فهرست
نه تو مسیح نبودی؛ جهنم همینجاست
نه تو مسیح نبودی؛ جهنم همینجاست

نه تو مسیح نبودی؛ جهنم همینجاست

آی‌اسپورت- خسته و عاصی. این اواخر تصاویری که از او مخابره می‌شد دیدن نداشت. یا تنها بر روی نیمکت نشسته بود، یا صدای کوبیده شدن استوک‌ها بر کف زمین، سکوت فکری‌اش را در هم می‌شکست. فکر آن‌که چگونه در باور ما مردم جهان‌سومی، از عرش بر فرش افتاده است و چگونه می‌تواند غرولندکنان به همان مردمی که دریچه قلبش را به سوی آن‌ها باز کرده بفهماند که هرچه مصائب بود را به جان خریده، و دیگر هیچ معجزه‌ای را طلب نداشته باشید. طوری به سمت خبرنگاران قدم بر می‌داشت که گویی برای این رویای از دست‌رفته باید بطری را از دستش قاپید؛ اما زمانی که رسید به کنار زمین، تمرین پسرانش را به خبرنگاران نشان داد، شانه‌ای بالا انداخت، لبخندی ژکوند زد و گفت «تا به امروز کجا بودید؟» شبیه به روزی که تیم‌ملی پس از سال‌ها با او از خفقان درآمده بود؛ شبیه به همان روزی که پس از فخرفروشان سلسائو، خوشی و سرور را به خیابان‌های ایران رسانده بود و رو به نماینده فیفا با طعنه گفته بود: «جام‌جهانی بدون ما مگر می‌شود؟» همان‌ لبخند را بر لب داشت. همان روزهایی که فوتبال ایران را تبدیل به آقای آسیا کرده بود، همان روزها که این ویرانه را آباد کرده بود. همان روزی که پادشاهی قاره هم در یک قدمی‌مان بود، اگر بنجامین جان ویلیامز سبزپوشان عراقی را بیشتر از پسرانش دوست نداشت. یک افسوس همیشگی با ما ماند و یک خاطره تلخ برای او. اما مساله به رغم شکست‌ها مقابل آرژانتین، بوسنی و عراق این بود که تیم‌ملی با او محترم بود، شایسته احترام بود، شبیه به ایتالیای ۱۹۹۰. اما او خبر نداشت که از همان روزها، زمان تسویه حساب‌های شخصی فرا رسیده بود، نشان به آن نشان که پس از بازی با عراق، خطاب به کنفدراسیون آسیا می‌گفت: «ببینید من زانو زده‌ام تا بگویید حق پسرانم چه شد؟» همان موقع یکی از لابه‌لای جمعیت به بغل دستی‌اش می‌گفت: «این که مربی نیست الکی گنده‌اش کردن.»، یکی روی شانه‌اش می‌زند و می‌گوید: «آهای آقا؟ بله با خود شما هستم. فکر نمی‌کردم که این‌قدر پست‌فطرت باشید.» بگذریم. آن چیزی که آرزو داشتیم نشد. باید این خاطرات را از همین امروز چلاند و از خیانت‌ها دوباره نوشت. از خیانت سن‌پائولو به عشق مسیح‌شان تا ناسپاسی‌های ما مردم ایران.

از ایتالیای ۱۹۹۰ و آن خیانتی که توسط مردم رخ داده بود چه اندازه در خاطرتان مانده است؟ آیا از آن روز بازی با آرژانتین، همان شبی که روبرتو دونادونی زانو زد و گریست چیزی به یاد دارید؟ پس از قهرمانی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۶ اتفاق تکان‌دهنده‌ای به وقوع پیوست. وقتی فابیو گروسو حکم قهرمانی ایتالیا را مقابل فرانسه امضا کرد گویی که انتقام اشک‌های دیمتریو آلبرتینی، افسوس خوردن الکس دل‌پیرو و صورت خونین فرانچسکو تولدو به یک‌باره تلافی شده باشد. فردای قهرمانی ایتالیا عده‌ای از خبرنگاران به سراغ آزلیو ویچینی -سرمربی ایتالیا در ۱۹۹۰- رفتند؛ در لفافه آن‌قدر سوالاتی آزار دهنده از ویچینی پرسیدند که پیرمرد سیگارش را روشن کرد، ضربه‌ای به میز کنفرانس زد و دوبار فریاد کشید: «ایتالیای من بهترین تیم تاریخ ایتالیا بود.» و کنفرانس را ترک کرد. اما مساله آنجا بود ایتالیای ویچینی هرگز شایسته قهرمانی نبود؛ هرگز لایق کسب جام نبود. اما همان‌طور که آنزلو ویچینی پس از سال‌ها اعتقاد داشت ایتالیای ویچینی سراسر احترام بود. با همه بغضی که داشت راست می‌گفت؛ از این منظر که هیچ کشوری ایتالیا را مدعی قهرمانی نمی‌دانست، هیچ ملتی ایتالیا را به رغم میزبانی جام جهانی در حد صعود از گروه هم قلم‌داد نمی‌کرد، و هیچ تیمی در مهم‌ترین روزش این‌گونه اسیر «خیانت هموطنانش» نمی‌شد. همان روزی که ایتالیا می‌توانست مقابل آرژانتین پیروز باشد اما در میان مردم کشورش، در سن‌پائولو عجیب تنها ماند. آیا چیزی از مسیح به یاد دارید؟

عجب روزگاری‌ شده. واژگان «امید به آینده»، نه تنها در ورزش، بلکه در چرخه اقتصاد کشور، در بعد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مردم ایران، حذف که نه، اما به شدت کم‌رنگ شده است. برخلاف اخبار خوش‌رنگ و لعاب صدا و سیمای عزیزمان، هرجایی از وطن را که سرک می‌کشیم یک اتفاق تلخ گره خورده است. حال می‌خواهد کازرون باشد یا می‌خواهد حکایت مردمانی باشد‌ که هنوز درگیر مچ‌بندهای رنگی هستند. جایی که حتی مردم حقی ندارند افتخارآفرینان قاره، قهرمانان فوتسالیت‌شان را جایی جز در برنامه خندوانه نگاه کنند، جایی که سقف آزادی بیان از مهران مدیری رسیده است به جناب‌خان. که برای‌شان به‌به و چه‌چه به راه انداخته شود و کلیپ‌های‌شان را با تیترهای ملال‌آور «حمله جناب خان و مهران مدیری به مسئولان دولت» دست به دست کنند. مسخره نیست؟ روزگار غریبی‌ست؛ جایی که رموس و رمولوس را همراه با نماد آ.اس.رم سانسور می‌کنند تا در نگاه دنیا، در فاصله یک چشم بر هم زدن تبدیل شویم به عقب‌افتاده‌های جهان‌سومی، جایی که تبصره بند پ -پول، پست، پارتی- میان مردم و آقازاده‌ها شکافی می‌اندازد به وسعت تفکر خاوری‌ها و طوسی‌ها. مساله فوتبال است، ورزش است؛ لزومی ندارد این حرف‌ها زده شود. ایران تمدن چندهزارساله دارد و فلان، قهرمانانی دارد از پکن، معجزه‌گرانی دارد از پیونگ یانگ، غرش‌هایی دارد همچون یوز، و اسطوره‌ای دارد. همان اسطوره‌ای که برای چندمین‌بار با استیکرهای خنده خطاب به سرمربی تیم‌ ملی کشورش نوشته است دلال موزامبیکی. عیبی ندارد. دلال موزامبیکی. گله‌ای به ایشان نیست، بلکه وضعیت فرهنگی کشورمان دقیقا همین است که اسطوره ورزشی‌مان این چنین هتاکانه می‌نویسد و می‌زند زیر خنده. خیال‌تان تخت؛ زمانی که سوت پایان بازی در ورزشگاه ساراما آره‌نا زده شد سوا از هر نتیجه‌ای که پیش بیاید اجازه نخواهیم داد همان دلال موزامبیکی شهر سارانسک را ترک، و به این ویرانه بازگردد. لطفا این بیست سی روز را هم تحمل کنید و بیش از این تبر نزنید بر آرزوهای ملتی که زمانی شما را سوا از قرمز و آبی بودن دوست داشتند. چشمان‌تان را باز کنید و ملاحظه بفرمایید که تیم‌ملی‌مان به میمنت ناسپاسی‌ها، نه دیگر حمایتی دارد نه برنامه‌ای؛ نه اردویی دارد نه پیراهنی. بازی‌های تدارکاتی‌ هم لغو شده است، و دیگر چیزی نمانده است به سه شکست متوالی و مفتضحانه تیم‌ ملی ایران در بازی‌های جام جهانی برسیم.

این روزها آرسن ونگر پلی زده است به خاطرات و با افسوس می‌گوید: «شما تصور کنید با زوج تیری آنری و کریستیانو رونالدو چه آرسنالی می‌شدیم.» آهی می‌کشد و از حسرتی که کارلوس کی‌روش بر پیشینه توپچی‌ها و او گذاشته می‌گوید. مرد بزرگ فرانسوی پس از ۲۲ سال از آرسنال رفت، اما هرگز برای تمامی آن خاطرات، برای تمامی آن حسرت‌ها به کارلوس کی‌روش توهینی نکرد. سوال اینجاست آیا کارلوس کی‌روش دچار لغزش نشده است؟ آیا اشتباه نکرده است؟ آیا همواره مبرا از خطا بوده است؟ افراطی‌ترین دوست‌دار کارلوس ‌کی‌روش هم این اعتقاد را ندارد. کی‌روش عاری از خطا نبوده و نیست. اما مساله آنجاست با توجه به شرایط کشورمان، چه‌اندازه کارلوس کی‌روش در راستای منافع تیم‌ملی کار کرده است؟ به لغو اردوی تدارکاتی، به لغو بازی‌های تیم‌ ملی نگاه کنید؛ به پیراهن‌های منیریه‌ای تیم‌ملی‌مان نگاه کنید. کاش به یاد بیاورید که تیم‌ملی برای اولین بار در تاریخ مجبور شده است با چهار نفر تمرین را برپا کند. وقتی از منافع تیم‌ملی صحبت می‌شود دقیقا چه منظوری می‌شود داشت؟ وقتی کارلوس کی‌روش خطاب به خبرنگاران می‌گوید تا به امروز کجا بودید چه منظوری دارد؟

انتقاد به لیست تیم‌ملی ایران وارد است؛ حتی انتقاد به تفکرات کارلوس کی‌روش هم قابل احترام است. اصلا مگر نقد کردن ایرادی دارد؟ انتقاد حق رسانه و مردم است، هیچ قدرتی هم حق ندارد جلوی انتقاد مردم و دل‌سوزان کشور قد علم کند. اما وقتی صحبت‌های متعصبانه‌ای همانند «علی علی‌پور باید جانشین سردار آزمون می‌شد» مطرح می‌شود حق به حامیان تیم‌ ملی رواست که از خیر این صحبت‌های بی‌اساس بگذرند. کاش منتقدان این روزهای تیم‌ ملی، لیست تیم‌ ملی فرانسه را هم ملاحظه کنند. جایی که سرمربی تیم‌ملی فرانسه، دیدیه دشامپ روی نام ستاره‌هایی چون آدرین رابیوت، ایمریک لاپورته، کینگزلی کومان، آنتونی مارسیال، و حتی کریم بنزما خط قرمز کشیده است. یا حتی سرمربی ژرمن‌ها، یواخیم لو، ستاره‌هایی چون فلیپ ماکس و ساندرو واگنر را با خود روسیه نمی‌برد. اما آیا در رسانه فرانسه تیری آنری، دشامپ را یک شارلاتان خطاب می‌کند؟ آیا اریک کانتونا دشامپ را با الفاظ توهین‌آمیز به روسیه بدرقه می‌کند؟ آیا آندریاس برمه و لوتار متئوس در آستانه جام جهانی، تیم‌ ملی‌شان را زیر تیغ برنده تسویه حساب شخصی برده‌اند؟ هرگز. هیچ‌جایی شبیه به این ویرانه‌ای که ساخته‌ایم نیست. جایی که پیشکسوتان‌مان جای حمایت از تیم‌ملی کشورمان، در فاصله بیست‌واندی روز تا جام‌جهانی، خنجرها را از غلاف در آورده‌اند و گویی که آرزو دارند در جام جهانی اسباب تمسخر سایر ملت‌ها شویم. آیا با این هجمه‌ای که از سوی این بزرگان علیه تیم‌ملی ایران وجود دارد می‌شود انتظار داشت آن‌ها آرزوی موفقیت تیم‌ملی را در قلب‌شان داشته باشند؟

آن روز ایتالیا در سن‌‌پائولو پذیرای آرژانتین بود. شب قبل از بازی بسیاری از مردمان ایتالیا اعم از مردم ناپل به جلوی خانه اسکیلاچی می‌روند و بنری باز می‌کنند که روی آن نوشته بود «توتو تو قهرمان‌مان کن.» اتفاقی عمیق برای مردمانی که به خوبی می‌دانستند تا به این مرحله چه اتفاقاتی را با ایمان و حماسه گذرانده‌اند. سالواتوره اسکیلاچی، همان پسر سیسیلی؛ که انگار از دل تاریخ بیرون آمده بود تا جام جهانی ۹۰ را به نام خود سند بزند و بمیرد. فردا از راه رسید، زمان موعود رسید. شروع بازی در سن‌پائولو همان‌طور بود که توقع می‌رفت. اما گل کلودیو کانیگیا و شعاری که مردم ناپل آن سال‌ها برای مسیح‌شان -دیگو مارادونا- می‌خواندند جنون‌آمیز چند سکو را در سن پائولو به اغما برد و عرصه برای ایتالیا آنقدر تنگ شد. باور کردنی نبود. مردم سن‌پائولو جلوی چشمان ویچینی، به تشویق یاران مارادونا پرداختند و فقط صعود آرژانتین را می‌خواستند. آن روز ناپل به ایتالیا پشت کرد؛ آنها به خیال خودشان انتقام یک عمر تحقیر را از ایتالیا گرفته‌اند. شاید درکی از بزرگی حادثه نداشتند؛ وقتی که دیگو مارادونا را در زمینی که بارها تور دروازه حریفان‌شان را به لرزه در آورده بود می‌دیدند. آن روز مردم ناپل، هوادارانی که در سن‌پائولو حضور داشتند، جنوبی‌های فقیری که هیچ گاه مورد احترام شمالی‌ها نبودند، به کشورشان، به ایتالیا پشت کردند. و پس از نزدیک به سه دهه از آن تراژدی، ما مردمان ایران، بهتر از هر شهر و هر کشوری می‌توانیم خیانت به ایتالیا و احساس بی‌معرفت‌های سن‌پائولو را درک کنیم. جایی که تفاوتی دیگر میان ما و آن‌ها وجود ندارد.

با آخرین صحبت‌های کارلوس کی‌روش، امروز دیگر با خیالی راحت به انتظار جام جهانی خواهیم نشست. نه استرس و نه تشویشی داریم. سطح انتظارمان از رویابافی رسیده است به کف خاطرات‌مان. از ضربان قلب هشتاد میلیون نفر رسیده‌ایم است به چند هزار نفر. سه شکست محتمل ارزانی هواداران رنگی‌مان، تقدیم به تمامی بی‌معرفت‌هایی که از هیچ روزنه‌ای حتی در فاصله چند هفته‌ای به بزرگ‌ترین رویدادمان دریغ نکردند. دیگر هر انتظاری از تیم‌ ملی ایران منطقی نخواهد بود؛ همان طور که سه شکست متوالی تاوان خشم آرسن ونگر را نخواهد داد. مصائب کارلوس کی‌روش گره می‌خورد به باور تعصبات پوچ‌مان، گره می‌خورد به ویرانه‌مان، به حال و روز امروزمان. جایی که یحیی تیم نداشته باشد و داش‌علی سینه سپر کند و بگوید من به تنهایی روسیه را شکست دادم. جایی که چشم داشته باشیم به خارجی‌های درجه‌چندم ملال‌آور، و سنتی‌های از رده خارج. جایی که دل ببندیم به کارشناسان پرافتخار تلوزیونی، و باز فریب دهیم مردم را با اسامی مربیان بزرگ. راستش لیاقت ما کارلوس کی‌روش نیست؛ لیاقت ما همین شرایط جامعه‌مان است. پایان جام جهانی، یعنی آزادی ما، یعنی رها شدن کی‌روش. خواهیم رسید به آن جایگاهی که متعلق به ما جهان سومی‌هاست. نه شما مسیح نبودید آقای کی‌روش؛ اگر هم بودید مسیحِ ما جهان‌سومی‌ها نبودید. با دیالوگی از بنیسیو دل‌تورو -جک جردن- در فیلم ۲۱گرم، تمامش می‌کنم: «من خودم رو وقف مسيح كردم و اون عوضش یه ماشین به من داد تا باهاش بزنم یه مرد و دخترهاش رو بکشم. اون (مسیح) حتی توانایی موندن و کمک کردن به اون‌ها رو به من نداد. مسیح به من خیانت کرد. هیچ جهنمی در کار نیست، جهنم همین‌جا تو سر منه.»

۱۳۴ ۴۴  
آی اسپورت
2018-05-20 02:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴۴ نظر
saman207
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۳۲
سردبیر این سایت حوصله نداره این همه مطلب و خزعبلاتو بخونه! واسه همین ندیده و نخونده اجازه میده مطلب منتشر بشه!!!

دختر یه کم کمتر بنویس! من به اندازه چهار تا مطلب تو درس نخوندم دارم دکترامو میگیرم!!!
9+1=10
عرفان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۰۵
خب نمیخوای نخون کسی زورت کرده میخونیو چرتو پرت میگی
برای همه تهمتهایی که به قلعه نویی زدی - برای کسانیکه مقاله تو رو خوندند اما جوابش رو نخوندند - یک کپی ساده برای خانم کپی پیست
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۴۳
می دونی اشکریز ، وقتی مقالاتت به گوشم میرسه یاد شهره لرستانی سریال مختارنامه می افتم

قسمت معجزه طلا

همون قسمتی که ابن زیاد به جارچیهاش گفت در شهر جار بزنید که هرکس شمشیر و زره خودش رو تحویل بده در ازای اون طلا می گیره

درگیری بالا گرفت و وقتی شهره لرستانی خواست شوهرش رو از بین یاران مختار بیرون بکشه تا طلا نصیبش بشه حبیب دهقان نسب مانع شد

شهره لرستانی گفت : اگه به من اجازه ندید شوهرم رو از بین جمعیت بیرون بکشم لخت و عور میشم تا دودمان مختار به آتیش کشیده بشه

حبیب دهقان نسب گفت : بروید کنار برادران . در شان شما نیست که با این زن هم کلام شوید یا با او برخورد کنید

زنی که به یک مرد فحش ناموسی میده یعنی دیگه ته خط (ح......ه)

ما دیده بودیم مرد جلوی جمعیت به زن فحش ناموسی بده اما این جوری دیگه نه . یا تمام مخاطبان سایت متحجر هستند یا شما فرا روشنفکر

به اکبر طاهری چی گفتی خانم اشکریز ؟ اگر امیرپور سانسورش نمی کرد الان این سایت فیلتر بود
هر کسی از کیروش انتقاد کنه از نظر ایشون قصد جانشینیش رو داره. جالبه . انقدر گفت برانکو بفکر جانشینیمه و برانکو تمدید کرد حالا گیر داده به قلعه نوییچرا دقیقا یک هفته بعد از اینکه انتقادات قلعه نویی از کیروشی پور به اوج رسید

https://www.tarafdari.com/node/798459

https://www.tarafdari.com/node/799399

https://www.tarafdari.com/node/803685


چرا دقیقا فقط کمتر از یک هفته خانم اشکریز در حمایت از کیروشی پور دقیقا همین چرندیات رو با چاشنی کمتر در سایت طرفداری قرار میده ؟ چقدر تابلو آخه ؟؟؟ دقیقا فقط یک هفته

https://www.tarafdari.com/node/803685


نقل قول از روزنامه ای اوردی که یک شایعه رو مطرح کرده بود و به دلیل اتهاماتی که در همون شایعه به قلعه نویی زد 6 ماه توقیف شد و انقدر به قلعه نویی تهمت زد تا بعد از 3 بار لغو امتیاز شد


اگر واقعا صداقت داری توضیح بده چجوری 4 تا بازیکن سرشناس که فقط اسم منصوریان رو بردی میتونند تصمیم هیئت مدیره رو لغو کنند . اگه قلعه نویی انقدر قدرت داشت پس چرا نتونست نظر اون 4 بازیکن رو رد کنه و خودش جایگزین ناصرخان بشه


گفتی : آقای قلعه‌نویی! آن روزها و جفا به ناصرحجازی را یادتان می‌آید؟

این رو نیم ساعت پیش به متن اصلی که در سایت طرفداری کار کردی اضافه کردی تا نظرات رو به نفع خودت بچرخونی برای همین پاراگراف بندی رو رعایت نکردی

گفتی : به‌راستی چه کسی توهم داشت آقای قلعه‌نویی؟

این عبارت آقای قلعه نویی رو هم نیم ساعت پیش اضافه کردی . بذار ادامه بدیم

گفتی : چگونه به خودتان اجازه می‌دهید که حضور در دسته سوم را هربار بدون هیچ مقدمه‌ای -حتی بیش از هواداران پرسپولیس- بر سر همان مردم همانند پتک می‌کوبانید؟

هر بار یعنی چی ؟ حتی بیش از هواداران پرسپولیس ؟

آخه خانمی تو مگه چند سالته ؟ بیشتر از 30 سالته ؟؟؟

اون موقع که قلعه نویی به استقلال اومد تو اصلا به دنیا نیومده بودی . اون موقع که استقلال به دسته 3 رفت و قلعه نویی مصدوم شد از فیروز کریمی و پاس تهران پیشنهاد داشت تو هنوز مدرسه نمی رفتی . همون سال پاس قهرمان آسیا شد . مصاحبه فیروز کریمی که این ادعای قلعه نویی رو تایید کرده هنوز موجوده

اون موقع که استقلال مظلومانه به دسته 3 رفت چند تا از بازیکناش به الکویت کویت رفتند ؟ مرفاوی

چند بازیکن با استقلال به دسته 3 نرفتند و استقلال رو تنها گذاشتند ؟ مختاری فر - احدی - نامجو مطلق - عبدالعلی چنگیز

تقریبا تمام ملی پوشا از استقلال رفتند تا مبادا به تیم ملی رفتنشون خدشه ای وارد بشه

زرینچه اون موقع ملی پوش بود ؟ حمید بابازاده دروازه بان بود اصلا ؟

چرا بیانی از وضعیت استقلال در دسته ناراحت بود ؟ چون استقلال بی پناه مجبور بود خونه هواداراش اردوی قبل از بازی رو برگزار کنه تا موقعی که شرایطی مهیا شد و برای چند بازی استقلال در خونه قلعه نویی اردو زد

اردوی بازیکنان الان با بازیکنان اون موقع قابل قیاس نیستقلعه نویی به تمرین پرسپولیس رفت ؟ بر دروغگو لعنت . حداقل مدرک بیار . علی پروین که هنوز صجیح و سالمه


قلعه نویی پنالتی رو بد زد . اما آیا خندید ؟ اون رحمتی بود که بعد از گل بنگسون خندید . شرف روزنامه نگاری رو به چی فروختی ؟ به چند دلار پول کیروش دقیقا ؟ برای اینکه حساب بانکیت لو نره تو کدوم بانک خارجی حساب باز کردی ؟


قلعه نویی سر بازوبند دعوا کنه ؟ عزیزم اون نامجو مطلق بود

http://www.varzesh3.com/news/1295676
یک سری اتهام سراسر دروغ زدی اما فعلا این رو بخون و ساکت باش البته به شرط اینکه بعدا به دوستانت در سایت طرفداری درخواست حذف این لینک رو ندی :

https://www.tarafdari.com/node/105896/

احمد جمشیدیان

از احمد جمشیدیان می‌شود شروع کرد. بعضی‌ها علت ده روز عدم تمرین جمشیدیان در ابتدای فصل پیش را نوعی پنهان‌کاری بابت منشوری بودنش قلمداد می‌کنند و ورم روده ناشی از فتق را بهانه‌ای می‌دانند که استقلالی‌ها آن را علم کرده‌اند تا اگر کارت بازی جمشیدیان صادر نشد در مردم شائبه‌ای ایجاد نشود.‌‌

همان روز‌ها علیپور مصاحبه‌ای می‌کند و شایعه نداشتن کارت بازی جمشیدیان و نظری را تکذیب می‌کند و علت دعوت آن‌ها را به کمیته اخلاق حرف‌هایی می‌داند که در روزنامه‌ها و میان خبرنگاران نقل می‌شود.

جمشیدیان در بازی اول مقابل گسترش فولاد پس از مدتی فیزیوتراپی حدود ده دقیقه بازی می‌کند که با توجه به مصاحبه قبل از بازی نوروزی مبنی بر تست بدنی جمشیدیان کار عجیب و غریبی نبود.

شایعه دیگر در مورد او این است که مقابل استقلال پنالتی را از قصد خراب کرده. جمشیدیان در آن بازی نیمکت‌نشین بود و دقیقه ۱۲۰ بازی به جای نویدکیا که روی خطای محمدرضایی مصدوم شده بود وارد زمین می‌‌شود و پنالتی پنجم را می‌زند.

ضربه او به وسط دروازه می‌رود و درست در خلاف جهت حرکت رحمتی اما توپ به نوک پای رحمتی برخورد می‌کند و توپ گل نمی‌شود. بر اساس قاعده و تحلیل هیچ کس وقت خراب کردن پنالتی ضربه را به چهارچوب نمی‌زند. کدام عقل سلیمی برای یک بازیکن ذخیره برنامه‌ریزی می‌کند که کادر فنی استقلال برنامه‌ریزی کند؟

آورده‌اند که جمشیدیان باید با خسرو حیدری حرکت می‌کرده و در آن صحنه که استقلال به سپاهان در دور رفت سال پیش گل زده کم‌فروشی کرده.

وقتی خسرو حیدری دو ثانیه قبل از جمشیدیان استارت زده و سرعت ذاتی بیشتری نسبت به جمشیدیان دارد چطور جمشیدیان می‌توانسته او را مهار کند در حالی که توپ در محوطه جریمه بلاک می‌شود و توپ به پشت سر اشجاری می‌افتد و خیلی اتفاقی حیدری از راه می‌رسد و توپ را گل می‌کند!

جالب اینکه جمشیدیان در دقیقه شش این بازی خود را در موقعیت گل قرار می‌دهد و ضربه‌ای می‌زند که می‌تواند دروازه استقلال را باز کند.

محمدمهدی نظری

در مورد محمدمهدی نظری گفته می‌شود او دو موقعیت بالای ۸۰ درصد را مقابل استقلال از دست داده. در بازی برگشت سال پیش بهترین موقعیت در اول بازی نصیب حکیم نصاری شد. او توپ را از منتظری دزدید و از شش قدم به آسمان زد که به اشتباه، گزارشگر شیرازی او را نظری صدا کرد.

در نیمه دوم وقتی استقلال سه هیچ از حریف پیش بود موقعیتی در ضدحمله برای نظری پیش آمد که حمودی مقابل ضربه او ایستاد و توپ به او برخورد کرد.

حال اینکه شایعه‌سازان محترم چطور این موقعیت را بالای ۸۰ درصد دانسته و دقیق‌تر اینکه عدد ۸۰ را از کجا آورده‌اند خود مسئله مهمی است.

شاید هم اگر آن توپ گل می‌شد استقلال چهار بر سه بازی را واگذار می‌کرد. اگر این فصل نظری به نفت تهران پیوست حتما او با نفت تهران سر و سری داشته که در بازی رفت دروازه خالی را به بیرون زده است.

میثم بائو

انتقال میثم بائو ربط داده شده به سه اخطاره شدن و محرومیت او در بازی برگشت مقابل تراکتورسازی. میثم بائو در بازی رفت مقابل تراکتور بازی کرد و شهرداری که هفته پیش از آن پرسپولیس را در تهران برده بود بازی را به تراکتور پنج بر یک باخت.

حال اینکه چرا در بازی برگشت امیر قلعه‌نویی باید به بائو بگوید بازی نکن کمی دور از عقل نشان می‌دهد. آن هم به وعده‌ اینکه بیا پول کمتری بگیر و روی نیمکت بنشین و لذت ببر!

بائو از قراردادی که با استقلال بسته بود تنها ۲۳ درصد دریافتی داشته. یعنی کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان. در حالی که در تراکتور یا قبل‌تر از آن شهرداری تبریز جزء قراردادهای گران به حساب می‌آید.

در بازی رفت شهرداری تبریز جزء تیم‌های بالای جدول بود و در بازی برگشت انتهای جدول. این شایعه از دهان مدیرروستایی آمد که ۱۳ بازی را در شهرداری تبریز با بائو و بی‌بائو واگذار کرد.

شاید هم از آن بازی آخری که قلعه‌نویی در سپاهان ذخیره‌هایش را بازی داد و باخت و پاس همدان سقوط کرد کینه به دل داشته. پاس همدانی که اگر به استقلال در همدان نمی‌باخت در لیگ بر‌تر می‌ماند.

بد نیست مدیرروستا در مورد قرارداد خودش با شهرداری تبریز که مربی تیم هشتم جدول (میودراگ یشیچ) را اخراج کردند تا او بیاید و تیم را بیاندازد هم شفاف‌سازی کند.

ابراهیم توره

محرومیت توره در بازی برگشت مقابل استقلال در فصل ۸۷-۸۸ را مشکوک می‌دانند و کارت زردی که او مقابل پگاه گرفته را هم به واسطه‌گری و تبانی ربط می‌دهد.

بهتر بود که بگویند در آن بازی توره برای پرسپولیس گلزنی کرد و اگر قلعه‌نویی چنین نفوذی روی این بازیکن داشت چرا ابتدای فصل که خیلی به استقلال نزدیک بود او را به دلارهای هدایتی باخت.

اگر جماعت شایعه‌ساز، کارت زرد توره را مفتی می‌داند کارت قرمزی که او مقابل بنیادکار در سپاهان گرفت را چطور توجیه می‌کند؟ بهتر نبود قلعه‌نویی مثل نظری به توره می‌گفت بازی کن و موقعیت بالای ۸۰ درصد را به بیرون بزن.

توره چند بار سابقه حرکات غیرحرفه‌ای دارد. در ابتدای‌‌ همان فصلی که به سپاهان رفت قراردادی با نانت بسته بود که با شکایت سپاهان ملغی شد.

ابراهیم تقی‌پور

شایعه طنزگونه‌ای هم وجود دارد. انتقال تقی‌پور به استقلال را به خاطر نزدن اوت دروازه مقابل استقلال می‌پندارند. ایشان حتما مثل بقیه نتوانسته‌اند نقش تقی‌پور در گل‌های استقلال را ببیند که این حرف را زده.

استقلال در آخرین روزهای نقل و انتقالات آن سال به خاطر رفتن صادقی به مس کرمان هیچ گزینه‌ای جز تقی‌پور نداشت. تقی‌پور حتی با پگاه قرارداد داخلی هم امضا کرده بود.

بهتر است بدانند آن بازی را استقلال به سختی در وقت اضافی برد و شاید در تمام گل‌ها تنها کسی که مقصر نبود تقی‌پور بود که اگر بود هم دلیلی بر گناهکار بودن او نبود.

رامین محرم‌نژاد

سال هاست دهان به دهان می‌چرخد که محرم‌نژاد توپ را می‌اندازد جلوی پای اکبر‌پور و اکبر‌پور آن توپ را سانتر می‌کند. در آن صحنه توپ بلند به سمت دروازه شموشک دفع می‌شود. توپ زیر پای محرم‌نژاد قرار می‌گیرد و اکبرپور با او بیشتر از ده متر فاصله دارد.

وقتی او به سمت دروازه برمی‌گردد تا توپ را به دروازه‌بان پاس دهد اکبرپور استارت می‌زند و توپ را از بین پای محرم‌نژاد می‌زند. توپ با سرعت زیاد به سمت خط عرضی می‌رود اما به خاطر بد بودن چمن پله می‌شود و سرعتش کم می‌شود و اکبرپور می‌تواند در حالت نشسته هم توپ را سانتر کند و عنایتی توپ را گل می‌کند.

کسانی که انتقال محرم‌نژاد به استقلال برایشان عجیب به نظر می‌رسد باید بدانند که او حتی دوره‌ای کاپیتان تیم ملی جوانان هم بوده و در آن دوره شاید پیروز قربانی و امیرحسین صادقی که بازیکنان فیکس استقلال بودند کم اسم و رسم‌تر از او بودند.

خریدهای آن سال استقلال هم طالب‌نسب و محرم‌نژاد و جباری بودند. آن روز‌ها این‌ها جزء ارزان‌ترین‌ها بودند.
درباره زرینچه و استقلال اهواز و شکایت قلعه نویی

قلعه نویی زرینچه رو به عنوان دستیار خودش انتخاب نکرد و زرینچه هم در اقدامی تلافی جویانه علیه قلعه نویی مصاحبه سراسر دروغ کرد و فرزاد مجیدی و بختیاری زاده و همدانی حرفهای زرینچه رو سراسر دروغ دانستند

چه کسی از چه کسی شکایت کرد ؟ چرا وارونه جلوه دادی ؟ قلعه نویی از زرینچه شکایت کرد و زرینچه در دادگاه بخاطر نشر اکاذیب محکوم شد و در مصاحبه با خبرگزاری مهر از قلعه نویی رسما عذرخواهی کرد

http://aftabnews.ir/vdca0mna.49nim15kk4.html

https://www.mehrnews.com/news/860493گفتی : روزهای وحشتناک فرا رسید و ژنرال با استقلال دو فصل پنجم و ششم شد تا ناکامی چندباره در آسیا را هم تجربه نکند

روزهای وحشتناک یعنی خیانتی که کیروشی پورها و کیروش و بعضی بازیکنان استقلال به آن کردندخــــــــــیــــــــــانــــــــــتــــــــــــــ به تـــــــــــــــــــــــــــــاج آسیــــــــــــــــا


وقتی قلعه نویی گفت دست های پشت پرده یعنی این . لینک اول گویای همه چیز هست

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921022001380


به گزارش خبرگزاری فارس، لیگ فوتبال قطر درست در روزهایی به پایان می‌رسد که قرار است اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2014 آغاز شود.


امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال استقلال روز گذشته در گفت و گوی پس از تمرین این تیم در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند جدایی بازیکنان ملی‌پوش تیمش از جمله جواد نکونام و پژمان منتظری و حضور آنها در تیم‌های قطری به دلیل حضور در اردوی تیم ملی به خاطر جام جهانی است؛ یادآور شد: مدتی است که دو سه سؤال در ذهن من وجود دارد. چرا فقط روی بازیکنان استقلال دست می‌گذارند با توجه به اینکه ما چند هفته‌ای نیز از صدر جدول فاصله داشتیم باید تحقیق کنیم تا از پایان لیگ قطر اطلاع پیدا کنیم. باید ببینیم آیا لیگ قطر قبل از 20 فروردین به پایان می‌رسد یا نه چراکه ما موقع شروع اردوها در لیگ قهرمانان بازی داریم. پرسپولیس تیم بسیار خوب و پر مهره‌ای است چرا هیچ‌کس روی بازیکنان آنها دست نمی‌گذارد؟ بحث مشکوک بودن وجود ندارد بلکه سوال‌هایی در ذهن ما شکل گرفته است. تمامی بازیکنان هم راهی قطر می‌شوند به هر حال اردوی تیم ملی از 20 فروردین شروع می‌شود و باید دید این تیم‌ها درگیر بازی‌های آسیایی هستند یا خیر. مردم همه‌چیز را به خوبی متوجه می‌شوند و آنها از ما جلوتر هستند. مردم می‌دانند به عنوان سرباز تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم.


رسیدن به پاسخ سؤال قلعه‌نویی خیلی سخت نبود، تا جایی که با جست و جو در بین سایت‌های قطری می‌شد به راحتی فهمید به طور دقیق لیگ برتر قطر چه روز و حتی چه ساعتی به پایان می‌رسد و خیلی تحقیق و تفحص خاصی را نمی‌طلبید.

هفته بیست و ششم و پایانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال قطر ملقب به لیگ ستارگان طبق اعلام سایت‌های قطری طی 7 دیدار همزمان جمعه 22 فروردین 93 و 2 روز پس از لیگ برتر فوتبال ایران به پایان خواهد رسید، تا پایان این لیگ مصادف شود با آغاز اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2014 برزیل، اما این همه داستان نیست و از سوی دیگر درست در همین برهه زمانی تازه کار اصلی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از جمله استقلال در هفته‌های سرنوشت‌ساز این رقابت‌ها برای صعود آغاز می‌شود و آبی‌های پایتخت باید 2 دیدار حساس و سرنوشت‌ساز هفته‌های پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را در روزهای 27 فروردین و 3 اردیبهشت برگزار کنند و این در حالیست که در صورت صعود نیز باید 2 دیدار رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها را هم به این فاصله زمانی افزود که در 2 تاریخ 2 16-17 و 23-24 اردیبهشت برگزار خواهد شد.به عقیده سرمربی استقلال، بازیکنان ملی‌پوش این تیم به خاطر همین موضوع عزم سفر به قطر کرده‌اند تا پس از پایان لیگ قطر، دیگر دغدغه باشگاهی نداشته باشند و به راحتی بتوانند به اردوی تیم ملی بپیوندند و جالب اینکه تیم‌هایی هم که بازیکنان استقلال در آن سوی آب به آن می‌پیوندند، خیلی تیم‌های مطرحی نیستند و علاوه بر اینکه در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند، حتی در رده‌های پایانی جدول برای ماندن در لیگ ستارگان دست و پا می‌زنند. (از جمله ام‌صلال، تیم پژمان منتظری که در قعر جدول قرار داشت)

امسال تیم‌های قطری السد و الریان کار را از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌کنند و الجیش و لخویا هم از پلی‌آف کار را آغاز می‌کنند و استقلالی‌ها دقیقا تیم‌هایی را انتخاب می‌کنند که در این رقابت‌ها حضور ندارند تا پس از سپری کردن نیم‌فصلی فوتبالی در قطر، به راحتی روانه اردوی تیم ملی شوند.

البته سرمربی استقلال که این روزها استاد کُد دادن شده است، چند روز پیش یک کد دیگر هم به خبرنگاران و هواداران داده بود: «برخی حاضرند با مربی تیم ملی مشورت کنند اما با مربی باشگاهی هرگز» و این یعنی اینکه به عقیده قلعه‌نویی، شاید پای کادرفنی تیم ملی هم در میان است تا با توصیه‌های آنها، ملی‌پوشان استقلالی به تیم‌هایی بروند که پس از پایان مسابقاتش، خبری از آسیا نباشد تا به سرعت برق و باد باشگاه خود را به مقصد اردوی تیم ملی برای آماده ‌سازی حضور در جام جهانی ترک کنند.

فارغ از همه این حرف و حدیث‌ها و شایعه‌ها و شائبه‌هایی که وجود دارد، حالا مثلث ملی‌پوشان استقلالی یعنی جباری، نکونام(پیشنهاد تیم کویتی هم موجود است) و منتظری در قطر توپ می‌زنند (شاید خیلی‌ها جباری را به این ماجرا بی‌ربط بدانند اما هنوز به خوبی به یاد داریم که هشت شاکی هم از یک قدمی بازگشت به استقلال، مسیرش را به سمت قطر کج کرد و رفت) و این استقلال است که هر روز خالی‌ و خالی‌تر از ستاره می‌شود و مشخص نیست در صورت ادامه این داستان آیا تا پایان فصل، سایر ملی‌پوشان دیگر این تیم از جمله تیموریان، حیدری، بیک‌زاده، صادقی و ... همچنان پیراهن آبی را بر تن خواهند داشت تا در روزهایی که استقلال خیلی از دومین عنوان قهرمانی پیاپی‌اش دور نیست این مهم را یک بار دیگر تجربه کنند یا اینکه آنها هم به بهانه‌ بندهای مختلف در قرارداد خود بار سفر را خواهند و بست، در این بین دیگر حضور پرقدرت استقلال در آسیا هم بماند که دیگر با خاموشی این ستاره‌ها چیزی شبیه به یک رویا خواهد بود.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921014000964کسانیکه حاج علی و رسولی نژاد رو از استقلال دور کردند و بودجه استقلال رو به بهانه خصوصی سازی دروغین قطع کردند و افشارزاده رو جایگزینش کردند فقط بخشی از دستهای پشت پرده بودند

خصوصی سازی چی شد ؟ وقتی ترامپ اومد آقایون بنفش رو خصوصی سازی کرد ... ادامه دارد


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920919000838

http://isna.ir/fa/news/92092516932

http://www.varzesh3.com/news/1032683مصاحبه مشاور لاریجانی لنگی که قلعه نویی رو تا سر حد استعدادیاب های لالیگا بالا برد

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921015000097لاریحانی تنها نماینده مجلسی بود که در اینستاگرامش گذشت هادی نوروزی 30 ساله رو تسلیت گفت

هادی نوروزی ملی پوش عزیز همه ما بود اما اگر تسلیت برای هادی عزیز بخاطر این بود که هادی نوروزی جوان بود پس مهرداد اولادی رو چرا تسلیت نگفت ؟ چون مهرداد بخاطر بازگشت به تیم ملی کیروش ، پیراهن تاج آسیا رو به تن کرد ؟

چرا در فیسبوکش درگذشت ناصرخان رو تسلیت نگفت ؟ چرا ناصرخان باید رد صلاحیت می شد اما رییس صدا سیما تایید صلاحیت شد ؟ اگه ناصرخان رجل سیاسی محسوب نمیشه لاریجانی با کدوم سابقه رجل سیاسی محسوب میشه ؟ چرا برای مراسم تشییع پیکر منصورخان حاضر نشد ؟

چرا به مشاورش نمیگه برای همیشه ساکت باشه ؟ 5 هزار دلار جریمه رو کی باید بده ؟ رییس آقای مشاور بیاد جواب بده . چرا حتی وقتی که منصوریان بازی رو می برد باز هم از منصوریان انتقاد می کرد ؟گفتی : چشمان ناصرخان

چشم خودت مشکل داره چرا به چشمان ناصرخان ایرادی می گیری ؟


نهم شهریور 93 بصیرت با کجا مصاحبه کرد ؟ یا متن مصاحبه رو کاملا تغییر دادی یا چنین مصاحبه ای وجود نداره که اگر وجود داشت حداقل در فضای مجازی قابل رویت بود


یکی از اتهاماتی که قلعه نویی با توجه به اون توانست حکم 6 ماه توقیف خبر ورزشی رو بگیره همین اخبار دروغ بود که در نهایت بعد از اینکه سردبیر خبر ورزشی تعداد زیادی از روزنامه نگاران استقلالی رو واسطه کرد قلعه نویی به حرمت دوستان مشترکش با سردبیر خبر ورزشی و خانواده های پرسنل خبر ورزشی از شکایت خودش صرف نظر کرد

البته دلیل اصلی توقیف 6 ماهه خبر ورزشی همون تهمتی بود که خبر ورزشی در رابطه با ابوبکر کبه به قلعه نویی زد

http://jahannews.com/fa/doc/news/424304/

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/04/22/1128206/


گفتی : امیر قلعه نوعی در استادیوم آزادی از دست دادن با یک جانباز شیمیایی خودداری کرده است

یک دروغ دیگه . یا مدرک بیار یا دروغ نگو


درباره پسر قلعه نویی : هر کسی که با ماشینی که توی خیابون بوده عکس بگیره یعنی پشت فرمان آن ماشین نشسته ؟ یک نوجوون دوست داره هر طوری که دلش بخواهد با ماشینش در خیابون عکس بگیره و ادای رانندگی رو در بیاره


درباره تیم ملی : لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا لیست 30 نفره رو به فیفا فرستاد اما لیست 23 نفره رو 21 ماه می یعنی بعد از پایان لالیگا اعلام می کنه و تا قبل از اون هیچ اسمی افشا نشده

تو که فرق ارسال لیست با اعلام عمومی لیست رو نمی دونی ساکت باش

الان لیست اسامی 30 نفره بازیکنان اسپانیا برای جام جهانی اعلام شد ؟

https://www.tarafdari.com/node/974075گفتی قلعه نویی دیگر هواداران هیچ تیمی به سراغ قلعه نویی نمی آیند تا سرمربی فصل بعدشان شود

پیشنهاد می کنم اخبار خبرگزاریهای آذربایجان و اصفهان و خوزستان رو با دقت بخونی


تو که انقدر ادعای روزنامه نگاری حرفه ای بودنت میشه به من بگو در 3 سال اول حضور قلعه نویی در استقلال مقاله یا نقدی علیه قلعه نویی با امضای خودت نوشتی ؟؟ سندی داری که ثابت کنی اون مقاله مال خودته ؟ از اسم و امضای بقیه استفاده نکنی ها . آرشیو مطبوعات فقط در دسترس تو و کیارش نیست خانم اسکرین شات . راستی سال 84 دقیقا چند ساله بودی ؟ کاملا جدی میگم . یک دانش آموز 15 ساله که کارش در مطبوعات رو با ویر استاری شروع کرددر پایان باید بگم بترس از اون روزی که برانکو جایگزین کیروش و علی دایی جایگزین برانکو بشه . هنوز هم فکر می کنی دولتی که به کیروش 2 میلیون دلار معادل 15 میلیارد تومان در سال حقوق میده به سراغ مربی ایرانی میاد تا از هزینه های دولت کم بشه ؟


توهم کیروش و تو و بقیه کیروشی پورها پایان ندارد
۵
برای همه تهمتهایی که به قلعه نویی زدی - برای کسانیکه مقاله تو رو خوندند اما جوابش رو نخوندند - یک کپی ساده برای خانم کپی پیست
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۳۹
می دونی اشکریز ، وقتی مقالاتت به گوشم میرسه یاد شهره لرستانی سریال مختارنامه می افتم

قسمت معجزه طلا

همون قسمتی که ابن زیاد به جارچیهاش گفت در شهر جار بزنید که هرکس شمشیر و زره خودش رو تحویل بده در ازای اون طلا می گیره

درگیری بالا گرفت و وقتی شهره لرستانی خواست شوهرش رو از بین یاران مختار بیرون بکشه تا طلا نصیبش بشه حبیب دهقان نسب مانع شد

شهره لرستانی گفت : اگه به من اجازه ندید شوهرم رو از بین جمعیت بیرون بکشم لخت و عور میشم تا دودمان مختار به آتیش کشیده بشه

حبیب دهقان نسب گفت : بروید کنار برادران . در شان شما نیست که با این زن هم کلام شوید یا با او برخورد کنید

زنی که به یک مرد فحش ناموسی میده یعنی دیگه ته خط (ح......ه)

ما دیده بودیم مرد جلوی جمعیت به زن فحش ناموسی بده اما این جوری دیگه نه . یا تمام مخاطبان سایت متحجر هستند یا شما فرا روشنفکر

به اکبر طاهری چی گفتی خانم اشکریز ؟ اگر امیرپور سانسورش نمی کرد الان این سایت فیلتر بود
هر کسی از کیروش انتقاد کنه از نظر ایشون قصد جانشینیش رو داره. جالبه . انقدر گفت برانکو بفکر جانشینیمه و برانکو تمدید کرد حالا گیر داده به قلعه نوییچرا دقیقا یک هفته بعد از اینکه انتقادات قلعه نویی از کیروشی پور به اوج رسید

https://www.tarafdari.com/node/798459

https://www.tarafdari.com/node/799399

https://www.tarafdari.com/node/803685


چرا دقیقا فقط کمتر از یک هفته خانم اشکریز در حمایت از کیروشی پور دقیقا همین چرندیات رو با چاشنی کمتر در سایت طرفداری قرار میده ؟ چقدر تابلو آخه ؟؟؟ دقیقا فقط یک هفته

https://www.tarafdari.com/node/803685


نقل قول از روزنامه ای اوردی که یک شایعه رو مطرح کرده بود و به دلیل اتهاماتی که در همون شایعه به قلعه نویی زد 6 ماه توقیف شد و انقدر به قلعه نویی تهمت زد تا بعد از 3 بار لغو امتیاز شد


اگر واقعا صداقت داری توضیح بده چجوری 4 تا بازیکن سرشناس که فقط اسم منصوریان رو بردی میتونند تصمیم هیئت مدیره رو لغو کنند . اگه قلعه نویی انقدر قدرت داشت پس چرا نتونست نظر اون 4 بازیکن رو رد کنه و خودش جایگزین ناصرخان بشه


گفتی : آقای قلعه‌نویی! آن روزها و جفا به ناصرحجازی را یادتان می‌آید؟

این رو نیم ساعت پیش به متن اصلی که در سایت طرفداری کار کردی اضافه کردی تا نظرات رو به نفع خودت بچرخونی برای همین پاراگراف بندی رو رعایت نکردی

گفتی : به‌راستی چه کسی توهم داشت آقای قلعه‌نویی؟

این عبارت آقای قلعه نویی رو هم نیم ساعت پیش اضافه کردی . بذار ادامه بدیم

گفتی : چگونه به خودتان اجازه می‌دهید که حضور در دسته سوم را هربار بدون هیچ مقدمه‌ای -حتی بیش از هواداران پرسپولیس- بر سر همان مردم همانند پتک می‌کوبانید؟

هر بار یعنی چی ؟ حتی بیش از هواداران پرسپولیس ؟

آخه خانمی تو مگه چند سالته ؟ بیشتر از 30 سالته ؟؟؟

اون موقع که قلعه نویی به استقلال اومد تو اصلا به دنیا نیومده بودی . اون موقع که استقلال به دسته 3 رفت و قلعه نویی مصدوم شد از فیروز کریمی و پاس تهران پیشنهاد داشت تو هنوز مدرسه نمی رفتی . همون سال پاس قهرمان آسیا شد . مصاحبه فیروز کریمی که این ادعای قلعه نویی رو تایید کرده هنوز موجوده

اون موقع که استقلال مظلومانه به دسته 3 رفت چند تا از بازیکناش به الکویت کویت رفتند ؟ مرفاوی

چند بازیکن با استقلال به دسته 3 نرفتند و استقلال رو تنها گذاشتند ؟ مختاری فر - احدی - نامجو مطلق - عبدالعلی چنگیز

تقریبا تمام ملی پوشا از استقلال رفتند تا مبادا به تیم ملی رفتنشون خدشه ای وارد بشه

زرینچه اون موقع ملی پوش بود ؟ حمید بابازاده دروازه بان بود اصلا ؟

چرا بیانی از وضعیت استقلال در دسته ناراحت بود ؟ چون استقلال بی پناه مجبور بود خونه هواداراش اردوی قبل از بازی رو برگزار کنه تا موقعی که شرایطی مهیا شد و برای چند بازی استقلال در خونه قلعه نویی اردو زد

اردوی بازیکنان الان با بازیکنان اون موقع قابل قیاس نیستقلعه نویی به تمرین پرسپولیس رفت ؟ بر دروغگو لعنت . حداقل مدرک بیار . علی پروین که هنوز صجیح و سالمه


قلعه نویی پنالتی رو بد زد . اما آیا خندید ؟ اون رحمتی بود که بعد از گل بنگسون خندید . شرف روزنامه نگاری رو به چی فروختی ؟ به چند دلار پول کیروش دقیقا ؟ برای اینکه حساب بانکیت لو نره تو کدوم بانک خارجی حساب باز کردی ؟


قلعه نویی سر بازوبند دعوا کنه ؟ عزیزم اون نامجو مطلق بود

http://www.varzesh3.com/news/1295676
یک سری اتهام سراسر دروغ زدی اما فعلا این رو بخون و ساکت باش البته به شرط اینکه بعدا به دوستانت در سایت طرفداری درخواست حذف این لینک رو ندی هر چند لینکهای جایگزین رو هم باید حذف کنی :

https://www.tarafdari.com/node/105896

http://akharinkhabar.ir/sport/769603

http://www.jamnews.com/detail/News/354590

https://www.afkarnews.com/fa/tiny/news-336252

احمد جمشیدیان

از احمد جمشیدیان می‌شود شروع کرد. بعضی‌ها علت ده روز عدم تمرین جمشیدیان در ابتدای فصل پیش را نوعی پنهان‌کاری بابت منشوری بودنش قلمداد می‌کنند و ورم روده ناشی از فتق را بهانه‌ای می‌دانند که استقلالی‌ها آن را علم کرده‌اند تا اگر کارت بازی جمشیدیان صادر نشد در مردم شائبه‌ای ایجاد نشود.‌‌

همان روز‌ها علیپور مصاحبه‌ای می‌کند و شایعه نداشتن کارت بازی جمشیدیان و نظری را تکذیب می‌کند و علت دعوت آن‌ها را به کمیته اخلاق حرف‌هایی می‌داند که در روزنامه‌ها و میان خبرنگاران نقل می‌شود.

جمشیدیان در بازی اول مقابل گسترش فولاد پس از مدتی فیزیوتراپی حدود ده دقیقه بازی می‌کند که با توجه به مصاحبه قبل از بازی نوروزی مبنی بر تست بدنی جمشیدیان کار عجیب و غریبی نبود.

شایعه دیگر در مورد او این است که مقابل استقلال پنالتی را از قصد خراب کرده. جمشیدیان در آن بازی نیمکت‌نشین بود و دقیقه ۱۲۰ بازی به جای نویدکیا که روی خطای محمدرضایی مصدوم شده بود وارد زمین می‌‌شود و پنالتی پنجم را می‌زند.

ضربه او به وسط دروازه می‌رود و درست در خلاف جهت حرکت رحمتی اما توپ به نوک پای رحمتی برخورد می‌کند و توپ گل نمی‌شود. بر اساس قاعده و تحلیل هیچ کس وقت خراب کردن پنالتی ضربه را به چهارچوب نمی‌زند. کدام عقل سلیمی برای یک بازیکن ذخیره برنامه‌ریزی می‌کند که کادر فنی استقلال برنامه‌ریزی کند؟

آورده‌اند که جمشیدیان باید با خسرو حیدری حرکت می‌کرده و در آن صحنه که استقلال به سپاهان در دور رفت سال پیش گل زده کم‌فروشی کرده.

وقتی خسرو حیدری دو ثانیه قبل از جمشیدیان استارت زده و سرعت ذاتی بیشتری نسبت به جمشیدیان دارد چطور جمشیدیان می‌توانسته او را مهار کند در حالی که توپ در محوطه جریمه بلاک می‌شود و توپ به پشت سر اشجاری می‌افتد و خیلی اتفاقی حیدری از راه می‌رسد و توپ را گل می‌کند!

جالب اینکه جمشیدیان در دقیقه شش این بازی خود را در موقعیت گل قرار می‌دهد و ضربه‌ای می‌زند که می‌تواند دروازه استقلال را باز کند.

محمدمهدی نظری

در مورد محمدمهدی نظری گفته می‌شود او دو موقعیت بالای ۸۰ درصد را مقابل استقلال از دست داده. در بازی برگشت سال پیش بهترین موقعیت در اول بازی نصیب حکیم نصاری شد. او توپ را از منتظری دزدید و از شش قدم به آسمان زد که به اشتباه، گزارشگر شیرازی او را نظری صدا کرد.

در نیمه دوم وقتی استقلال سه هیچ از حریف پیش بود موقعیتی در ضدحمله برای نظری پیش آمد که حمودی مقابل ضربه او ایستاد و توپ به او برخورد کرد.

حال اینکه شایعه‌سازان محترم چطور این موقعیت را بالای ۸۰ درصد دانسته و دقیق‌تر اینکه عدد ۸۰ را از کجا آورده‌اند خود مسئله مهمی است.

شاید هم اگر آن توپ گل می‌شد استقلال چهار بر سه بازی را واگذار می‌کرد. اگر این فصل نظری به نفت تهران پیوست حتما او با نفت تهران سر و سری داشته که در بازی رفت دروازه خالی را به بیرون زده است.

میثم بائو

انتقال میثم بائو ربط داده شده به سه اخطاره شدن و محرومیت او در بازی برگشت مقابل تراکتورسازی. میثم بائو در بازی رفت مقابل تراکتور بازی کرد و شهرداری که هفته پیش از آن پرسپولیس را در تهران برده بود بازی را به تراکتور پنج بر یک باخت.

حال اینکه چرا در بازی برگشت امیر قلعه‌نویی باید به بائو بگوید بازی نکن کمی دور از عقل نشان می‌دهد. آن هم به وعده‌ اینکه بیا پول کمتری بگیر و روی نیمکت بنشین و لذت ببر!

بائو از قراردادی که با استقلال بسته بود تنها ۲۳ درصد دریافتی داشته. یعنی کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان. در حالی که در تراکتور یا قبل‌تر از آن شهرداری تبریز جزء قراردادهای گران به حساب می‌آید.

در بازی رفت شهرداری تبریز جزء تیم‌های بالای جدول بود و در بازی برگشت انتهای جدول. این شایعه از دهان مدیرروستایی آمد که ۱۳ بازی را در شهرداری تبریز با بائو و بی‌بائو واگذار کرد.

شاید هم از آن بازی آخری که قلعه‌نویی در سپاهان ذخیره‌هایش را بازی داد و باخت و پاس همدان سقوط کرد کینه به دل داشته. پاس همدانی که اگر به استقلال در همدان نمی‌باخت در لیگ بر‌تر می‌ماند.

بد نیست مدیرروستا در مورد قرارداد خودش با شهرداری تبریز که مربی تیم هشتم جدول (میودراگ یشیچ) را اخراج کردند تا او بیاید و تیم را بیاندازد هم شفاف‌سازی کند.

ابراهیم توره

محرومیت توره در بازی برگشت مقابل استقلال در فصل ۸۷-۸۸ را مشکوک می‌دانند و کارت زردی که او مقابل پگاه گرفته را هم به واسطه‌گری و تبانی ربط می‌دهد.

بهتر بود که بگویند در آن بازی توره برای پرسپولیس گلزنی کرد و اگر قلعه‌نویی چنین نفوذی روی این بازیکن داشت چرا ابتدای فصل که خیلی به استقلال نزدیک بود او را به دلارهای هدایتی باخت.

اگر جماعت شایعه‌ساز، کارت زرد توره را مفتی می‌داند کارت قرمزی که او مقابل بنیادکار در سپاهان گرفت را چطور توجیه می‌کند؟ بهتر نبود قلعه‌نویی مثل نظری به توره می‌گفت بازی کن و موقعیت بالای ۸۰ درصد را به بیرون بزن.

توره چند بار سابقه حرکات غیرحرفه‌ای دارد. در ابتدای‌‌ همان فصلی که به سپاهان رفت قراردادی با نانت بسته بود که با شکایت سپاهان ملغی شد.

ابراهیم تقی‌پور

شایعه طنزگونه‌ای هم وجود دارد. انتقال تقی‌پور به استقلال را به خاطر نزدن اوت دروازه مقابل استقلال می‌پندارند. ایشان حتما مثل بقیه نتوانسته‌اند نقش تقی‌پور در گل‌های استقلال را ببیند که این حرف را زده.

استقلال در آخرین روزهای نقل و انتقالات آن سال به خاطر رفتن صادقی به مس کرمان هیچ گزینه‌ای جز تقی‌پور نداشت. تقی‌پور حتی با پگاه قرارداد داخلی هم امضا کرده بود.

بهتر است بدانند آن بازی را استقلال به سختی در وقت اضافی برد و شاید در تمام گل‌ها تنها کسی که مقصر نبود تقی‌پور بود که اگر بود هم دلیلی بر گناهکار بودن او نبود.

رامین محرم‌نژاد

سال هاست دهان به دهان می‌چرخد که محرم‌نژاد توپ را می‌اندازد جلوی پای اکبر‌پور و اکبر‌پور آن توپ را سانتر می‌کند. در آن صحنه توپ بلند به سمت دروازه شموشک دفع می‌شود. توپ زیر پای محرم‌نژاد قرار می‌گیرد و اکبرپور با او بیشتر از ده متر فاصله دارد.

وقتی او به سمت دروازه برمی‌گردد تا توپ را به دروازه‌بان پاس دهد اکبرپور استارت می‌زند و توپ را از بین پای محرم‌نژاد می‌زند. توپ با سرعت زیاد به سمت خط عرضی می‌رود اما به خاطر بد بودن چمن پله می‌شود و سرعتش کم می‌شود و اکبرپور می‌تواند در حالت نشسته هم توپ را سانتر کند و عنایتی توپ را گل می‌کند.

کسانی که انتقال محرم‌نژاد به استقلال برایشان عجیب به نظر می‌رسد باید بدانند که او حتی دوره‌ای کاپیتان تیم ملی جوانان هم بوده و در آن دوره شاید پیروز قربانی و امیرحسین صادقی که بازیکنان فیکس استقلال بودند کم اسم و رسم‌تر از او بودند.

خریدهای آن سال استقلال هم طالب‌نسب و محرم‌نژاد و جباری بودند. آن روز‌ها این‌ها جزء ارزان‌ترین‌ها بودند.
درباره زرینچه و استقلال اهواز و شکایت قلعه نویی

قلعه نویی زرینچه رو به عنوان دستیار خودش انتخاب نکرد و زرینچه هم در اقدامی تلافی جویانه علیه قلعه نویی مصاحبه سراسر دروغ کرد و فرزاد مجیدی و بختیاری زاده و همدانی حرفهای زرینچه رو سراسر دروغ دانستند

چه کسی از چه کسی شکایت کرد ؟ چرا وارونه جلوه دادی ؟ قلعه نویی از زرینچه شکایت کرد و زرینچه در دادگاه بخاطر نشر اکاذیب محکوم شد و در مصاحبه با خبرگزاری مهر از قلعه نویی رسما عذرخواهی کرد

http://aftabnews.ir/vdca0mna.49nim15kk4.html

https://www.mehrnews.com/news/860493گفتی : روزهای وحشتناک فرا رسید و ژنرال با استقلال دو فصل پنجم و ششم شد تا ناکامی چندباره در آسیا را هم تجربه نکند

روزهای وحشتناک یعنی خیانتی که کیروشی پورها و کیروش و بعضی بازیکنان استقلال به آن کردندخــــــــــیــــــــــانــــــــــتــــــــــــــ به تـــــــــــــــــــــــــــــاج آسیــــــــــــــــا


وقتی قلعه نویی گفت دست های پشت پرده یعنی این . لینک اول گویای همه چیز هست

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921022001380


به گزارش خبرگزاری فارس، لیگ فوتبال قطر درست در روزهایی به پایان می‌رسد که قرار است اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2014 آغاز شود.


امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال استقلال روز گذشته در گفت و گوی پس از تمرین این تیم در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند جدایی بازیکنان ملی‌پوش تیمش از جمله جواد نکونام و پژمان منتظری و حضور آنها در تیم‌های قطری به دلیل حضور در اردوی تیم ملی به خاطر جام جهانی است؛ یادآور شد: مدتی است که دو سه سؤال در ذهن من وجود دارد. چرا فقط روی بازیکنان استقلال دست می‌گذارند با توجه به اینکه ما چند هفته‌ای نیز از صدر جدول فاصله داشتیم باید تحقیق کنیم تا از پایان لیگ قطر اطلاع پیدا کنیم. باید ببینیم آیا لیگ قطر قبل از 20 فروردین به پایان می‌رسد یا نه چراکه ما موقع شروع اردوها در لیگ قهرمانان بازی داریم. پرسپولیس تیم بسیار خوب و پر مهره‌ای است چرا هیچ‌کس روی بازیکنان آنها دست نمی‌گذارد؟ بحث مشکوک بودن وجود ندارد بلکه سوال‌هایی در ذهن ما شکل گرفته است. تمامی بازیکنان هم راهی قطر می‌شوند به هر حال اردوی تیم ملی از 20 فروردین شروع می‌شود و باید دید این تیم‌ها درگیر بازی‌های آسیایی هستند یا خیر. مردم همه‌چیز را به خوبی متوجه می‌شوند و آنها از ما جلوتر هستند. مردم می‌دانند به عنوان سرباز تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم.


رسیدن به پاسخ سؤال قلعه‌نویی خیلی سخت نبود، تا جایی که با جست و جو در بین سایت‌های قطری می‌شد به راحتی فهمید به طور دقیق لیگ برتر قطر چه روز و حتی چه ساعتی به پایان می‌رسد و خیلی تحقیق و تفحص خاصی را نمی‌طلبید.

هفته بیست و ششم و پایانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال قطر ملقب به لیگ ستارگان طبق اعلام سایت‌های قطری طی 7 دیدار همزمان جمعه 22 فروردین 93 و 2 روز پس از لیگ برتر فوتبال ایران به پایان خواهد رسید، تا پایان این لیگ مصادف شود با آغاز اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2014 برزیل، اما این همه داستان نیست و از سوی دیگر درست در همین برهه زمانی تازه کار اصلی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از جمله استقلال در هفته‌های سرنوشت‌ساز این رقابت‌ها برای صعود آغاز می‌شود و آبی‌های پایتخت باید 2 دیدار حساس و سرنوشت‌ساز هفته‌های پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را در روزهای 27 فروردین و 3 اردیبهشت برگزار کنند و این در حالیست که در صورت صعود نیز باید 2 دیدار رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها را هم به این فاصله زمانی افزود که در 2 تاریخ 2 16-17 و 23-24 اردیبهشت برگزار خواهد شد.به عقیده سرمربی استقلال، بازیکنان ملی‌پوش این تیم به خاطر همین موضوع عزم سفر به قطر کرده‌اند تا پس از پایان لیگ قطر، دیگر دغدغه باشگاهی نداشته باشند و به راحتی بتوانند به اردوی تیم ملی بپیوندند و جالب اینکه تیم‌هایی هم که بازیکنان استقلال در آن سوی آب به آن می‌پیوندند، خیلی تیم‌های مطرحی نیستند و علاوه بر اینکه در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند، حتی در رده‌های پایانی جدول برای ماندن در لیگ ستارگان دست و پا می‌زنند. (از جمله ام‌صلال، تیم پژمان منتظری که در قعر جدول قرار داشت)

امسال تیم‌های قطری السد و الریان کار را از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌کنند و الجیش و لخویا هم از پلی‌آف کار را آغاز می‌کنند و استقلالی‌ها دقیقا تیم‌هایی را انتخاب می‌کنند که در این رقابت‌ها حضور ندارند تا پس از سپری کردن نیم‌فصلی فوتبالی در قطر، به راحتی روانه اردوی تیم ملی شوند.

البته سرمربی استقلال که این روزها استاد کُد دادن شده است، چند روز پیش یک کد دیگر هم به خبرنگاران و هواداران داده بود: «برخی حاضرند با مربی تیم ملی مشورت کنند اما با مربی باشگاهی هرگز» و این یعنی اینکه به عقیده قلعه‌نویی، شاید پای کادرفنی تیم ملی هم در میان است تا با توصیه‌های آنها، ملی‌پوشان استقلالی به تیم‌هایی بروند که پس از پایان مسابقاتش، خبری از آسیا نباشد تا به سرعت برق و باد باشگاه خود را به مقصد اردوی تیم ملی برای آماده ‌سازی حضور در جام جهانی ترک کنند.

فارغ از همه این حرف و حدیث‌ها و شایعه‌ها و شائبه‌هایی که وجود دارد، حالا مثلث ملی‌پوشان استقلالی یعنی جباری، نکونام(پیشنهاد تیم کویتی هم موجود است) و منتظری در قطر توپ می‌زنند (شاید خیلی‌ها جباری را به این ماجرا بی‌ربط بدانند اما هنوز به خوبی به یاد داریم که هشت شاکی هم از یک قدمی بازگشت به استقلال، مسیرش را به سمت قطر کج کرد و رفت) و این استقلال است که هر روز خالی‌ و خالی‌تر از ستاره می‌شود و مشخص نیست در صورت ادامه این داستان آیا تا پایان فصل، سایر ملی‌پوشان دیگر این تیم از جمله تیموریان، حیدری، بیک‌زاده، صادقی و ... همچنان پیراهن آبی را بر تن خواهند داشت تا در روزهایی که استقلال خیلی از دومین عنوان قهرمانی پیاپی‌اش دور نیست این مهم را یک بار دیگر تجربه کنند یا اینکه آنها هم به بهانه‌ بندهای مختلف در قرارداد خود بار سفر را خواهند و بست، در این بین دیگر حضور پرقدرت استقلال در آسیا هم بماند که دیگر با خاموشی این ستاره‌ها چیزی شبیه به یک رویا خواهد بود.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921014000964کسانیکه حاج علی و رسولی نژاد رو از استقلال دور کردند و بودجه استقلال رو به بهانه خصوصی سازی دروغین قطع کردند و افشارزاده رو جایگزینش کردند فقط بخشی از دستهای پشت پرده بودند

خصوصی سازی چی شد ؟ وقتی ترامپ اومد آقایون بنفش رو خصوصی سازی کرد ... ادامه دارد


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920919000838

http://isna.ir/fa/news/92092516932

http://www.varzesh3.com/news/1032683مصاحبه مشاور لاریجانی لنگی که قلعه نویی رو تا سر حد استعدادیاب های لالیگا بالا برد

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921015000097لاریحانی تنها نماینده مجلسی بود که در اینستاگرامش گذشت هادی نوروزی 30 ساله رو تسلیت گفت

هادی نوروزی ملی پوش عزیز همه ما بود اما اگر تسلیت برای هادی عزیز بخاطر این بود که هادی نوروزی جوان بود پس مهرداد اولادی رو چرا تسلیت نگفت ؟ چون مهرداد بخاطر بازگشت به تیم ملی کیروش ، پیراهن تاج آسیا رو به تن کرد ؟

چرا در فیسبوکش درگذشت ناصرخان رو تسلیت نگفت ؟ چرا ناصرخان باید رد صلاحیت می شد اما رییس صدا سیما تایید صلاحیت شد ؟ اگه ناصرخان رجل سیاسی محسوب نمیشه لاریجانی با کدوم سابقه رجل سیاسی محسوب میشه ؟ چرا برای مراسم تشییع پیکر منصورخان حاضر نشد ؟

چرا به مشاورش نمیگه برای همیشه ساکت باشه ؟ 5 هزار دلار جریمه رو کی باید بده ؟ رییس آقای مشاور بیاد جواب بده . چرا حتی وقتی که منصوریان بازی رو می برد باز هم از منصوریان انتقاد می کرد ؟گفتی : چشمان ناصرخان

چشم خودت مشکل داره چرا به چشمان ناصرخان ایرادی می گیری ؟


نهم شهریور 93 بصیرت با کجا مصاحبه کرد ؟ یا متن مصاحبه رو کاملا تغییر دادی یا چنین مصاحبه ای وجود نداره که اگر وجود داشت حداقل در فضای مجازی قابل رویت بود


یکی از اتهاماتی که قلعه نویی با توجه به اون توانست حکم 6 ماه توقیف خبر ورزشی رو بگیره همین اخبار دروغ بود که در نهایت بعد از اینکه سردبیر خبر ورزشی تعداد زیادی از روزنامه نگاران استقلالی رو واسطه کرد قلعه نویی به حرمت دوستان مشترکش با سردبیر خبر ورزشی و خانواده های پرسنل خبر ورزشی از شکایت خودش صرف نظر کرد

البته دلیل اصلی توقیف 6 ماهه خبر ورزشی همون تهمتی بود که خبر ورزشی در رابطه با ابوبکر کبه به قلعه نویی زد

http://jahannews.com/fa/doc/news/424304/

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/04/22/1128206/


گفتی : امیر قلعه نوعی در استادیوم آزادی از دست دادن با یک جانباز شیمیایی خودداری کرده است

یک دروغ دیگه . یا مدرک بیار یا دروغ نگو


درباره پسر قلعه نویی : هر کسی که با ماشینی که توی خیابون بوده عکس بگیره یعنی پشت فرمان آن ماشین نشسته ؟ یک نوجوون دوست داره هر طوری که دلش بخواهد با ماشینش در خیابون عکس بگیره و ادای رانندگی رو در بیاره


درباره تیم ملی : لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا لیست 30 نفره رو به فیفا فرستاد اما لیست 23 نفره رو 21 ماه می یعنی بعد از پایان لالیگا اعلام می کنه و تا قبل از اون هیچ اسمی افشا نشده

تو که فرق ارسال لیست با اعلام عمومی لیست رو نمی دونی ساکت باش

الان لیست اسامی 30 نفره بازیکنان اسپانیا برای جام جهانی اعلام شد ؟

https://www.tarafdari.com/node/974075گفتی قلعه نویی دیگر هواداران هیچ تیمی به سراغ قلعه نویی نمی آیند تا سرمربی فصل بعدشان شود

پیشنهاد می کنم اخبار خبرگزاریهای آذربایجان و اصفهان و خوزستان رو با دقت بخونی


تو که انقدر ادعای روزنامه نگاری حرفه ای بودنت میشه به من بگو در 3 سال اول حضور قلعه نویی در استقلال مقاله یا نقدی علیه قلعه نویی با امضای خودت نوشتی ؟؟ سندی داری که ثابت کنی اون مقاله مال خودته ؟ از اسم و امضای بقیه استفاده نکنی ها . آرشیو مطبوعات فقط در دسترس تو و کیارش نیست خانم اسکرین شات . راستی سال 84 دقیقا چند ساله بودی ؟ کاملا جدی میگم . یک دانش آموز 15 ساله که کارش در مطبوعات رو با ویر استاری شروع کرددر پایان باید بگم بترس از اون روزی که برانکو جایگزین کیروش و علی دایی جایگزین برانکو بشه . هنوز هم فکر می کنی دولتی که به کیروش 2 میلیون دلار معادل 15 میلیارد تومان در سال حقوق میده به سراغ مربی ایرانی میاد تا از هزینه های دولت کم بشه ؟


توهم کیروش و تو و بقیه کیروشی پورها پایان ندارد

تایید کن آقا پوریا
۹
مصطفی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۰۲
این همه خودکمتربینی و حقارت که توی کلمه به کلمه این مطلب موج میزنه واقعا خجالت آوره باور کنین اگه کی‌روش تیم ملی رو قهرمان جهان کرده بود بازهم این همه خودتحقیری دربرابرش چندش آور بود برای چندین بار میگم نوشته های ایشون ملغمه ای از تراوشات احساسی به همراه مشتی حواشی بی پایه و اساسی که با روکشی از نقل قول از فیلم و کتاب (شما بخونید فخرفروشی نویسنده) تزئین شده واقعا از نظر فنی ومنطقی کاملا بی ارزشه
۹
سامان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۲۴
اصلا من نمیفهمم این كارها یعنی چی این قیافه گرفتن و اخم و تخم كردن و بی محلی و مصاحبه نكردن با خبرنگارا یعنی چی مثلا میخواد بگه من ناراحتم ؟؟ من قهرم؟ عین بچه دبستانی ها اصلا برای چی ؟ خوب فدراسیون درخواست داده مرحله یك هشتم تو این تاریخ برگزار نشه ای اف سی هم قبول نكرده كه كل برنامه یه قاره رو به خاطر قهر و ناراحتی یه مربی بهم بریزه كره و ژاپن و عربستان هم تو این مرحله بازی كردن ملی پوش هم كم نداشتن ولی این مربی ما كه فقط این اداها رو در میاره حالا اون نشد كه چی دم جام جهانی به جای روحیه دادن این كارا چیه مثلا اون چند تا بازیكن رو 2 هفته پیش داشت چه شق القمر بی نظیری میخواست بكنه كه الان نمیتونه اسكلت تركیب اصلی تیم كه لژیونر ها هستن كه حتی یك روز هم زودتر از موعد قانونیش نمیتونسته بیارتشون حتی با قهر و گریه و توهین . همه این كارا واسه تیمهای داخلی انجام داد حالا بماند كه واسه لیگ قهرمانان بازی المان و ایتالیا مون كنسل شد . بابا خجالت بكش اقای كیروش به خدا و تاریخ فوتبال ایران واسه هیچ مربی همچین امكاناتی فراهم نشده شما اولین نفر هستی كه با امكانات خوب یه جایی مثل پك داری تیم رو اماده میكنی اونم با دستمزد فضایی پس لطفا دیگه این اداها رو بزار كنار
۶
!!!
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۵۷
این همه مغلطه کردی و انشاء نوشتی که بگی قهرمانی های استقلال با قلعه نویی پاک بوده خخخ باشه باور کردیم
۲
خسرو از فارس
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۳۶
بنویس . خوش باش . نوشته هات به در لای جرز دیوار هم نمیخوره . چه برسه به خوندن
سعید از خوزستان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۴۹
خطاب به خانم اشک ریز.......
چند وقت پیش توهین به باشگاه استقلال کردی و ۳ عنوان قهرمانی استقلال در لیگ (85+88+92) و 3 عنان قهرمانی استقلال در جام حذفی (81+87+91) رو ناپاک اعلام کردی!!!!!!!
خواستم جوابت رو بدم که خبر توی ای اسپورت پاک شد!!!!!

معلوم است چی داری میگی؟؟؟؟؟ فقط یه چیزی از تو پیج های هواداری خوندی و بلغورش کردی..........
جوری میگی منصور عظیمی انگار چی شده؟؟؟؟یه اختلاف مالی با موسوی داشتن و بعد از اینکه موسوی موضوع رو به امیرخان اطلاع داده از کنار تیم اخراج شده.
متاسفانه چون از اول دهه 80 لنگپولیس از جرگه مدعیان لیگ خارج شده بود هواداران و خبرنگاران طرفدار این تیم شروع به جوسازی و پخش شایعات پیاپی کردن........
بله شما دروغ پراکنی می کنید و همون دروغ پراکنی ها رو معیار ناپاکی استقلال می دونید.......
تهمت زدن راحته ولی هیچ وقت هیچ مسئله ای رو علیه استقلال نتونستید ثابت کنید......
اگه قرار به تهمت باشه اشتباه تاریخی معمارزاده یا گل به خودی حاتمی یا پنالتی که خلیل زاده مقابل شما داد و فرصت هایی که مهدوی کیا و مسلمان و مرحوم اولادی مقابل پرسپولیس از نیم متری خراب کردن همه سند فساد لنگپولیسه.ولی آیا در واقعیت این اتهامات ثابت شده؟ ؟؟؟؟؟
تنها پرونده رسمی فساد و تبانی متعلق به باشگاه شماست و دو تن از اعضای تیم شما یعنی حاتم و مولایی بابت این پرونده محروم شدن ولی شما همچنان به پاکی دایی شهادت میدید.
خواهر من عظیمی خلاف کرد و امیرخان از تیم اخراجش کرد ولی آیا دایی این برخورد رو با دو خلافکار اطراف خودش یعنی حاتم و مولایی انجام داد؟؟؟؟ چرا اون ها رو کنار نذاشت چون خودش دستور کارت به کارت رو داده بود.
یه سری اسامی از پیج های لنگی خودتون شنیدی و فقط اینجا بلغورش می کنی.......
خدا رو شکر استقلال بوی تعفنش مثل جعل اسناد طارمی و قرارداد غیرقانونی و جام جعلی در نیومده والا فکر کنم استقلال رو منحل می کردن.
متاسفانه همیشه اینجور بوده که فاسدها دم از پاکی زدن تا کسی بهشون گیر نده.

مطمئن باش اگه فسادی در فوتبال کشور باشه منشا اون فقط و فقط باشگاه مافیایی شماست.......
+
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۵۹
باشه کیسه خیلی تمیزه خخخخ همون موقع خیلی ها از نقش م.ع تو موفقیت های کیسه حرف میزدن و شماها سرمست بودین. همون زمانی که مثلث کذایی فتل،عزیزمحمدی و مموتی دنبال نابودی پرسپولیس بودین حتی دسته جمعی دوپینگ کردین و اتفاقی نیفتاد.
۴
اشکریز عقده ای
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۵۴
این دختره واقعا مشکل روحی روانی داره نمی دونم چرا ای اسپورت مطلب هاش می ذاره
رامين
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۵۵
آقايي كه اندازه چهار تا مطلب اين خانم درس نخوندي و داري دكترا ميگيري، دقيقا مشكل ما دكترا گرفتن امثال شماست.

متن فوق العاده بود خانم اشك ريز. لذت برديم.
کیسه کش افسرده
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۵۷
این اشکریز تمام عقده های رنگی و تعصبی اش رو همیشه مینویسه درسته کسی طومار این رو نمی خونه اما این حجم از عقده و حقارت نشونه یه روح بیماره
عرفان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۵۷
هیچکی به غیر از خود ما از خود ما فریب نخورد هیچکی به یر از خود ما ما رو به بیراهه نبرد
بی طرف
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۰۴
مقاله که تمام اون اهانت به کشور بود و جالبه نویسنده ادعا کرده هر کسی حق انتقاد داره ولی اگر به کی روش کسی حرفی بزنه بدترین فحشها رو در جوابش می نویسیم ولی خب متاسفانه این خانم برای مشهور شدن این راه رو انتخاب کرده که با ادبیات جهان سومی خودش رو فیلسوف جلوه بده ولی باید متاسف بود برای سایتی که این مزخرفات رو تایید می کنه.
امیر
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۲۹
اونایی که متن رو نخوندن و اومدن کامنت ها رو خوندن لایک کنن.
دو نکته
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۳۱
اول اینکه سامان 207 عالی بود عالی خصوصا 2 جمله اول

دوم اینکه کیروشی پورا هر کدوم بیش از 15 آیدی فیک در طرفداری دارند تا برای خودشون لایک بزنند. هرکسی از کیروش دفاع کرد یا برای کیروشی پورا لایک زد استقلالی نیست شاید فیک یا مولتیه
Vahid
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۳۸
عالی خانم اشک ریز
فقط میتونم تاسف بخورم‌به حال اون عده ای که یه تیم‌فکستنیو به تیم‌ملیشون ترجیح میدن
یه زمانی اسطوره ما پهلوان ما ایرانیا اقا تختی بود کسی بود که وقتی میدید حریفش مصدوم شده به سمت مصدوم حمله نمیکرد حتی اگه به قیمت حذفش باشه فرقیم نداشت واسش طرف کیه ، چیه، مرامه خودش واسش مهم بود ما هم به تقلید ازش سعی میکردیم حداقل در ظاهر با مرام نشون بدیم اون زمان ما به این اقا تختی میگفتیم‌ اسطوره میگفتیم‌ پهلوان الان اسطوره ما از اقا تختی رسیده به علی کریمی کسی که یه غریبه رو گیر میاره (غریبه ای که داره کمکمون میکنه فوتبال مارو از علی اصغریو بزن زیرش جدا کرده شخصیت داده به سبک فوتبالمون نظم داده به این فوتبالی که یه زمان بازیکن تعیین تکلیف میکرد واسه مربیش از اعتبار خودش استفاده کرد تموم‌انتقادا رو به جون خرید تا تیم‌ملیمون با امکانات بهتری تمرین کنه فقط به فکر پول دراوردن خودش نبود بر خلاف منتقدایه جدیش میخواست ایران پیشرفت کنه) بگذریم این علی اقایه کریمی به اصطلاح اسطورمون به جایه تشکرو کمک‌ یا نقد سعی میکنه چه تو کانالش با پوکر میمونو خنده به همین غریبه توهین کنه چه تو مصاحبه هاش تهمت بزنه تا خودشو نشون بده :)با یه مقایسه کوچیک میفهمیم صرف اینکه یکی‌ خوب بلد باشه با توپ بازی کنه نباید بش بگیم اسطوره اگه امثال این ادما رو بیشتر ازین بزرگشون کنیم طبیعتا وضمون ازین که هس بهتر نخواهد شد
در پاسخ به سعید کیسه کش از خوزستان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۴۰
واعظ آشتیانی: پاک ترین مقام استقلال، سومی با مرفاوی است. این شایعه هست!!؟ کیسه کش پرسپولیسی ها با شما کاری ندارند. مقام رسمی باشگاه خودتون گفته. یا پرونده فساد فوتبال که در مجلس بررسی شد و هیچ وقت هم به وضوح مطرح نشد که در نهایت چی بوده. ولی قرار بود قلعه نوعی بخاطر فسادها و زد و بندها، مادام العمر محروم بشه. ولی اینقدر زد و بند داشته که علی رغم رفتن به مجلس برای توضیحات، اصلاً این پرونده فساد فوتبال کلاً بسته شد. یه سوال دیگه: واقعاً چرا مطلب اشک ریز در مورد استقلال پاک شده!!؟ بار حقوقی داشت!!؟ قلعه مافیا هشدار داد بیچارتون می کنم!؟؟ ساییتون را می بندم!!؟
۶ ۱
سعید از خوزستان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۴۶
فاسد ترین تیم تاریخ ایران لنگ هست:
1 _ تیمی که علی دنبه و آقازاده دزدش اسطورشونه.....
2 _ناصر محمد خانی به این دلیل که همه قضیه ناصر محمد خانی را میدونند.....
3_مجتبی محرمی اسطوره شون بوده به این دلیل که همه از شخصیت محرمی آگاه هستند...
4_ تیمی که عابدینی دزد مدیر عاملش بوده.....
5_تیمی که هدایتی بدهکار بزرگ بانکی کسی که صندوق ذخیره فرهنگیان رو بالا کشیده توش بوده.....
6_ تیمی که علی لابی که شخصیتش واسه همه آشکار است......
7_تیمی که به توصیه مهندس فائقی باید استقلال باهاش در دربی به نرمی بازی میکرد.....
8_تیمی که شیث و نصرتی در آن حضور داشته اند......
9_تیمی که اولین دوپینگی های فوتبال ایران (فرشاد فلاحت زاده و نعیم سعداوی )در آن حضور داشته اند.....
10-تیمی که بابک زنجانی طرفدارش بوده.......
11-تیمی که رییس جمهور ایران(خاتمی) مجبور شد بخاطرش از قطری ها عذر خواهی کنه.......
12-تیمی که سرکار روباهیان مدیرعاملش بوده و پول بیت المال و کارت سوخت مجانی در آن بذل و بخشش میشد پورشه وارد میشد......
13_ تیمی که به دستور سعید لو قهرمان جام حذفی شد......
14-تیمی که بنیانگذارش علی عبده قاتل تختی بوده......
15_تیمی که رییس جمهورش (روحانی) التماس اردوغان رو بکنه.....
16_تیم کالت به کالت.....
17_تیم جعل اسناد و قهرمانی های جعلی......
18_ تیمی که صدا وسیما با اون برنامه کثیف نود و سایت نجس نود با آدم خدانشناسی چون ناعادل پرسپولیسی پور حقایق اشتباهات داوری رو وارونه جلوه بده ..............و هزاران مورد دیگر.........

حمایت تمامی سایت های مافیایی مثل ورزش۳ ، سایت نود ، ای اسپورت اینا همش دلیلی بر فاسد بودن و حواشی درون تیم لنگ و شخصیت افراد این تیم بوده و هست.......

( ای اسپورت شماها هزار بار فحاشی ناموسی به کاربران استقلالی رو تایید کردید ان وقت نظرات انتقادی استقلالی ها از این سایت رو تایید نمی کنید؟)
۴
حسین
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۴۱
خیلی عالی بود مدتهای زیادی بود منتظر همچین متنی بودم
واقعا حرف دلمو زدین ما لیاقتمون ادمای بزرگ نیستن
تصور کنید تو این ۸ سال کیروش نبود به خدا الان تیم ۶ اسیا نبودیم کیروش هشت سال با دست خالی اقای اسیامون کرد
بعد ۷/۸ سال بعد حسرت همین روزا رو میخوریم و از کیروش به عنوان بهترین مربی یاد میکنیم

مجیدپرسپولیسی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۴۱
من نفهمیدم چی گفتی؟ الان مردم مقصرند؟ مردم باید چه کار میکردند؟ بهتر نبود ایشون یه تعاملی با مربیان لیگ برتری برقرار میکردند یه جلسه هفتگی برگزار میکردند؟ بجای شاخ و شونه کشیدن برای تیم قهرمان کمی مهربانانه تر رفتار میکردند؟ الان این حضرت مسیح شما انتظار دارند مردم چه کار براشون انجام بدن؟ خب ایشون که نصف پرسپولیس رو خط زد . چهارتا بازیکنش رو هم هوایی کرد فرستاد اروپا . خب این دستاورد اروپایی شون چه عایدی برای فوتبال و شخص ایشون داره؟ بقول برانکو این چهل روز ایشون چه کار میخواست بکنه که نمیتونه کمتر از یکماه انجامش بده ؟ بر بزرگ بودن و علم کیروش شکی نداریم و نفی نمیکنیم ولی اینکه انسان هم جایز الخطاست و خطا کار بودن ایشون هم نمیشه گذشت کرد . ایشون انتظار ندارند که نماینده های ایران از لیگ قهرمان آسیا که در حال حاضر منبع درامدشون دراین لم یزرع اقتصادی عرصه فوتبال و ورزش از همین راه است چشم پوشی کنند؟! چه بخواهیم چه نخواهیم لیگ قهرمانان آسیا بخشی از برنامه های این تیمها است و هیچ باشگاهی هزینه نمیکنه که بیاد مرحله یکچهارم نهایی حذف بشه! خصوصا پرسپولیسی که از پنجره نقل و انتقالات محروم بوده و باتوجه به شرایط بحران ارز در کشور اجازه نداره بازیکن بزرگ و خوب خارجی جذب کنه و مجبوره از همین داشته های اندکش استفاده بکنه . کارلوس کیروش اگه راه حلی داره بجای ژستهای اروپایی و چشم غره رفتنهاش به هواداران و خبرنگاران میومد ارائه میکرد که الان نخواد کاسه چه کنم چه کنم دستش بگیره!!
۴
مجیدپرسپولیسی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۴۱
من نفهمیدم چی گفتی؟ الان مردم مقصرند؟ مردم باید چه کار میکردند؟ بهتر نبود ایشون یه تعاملی با مربیان لیگ برتری برقرار میکردند یه جلسه هفتگی برگزار میکردند؟ بجای شاخ و شونه کشیدن برای تیم قهرمان کمی مهربانانه تر رفتار میکردند؟ الان این حضرت مسیح شما انتظار دارند مردم چه کار براشون انجام بدن؟ خب ایشون که نصف پرسپولیس رو خط زد . چهارتا بازیکنش رو هم هوایی کرد فرستاد اروپا . خب این دستاورد اروپایی شون چه عایدی برای فوتبال و شخص ایشون داره؟ بقول برانکو این چهل روز ایشون چه کار میخواست بکنه که نمیتونه کمتر از یکماه انجامش بده ؟ بر بزرگ بودن و علم کیروش شکی نداریم و نفی نمیکنیم ولی اینکه انسان هم جایز الخطاست و خطا کار بودن ایشون هم نمیشه گذشت کرد . ایشون انتظار ندارند که نماینده های ایران از لیگ قهرمان آسیا که در حال حاضر منبع درامدشون دراین لم یزرع اقتصادی عرصه فوتبال و ورزش از همین راه است چشم پوشی کنند؟! چه بخواهیم چه نخواهیم لیگ قهرمانان آسیا بخشی از برنامه های این تیمها است و هیچ باشگاهی هزینه نمیکنه که بیاد مرحله یکچهارم نهایی حذف بشه! خصوصا پرسپولیسی که از پنجره نقل و انتقالات محروم بوده و باتوجه به شرایط بحران ارز در کشور اجازه نداره بازیکن بزرگ و خوب خارجی جذب کنه و مجبوره از همین داشته های اندکش استفاده بکنه . کارلوس کیروش اگه راه حلی داره بجای ژستهای اروپایی و چشم غره رفتنهاش به هواداران و خبرنگاران میومد ارائه میکرد که الان نخواد کاسه چه کنم چه کنم دستش بگیره!!
۵
امید از تفت
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۴۶
شقایق اشک‌ریز
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۲۶
با توجه مصاحبه آقای امیر قلعه‌نویی؛ وظیفه رسانه می‌دانستم که به موضوعاتی که در زیر نوشته می‌شود ورود کنند. اما شوربختانه با اجازه سردبیر، این مقاله‌ را خودم کار خواهم کرد.

1- ورود به پرونده‌های حسین عاری، منصور عظیمی، واعظ آشتیانی، برادران عرب، ترویج لیدر پروری و حمایت از تبعیدی‌هایی چون هانی کرده.
2- ورود به قهرمانی‌های ناپاک، ورود به قانون تصویب گلرخارجی در لیگ برتر، پیشنهاد رشوه به داور ازبکستانی، ورود به پرونده کمیسیون اصل نود و اداره بازرسی.
3- ورود به پرونده بازیکنانی چون؛ ابراهیم تقی‌پور، رامین محرم‌نژاد، هاشم بیک‌زاده، عیسی اندوی، ابراهیم توره، احمد جمشیدیان، پژمان نوری، فرهاد مجیدی و...
4- ورود به مساله حضور در دسته سوم، خرد کردن اصالت استقلال و هواداران، خیانت به بزرگان باشگاه استقلال.
5- ورود به مسائل اخلاقی، هتاکی‌های آقای قلعه‌نویی، و از بین بردن فوتبال پاک کشور.
۵
Easy Rider , 1969
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۶:۲۵
یه دیالوگ از فیلم ایزی رایدر رو هیچ وقت فراموش نمی کنم ، یکی از دیگری پرسید چرا مردم به ما توهین می کنند ؟ چرا تحمل ما رو ندارند ؟ جک نیکلسون در جواب گفت چون شما مفهوم آزادی هستید ، شما خودِ آزادی و رهایی هستید . وقتی به یه نفر میگی تو آزادی نداری ، حاضره بزنه و تورو بکشه تا بهت ثابت بکنه که آزادی داره . حالا حکایت ماست ، این جماعت با فحاشی و توهین های جنسیتی و هتاکی و تهمت میخوان ثابت کنند که نه !! ما جهان سومی نیستیم . قول میدم خیلی ها حتی متن بالا رو یک بار هم کامل نخوندن چه برسه که با دقت خونده باشند . انگار نه انگار که این ها در همین مملکت زندگی می کنند و تازه ادعاشون هم میشه که فوتبال رو می فهمند . به تارهای سپید شده ی موی کیروش خوب نگاه کنید ، هر کدومش انعکاس ناسپاسی و توهین های ماست ، هر چروک روی صورتش نشان از حرفی در دل داره ، حرفی که ما هیچ وقت نفهمیدیم و نخواهیم فهمید .
۹
Easy Rider , 1969
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۶:۲۵
یه دیالوگ از فیلم ایزی رایدر رو هیچ وقت فراموش نمی کنم ، یکی از دیگری پرسید چرا مردم به ما توهین می کنند ؟ چرا تحمل ما رو ندارند ؟ جک نیکلسون در جواب گفت چون شما مفهوم آزادی هستید ، شما خودِ آزادی و رهایی هستید . وقتی به یه نفر میگی تو آزادی نداری ، حاضره بزنه و تورو بکشه تا بهت ثابت بکنه که آزادی داره . حالا حکایت ماست ، این جماعت با فحاشی و توهین های جنسیتی و هتاکی و تهمت میخوان ثابت کنند که نه !! ما جهان سومی نیستیم . قول میدم خیلی ها حتی متن بالا رو یک بار هم کامل نخوندن چه برسه که با دقت خونده باشند . انگار نه انگار که این ها در همین مملکت زندگی می کنند و تازه ادعاشون هم میشه که فوتبال رو می فهمند . به تارهای سپید شده ی موی کیروش خوب نگاه کنید ، هر کدومش انعکاس ناسپاسی و توهین های ماست ، هر چروک روی صورتش نشان از حرفی در دل داره ، حرفی که ما هیچ وقت نفهمیدیم و نخواهیم فهمید .
۴
Easy Rider , 1969
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۶:۲۵
یه دیالوگ از فیلم ایزی رایدر رو هیچ وقت فراموش نمی کنم ، یکی از دیگری پرسید چرا مردم به ما توهین می کنند ؟ چرا تحمل ما رو ندارند ؟ جک نیکلسون در جواب گفت چون شما مفهوم آزادی هستید ، شما خودِ آزادی و رهایی هستید . وقتی به یه نفر میگی تو آزادی نداری ، حاضره بزنه و تورو بکشه تا بهت ثابت بکنه که آزادی داره . حالا حکایت ماست ، این جماعت با فحاشی و توهین های جنسیتی و هتاکی و تهمت میخوان ثابت کنند که نه !! ما جهان سومی نیستیم . قول میدم خیلی ها حتی متن بالا رو یک بار هم کامل نخوندن چه برسه که با دقت خونده باشند . انگار نه انگار که این ها در همین مملکت زندگی می کنند و تازه ادعاشون هم میشه که فوتبال رو می فهمند . به تارهای سپید شده ی موی کیروش خوب نگاه کنید ، هر کدومش انعکاس ناسپاسی و توهین های ماست ، هر چروک روی صورتش نشان از حرفی در دل داره ، حرفی که ما هیچ وقت نفهمیدیم و نخواهیم فهمید .
۴
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۸:۰۳
خانم اشک ریز!
ایران و ایرانی فقط هواداران قرمز و آبی نیستند!
نکند شماهم از جمله ی کسانی هستید که خیال میکنند چهل ملیون هوادار دارند؟
مردم هنوز تیم ملی کشورشان را دوست دارند ، مردم هنوز غمها و نداشته های خود را با تیم ملی و آرزوهایش سپری میکنند،
مردم هنوز قلبشان برای تیم ملی می تپد،
آبی و قرمز بخش کوچکی از این مردم هستند و باز هم بخش بسیار کوچکی از این مردم هستند که اعتبار تیم ملی برایشان مهم نیست!

اما مردم که فقط اهالی تهران نیستند ، شالیکاران شمال و ماهیگیران جنوب و باغداران ساوه و عشایر خرم آباد و دلاوران کرد و قهرمانان خوزستان و اهالی کازرون و ..و ....
مردم هرگز پشت تیم ملی شان را خالی نکردند ، استادیوم آزادی فقط جهت کری خوانی ها پر می شود و گرنه دیروز مردم آمده بودند!

اینکه کارلوس کی روش ناراحت است برای ما عجیب است خانم اشک ریز؛ اما برای خودش این روزها و دیدن این حال و روز چندان عجیب نیست.
شما گمان میکنید کسی با نام و آوازه ی کارلوس کی روش بی گدار به آب زده و بدون مطالعه کشور ایران را جهت کار برگزیده ؟
خیال میکنید مربیان خارجی قبل از ورود به ایران و پذیرفتن مسئولیت در کشور ما ، گذشته را و تاریخ گذشته ما را مرور نمی کنند!
فکر میکنید کارلوس کی روش نمی دانسته با ایویچ چکار کردیم؟
با بلاژویچ مهربان چکار کردیم؟
کافی بود از برانکو ایوانکوویج بپرسد؟

برانکو حتما به کارلوس کی روش می گفت که با او چه کرده بودیم
برانکو حتما حرفهای زیادی از ماههای آخر حضورش در ایران برای گفتن داشت !
برانکو می توانست برای اوتعریف کند که چگونه بزرگترین ستاره های ما در جام جهانی آلمان ، خوی آسیایی و آماتوری خود رابه معرض نمایش جهانیان گزاردند!!!

برانکو می توانست بگوید که ادعای نا آماده ها و مصدومان آن زمان چقدر زیاد بود!
اسطوره؟؟؟
کدام اسطوره؟؟؟
اسطوره ی چه کسی؟؟؟
فوتبال برای این اسطوره امروز کثیف شده ولی در زمان خودش تمیز بود؟
او همچنان دارد لگد می زند گاهی در معرکه ی آلمان و گاهی در خلوت ترین کوچه ی لاتها
بگذریم!
هر خارجی که قدم به خاکمان می گذارد حتما از گذشته ی ما مطلع است و کارلوس کی روش هم همچنین!
و گمان نکن که این داستان تمام شده ، در آینده هم باز برانکو و شفرو ....از این قصه ها زیاد دارند؟

یکبار عرض کرده بودم که بخشی از جامعه ی ما کسی را میخواست که عقده و کینه ی سالها تحقیر را سرش خالی کند ولی متاسفانه کارلوس کی روش چنین فردی نبود!

شما وقتی خیلی قدرتمند و سرتر باشید می توانید راجع به لباس و کمپ و زمین و اردو و هواپیمای اختصاصی و هتل مناسب و اسپانسر بزرگ نظر بدهید وگرنه
اگر کوچک بودید ، این چیزها برایتان مهم نبود ، مهم این بود که قراردادتان را تمدید کنید و بگویید فاصله ی ما با اسپانیا و پرتغال نه شصت سال که چهل روز هم نیست !
که کلا با این کشورها از لحاظ فوتبالی هیج فاصله ای نداریم!
اگر کوچک بودی و چنین تملغی می کردی ، ان وقت می دیدی که چطور برایت هورا می کشند!

نه خواهر من!

"کارلوس کی روش اینقدرها هم که فکر میکنند کوچک نبود که دروغ بگوید!"
و اینقدر هم بی اطلاع نبود که نداند چنین راستی به مذاق بزرگان فوتبال ! این سرزمین خوش نیاید!!!
حمید
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
من نمی دونم رو چه حساب یک سری از این نویسندگان فاز برشون داشته که تیم ملی حمایت نمیشه. آدم شک میکنه به خدا به نیاتشون.به نظرم اگر کیروش بدونه اینجوری دارن ازش دفاع می کنن خودش هم اینا رو محکوم میکنه. یعنی سه باخت توی جام جهانی به همین راحتی چسبوند روی پیشونی کیروش!!! و مقصرش رو هم پیدا کرد: هوادارها !!!!
عجب دور و زمونه ای شده!!!
۲
کامیار کاتبی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۸:۰۳
گِل بگیرن در اون بنگاهی رو که به تو مدرک دکتری می‌ده. حوصله نداری هزار کلمه بخونی بعد می‌خوای رساله بنویسی؟
۶
حمید ایرانی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۸:۰۷
با عرض سلام
با اینکه بارها به تیم محبوب من توهین کردید
اما متاسفانه حق با شماست
و ما در کشوری که خود ساخته ایم زندگی می کنیم
ثروتمند و در عین حال فقیر
با فساد و مشکلاتی باور نکردنی
مثل همیشه منافع ملی رو فدای عقده های داخلی کردیم
و صد افسوس
برای تیم ملی آرزوی سلامت و برای دوستداران و زحمت کشانش آرزوی سربلندی و موفقیت دارم
۸
علی اهواز
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۸:۲۲
من هیچوقت از نوشته های خانم اشکریز خوشم نمیومد و به به جرات میگم این تنها نوشته ی ایشون هستش که دوست داشتم.
لازم میدونم به این مطلب یه شعر از آقای روزبه بمانی اضافه کنم :
با سختی بت ها چه باید کرد/با این تشتت ها چه باید کرد
گیرم تفاوت ها نمایان شد/با بی تفاوت ها چه باید کرد؟
با مردمی که سیل را هرسال/بر گردن قسمت می اندازند
دنیایشان را می دهند اما/قبل از دعا یک سد نمی سازند
ما مردمانی عاشق کوروش/ما قوم در تاریخ جا مانده
جداً کدام از ما فقط یک بار/یک خط از آن تاریخ را خوانده ؟
تا فخرمان فرهنگ دیروز است/انکار هر یک درد تسکین است
باید پذیرفت این حقیقت را/امروز ما فرهنگمان این است
تا زخم را گردن نمیگیریم/این درد های کهنه پابرجاست
ما بیشتر دنیال توجیهیم/این فرق ما با مردم دنیاست
جداً اگر ما فخر دنیاییم/از مردم دنیا چه باید گفت؟
من میپذیرم سخت بدبینم/تو جای من از ما چه باید گفت؟
۶
سعید
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۱۹
فک نمیکنم فهمیدن این نکته اینقدر سخت باشه که تو خیلی کشورها تیم های باشگاهی طرفداران بیشتری در سطح فوتبال دارن و گردش مالی بیشتری رو ایجاد میکنن و اهمیت بیشتری برای توده مردم دارن و بابا! چرا نمیفهمید که فقد کشورهای تک رقمی رنکینگ فیفا اونقدر قدرت زیرساختی دارن که باشگاهاشون فدای تیم ملی شون نشه و بابا! چرا نمیفهمید که همه جامعه مثه شما منورالفکر و (آدم حسابی) نیستن که عقلشون برسه که تیم ملی مهم تر از باشگاهیه و بابا! چرا نمیفهمید که عرق باشگاهی تو همه کشورهای فوتبالی دنیا اساساْ چیز دیگریه و جام ملت های آسیا هم قدر جام جهانی ارزش داره و بابا! چرا نمیفهمید که به خدا به پیر به پیامبر که کیروش مسیح نیست خدا نیست یک مربیه که داره بابت کاری که میکنه حقوق میگیره و این وسط ما طرفدارا هستیم که از شما آدم حسابی ها و از مسیح پرتغالیتون و از زمین و زمان داریم فحش میخوریم انگار نه انگار که ما هم مثلن ایرانی ایم و مثلن ما هم از موفقیت تیم ملی مون بدمون نمیاد.
کاش موزامبیکی بودیم ماها. حدقل اینجور آدم حسابی ها فحش کشمون نمیکردن.
زیاده عرضی نیست. زیاده طولی هم نیست. اصلن زیادی ای نیس جز ما طرفدارنماها.
۸
afshin
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۲۴
وقتی که یه روز متهم به استقلالی بودن میشی یه روز متهم به پرسپولیسی بودن یعنی داری درست میری .یعنی حقایق و میگی حالا این وسط هرکس خوشش نیومد میگه طرفدار تیم رقیبی
تمام حرفات واقعیت بود جایی که مشخص میکنه ملت ما لیاقتشون همون بازی با استرالیا و ایرلنده
لیاقت ملت رنگ پرست همون مایلی و دایی و قلعه نویی هستش . همون رقص شمشیر آل سعود جلو رئیس جمهور و تعویض دروازه بان دقیق 119 جام ملتها
اینقدر سطح توقعات رو بالا برده که یادشون رفته گروه مرگ و هست و همون ایرانیم که برای صعود به عنوان سی دومین تیم جام جهانی 20 ساله حماسه 8 آذر میگیریم مارو چه به صعود بعنوان دومین تیم ما کجا و 9تا کلین شیت تو مقدماتی کجا . ما کجا و 4 برد پشت سر هم جلو کره کجا
کیروش باید بره همونطور که ولاسکو رفت شاید این ملت بالاخره متوجه شدن دیو چو بیرون رود فرشته در نمی آید
برای همه تهمتهایی که به قلعه نویی زدی - برای کسانیکه مقاله تو رو خوندند اما جوابش رو نخوندند - یک کپی ساده برای خانم کپی پیست
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۳۷
نظر اولم فورا تایید شد دومی بعد از 6 ساعت هنوز نه
آرش6
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۵۶
چی شد حالا مقاله قبلیت رو پاک کردی ؟؟؟

سیاست سایت اجازه نداد یا اون هم تقصیر برانکو بود
۱
میم ب
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۳۵
من همیشه گفتم تو این سایت که کیروش بزرگترین مربی هست که وارد ایران شده وای مطلبی هست که ، لیگ 7 اردیبهشت تموم شده و ایگ قهرمانان 25 اردیبهشت یه فاصله دو هفته ای که در فکر کیروش از دست رفته و تو این بازه فقط بازیکن های داخلی رو در اختیار می تونسته داشته باشه و قبول دارم حتما میتونسته بازیکن های داخلی رو بدنا آماده تر بکنه ولی اصلا قابل قیول نیست برای من که تو این بازه میتونسته معجزه کنه چون نهایتا 3 یا 4 بازیکن داخای تو ترکیب باشنکه یکیشونم دروازه بانه و الان دیگه نمیشه و هیچ کاری نمیشه کرد ، به نظر من هیچکس حتی خود کیروش انتظار این قرعه سخت رو نداشت و الان داره فضا رو برای نتیجه نگرفتن آماده میکنه و با وجود همه احترامی که براش قائلم اگر احیانا نتیجه گرفتیم دیگه حق نداره این رو با این مصاحبه ها بذاره پای خودش چون کاملا زیرکانه داره از مسئولیت شانه خالی میکنه و مهمترین نکته در مورد کیروش اینه که الان داره هشتمین سال مربی گریش رو در ایران میگذرونه و قطعا مسئول تمام نتایج تیم در جام جهانی خواهد بود و نباید اینجور از زیر بار نتایج در بره
۳
serezo
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۳۵
خانم اشک ریز نمیدونم چرا حقیقت رو نمیگید اینکه مشخصا هواداران پرسپولیس از تیم ملی فاصله گرفتن و شاید اون احساس هواداران ناپلی رو دارن انعکاس رفتارهای سرمربی و حامیان سرمربی تیم ملیه ، توهین مکرر به سرمربی پرسپولیس ،دخالت در نقل انتقالات ، سطح پایین خوندن هواداران پرسپولیس، فرستادن انالیزوبرای رقیب ، اون شامورتی بازی اردوی امارات ، تمارض ملی پوش نزدیک به سرمربی تیم ملی در باشگاه ،دعوت نکردن بازیکنان جدید از پرسپولیس بعد اون ماجرا ، جعل نامهکذایی ،تبریک نگفتن قهرمانی و خیلی مسایل ریز درشت دیگه که شماهم بهتر میدونید در مورد حامیانش که یکی از شماها هستید چقدر توهین به پرسپولیس کردید ، خبر ورزشی و خبرانلاین به عنوان دو رسانه حامی او از هر ده تا مقاله 9تاش در تخریب سرمربی و توهین به شخصیت اونه یکروز اون رو لجباز ؛ یکروز بزدل ، بدون اصول ، .... از عادل فردوسی پور هم که چیزی نگم که بیش از همه مقصر بود و حالا مدعی شده چرا حس حال جام جهانی ندارن مردم ما ، اشتباه نکنید اگر غالب هوادار پرسپولیس به این بیتفاوتی رسیده مقصر شما و امثال شمایید روزی که فکر میکردن فقط یک نفر در این فوتبال محبوب باشه و روی به تخریب و توهین به دیگران اوردید و بعد هم شد این
۵
احمد
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۰۰
این بنده خدا معلوم نیست چی زده؟!!! یه مشت پرت و پلای بی ربط رو به هم ربط داده بهتر بود به جای نویسندگی ورزشی می رفت یه مشاوره روانشناسی یا روانپزشکی خودش رو نشون می داد! آخه دختر این چه ذهن مشوشیه که داری؟!!!
۱
میثم
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
کیروش تنها مونده، درست. ولی مسبب این تنهایی خودشه. اشتباهاتش و عدم توضیح درباره اون ها بدترین ضربه ها رو به خودش زد. مردم فکر می کردن که اون صداقت داره اما وقتی مسائلی پیش اومد و جوابی بهش داده نشد همه تردید کردند. هیچ وقت مشخص نشد که چرا دستیاران ایرانی کنار رفتن (آیا به این دلیل که حاضر نشدن علیه برانکو مصاحبه کنن؟). قضیه پول گرفتن از آل اشپرت. برگردوندن بازیکن های پرسپولیس. قضیه موسسه ثامن و ...
۴
مهرداد
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۲۱
ممنون خانم اشکریز. فوق العاده بود. سپاس.
۷
شهرام
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۵۶
تف به گور بی غیرت این مردم. بی رگ و ریشه ها...
۵
@
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۰۲
الان مردم ایران خائن شدن؟ تیم ها تو اسیا بازی های مهمی داشتن توقع داشتین چیکار کنن وقتی فدراسیون توان برنامه ریزی درست رو نداشت؟ بهتر نبود به جای بازی با تیم امیدهای ازبکستان و سیرالئون بازی با سوئیس و کرواسی رو قبول میکرد؟
حمید
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۰۴
سلام به شقایق عزیز

اگر اوضاع اینقدر که تو میگی خرابه، اگه ما طبق معمول خائنیم و اگه همه این چیزایی که تو میگی درسته پس چرا کیروش 6 ماه کمشه و قرارداد 4 ساله می خواد؟
عزیز من. ما اونقدر خام نیستیم که نفهمیم که همه کنفرانس های مطبوعاتی کیروش در واقع یه تئاتره با اجرای کیروش به عنوان بازیگر اصلی مرد و شقایق به عنوان بازیگر اصلی زن. از نشانه های علاقه ت به نمایش همین یک دونه رو بگم که سبک نوشتنت بیشتر از اینکه به سبک خبرنگاری حرفه ای بخوره به ادبیات نمایشی می خوره .

درسته کیروش در حد خودش آکتور خوبیه ولی من یکی رو راضی نمی کنه. من اگه بخوام تئاتر ببینم میرم تئاتر شهر. همین هفته چند تا اجرای تازه دارن مثل "رویای آمریکایی"، "مالی سوئینی" و...

و نکته دوم: بذار تیم ملی اول ببازه بعد بهونه بیار. شاید نباخت. شاید اسپانیا 10 بار زد به تیرک و هیچکدوم تو گل نرفت. شاید دقیقه 90 بازی مراکش گل به خودی زد و ما بردیم. بخدا اینجوری خیلی ضایعست از حالا داری برای باختن بهونه میگیری. از همین حالا تقصیرا رو انداختن گردن دیگران کار بزدل هاست. یعنی صد رحمت امیر قلعه نوئی. چون حداقل بعد از باختن بهونه میگیره.
کیروش اگه واقعا فکر می کنه که با سه تا باخت جام جهانی رو ترک می کنه، اگر واقعا و حقیقتا اینجوری فکر می کنه، وظیفه اخلاقی و حرفه ایشه که همین الان استعفا کنه و تیمو بده دست یه نفر دیگه. نهایتش اینه که بازم همون سه باخت رو بیاریم. در این شرایط وظیفه شما به عنوان خبرنگار هم اینه که کیروش رو مجاب به استعفا کنین. معنی نداره توی شرایطی که باختمون قطعیه بخوای بکار ادامه بدی. البته می تونه ادامه بده ولی اگه ادامه داد و به عنوان سرمربی تیم ملی در جام جهانی حاضر بود در قبال نتایج حاصله به نوبه خودش مسئوله. برام خیلی جالبه که مربی ای که اعتقاد داره میریم و سه تا باخت میاریم توقع قرارداد 4 ساله رو داره!!! به چه پشتوانه ای؟؟؟ به پشتوانه سه تا باخت؟؟؟ نه عزیز من. ما گول نمی خوریم. شما هم کمتر بهونه های بنی اسرائیلی جور کنین. کمتر دروغ بگین.
5+6=11
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر