فهرست
قلعه‌نویی: عدالت رعایت نشد
قلعه‌نویی: عدالت رعایت نشد

قلعه‌نویی: عدالت رعایت نشد

آی‌اسپورت- امیر قلعه نویی در پایان بازی با استقلال در نشست خبری حاضر شد. صحبت‌های سرمربی ذوب آهن را می‌خوانید:

صحبت های اولیه؟


اعتقاد من این است که فوتبال بسیار خوبی را همه دیدند. سهم این فوتبال خوب در نیمه دوم برای ذوب آهن بود. من به بازیکنانم خدا قوت و خسته نباشید می‌گویم. اگر عدالت فوتبال رعایت میشد با اختلاف سه یا چهار گل برنده بودیم. خدا را شکر بازی خوبی داشتیم و بچه‌ها توانستند در آزادی با این همه موقعیت، با شانس آوردن نباختیم. به منصوریان نیز خسته نباشید می‌گویم که در شرایط سخت، فوتبال خوبی بازی کرد. امیدوارم که من اشتباه کنم اما ما یک پنالتی طلب داریم. در آن صحنه دو پنالتی اتفاق افتاد و داور نباید در این بازی بزرگ، به فضای ورزشگاه کار داشته باشد. در یک صحنه نیز ما موقعیت تک به تک داشتیم اما داور سوت زد و گفتند پرچم افتاده است. در نهایت به خانواده ذوب آهن و استقلال تبریک می‌گویم که در شرایط سخت، فوتبال زیبا درون زمین بازی کردند. امیدوارم این زیبایی‌ها ادامه داشته باشد.

 

تشویق هواداران استقلال؟


استقلال برای هواداران است. تیم‌هایی مانند دارایی، بانک ملی، تهران جوان و غیره در مقطعی در فوتبال ما خیلی تاثیر گذار بودند اما به دلیل عدم جمعیت و البته برخی سیاست‌های بعد از انقلاب اکنون حضور ندارند. خوشحالم که آنها را دیدم. اگر بعد از تشویق عکس العمل نشان ندادم زیرا می‌دانستم با فرهنگ 70 ساله استقلال بازی شد. خدا لعنت کند، لعنت کند، لعنت کند آنهایی را که استقلال، تاج سابق را که تیمی اخلاق مدار بود را تخریب کردند. امروز یک فضای استقلالی بود و وظیفه من بود که از آنها تشکر کنم. من با هواداران قهرمان آسیا شدم و دسته سه نیز با این تیم بودم. من با این تیم شرایط بدی داشتم اما کنار تیم ایستادم. استقلال از نظر اخلاقی به این روز افتاده است. بازی خوب نیمه دوم را به هواداران و تیم خوب ذوب اهن تقدیم می‌کنم. هواداران هر چند کم اما برای ما روحیه بودند. از نتیجه راضی نیستیم اما این بازی خوب را به آنها تقدیم می‌کنم.

همکاری با فتح الله زاده در استقلال؟


ایشان آنگونه که می گویند به من علاقه ندارد. او برای استقلال زحمات زیادی کشیده است. به همه مقدسات و ماه امام حسین قسم می خورم که همه فکر و ذکر من جایی است که در آن حضور دارم. تا به حال به یک بازیکن، لیدر و یا مدیرعامل زنگ نزدم. من عاشق کار کردن هستم. من بعد از تیم ملی به مس کرمان رفتم. بعد از استقلال به ملوان رفتم که یکی از بهترین دوران فوتبال من است. تمام فکر و ذکر من ذوب آهن است زیرا این مجموعه با نظر من بسته شده و کم لطفی است که فکر من جای دیگری باشد. می گویند قلعه نویی از استقلال بازیکن برده است؟ من کی این کار را کردم؟ سال اول در سپاهان کدام بازیکن را بردم؟ خسرو حیدری در سال دوم به دنبال استیل آذین بود اما به توصیه دوستان به سپاهان آمد. مهدی کیانی شاهد است که به او گفتم، بمان و تاریخ ساز تبریز شد. امیر حسین صادقی را از استقلال بیرون کردند و با تماس مجید عرب او را به استقلال بردم. افتخار من جام هایی نیست که آوردم و افتخار من این است که در روزهای بد در استقلال بود. فتح الله زاده خیلی به من علاقه ندارد و اگر آلبالو پلو به من بدهد، به من علاقه دارد.

 

چرا استقلال حال و روز خوبی بعد از شما ندارد؟


مقصر شرایط استقلال من هستم. یک دیوار خراب بشود، من مقصر هستم. این سوال یک بعد فنی دارد. تیم بزرگی مانند منچستر یونایتد بعد از فرگوسن روند رو به جلو نداشت. حرف های من الان درست از آب در می آید. حیلی زود علت نتیجه نگرفتن ما در استقلال در دو سال آخر مشخص می شود. تیم ما 55 جهان شد و حالا باید بدوند تا به این رتبه برسند. ما با کمترین درآمد مالی سوم جهان شدیم. یک میلیارد و دویست میلیون تومان قرارداد من بود اما دویست میلیون تومان دادند. تیموریان را می خواستم اما بازیکنان من را گذاشتند و رفتند. تیموریان به من گفت چون به او پول ندادند، از استقلال رفتم. در استقلال فحش خوردم اما اصولم را زیر پا نگذاشتم. اگر در این دو سال یک سری بی معرفتی ها نبود، نتیجه دیگری بود. رامین همتی و آرش برهانی اگر خواستند، بیایند بگویند چه اتفاقی افتاد. ما 13 بازی جلو بودیم اما یک سری بازیکن فوتبال ما را از دست ما آوردند. ما از آزاکس و میلان بالاتر بودیم. تماشاگر استقلال خاص است و اگر اعتراض دارد، روی اصول است. منصوریان را من از پارس خودرو آوردم. نصرالله عبداللهی نیز سرمربی ما بود. منصوریان برای این تیم جوانی گذاشته است و یعنی نمی خواهد تیم نتیجه بگیرد؟ گاهی نمی شود که نمی شود. برای منچستر یونایتد نمی شود. دو تیم شهر میلان هر چه جام بود درو می کردند اما الان کجا هستند؟ خدا لعنت کند برنامه ای که قداست ها را شکاند. از آنجایی که عابدینی را رو به روی مرم قرار داد، فوتبال ما برد. این ها باعث شدند بی آبرویی در فوتبال انجام شود. پرونده آنها در می آید که یک روزی با چه پولهایی چه کردند و قلعه نویی را زدند. سرمایه سوزی نکنیم و اگر اعتراضی داریم، قداست را نشنکنیم. امیدوارم تیم مردمی استقلال هرچه زودتر به جایگاه خود برگردند. استقلالی ها به من فحش دادند اما بهترین تماشاگران دنیا هستند.

۳ ۳  
آی اسپورت
2017-09-20 22:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
عارف
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۸
آخی احساساتی شده ما از میلان و آژاکس بالاتر بودیم! جالبه همیشه هم خودش رو با فرگوسن مقایسه میکنه خخخخ نشون دادی یک شیشتقلالی واقعی هستی. اگه گفتین چرا شیشتقلالیا اینجورین اون از منصوریان که از انگلیس پیشنهاد داشت این از قلعه نویی که سوژه خندن اینا چون تمام افتخاراتشون تو تیم مفلوک خودشونه برای همین شرایط اروپا رو نمیفهمن فکر میکنن اونجا هم مثل ایرانه
۶ ۱
محسن
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۳۲
مفلوک نه چندان محترم،نظرت در مورد رتبه تیم ملی در رنکینگ فیفا چیست؟!!!یه نگاه که بکنی از خیلی تیمهای مطرح دنیا بالاتر است!! ادعای قلعه نوعی تو این مایه هاست!!! خدا را شکر،در این روزگار،موردی هست به نام سرچ و اینترنت و تاریخ و این ادا اطفارها!!!یه جستجویی روی تاریخ ادعایی بکن خودت متوجه میشی.
محمد
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۵۸
حرف های امیرخان فوق العادع عالی و ارزشمنده، خدا قوت، من ام با همه مخالفت با منصوریان معتقدم کار فردوسی پور خیلی زشت بود منصوریان بد، ولی جلوی زن و بچه اش نباید اینطوری خراب اش میکردند
منصوریان دیگه نمیتونه تو آخر عمرش زندگی کنه و کابوس اون شب تا آخر عمر باهاشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر