فهرست
شانس بالای اتلتیکو در فتح لالیگا
شانس بالای اتلتیکو در فتح لالیگا

شانس بالای اتلتیکو در فتح لالیگا

آی اسپورت - اتلتیکومادرید بامداد چهارشنبه در یک بازی معوقه از هفته نخست لالیگا توانست با دو گل سویا را شکست دهد. قرمز و سفیدپوشان با این پیروزی با وجود سه بازی کم‌تر قهرمانی‌شان را در نیم فصل قطعی کردند. آن‌ها با چهار امتیاز اختلاف نسبت به رئال مادرید صدرنشینی‌شان را در زمستان تثبیت کردند.

از فصل ۹۶-۱۹۹۵ که کسب پیروزی در لالیگا سه امتیازی شد ۱۹ تیمی که در نیم فصل قهرمان شدند توانستند در پایان رقابت‌ها جام را بالای سر ببرند. تنها شش بار این اتفاق رخ نداد. نخستین‌بار رئال مادرید بود که نتوانست صدرنشینی‌اش را تا پایان فصل ۰۲-۲۰۰۱ حفظ کند و والنسیا فاتح لالیگا شد. در هفته نوزدهم اختلاف دو تیم تنها دو امتیاز بود. یک فصل بعد سفیدپوشان در یک بازگشت، رئال سوسیداد (قهرمان زمستان) را کنار زدند و در هفته آخر با دو امتیاز بیش‌تر نسبت به این تیم جام را بالای سر بردند.

رئال مادرید در فصل ۰۷-۲۰۰۶ باز هم نام خود را برجسته کرد و در حالی که نیم فصل را در جایگاه سوم به پایان رسانده بود و پشت سر سویا و بارسلونا قرار داشت در پایان با هدایت فابیو کاپلو جشن قهرمانی گرفت. سفیدپوشان با آبی اناری‌ها هم امتیاز بودند اما به دلیل برتری در بازی‌های رو در رو فاتح لالیگا شدند.

هفت سال بعد دوباره صدرنشین هفته نوزدهم با سی و هشتم تفاوت پیدا کرد. نخستین و تنها جام دیگو پابلو سیمئونه در لالیگا در حالی به دست آمد که اتلتیکو نیم فصل را در جایگاه دوم به پایان رسانده بود (روخی بلانکو مانند بارسا ۵۰ امتیازی بود). در آن هفته پایانی مشهور اتلتیکو با تساوی یک بر یک در نوکمپ جام قهرمانی را با کسب ۹۰ امتیاز بالای سر برد. آبی اناری‌ها ۸۷ امتیاز به دست آوردند.

بارسای لوییس انریکه یک سال بعد کامبک زد و جام را از رئال مادرید دزدید. تیم کاتالانی نیم فصل را با چهار امتیاز کم‌تر نسبت به سفیدپوشان در رتبه دوم تمام کرد اما در نیم فصل دوم از ۵۷ امتیاز ممکن ۵۰ امتیاز به دست آورد و با ۹۴ امتیاز (دو امتیاز بیش‌تر از رئال مادرید) فاتح لالیگا شد. در پنج فصل آخر تیمی که در نیم فصل صدرنشین بود در پایان هم قهرمان لالیگا شد. اتلتیکو اکنون چهار امتیاز بیش‌تر از رئال مادرید دارد و اگر هر شش امتیاز دو بازی معوقه را به دست آورد این اختلاف به ۱۰ امتیاز می‌رسد؛ فاصله‌ای که هرگز تیمی در ۱۹ هفته جبران نکرده است.

     
آی اسپورت
2021-01-14 13:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر