فهرست
تاریخ فینال لیگ قهرمانان آسیا ؛ ۱۵ آذر
تاریخ فینال لیگ قهرمانان آسیا ؛ ۱۵ آذر

تاریخ فینال لیگ قهرمانان آسیا ؛ ۱۵ آذر

آی اسپورت - پس از برگزاری جلسات آنلاین، مشخص شد تمام فدراسیون های عضو AFC به کامل کردن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا معتقدند و توافق کردند این بازی ها به سرانجام برسد. نمایندگان کشورهای استرالیا، چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی و تایلند که در شرق آسیا قرار دارند و  همینطور نمایندگان کشورهای ایران، عراق، قطر، عربستان، امارات و ازبکستان (منطقه غرب) پس از جلسه ای که امروز به صورت آنلاین برگزار شد، با شکل و جدول زمانی برگزاری ۹۹ بازی باقی مانده  تورنمنت موافقت کردند و خواستار این شدند تا این بازی ها در سریعترین زمان ممکن پایان یابد.

با توجه به محدودیت های سفر در میان کشورهای قاره آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا، کنفدراسیون آسیا چندین پیشنهاد را ارائه کرده تا پرونده مسابقات را پیش از آغاز جام باشگاه های جهان ۲۰۲۰ در ماه دسامبر به میزبانی قطر پایان دهد. در همین راستا و پس از اظهار نظر نمایندگان کشورهای مختلف در جلسه، کنفدراسیون فوتبال آسیا شکل برگزاری و تاریخ مسابقات را برای بررسی نهایی به باشگاه ها ارائه می دهد و پس از آن این پیشنهاد برای تصویب به کمیته مسابقات AFC ارسال خواهد شد.

حالا با از تصمیم مهمی که برای ادامه رقابت ها گرفته شده، چالش بعدی مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، انتخاب زمان و مکان برگزاری مسابقات است. مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین جلسات مثبتی برای از سرگیری رقابت های ای اف سی کاپ برگزار کرده اند و در هفته آینده درباره این لیگ هم جمع بندی و تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا در این بیانیه با اشاره به اهمیت قراردادهای تجاری، می گوید سلامتی همه شهروندان برای آنها در اولویت بالاتری قرار داشته است. در نهایت این بیانیه اینطور پایان یافته که مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرده  اند طی این مدت نه تنها با باشگاه های مختلف در قاره کهن که با مربیان تیم های رده پایه زیر ۱۶ و ۱۹ سال و همینطور مربیان فوتسال در نیز در تماس مداوم قرار داشته اند.

پس از جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا با کشورهای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، تصمیم بر این شد تا مسابقات به صورت متمرکز در یک کشور از تاریخ ۲۴ شهریور تا ۸ مهر ماه برگزار شود. طبق برنامه پس از برگزاری بازی‌های باقیمانده مرحله گروهی، دیدارهای حذفی به صورت تک بازی برگزار شوند. ضمن اینکه فینال این دوره از مسابقات هم به صورت تک بازی و در کشوری در غرب آسیا برگزار خواهد شد که تاریخ آن ۱۵ آذر ماه تعیین شده است.

با تمام این برنامه ریزی ها، البته مسابقات در صورت آغاز خواهد شد که شرایط برای برگزاری وجود داشته باشد. همچنین در صورتی که ویروس کرونا به مرحله کنترل برسد و آمار مبتلایان کاهش پیدا کند، AFC در نظر دارد از مرحله نیمه نهایی اجازه ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها را صادر کند. با این وصف در شرایطی که تیم های ایرانی خودشان را برای حضور در رقابت های لیگ بیستم آماده می کنند باید رقابتی فشرده برای قهرمانی در مسابقات آسیایی را نیز به خصوص در روزهای پایانی شهریور ماه و روزهای آغازین مهرماه سال 99 تجربه کنند.

     
آی اسپورت
2020-06-03 21:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر