شده بود. تصاویری از این اتفاق را مرور می‌کنیم که طراحی حملات خطرناک پرسپولیس از سمت چپ بوده است. 

گل پرسپولیس

5
5

گل آفساید پرسپولیس

6
6

گل آفساید پرسپولیس

7
7

خطا روی علیپور که پس از مسابقه داور هم اعتراف کرد پنالتی بود.

8
8

موقعیت خوبی که طارمی از دست داد.

9
9

موقعیت خوب طارمی

10
10

و باز هم حمله از چپ

11
11

90tv

 

۱۹ ۳  
آی اسپورت
2017-08-19 21:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
سهيل
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۲۳
چپ زوج انصاري اميري يا مصلح اميري، راست زوج محرمي احمدزاده يا محرمي نعمتي ايده آل ترين تركيبه، سيامك بازيكن فوق العاده باهوش و با استعداديه و آينده تيم مليه، كلا ٤٠ دقيقه در مجموع بازي نكرده يه پاس گل داده يه پنالتي گرفته و اين بازي آخر ٥ دقيقه توي زمين بود و زماني كه سياه جامگان ١١ نفري دفاع فشرده ميكرد پاسي به طارمي داد كه كل بازيكناي سياه جامگانو از بازي خارج كرد و طارمي رو تك به تك كرد، ما ازين مدل بازيكنا توي فوتبال ايران شايد ٣ تا هم نداشته باشيم
mahdi
يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۲۲
موافقم خدا کنه برانکو بازیش بده بیشتر
۵
فرهاد
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۴۴
تعجب کردم فکر کردم این تحلیل کار ای اسپورت است بعد دیدم کپی است ای اسپورت فقط خبر خاله زنکی می گذارد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر