فهرست
لزوم تقویت کادر فنی؛ مقاومت فکری
لزوم تقویت کادر فنی؛ مقاومت فکری

لزوم تقویت کادر فنی؛ مقاومت فکری

آی اسپورت - باخت آبی‌پوشان به سایپا برای هواداران استقلال غافلگیر کننده بود چون انتظار نداشتند پس از آن نمایش درخشانی که آبی‌‌پوشان در تبریز از خود نشان دادند اینچنین برابر تیم دوازدهم جدول ناتوان باشند، این شکست و ناکامی در این مقطع از فصل که تنها سه بازی به پایان نیم فصل اول باقی مانده باعث شد تا یک بار دیگر بحث‌های زیادی در مورد توانایی‌ها و یا عدم توانایی و تجربه کافی دستیاران فکری بین هواداران و دوستداران استقلال به وجود آید.

 خیلی از هواداران و حتی اهالی رسانه که در حوزه‌ی استقلال قلم می‌زنند معتقدند دستیاران فکری توانایی کافی برای کمک به استقلال و محمود فکری در بزنگاه های حساس و کلیدی بازی که برنامه‌های تاکتیکی تیم به بن‌بست می‌خورد را ندارند و باید فکری به فکر حضور دستیارانی جدید که کارکشته‌تر و باتجربه‌تر هستند در کادر فنی‌اش باشد، اما فکری تا به امروز در برابر این موضوع مقاومت کرده و اعتقادی به حضور افراد جدید در کادر فنی آبی‌ها ندارد.

در کادر فنی استقلال صمد مرفاوی سابقه‌ سرمربیگری استقلال و چندین تیم لیگ برتری را دارد اما آن‌چه مشخص است او نتایج درخشانی در کارنامه‌اش ندارد و در بیشتر موارد او یا اخراج شده است و یا با نتایج نه‌چندان مطلوب فصل را به پایان رسانده است، آن‌چه در مورد مرفاوی گفته می‌شود این موضوع است که صمد دیگر چیز جدیدی برای ارائه ندارد و داشته‌هایش در حال حاضر کمکی به استقلال و فکری نمی‌کند!

 آرش برهانی و حنیف عمران زاده دیگر نفرات استقلالی و سرشناس کادر فنی استقلال هستند که با توجه به تعداد سال‌های خداحافظی‌شان از فوتبال به عنوان بازیکن مطمئناً مربیانی کم‌تجربه و تازه‌کار هستند.

 سایر نفرات هم چندان صاحب‌نام و کارنامه‌دار نیستند که بشود روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کرد با توجه به آن‌چه در مورد همکاران فکری گفته شد با کادر فنی‌ای مقتدر و قوی روبرو نیستیم. این افراد برای خود مزیت‌هایی دارند اما حجم این مزیت به اندازه‌ای نیست که گره‌های کور مشکلات فنی استقلال را باز کند، اگر به نظر مخالفان دستیاران فکری گوش داده شود باید همین امروز محمود فکری برای این موضوع فکری عاجل کند، البته این کادر فنی موافقانی هم دارد که به شدت معتقدند که دستیاران فکری مشکلی ندارند و با توجه به افراد مشغول به کار در فوتبال ایران در سایر تیم‌ها این افراد خیلی هم خوب هستند و البته فارغ از این موضوع این گروه معتقدند که محمود فکری برای انتخاب همکاران خود صاحب اختیار است و باید به انتخاب های سرمربی تیم احترام گذاشت چون فکری به خوبی می‌داند مسئول اول و آخر نتایج کسب شده‌ استقلال است و باید در مورد اتفاقات پیش آمده به هواداران پاسخ‌گو باشد.

جدا از این شرایط و مباحث باید به این موضوع هم توجه کرد که فوتبال امروز فوتبال آنالیز، طراحی و برنامه ریزی است مربیانی می‌توانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند که بتوانند از رقبای خود قبل از مسابقه شناختی کامل و جامع به دست آورند و باتوجه به این آنالیز و طراحی برای هر دقیقه از بازی برنامه و مدیریت داشته باشند.

مخالفان فکری و برنامه‌های تاکتیکی او اعتقاد دارند آنالیز درست و منطقی از رقبا در استقلال انجام نمی‌شود چون اگر بود نباید فکری با همان ترکیبی که به دیدار تراکتور رفت به مصاف سایپا می‌آمد!

 ترکیب استقلال مقابل تراکتور نتیجه‌ مطلوبی نصیب آبی‌‌پوشان کرد اما همان ترکیب برابر سایپا به بن بست خورد و هرچه زد به در بسته زد، به هرحال استقلال هنوز به بلوغ تاکتیکی کاملی نرسیده و باید این امر مورد بررسی قرار گیرد، فکری باید بپذیرد تیمش ایراداتی دارد و برای رفع این ایرادات وقت و انرژی صرف کند حالا چه با این کادر و چه با افرادی دیگر.

۳ ۱  
آی اسپورت
2021-01-24 13:59:00
نظر دهید

۱ نظر
اسمان
يكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹، ۱۷:۲۲
استقلال در بازی مقابل پرسپولیس شانس اورد.که چهار پنج گل نخورد.در بازی مقابل تراکتور هم استقلال نبرد.تراکتور به اشتباهاتش باخت.والا استقلال از نظرتاکتیکی چیزی نداشت.باید قبول کرد.استقلال بار فنی نداره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر