فهرست
پاری‌سن‌ژرمن برای جذب مسی چه برنامه‌ای دارد؟
پاری‌سن‌ژرمن برای جذب مسی چه برنامه‌ای دارد؟

پاری‌سن‌ژرمن برای جذب مسی چه برنامه‌ای دارد؟

آی اسپورت - هرچه فصل جاری فوتبال اروپا به پایان خود نزدیک‌تر می‌شود، گمانه‌زنی‌ها درباره آینده لیونل مسی هم افزایش می‌یابد. قرارداد او تا پایان فصل جاری اعتبار دارد و هنوز هیچ خبری از تمدید آن نیست. با توجه به اینکه مسی تابستان سال گذشته قصد داشت از بارسلونا جدا شود و رئیس وقت باشگاه مانع شد احتمال جدایی‌ این بازیکن در پایان فصل جاری وجود دارد و به نظر می‌رسد تنها اتفاقی که ممکن است منجر به ماندن او در نوکمپ شود، روی کار آمدن رئیسی جدید است که بتواند به خواسته‌های ستاره آرژانتینی جامه عمل بپوشاند. به هر حال مسی هنوز برای آینده‌اش تصمیم‌گیری نکرده و همین موضوع باعث گمانه‌زنی‌های فراوانی درباره مقصد احتمالی او شده است.

با حقوق نجومی که مسی از بارسلونا می‌گیرد کمتر تیمی است که بتواند او را به خدمت بگیرد و به همین دلیل مقاصد احتمالی این ستاره به دو سه تیم اروپایی محدود می‌شود که پاری‌سن‌ژرمن فرانسه یکی از آنهاست. رفتن به پاری‌سن‌ژرمن، مسی را به هم‌تیمی سابقش نیمار محلق می‌کند و با حضور کیلیان امباپه خط حمله مرگباری را برای تیم فرانسوی خواهد ساخت. با اینکه هنوز چیزی قطعی نیست، اما نشریه فرانس فوتبال به استقبال مسی در پاریس رفته و روی جلد خود تصویری مونتاژ شده از او با پیراهن قهرمان فصل گذشته لوشامپیونه منتشر کرده است. این نشریه در گزارشی اختصاصی به بررسی احتمال جذب مسی توسط مالکان قطری PSG پرداخته است.

فرانس فوتبال در بخشی از گزارش خود به یکی از اولین مصاحبه‌های کریستیانو رونالدو پس از پیوستن‌ به یوونتوس اشاره کرده که در آن گفته بود به این دلیل رئال مادرید را ترک کرد و به بانوی پیر پیوست که خودش را به چالش بکشد. کریس همچنین به لیونل مسی توصیه کرد که چنین کاری انجام دهد.

این نشریه فرانسوی در بخشی دیگر به واقعیات تاریخی درباره نقل و انتقالات بازیکنان در تاریخ فوتبال اشاره کرده و نوشته است که فلوریان آلبرت از تیم فرنس‌واروش مجارستان تنها بازیکنی بوده پس از کسب توپ طلا حاضر نشد تغییر تیم  بدهد. مسی می‌تواند به دومین بازیکن تبدیل شود اما در حال حاضر از شواهد و قراین اینگونه برداشت می‌شود که او خیلی مصمم به کسب چنین رکوردی نیست. این موضوع هم دو دلیل دارد.

دلیل اول مشکلات اقتصادی بزرگ باشگاه است که بعد از شیوع کرونا گریبان این باشگاه را گرفته است. پس از انتشار جزئیات قرارداد مسی با بارسلونا که مشخص شد او برای ۴ سال ۵۵۵ میلیون یورو حقوق می‌گیرد، قطعاً روی ارقام قرارداد بعدی او با این تیم تمرکز  و حساسیت بیشتری وجود خواهد داشت. دلیل بعدی هم وضعیت تیم در زمینه ورزشی است که گویا باعث شده مسی تردیدهایی درباره شانس تیمش برای تکرار قهرمانی‌هایش در لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا داشته باشد.

در همین حال حضور یک مشوق در PSG مانند نیمار که مسی از بازی در کنار او در بارسلونا خاطرات خوبی دارد، شانس انتقال این بازیکن آرژانتینی به پارک‌دوپرنس را افزایش می‌دهد. مسی برخلاف سال گذشته که بند فسخ ۷۲۴ میلیون پوندی‌اش مانع از جدایی او شد، تابستان سال ۲۰۲۱ هیچ مانعی برای جدایی او وجود ندارد و به همین دلیل تنها امید مدیران و هواداران بارسلونا حس وفاداری کاپیتان‌شان است.

عوامل دیگری که می‌تواند مسی را به پیوستن به پاری‌سن‌ژرمن ترغیب کند، حضور دو هموطنش در این تیم است. آنخل دی‌ماریا و سرمربی تیم مائوریسیو پوچتینو. دی‌ماریا سال‌های متمادی در تیم ملی آرژانتین با مسی همبازی بوده و کاملاً او را می‌شناسد. پوچتینو هم اخیراً در مصاحبه‌هایش گفته از ورود مسی به تیمش استقبال می‌کند و احتمال انتقال او به PSG‌ را هم رد نکرد.

با تمام اینها، فرانس فوتبال نوشته که اگر مسی بخواهد در پاری‌سن‌ژرمن بازی کند، باید به میزان قابل توجهی حقوق مورد نظرش را کاهش دهد چرا که پرداخت حقوق فعلی او برای قهرمان لیگ یک فرانسه با ضرر مالی که در فصل گذشته متحمل شده مقدور نیست. این باشگاه تنها در یک سال مالی ۲۴۰ میلیون یورو ضرر کرده که رکوردی تاریخی برای آن محسوب می‌شود. حقوق فعلی مسی ۷۴.۲ میلیون یورو در سال است که ۲۶ میلیون یورو بیش از چیزی است که نیمار اکنون به عنوان پردرآمدترین بازیکن پاریسی‌ها دریافت می‌کند.

با شرایطی که پاری‌سن‌ژرمن برای حضور مسی دارد، فقط یک تیم می‌تواند برای جذب این ستاره آرژانتینی رقابت کند که آن منچسترسیتی است. سیتی نه تنها از نظر مالی توان رقابت با PSG را دارد و شاید حتی محدودیت‌های این باشگاه را برای پرداخت حقوق نداشته باشد بلکه یک عامل انگیزه‌بخش مانند حضور پپ گواردیولا دارد، کسی که باعث رقم خوردن درخشان‌ترین فصول دوران بازیگری مسی در بارسلونا شد.

۱    
آی اسپورت
2021-02-09 19:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر