فهرست
از کرستانوویچ تا بودیمیر؛ با سه سال و نیم تاخیر!
از کرستانوویچ تا بودیمیر؛ با سه سال و نیم تاخیر!

از کرستانوویچ تا بودیمیر؛ با سه سال و نیم تاخیر!

آی اسپورت - برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس پنجمین فصل حضور خود در این تیم را سپری می‌کند، ۵ فصلی که برانکو در ۴ فصل آن از آغاز فصل هدایت این تیم را برعهده داشته و در این مدت بازیکنان زیادی از این تیم جدا شده‌اند و نفرات زیادی نیز به عضویت این تیم درآمده‌اند.

مهاجم بلندزن، خواسته برانکو از تابستان ۹۴

یکی از پست‌هایی که در مدت حضور برانکو در پرسپولیس تغییرات زیادی را متحمل شده، پست مهاجم نوک این تیم بوده است. زمانی که برانکو هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت مهدی طارمی، علی علیپور، رضا نوروزی، محمد عباس‌زاده و تادئو را به عنوان مهاجم نوک در لیست خود داشت که در این میان رضا نوروزی به دلیل مصدومیت شرایط بازی نداشت. از این جمع، عباس‌زاده، نوروزی و تادئو در پایان فصل از جمع پرسپولیسی‌ها جدا شدند و جری بن‌سون هندوراسی تنها مهاجم جدید پرسپولیس در تابستان ۹۴ لقب گرفت. برانکو البته در آن زمان درخواست خرید یک مهاجم بوسنیایی (ایوان کرستانوویچ) با بلندای قامت 196 سانتی‌متر را داده بود، مهاجمی که با لوکا ماریچ مدافع وقت سرخ‌ها به تهران سفر کرد اما در نهایت با این تیم به توافق نرسید.

خارجی‌هایی که برانکو را راضی نکردند

بن‌سون نیز تنها یک فصل در پرسپولیس دوام آورد و سرمربی کروات پرسپولیس در پایان فصل به رغم آمار قابل قبول گلزنی این بازیکن، وی را در لیست خروجی گذاشت تا ولادیمیر پریوموف و رضا کرملاچعب دو مهاجم نوک جدید پرسپولیس در تابستان ۹۵ باشند. پریوموف ۱۸۳ سانتی‌متری مهاجمی برای نبردهای هوایی بود که تنها یک بار در پرسپولیس موفق به گلزنی شد و کرملاچعب نیز شانس چندانی برای بازی پیدا نکرد تا عمر حضور این دو بازیکن در پرسپولیس به بیش از یک فصل نرسد. برانکو تابستان سال گذشته درخواست خرید گادوین منشا را از پیکان داد و این بازیکن به عنوان مهاجم جدید سرخ‌ها به جمع مهدی طارمی و علی علیپور اضافه شد. با بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس در زمستان سال گذشته و تابستان امسال و جدایی مهدی طارمی از این تیم، پرسپولیسی‌ها طی یک فصل و نیم اخیر تنها علیپور و منشا را به عنوان مهاجم نوک تخصصی در اختیار داشتند و این در حالی بود که برانکو علنا از عملکرد منشا در خط حمله این تیم ناراضی بود و اگر پرسپولیس اجازه جذب بازیکن در تابستان را داشت منشا به احتمال فراوان چند ماه زودتر از جمع سرخ‌ها کنار می‌رفت.

ناکام در جذب مهاجم عراقی و حالا ...

پرسپولیسی‌ها در تابستان امسال به رغم محرومیت به دنبال جذب ایمن حسین مهاجم بلندقامت عراقی رفتند و پس از ناکامی در جذب این مهاجم 22 ساله، در زمستان امسال با ماریو بودیمیر مهاجم ۳۲ ساله و ۱۹۳ سانتی‌متری کروات به توافق رسیدند و وی از روز گذشته به اردوی تمرینی پرسپولیس در قطر اضافه شده تا پرسپولیسی‌ها در خط حمله خود یک گزینه جدید و البته متفاوت نسبت به سایر مهاجمین خود داشته باشند.

تنوعی که در خط حمله ایجاد شد

طی سال‌های اخیر، برانکو همواره به دنبال مهاجمان بلندزن بوده و وی در زمان حضور در تیم ملی نیز به بازی چنین مهاجمانی اعتقاد داشته است. در این مدت پرسپپولیس مهاجمان زیادی را جذب کرد اما هیچ کدام از آنها مهاجم هدف مدنظر برانکو نبودند. از زمان درخواست برانکو برای جذب کرستانوویچ در تابستان ۹۴ تا تلاش باشگاه پرسپولیس برای خرید بودیمیر در زمستان ۹۷، بیش از سه سال و نیم گذشته و برانکو نهایتا مهاجم هدف با شرایط فیزیکی مدنظر خود را در اختیار دارد و باید دید آیا مهاجم جدید پرسپولیسی‌ها آن بازیکنی است که برانکو طی این سال‌ها به دنبال جذب آن بوده و یا وی نیز به سیاه بازیکنان خارجی کم بازده این تیم در سال‌های اخیر اضافه خواهد شد.

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-01-13 00:25:00
نظر دهید

۲ نظر
سعید
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۵۳
هنوز بازی نکرده روزی چهارتا مطلب در مورد دراز بی مصرف می ذارن ولی از شدت سوزش هیچ اشاره ای به خرید تیم های دیگه نمیکنن. حقوق حلالم آرزوست. بیت المال حرامتون
سعید
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۵۳
هنوز بازی نکرده روزی چهارتا مطلب در مورد دراز بی مصرف می ذارن ولی از شدت سوزش هیچ اشاره ای به خرید تیم های دیگه نمیکنن. حقوق حلالم آرزوست. بیت المال حرامتون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر