فهرست
«فرگی تایم» نوین برای دشمن دیرینه
«فرگی تایم» نوین برای دشمن دیرینه

«فرگی تایم» نوین برای دشمن دیرینه

 

آی اسپورت - انسان بدون غذا تا هفته‌ها می‌تواند به زندگی خود ادامه دهد و بدون خوردن آب هم شاید چند روزی دوام بیاورد اما بدون امید، بعید است زنده بماند.  دنیای پر از هیجان فوتبال هم از این قاعده مستثنا نیست و امید بزرگترین وجه اشتراک تمام تیم‌های کوچک و بزرگ است. بعد از بازی خاطره انگیز فینال لیگ قهرمانان سال ۱۹۹۹ و پیروزی دراماتیک منچستریونایت مقابل بایرن مونیخ، واژه جدیدی به فرهنگ لغات هوادارن فوتبال در انگلیس و حتی دنیا اضافه شد.

«فرگی تایم» برای همه زمانی بود که منتظر شنیدن صدای سوت داور می‌شدند اما برای سرالکس فرگوسن زمان در آوردن شعبده ای جدید از آستین به حساب می‌آمد؛ درست مثل به زمین فرستادن مایکل اوون برای به ثمر رساندن گل پیروزی در دربی منچستر در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ یا مطرح کردن نام بازیکی مثل فدریکو ماکدای جوان در جریان پیروزی دیر هنگام مقابل استون ویلا در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۹ .در همان دوران سرمرییگری فرگوسن، رقیب همیشگی یعنی لیورپول بود که بالاتر از آرسنال ، چلسی  و  اورتون بیشترین سهم را از گل‌های دیرهنگام داشت؛ سنتی که حالا این روزها دوباره توسط «کلوپو» احیا شده و هواداران لیورپول دقیقه ۹۰ به بعد بازی را با عنوان Kloppage Time  می‌شناسند.

جدا از گل دقیقه ۸۵ در بازی مقابل رقیب سنتی یعنی منچستر یونایتد که لیورپول را از شکست در یک دیدار حیثیتی نجات داد و یا گل پیروزی بخش دقیقه ۸۳ مقابل ساتهمپتون در هفته دوم ، قرمزهای آنفیلد از دسامبر ۲۰۱۸ تا به حال ۶ بار با گل های دقایق تلف شده به رستگاری رسیده‌اند.

دیووک اوریگی بازیگر نقش اول بازی های دراماتیک تیم کلوپ، محبوبیت خود بین هواداران لیورپول را علاوه بر شب فوق‌العاده قرمزها مقابل بارسلونا در آنفیلد، مرهون گل‌های طلایی است که برای تیمش به ثمر رسانده است. گل پیروزی در دقیقه ۹۶ در دسامبر ۲۰۱۸ در دربی مرسی ساید مقابل اورتون، گل سوم لیورپول در دقیقه ۹۰ در جریان پیروزی مقابل نیوکاسل در می ۲۰۱۹ و ضربه آکروباتیک فوق العاده در تساوی ۵-۵ هفته گذشته لیورپول – آرسنال در  جام اتحادیه انگلیس  قطعا جزو خاطرات فراموش نشدنی هواداران لیورپول از بازیکن بلژیکی تیمشان است.

گل به خودی دقیقه ۹۰ توبی آلدروایرلد که منجر به شکست تاتنهام در دیدار برگشت لیگ برتر فصل گذشته شد در کنار ضربه پنالتی دقیقه ۹۵ جیمز میلنر مقابل لستر که هشتمین پیروزی متوالی این فصل قرمزها را رقم زد و گل دقیقه ۹۵ سادیو مانه در بازی یکشنبه گذشته مقابل استون ویلا باعث شده تا همه باور کنند شاید وقت آن رسیده که اصطلاح فرگی تایم جای خود را به Kloppage Time بدهد؛ با این تفاوت که کلوپ برخلاف سرالکس احتیاجی به اشاره بی‌دلیل به ساعت خود در دقایق پایانی ندارد و تیمی که مقابل آرسنال و تاتنهام و اورتون و منچستر یونایتد تا لحظه آخر ناامید نشده ، تا سوت پایان از هیچ تلاشی برای پیروزی دست نمی‌کشد.

نود

     
آی اسپورت
2019-11-07 15:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر