فهرست
چه پایانی در انتظار استقلال است؟
چه پایانی در انتظار استقلال است؟

چه پایانی در انتظار استقلال است؟

آی‌اسپورت- بازی خوب پنج‌شنبه شب و برد پرگل مقابل صنعت نفت آبادان یک بار دیگر هواداران استقلال را امیدوار کرد. حالا آنها خوشبینند که تیم‌شان از مشکلات شروع فصل فاصله گرفته و در هفته‌های آینده بتواند عملکرد بهتری داشته باشد، ولی سوال بزرگ این است که این تیم برای چه هدفی می‌جنگد و آیا می‌تواند به این اهداف برسد؟

فصل گذشته برای شفر دوره گذار بود و او به خوبی توانست تیم را جمع کند، سهمیه بگیرد، قهرمان جام حذفی شود و در لیگ قهرمانان با وجود یک گروه سخت صعود کند. هواداران انتظار داشتند سرمربی آلمانی که استقلال و فوتبال ایران را شناخته، در فصل جدید تیمی در اندازه قهرمانی بسازد، آن هم در فصلی که پرسپولیس بحران بازیکن دارد و هفته‌های زیادی درگیر لیگ قهرمانان آسیا بود.

نمایش استقلال مقابل صنعت نفت یکی از بهترین‌ بازی‌های این فصل این تیم بود و شاید همطراز بازی مقابل تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی، ولی برای موفقیت در لیگ بیش از هر چیز به تداوم نیاز است. فراز و فرودها و روند سینوسی استقلال در آمار این تیم هم مشهود است. استقلال با این برد ۲۱ امتیازی شد و هنوز هشت امتیاز با صدر جدول فاصله دارد. تیم شفر در هر بازی متوسط ۱.۶۱ امتیاز را ثبت کرده که برای قهرمانی عدد مناسبی نیست. متوسط گل زده استقلال یک گل در هر بازی است که آن هم چنگی به دل نمی‌زند. شرایط استقلال در این فصل شباهت زیادی به وضعیت آرسنال در آخرین سال‌های حضور ونگر دارد. آرسنال با مربی فرانسوی فوتبال خوبی بازی می‌کرد و هر سال بازیکنان مستعدی به تیم اضافه می‌شدند. تیم لندنی در کورس بالای جدول هم دائما حاضر بود، ولی همیشه چیزی برای قهرمانی کم داشت.

پیدا کردن یک هافبک دفاعی مناسب یکی از دغدغه‌های این مربی بود و آرسنال از این بابت خیلی ضربه خورد. جای لمن هم در دروازه به خوبی پر نشد و عملکرد دروازه‌بان‌های بعدی برای قهرمانی کافی نبود. در خط حمله هم مهاجمان در اندازه آنری و فان‌پرسی نبودند و این مجموعه با وجود تلاش ونگر نتوانست به چیزی بیش از سهمیه لیگ قهرمانان یا جام حذفی و جام اتحادیه برسد.
استقلال هم در این فصل تیم خوبی است که برای قهرمانی کمبودهایی دارد و جنسش جور نیست. شفر در بعضی از پست‌ها ترافیک بازیکن دارد، ولی هیچکدام از مهاجمان در حد یک گلزن تمام‌عیار نیستند. در این بازی تنها یکی از گل‌ها را مهاجمان زدند (صیادمنش) و تغییرات دائمی شفر در خط حمله هم نتیجه نداده.

مربی آلمانی علاقه زیادی به فوتبال مالکانه و طراحی باحوصله دارد، ولی هنوز نتوانسته شماره‌ دهی که مناسب این روش باشد پیدا کند. بالا و پایین‌های تیم شفر به هواداران اجازه نمی‌دهد که بابت این برد خیلی ذوق‌زده شوند. دو هفته دیگر نیم‌فصل به پایان می‌رسد و شاید آن زمان بهتر بتوان درباره سرنوشت این تیم قضاوت کرد. اگر استقلال در دو بازی بعدی بتواند فاصله را با صدر جدول کم کند، هواداران به قهرمانی امیدوارتر خواهند شد، ولی اگر این بازی تنها یک جرقه باشد، آنها باید در انتظار یک پایان آرسنالی باشند.

۹ ۳  
آی اسپورت
2018-12-01 11:58:00
نظر دهید

۳ نظر
.
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۵
جنس کیسه هنوز جور نیست!!!!!!! یعنی وزیرپرسپولیسی باید مقدمات ولخرجی های زمستانی رو فراهم کنه
۹
در فیفا اشنایانی دارم
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۰
جشن نایب قهرمانی
۴ ۱
6
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۳۱
جشن نایب قهرمانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نهایت هنر کیسه گرفتن سهمیه اس
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر