فهرست
امری باید توصیه فان‌پرسی را جدی بگیرد
امری باید توصیه فان‌پرسی را جدی بگیرد

امری باید توصیه فان‌پرسی را جدی بگیرد

آی اسپورت - رابین فان‌پرسی پس از انتقال جنجالی به منچستریونایتد منفور هواداران آرسنال شد، ولی نقد او به تصمیمات اونای امری بهترین توصیه‌ای است که می‌تواند تیم لندنی را از فراز و فرودهای این روزها نجات دهد. فان‌پرسی که پس از بازنشستگی به‌عنوان مفسر تلویزیونی فعالیت می‌کند، پیش از بازی آرسنال با واتفورد گفت که امری باید از تغییر دائم ترکیب با توجه به مدل بازی حریفان دست بردارد و سبک بازی مشخصی را برای تیمش انتخاب کند: «اگر مربی یکی از شش تیم برتر انگلیس هستید، باید با توجه به توانایی‌های خودتان و بازیکنانی که دارید بازی کنید. شما به‌عنوان مربی یکی از شش تیم برتر انگلیس پول، بازیکن کافی، ورزشگاه، هوادار و همه چیز دارید. مثلاً لیورپول و سیتی در 80 درصد مواقع با توجه به فلسفه و سبک بازی خودشان بازی می‌کنند. آرسنال هم باید بیش از این به بازی خودش متکی باشد. به‌عنوان سرمربی آرسنال شما باید با توجه به توانایی‌های خودتان بازی کنید، نه اینکه تیم‌تان را بر اساس توانایی‌های حریف بچینید.»

آرسنال که حضور فعالی در نقل و انتقالات تابستانی داشت و مالکان باشگاه حسابی دست به جیب شدند، شروع خوبی در فصل جدید داشت و توانست دو بازی اول را ببرد، ولی امری برای بازی هفته سوم مقابل لیورپول آرایش تیمش را از 3-3-4 به 2-4-4 تغییر داد تا بتواند میزبان را بهتر کنترل کند. در این بازی اولین شکست آرسنال ثبت شد و این تیم بعد از آن رنگ پیروزی را ندیده است. امری در تساوی هفته چهارم مقابل تاتنهام به آرایش 3-3-4 برگشت، ولی یکشنبه مقابل واتفورد دوباره تیمش را با چیدمان 2-4-4 به زمین فرستاد.

در این بازی آرسنال موفق شد نیمه اول را دو بر صفر از حریف ته جدولی‌اش ببرد، ولی نمایش این تیم در نیمه دوم فاجعه‌بار بود و خوش‌شانس بود که توانست با یک امتیاز به خانه برگردد. امری فصل گذشته نتوانست تیمش را به رتبه‌ای بهتر از پنجم برساند و آرسنال برای سومین فصل متوالی در کسب سهمیه لیگ قهرمانان ناکام شد، با این حال مدافعان مربی اسپانیایی معتقد بودند که او کارش را تازه در این تیم شروع کرده و باید به او بیشتر زمان داد.

امری حالا دومین سال حضورش در آرسنال را تجربه می‌کند، ولی هنوز از ترکیب ثابت خبری نیست و ظاهراً قرار است آزمون و خطاهای او تا ابد ادامه داشته باشد. وسواس تاکتیکی یا همان ری‌اکتیو بودن امری اجازه نداده آرسنال به هماهنگی برسد و این سردرگمی در حرکات بازیکنان هم آشکار است. در نیمه دوم بازی یکشنبه خط میانی آرسنال که در این پنج بازی ترکیب‌های متفاوتی داشته کاملاً محو شد و بازیکنان واتفورد موفق شدند 31 شوت به سمت دروازه بزنند. از زمان راه‌اندازی سایت آماری اوپتا در سال 2013 سابقه نداشت که در یک بازی این همه شوت به سمت دروازه آرسنال زده شود و این هشداری جدی برای امری است.

آرسنال در پایان نیمه اول بازی با واتفورد در رده سوم لیگ برتر و هم‌امتیاز با منچسترسیتی بود، ولی با نمایش ضعیف نیمه دوم و تعویض‌های اشتباه امری دو امتیاز از دست داد تا به رده هفتم سقوط کند. آرسنال پس از شروع امیدوارکننده این فصل در سه بازی اخیر تنها دو امتیاز گرفته تا هواداران یک بار دیگر نگران تکرار سناریوی سال‌های اخیر شوند. امری اگر نتواند آرسنال را در هفته‌های آینده جمع کند، باز هم باید منتظر پایین رفتن تیمش در جدول رده‌بندی باشد. او در دومین فصل حضورش در لندن بهانه‌ای برای نتیجه نگرفتن ندارد و اگر با همین رویه ادامه بدهد بعید نیست که اقامتش در پایتخت انگلیس مثل پایتخت فرانسه بیشتر از دو سال نباشد.

     
آی اسپورت
2019-09-18 20:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر